missyqaldina Publish time 22-5-2014 02:05 PM

isms posted on 22-5-2014 01:38 PM static/image/common/back.gif
bidan tuh dok mana sis missy
ada kontek number tak ?
tgh menunggu hari nak bersalin ne

bidan tu kt kg missy kt seremban..
kalau dok area seremban bole la roger die..

shernazz Publish time 22-5-2014 02:10 PM

missyqaldina posted on 22-5-2014 02:04 PM static/image/common/back.gif
aah bsr..siap ade bilik tok mak tido dlm tu..
iols ntah nape..mase tu bby blues kot..
anak 1st k ...

hehe..sama la dengan kajang
rasa cm nak dok lama je sebab nurse mandikan baby, nurse kejutkan kita soh susukan baby
alahai..cm best je..

katil pon dikemas pagi2...
:loveliness:
pantang koboi, lantak le ko
iols time pantang mak marah sebab jalan2
nak buat mcmana
pantang sundiri, dalam rumah ka, pigi kulinik ka, suma kana buat sundirik

NURMIMIE Publish time 22-5-2014 06:38 PM

giler bebeng sabarnya korang pantang2 neh..

ai pantang gak lah.. pantang tengok..

keluar spital, pagi esok dah bedal nasi lemak..

tengahari makan suka suki minum air ais..

nikmat aje.. haha

BingkaUbi Publish time 23-5-2014 06:05 PM

NURMIMIE posted on 22-5-2014 06:38 PM static/image/common/back.gif

nnt dh lagik tua baru terasa efeknya..... ni kata omak aku lerrrr.. ex wife aku duluk pung tak berapa pantang, jenuh omak aku suruh itu ini tp dh mmg culture depa mana nk pantang sgt, tuh yg jadik gado2 depa dorang....kihkihkih... aku pung pantang tengok jah tp takde lerr nk terjah jah... bab tutt tuh aku mmg tak usik sampai lerr cukup ... brp lama eh? kt 2 bln gakk........aku yg seram sebtuinya...... {:1_550:}

seri06 Publish time 23-5-2014 08:21 PM

Nak Tanya yg Bersalin c-czer, biasa berapa lama darah nifas you alls kering? Klu dah kering tu kira dah boleh solat, dan layan suami ker?Ada tak yg darah nifas kering lepas 7hari Bersalin c-czer?.

bidacool Publish time 23-5-2014 08:29 PM

seri06 posted on 23-5-2014 08:21 PM static/image/common/back.gif
Nak Tanya yg Bersalin c-czer, biasa berapa lama darah nifas you alls kering? Klu dah kering tu kira...

Aku dulu tak sampai 2 weeks dh solat..... tp aku bersalin normal..... main tu lps 2 bulan la, tak kuasa dgn baby kecik asyik bangun malam nk layan laki bagai.... hihihi

BrowniesKukus Publish time 25-5-2014 12:48 PM

NURMIMIE posted on 22-5-2014 06:38 PM static/image/common/back.gif

We may not have realized...Tapi ada juga kebarangkalian pasangan sukar untuk mendapat zuriat yang kedua dan seterusnya...kerna mereka tidak berapa nak pantang sejurus selepas pertama kali melahirkan dulu......

Possible?

BrowniesKukus Publish time 25-5-2014 12:52 PM

bidacool posted on 23-5-2014 08:29 PM static/image/common/back.gif
Aku dulu tak sampai 2 weeks dh solat..... tp aku bersalin normal..... main tu lps 2 bulan la, tak...

Teknik cuit tu perlu belajar juga...supaya bak kata seorang forummer...pantang dirinyadicuit...tengah tidur mati dek kepenatan, pun boleh celik lalu ON.....

bidacool Publish time 25-5-2014 01:45 PM

BrowniesKukus posted on 25-5-2014 12:52 PM static/image/common/back.gif
Teknik cuit tu perlu belajar juga...supaya bak kata seorang forummer...pantang dirinyadicuit...t ...

Hahaha....... ada je ko buat bahan... siapa tu yg main cuit2 tu?

rospinki Publish time 25-5-2014 02:27 PM

Aku la paling sedih bab pantang lepas bersalin..mcm kucing je..pas beranak pandai2 la idup sendri..sedih..tpi syukur tuhan bgi aku sihat dan kuat..hmpir nk gila meroyan. Baby pun jenis yg tk kuat meragam dan tak byk songeh. Pantang apa je..makan sendri masak segala..ckup pat hari dh steady walu czer yg satu tu.Tk smpi sbulan dh gi keje blik. Makan pantang la smpi skrg kena avoid yg sejuk2.

