comel77 Publish time 24-7-2013 04:41 PM

lavacall posted on 24-7-2013 04:32 PM static/image/common/back.gif
tak puas hati dgn laki pasal balik raya ..

ada cara...

ini bukan nya berbincang ...ini cari pasal jer...syaitan kat luar sana mmg suka dan tunggu masa jer...lelaki yang cakap macam ni sebenarnya ego....dia jer betul....islam itu indah .. dan adil yang tak indahnya diri sendiri yang suka guna kuasa ...untuk menguasai diri sendiri...

comel77 Publish time 24-7-2013 04:43 PM

Tapi selalunya bila dah lepas raya semuanya ok semula :P bila turn saya jer buat hal hehehe....bila dah selalu beralah tu kekadang bengang jugak kan...kalau kita boleh beralah kenapa dia tidak...

lavacall Publish time 24-7-2013 04:46 PM

comel77 posted on 24-7-2013 04:41 PM static/image/common/back.gif
ini bukan nya berbincang ...ini cari pasal jer...syaitan kat luar sana mmg suka dan tunggu masa je ...

laki kau la tu kan..???

pinksarah Publish time 24-7-2013 05:25 PM

paragraph last tu x berapa betul..

i dh nak masuk 11 years berkahwin alhamdulillah masih ikut turn..

cuma,kekadang balik lama belah husband i bukan nya apa,org tua dia dah tua sangat..kita faham2 la...masa i di malaysia klu turn my side pun i one day je raya dkt rumah my parents sebab rumah parents i x jauh,dan i selalu visit parents i..

this year sebab duduk jauh,balik raya husband dah plan nak bawa parents dia beraya sekali dgn my parents and family,jd dpt la spend time sama2 equally..lg pun adik beradik husband beraya rumah in law diaorg..adik beradik pil i ramai dkt kl so boleh visit diaorg juga raya nnt..

pinksarah Publish time 24-7-2013 05:32 PM

comel77 posted on 24-7-2013 08:43 AM static/image/common/back.gif
Tapi selalunya bila dah lepas raya semuanya ok semulabila turn saya jer buat hal hehehe....bila...

kalau dah tau husband perangai mcm tu awalkan visitation..

bulan puasa ni pun you boleh balik for few days,bukan jauh sgt N9 tu kan..ke you duduk negeri lain ie selatan?utara?

mcm my bil selalu buat, klu raya turn belah wife,dia akan balik satu family during fasting month for few days camtu..dia duduk utara balik selatan,jauh tp balik juga at least tak la kecik hati org tua..kalau nak tunggu raya baru nak balik mmg la terasa juga kan..kurang2 dpt visit dorang dlm masa terdekat before raya..dah 25 years usia perkahwinan dorang..

Sufeenan Publish time 24-7-2013 07:05 PM

Tersenyum sendiri baca luahan tt ni..:)

Well isu ni bule dikatakan dialami oleh hampir kebanyakan orang..bukan TT sorang..kira bukan kes terpencil lah.

Me pun sama..tiap tahun mesti ada isu jugak pasal balik kg ni, even dh buat giliran.
Mcm tahun ni, sepatutnya raya pertama dan kedua raya di nismilan belah somi dulu sepertimana ikut giliran
Tapi sebab ada perubahan jadual program jamuan raya persatuan keluarga incit somi yang jatuhnya pada hari ketiga, so kami terpaksa la tukar plan jugak.
Tu pun abeh bising adik beradik ipar sbb depa dh target raya tahun ni sume adik bradik depa berkumpul
Tapi nk buek cmno..kene pilih 1 antara dua..tak boleh dapat dua-dua..

Kira raya tahun ni kt belah family ai dulu kat kelantan..then raya kedua baru balik nismilan smula
So that bule join family big day raya ketiga tuh

Yang penting TT, toleransi dan kesanggupan nak mengalah dari pihak suami
Cuba my laki jenih ketegaq degil ego tetap dgn kuasa veto dia
Mau berpedang laki bini pasal raya saja..:P

Cuba bincang bebaik dan slow talk dgn somi tu..
Pilih waktu yg sesuai utk berbincang
Insha'allah..boleh kot dia consider..

Bell Publish time 25-7-2013 08:01 AM

Buat mcm I - raya satu kampug sahaja. Tahun nie my turn. Tahun lps rumah mertua. Bulan puasa balik ke kpg yg tak raya. Weekend nie I balik rumah mak mentua sebab raya nanti turn my kampung. So boleh raya sepuasnya. My kampung and my wife's kampung jauh - 8 jam pemanduan. Tukar-tukar rumah time raya nie payah dan merugikan hari raya unless jarak kurang dari 2 jam.

arianakhalid Publish time 25-7-2013 08:21 AM

Aku nak meneka boleh? Suami ko ni kalau tak kelantan mesti terengganu kan

comel77 Publish time 25-7-2013 09:20 AM

arianakhalid posted on 25-7-2013 08:21 AM static/image/common/back.gif
Aku nak meneka boleh? Suami ko ni kalau tak kelantan mesti terengganu kan

suami saya org pahang...saya n9 jarak 2 jam jer...dari kg masing2...terima kasih pada semua yang bagi pandangan...itulah saya dah belajar beralah sebenarnya tapi lagi beralah lagi pulak suami nak control saya...bengang juga nak ikut cakap dia jer..apa i buat semua iklas tak de niat apa2 pun...orng kata toleransi kan...bila turn dia saya sebolehnya merasa seronok berada di kampungnya...bila time balik ke rumah saya tak paksa pun suaminak balik cepat ke kampung saya....sbb faham turn dia...isshh bila turn saya mesti ajak balik awal punya....i pun ada agenda dengan family tahun nie sebb semua adik beradik ada tahun nie...nak jalan together2....tapi bila i bantah cakap dia jer...dia dah berangin...itu yang payah...tapi semalam semua dah cool down...harap 2 ok lah nanti....

arianakhalid Publish time 25-7-2013 09:32 AM

comel77 posted on 25-7-2013 09:20 AM
suami saya org pahang...saya n9 jarak 2 jam jer...dari kg masing2...terima kasih pada semua yang b ...

