Syumaimah Publish time 31-7-2013 06:01 AM

Suami aku pun tak berapa suka gak balik kampung aku sebab masalah bahasa tapi tiap kali raya boleh dikatakan setiap tahun raya belah aku sebab aku dan suami menetapsi kampung suami walaupun tak tinggal dengan mertua...

Alhamdulillah la aku tak pernah gaduh bila balik raya walaupun dah lebih 5 tahun nikah

Syumaimah Publish time 31-7-2013 06:04 AM

Tapi yang tak bestnya keluarga dia dan jejiran la pulak duk mengata aku yang kontrol suami asyik balik raya kampung aku je walhal dia yang suruh sebab suami aku kesian kat aku dah la kampung aku jauh, jarang balik... Ni dah kampung dia hari hari dia jumpa famili dia... Dia ok je tapi orang lain yang sibuk sibuk...

biskutsusu Publish time 31-7-2013 04:14 PM

IceCream_Soda posted on 24-7-2013 03:58 PM static/image/common/back.gif
every yr mesti ada kan topic ni
aku isteri mithali - every yr raya umah MIL.....bukan set ...

aaaaaaaah
sama la kita
maknanya i pun isteri mithali la kan
raya posa , raya haji , cny memang akan balik rumah MIL
i okay je

lagipun rumah i ngan rumah mama i dekat
hari2 boleh jumpa
dengan MIL je kot sebulan sekali
tapi i suka balik rumah MIL time raya
sebab jalan melawan arus traffic

vv2005 Publish time 31-7-2013 04:17 PM

biskutsusu posted on 31-7-2013 04:14 PM static/image/common/back.gif
aaaaaaaah
sama la kita
maknanya i pun isteri mithali la kan

betul tu...{:1_509:}{:1_141:}

wuc_kecik Publish time 1-8-2013 03:20 PM

Senang kawin satu negeri..just beza daerah jer...tp still wat giliran...baru masuk tahun kedua...tahun ni raya pose turn umah aku...

Senang xsusah..xyah pening2...

poyohabis Publish time 2-8-2013 07:15 AM

Sama kes gan aku ler ni. Kebetulan raya ke 4 nanti adik aku nk bertunang suami aku lak kt nk stay sampai ry ke dua jer lps tu nk pg berjln2. Mak n bpk dia dh meninggal, mengamuk x ni stay sampai hari bertunang. Pdhl yg bertunang yu adik bongsu aku. Per la sktnye tunggu sampai abis majlis. Nanti org mesti mengata adik bertunang pon x blh tunggu kakak per mcm ni.

divakah Publish time 2-8-2013 01:11 PM

mana ade baru kawin semua suami ikut kannn, at least sy tak experience benda tu. huhu

sy ni baru tahun ke-3 beraya, tiap2 tahun gado. ape kes! nak belah die sokmo. stress mak nok!

Mellyzza Publish time 3-8-2013 07:43 PM

Aku balik beraya hari last day posa..fly from kk ...dgn anak2 berderet dgn bag berduyun..harap2 sempat smpi sblm pagi raya..almaklumlah highway non stop jammed musim raya nih..

SayaSayangMama Publish time 28-12-2022 04:12 AM

aku tawar hati nk balik rumah mama aku dah, sbb suami aku asik muncung je bila balik kampung aku. aku tau sebab sebabnya, tp nk buat mcamana dah mmg keluarga aku mcmtu. xkn nk aku jd anak derhaka xbalik kampung. dah la dgr ceramah ustaz ustazah pasal anak derhaka ni, xmasak pun dicop anak derhaka bila kt kampung. tah la aku benci keadaan ni.

boleh x nk buat benda yg sama jugak, balik rumah mak dia pun nk buat perangai lah.
Pages: 1 2 3 4 [5]
View full version: Edisi Balik Raya Suami Isteri