NurAlia14 Publish time 27-5-2014 04:45 PM

sy plak mak mertuwe nk jage mase pantang..tp mak mertuwe pn keje so cm ner nk jage..kang xpsal org pantang plak yg kne buat keje huhu..dgn adik ipar n mkck yg mulut hazab...hrp2 mental sy steady la time tu

alexandria_iz Publish time 10-6-2014 07:32 AM

me pantang biasa2 je. (or more to tak pantang sangat). hahahhahhaa

me bersalin ceasarian. tapi alhamdulillah, tak teruk cam yang orang gambarkan. alhamdulillah ~ me kira "kuat" gak kot. or entahlaa.... tak terasa sangat sakit ceasarian tu. wallahualam.

since me caesarian, tak berani urut awal2. takut. bengkung pun tak berani pakai. waluaupun nurse kat spital kata bole (kena carik yang sesuai & kena tunggu lepas luka tu baik sikit) ~ me tetap tak berani.

makan pula ~ entahlaa. tak pantang rasanyer. pantang tengok je. hahahahha. semua ku bedal. kecuali minuman sejuk, bergas & makanan yang pedas2 sangat (sbb me fully breastfeed baby).

alexandria_iz Publish time 10-6-2014 07:39 AM

supplement / jamu masa berpantang ~ dah banyak dah sekarang nie.

jamu tradisi, jamu moden.... semua ada. pilih je ikut budget & kesesuaian badan kita.

kawan2 me ramai yang guna Shaklee. sbb dia bentuk pil kan. so takde laa hanyir ke hapa ke. susu pun meriah (untuk yg breastfeed ~ kan penting benda nie).

http://hargasetkesuburan.com/wp-content/uploads/2014/04/Set-Berpantang-Shaklee.jpg

tu contoh laa. boleh beli 1 set penuh, atau beli 1-1.

tapi me selalu sajes utk amek zinc (utk penyembuhan luka dengan cepat) & ostematrix (penting utk tulang ~ sebab kalsium kita banyak "hilang" masa peknen & breastfeed)

sinceyesterday Publish time 10-6-2014 02:18 PM

alexandria_iz posted on 10-6-2014 07:39 AM static/image/common/back.gif
supplement / jamu masa berpantang ~ dah banyak dah sekarang nie.

jamu tradisi, jamu moden.... sem ...

bila kene stat makan set berpantang ni? selepas bersalin ke?
ai dijangka bersalin bulan 12 nnt, mcm teringin je nk makan....

alexandria_iz Publish time 10-6-2014 03:44 PM

sinceyesterday posted on 10-6-2014 02:18 PM static/image/common/back.gif
bila kene stat makan set berpantang ni? selepas bersalin ke?
ai dijangka bersalin bulan 12 nnt, m ...

by right, set yang me tunjuk kat atas tu dah bole amek since pregnant lagi. sebab dia vitamin2 yang menyokong kehamilan yg sihat ~ terutama Ostematrix (pembekal kalsium) & Vita-Lea (multi-vitamins).

http://4.bp.blogspot.com/-T-I-wOpSL2c/Uhxdh6HH4lI/AAAAAAAAAdE/kBd9FGdNwgA/s1600/set+trimester+1.jpg

http://2.bp.blogspot.com/-dx7T_U80s2s/UPTM_3Il4MI/AAAAAAAAAtg/XZtHwBClCwA/s1600/SETJ2.jpg

set trimester ke 2 & ke-3 cuma ada tmbahan Omega je. Omega kan bagus untuk perkembangan janin baby.

alexandria_iz Publish time 10-6-2014 03:46 PM

ciklala posted on 22-5-2014 11:38 AM static/image/common/back.gif
sebenarnya pantang ni untuk apa??

setahu saya 44hari/60 hari/100hari.

pantang nie kira "tempoh pemulihan" laa. kat kita banyak kluar darah time bersalin. pastu bawak perut yang memboyot selama 9 bulan. dengan sakit bertarung nyawa time nk melahirkan. so ~ nie kira utk make sure mak2 baby tu pulih betul2 laa. badan kita nak pakai lama.

org dulu2 ye laa pantang sampai 100 hari bagai. org zaman sekarang, tak berapa follow sangat. follow mana yang terdaya je.

sinceyesterday Publish time 10-6-2014 03:46 PM

alexandria_iz posted on 10-6-2014 03:44 PM static/image/common/back.gif
by right, set yang me tunjuk kat atas tu dah bole amek since pregnant lagi. sebab dia vitamin2 yan ...

tq for your info.....{:1_132:}

alexandria_iz Publish time 10-6-2014 03:50 PM

sinceyesterday posted on 10-6-2014 03:46 PM static/image/common/back.gif
tq for your info.....

no problem sis. me share je.

enjoy ur pregnancy. *rindu plak nk peknen balik*. hahahahhahaha

kalo nk supplement shaklee / barang baby ~ bole carik me. me bagi diskaun. kekekeke *sempat plak aku promote*

hahahhahaa

have a safe delivery jugak yer. insha-Allah.

sinceyesterday Publish time 10-6-2014 03:56 PM

alexandria_iz posted on 10-6-2014 03:50 PM static/image/common/back.gif
no problem sis. me share je.

enjoy ur pregnancy. *rindu plak nk peknen balik*. hahahahhahaha

tq dik...
ni peknen anak no. 4, tk penah pun cuba shaklee ni tapi rata2 ckap bagus susu pun bnyk, muka bersih....salah sorang yg ckap kazen akak...
apa2 hal akak pm ye...tq sekali lagi....

sindora1412 Publish time 10-6-2014 04:32 PM

hai..ada sesiapa bole bgtau, kt mana nk dptkan
org yg bole jaga kita masa tempoh berpantang?
sy baru pregnant masuk 4 bln, mak dh takde,
sy dok kt puchong, umah flat takde kg..klu bole nk dptkan
org yg pandai berurut dan jaga baby dan kita byrlah dia..
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7 8
View full version: Pantang selepas bersalin