comel77 Publish time 24-7-2013 03:07 PM

Edisi Balik Raya Suami Isteri

Salam...

Kali ni u all beraya kat mana dulu?...I tahun ni turn I kat N9....masalahnya setiap kali turn saya suami mesti ajak balik awal sehari belah dia...naper ekkk orng lelaki macam tu ekk...ish boring betul laa ni masuk tahun ke9 kawin ni...takkan tak faham-faham kan....tahun lepas turn suami balik pantai timur..kita dalam pantang baru 20 hari balik belahsuami seminggu..dah laa dalam pantang raya pulak tu ..makmertua pagi masak nasi jer...lauk kirim salam masak sendiri rasa nak nangisjer...badan tak baik lagi sakit2 lagi...tapi masih tipu diri sendiri senyum jer dgn adik beradik dia dgn mak mertua dia nak jaga hati...tak tahu laa apa mak mertua fikirkan ...lupa ke menantu dia ni dalam pantang..mak kat kg dah bising suruh balik cepat sbb dalam pantang...kalau ikutkan memang nak berpantang rumah kita kan...raya ke3 malam baru sampai kampung saya sampai kg saya emak dah siap masak lauk pindang sawi goreng yaa aalllah sedapnya ...kat rumah mak mertua dia masak ayam goreng jer..esk ikan goreng kosong itu pun dah petang pukul 3 baru masak kat kita huhu...sabar jer laa kan...
Semalam suami dah bagitahu nanti raya ke2 pagi nanti baik kg dia dulu...saya berkeras juga tak nak sbb nak berjalan raya rumah keluarga raya ke2 tu...sbb bila turn dia saya enjoy jer...balik tak paksa nak balik awal belah saya...tapi belah saya nak awal pulak alasan kalau balik raya ketiga nanti belah dia dah tak orang lah...ramai dah balik laaa...memng laaa ikut turn laa kan...dah turn saya ....kena ikut laa a baru adil...

Yang baru kawin tu tak yah kongsi pengalaman kan...sbb selalu nya semua ok suami ikutkan saya dulu pun macam tu dah tahun ke 5 suami mula buat hal itu tak kena ini tak kena....ishhhhhhhhhhhhhhhh.....................

alepmama Publish time 24-7-2013 03:27 PM

derang mmg macam tu
sabar je lah
yang penting kena adil
aku tak kira 5 hari rumah kau 5 hari jugak rumah aku

macam aku , tahun ni raya JB dulu
pastu raya 2nd dah balik Perak pulak (rumah mak aku)

tiap tahun rutin gitu 2 2 kampung mesti balik

Kampung mana yang tak dapat berhari raya pertama
Wajib balik dalam bulan puasa 1 - 2 hari utk buka puasa bersama

aku tak kiraaaaaaaaaaaa

AmMiNafeesa Publish time 24-7-2013 03:55 PM

Tahun ni tahun ke-10 kami
dulu-dulu memang ikut turn macam orang lain..
sejak 2-3 thn ni laki me kerja shift dan cuti ikut turn..so ikut turn dia lah..
kalau dapat cuti lepas raya,akan raya dengan my emak dulu sebab kami tinggal dekat2..
kalau cuti sebelum raya bolehlah balik kampung suami dulu kat N9,
kali ni dapat cuti masa hari raya dan selepas raya,
tapi me nak raya pertama kat sini dulu dan kemudian baru habiskan cuti di kampung suami,balik malam raya ke-2 atau pagi raya ke-2 je..
sebab apa tau?
kalau kat kampung dia..laki me takde kaedah mengunjungi saudara mara lansung...
kami cuma makan tidor makan tidor jer..bosan giler!!

Mamason Publish time 24-7-2013 03:58 PM

Tak semua sama laa tt... mama setakat nie alhamdulillah...adil jerk, kalau tahun lepas umah mak dia, tahun nie umah family mama, even mama nie dah xde mak pak, tapi tetap beraya balik kg sbb abg & kakak ada.... jadi dia pun faham... Alhamdulillah... dah 12 tahun macam nie... xde laa timbul isu pun... lagipun time raya umah mak dia kita follow, time umah kita of course laa dia pulak kena follow kan....baru laa senang hati xde nak masam2 muka... :)