Salah teka la pulak

MMISS Publish time 25-7-2013 09:57 AM

so far miss tak ada masalah bila raya walaupun miss dok penang n mak abah jugak di penang manakala IL kat melaka, tiap tahun balik jugak raya kat umah IL cuma antara balik 1 hari be4 raya or sampai sana raya ke-2 atau 3. kalu beraya kat penang takat sehari pun dah cukup coz jarak umah miss ngan mak 1km jek n makcik pakcik semua ramai kat penang baik di mainland or island.

this yr ikut planning hb 1 day be4 raya gerak balik ke melaka n balik ke penang on 4th raya. miss ok jer lagipun last yr tak balik raya sana. yg best kalu dari utara naik ke selatan takde nak hadap jem coz org berpusu balik ke utara cuma kadang area seremban jek yg nak jem pun

silica_SiO2 Publish time 25-7-2013 10:01 AM

Bab gaduh menggaduh ni
kami senang sajok
kalo masing2 tanak mengalah
tak yah balik kampung
beraya la berdue di rumah sendiri.
last year gitu la.
this year iols balik sendirik.
tapi kesian jgk ekceli kat makpak mentua.

Liliput Publish time 25-7-2013 12:07 PM

Saya tak kisah, raya kat kg suami ke, kg saya ke, asalkan dapat beraya.Tiap2 tahun raya kg suami, dah lebih 10 thn kawin.Tak menjadi masalah.Suka balik beraya rumah suami, raya memang meriah, adik-beradik ramai, saya suka suasana bising dan kecoh2 tiap2 kali raya sebab ramai anak2 buah yg masih tahap kanak2 ribena riang (mungkin sebab saya memang suka budak2). Pada saya,setahun sekali, apa salahnya kecoh2 dan bising2 kan, ini lah masa semua berkumpul dan eratkan silaturahim.Kat kg saya, raya kurang kecoh sebab anak buah cuma 2 org.   

freekey Publish time 25-7-2013 12:54 PM

mcm ai plak sbg suami, kampung mertua sebelah jambatan je...

so aci tak kalau wife nak suruh beraya rumah mak dia gak start drpd malam raya?

in my case.. i tinggal dengan mak... i dah beli rumah tu.. in other words itulah rumah kitorg merangkap rumah mertua wife gak ;P

so camner?

lavacall Publish time 25-7-2013 12:56 PM

comel77 posted on 25-7-2013 09:20 AM static/image/common/back.gif
suami saya org pahang...saya n9 jarak 2 jam jer...dari kg masing2...terima kasih pada semua yang b ...

dah tak nak ikut cakap laki...kau nak ikut cakap sapa lagi..???

jiran sebelah rumah kau...???

akak cleaner kat ofis kau..??

makcik jual laksa depan simpang..???

freekey Publish time 25-7-2013 01:02 PM

sbb tulah i awal2 dah letak kriteria nak cari calon isteri yg tinggal sekitar lembah KL je..

kuasa lah nak drive ke sana ke mari semata2 nak balik kampung..

dahlah hari2 pun aku drive pegi balik keje 2 3 jam..

cmf_blingblings Publish time 25-7-2013 01:09 PM

anggaplah keluarga suami keluarga kita, keluarga kita keluarga suami so balik raya mana-manapun tak akan jadi masalah. Tahun ni baru suami dapat cuti raya bbrp hari semenjak 2005. Alhamdulillah.

Sagoo Publish time 25-7-2013 01:22 PM

tahun ni belah aku.....n9 gak kampung mak..hahahaa..mmg aku nk balas dendam raye tahun lepas punye....
first n seken raya mmg aku pulun kaw2 berjalan sampai pitam....maklum le sedare ramai...

tp dia ckp raye ketige balek umah mak dia plak? demm....baru planning nk raye seminggu kt kg atok aku :mad:

Bell Publish time 25-7-2013 01:28 PM

freekey posted on 25-7-2013 01:02 PM static/image/common/back.gif
sbb tulah i awal2 dah letak kriteria nak cari calon isteri yg tinggal sekitar lembah KL je..

kuas ...

Aku dulu nak nackle awek sekampung tak dpt. So camno?

ManakBR55M Publish time 25-7-2013 01:36 PM

freekey posted on 25-7-2013 12:54 PM static/image/common/back.gif
mcm ai plak sbg suami, kampung mertua sebelah jambatan je...

so aci tak kalau wife nak suruh bera ...

Hang kaum puak si HANA ke?

:o

Pages: 1 [2] 3 4 5
View full version: Edisi Balik Raya Suami Isteri