IceCream_Soda Publish time 24-7-2013 03:58 PM

every yr mesti ada kan topic ni ;P
aku isteri mithali - every yr raya umah MIL..... :lol: bukan setahun, dua tahun.. tapi bertahun2 dan ni masuk thn ke-7. xkira raya apa, raya puasa, raya haji hatta raya cina :$

sbb nyer xkoser aku nak gaduh psal balik raya. aku slalu plan ngan adik beradik raya umah inlaw dulu pastu raya ke-2 atau 3 baru ramai2 balik kg... raya ke berapa xpenting, yg penting semua balik ramai2. masa tu baru kitaorg sibuk buat lemang ketupat ;P

comel77 Publish time 24-7-2013 04:05 PM

AmMiNafeesa posted on 24-7-2013 03:55 PM static/image/common/back.gif
Tahun ni tahun ke-10 kami
dulu-dulu memang ikut turn macam orang lain..
sejak 2-3 thn ni laki me k ...

suami saya pun komplain juga dia kata kg saya nie tak ramai orang laaa bosan laaa ...kitaorang saudara memg jauh jarak nya kalau nak beraya kalau gi tiga buah rumah pun dah penat sbb jarak jauh katakan nak rumah saudara kat ulu pilah sorang kat sri menanti sorang kat parit sorang kan jauhtu...jadi kami nak gi raya tu kena tuggu adik beradik lain baru boleh konvooi kalau belah suami jens dekat2 jer....tapi semua alasan kalau dah kawin kan kena kongsi laaa...tapi suami suka guna kuasa veto dia ...lagipun raya pertama mmg ramai saudara datang ke rumah kitaorang jadi tak boleh gerak layan tetamu jer...raya kedua baru boleh gerak itupun orng nak datang juga....jadi kitaorang adik beradik jalan raya dulu....susah nak fahami hati suami kan....tak faham apa yang diaorang nak...pagi raya sepatutnya nak salam cium tangan dia ..tapi masam muka pulak...hai entah laa tapi kalau belah dia kita cium salam tangan dia...ok jer...tapi belah kita buat hal pulak..mak saya dah tak kisah ..dia kata siapa menantu tahun ni buat hal ...buatlah aku dah tak koser dah...heheheh....

lavacall Publish time 24-7-2013 04:05 PM

IceCream_Soda posted on 24-7-2013 03:58 PM static/image/common/back.gif
every yr mesti ada kan topic ni
aku isteri mithali - every yr raya umah MIL.....bukan set ...

kampongan...laki bini...org kampong

lavacall Publish time 24-7-2013 04:08 PM

comel77 posted on 24-7-2013 04:05 PM static/image/common/back.gif
suami saya pun komplain juga dia kata kg saya nie tak ramai orang laaa bosan laaa ...kitaorang sau ...

kau bini,,,ikut je cakap laki kau...

IceCream_Soda Publish time 24-7-2013 04:09 PM

lavacall posted on 24-7-2013 04:05 PM static/image/common/back.gif
kampongan...laki bini...org kampong

xnak ceta kisah korang laki bini2 bergaduh nak balik kelantan ngan indon ker? :lol: korang kan drama thn2.... nak meroyan pi balik thread borak, jgn nak OT thread raya org :lol:

comel77 Publish time 24-7-2013 04:11 PM

Mamason posted on 24-7-2013 03:58 PM static/image/common/back.gif
Tak semua sama laa tt... mama setakat nie alhamdulillah...adil jerk, kalau tahun lepas umah mak dia, ...

saya macam tu juga belah dia saya follow jer saya ok jer dengan makcik dia adik beradik dia......tapi belah saya tak pulak nak awal pulak...mana adil macam nie...ishhhhh:'(

Mamason Publish time 24-7-2013 04:15 PM

comel77 posted on 24-7-2013 04:11 PM static/image/common/back.gif
saya macam tu juga belah dia saya follow jer saya ok jer dengan makcik dia adik beradik dia......t ...

TT kena bincang laa lek lok... kdg2 org lelaki nie suka guna kuasa veto.. heheheeh...TT pun boleh per buat mcm tu kalau time balik umah dia... ce berkeras nak balik awal jugak...tengok cam ner reaksi dia? kalau dia bising, ckp jerk laa..cam tu laa yg u rasa kan???? baru dia tau cam ner...

AmMiNafeesa Publish time 24-7-2013 04:16 PM

comel77 posted on 24-7-2013 04:05 PM static/image/common/back.gif
suami saya pun komplain juga dia kata kg saya nie tak ramai orang laaa bosan laaa ...kitaorang sau ...

dulu masa baru2 kawin (less than 5 years)
saya mcm cenderung gak tak nak balik kampung suami sebabkan tak kemana mana tu..
laki me malas jalan umah atok dia (sekrg dah arwah pun)
adik beradik FIL 1 family jer yang me kenal tinggal kat Jelai..
adik beradik MIL selalu berkumpul kat Kg Geduk now ada krisis lansung tak nampak muka adik beradiknya dah..huhuhu..
so kami duk umah je lah..jadilah penyambut tetamu dan pengangkat dulang air dan pencuci pinggan mangkuk.
Sebab laki me anak sulung lelaki, SIL selalu balik kampung laki dia pulak..
Adik laki me semua lelaki,2 bujang 1 dah kawin..
yg dah kawin ni pulak asik balik melaka umah mertua dulu...
sian MIL..
tapi mungkin sebab takde agenda melawat rumah org tu yang buat bosan je tu

AmMiNafeesa Publish time 24-7-2013 04:17 PM

Tak semestinya jadi isteri kena turut cakap suami jer....
hidup bersama kena bertolak ansur

honda_jazz Publish time 24-7-2013 04:17 PM

mcm aku tahun ni turn husban..
biasa paling lama aku dok sni 2 hari je..mlm raya ke2 tu dah gerak balik johor..
klu turn aku biasa awal sehari aku stat cuti..
pastu dok kg dlm 3 4 hari..mlm raya ke 4 baru gerak balik beraya bersama keluarga husban.
bukan berat sebelah ke apa..husban aku lagi suke balik kg aku sbb dia ckp dok kg aku baru ada rasa suasana raya..
mybe sbb perjalanan jauh dan famili ayah aku sngat ramai so banyak umah kena gi beraya..
kira bnyak berjalan dari dok umah..

comel77 Publish time 24-7-2013 04:17 PM

IceCream_Soda posted on 24-7-2013 04:09 PM static/image/common/back.gif
xnak ceta kisah korang laki bini2 bergaduh nak balik kelantan ngan indon ker?korang kan dra ...

Ish...ish...ish...;P

kriesz Publish time 24-7-2013 04:22 PM

Nak mencelah gak ar..aku tetiap taun malam raya and raya first mesti rumah husband.. Lepas sembahyang raya baru balik rumah family aku sampai le habis cuti..tapi akan jenguk gak ar keluarga mertua walaupun dah ada kat rumah family sendiri..sebabnya kitorang duduk satu negeri, satu daerah..

comel77 Publish time 24-7-2013 04:22 PM

AmMiNafeesa posted on 24-7-2013 04:17 PM static/image/common/back.gif
Tak semestinya jadi isteri kena turut cakap suami jer....
hidup bersama kena bertolak ansur

itulah banyak isteri2 kat luar sana makan hati dengan suami sendirikan...susah sangat ker nak adil nie...kalau dengar ceramah ust kazim...pun ada cakap kaalau nak balik beraya tu tak payah laa gaduh2...balik jer dua2 tempat baru adil...suami kena tolak ansur...tak boleh ikut diri sendiri jer...

MissMamamia75 Publish time 24-7-2013 04:23 PM

sy sbnarnya lebih suka 1st raya - belah hubby...
sbb....ptg2 1st raya or lepas maghrib mesti balik rumah saya pulak..
stay sampai raya ke tiga... {:1_152:}
gitu ler sebaliknya...

skrg xleh nak ngelat...my hubby dah perasan...hehe..

jarak antara kampung kami berdua- 2 jam setengah jer...
tabur duit kat tol & minyak...huhu...
tp as usual...
cuti kalu seminggu tu kena bagi sama rata..
mcm citer Nujum Pak Belalang..
satu utk ko..satu utk aku..
dua utk ko...dua utk aku...:lol: Last edited by MissMamamia75 on 24-7-2013 04:25 PM

sobsob Publish time 24-7-2013 04:30 PM

Tahun ni tahun ke 5 beraya dgn suami. Sebagai seorang isteri solehah dah banyak tahun raya 1st kat sebelah suami. Aku yg bagi idea hebat ni. Sebab kalau balik rumah laki aku dulu, boleh la spend masa lagi lama dgn family aku. Sebab selalu cuti raya seminggu. Raya ketiga dah gerak balik umah aku. Best sgt hidup begini.

Tapi tahun ni raya kl dulu. Perkara yg sgt bosan yg aku terpaksa alami dari kecik. Dari sudut positif, aku dapat jimat cuti.

lavacall Publish time 24-7-2013 04:32 PM

comel77 posted on 24-7-2013 04:22 PM static/image/common/back.gif
itulah banyak isteri2 kat luar sana makan hati dengan suami sendirikan...susah sangat ker nak adil ...

tak puas hati dgn laki pasal balik raya ..

ada cara...

mintak fasakh ke..tebus talak ke...

apada hal...janji raya dapat ikut kemahuan korang...
Pages: [1] 2 3 4 5
View full version: Edisi Balik Raya Suami Isteri