rdzaccess Publish time 23-2-2014 10:38 PM

Tapi tak per Fraser's Hill ni kalau berjalan waktu malam menyusuri barisan pokok rhu , amat menyamankan. Tak der gangguan.

sandha159 Publish time 7-3-2014 05:25 PM

dlu aku penah pegi FH masa tahun 2012. pegi dgn bff yg semuanye gegirl.
mmg seram sgt, bayangkan la masa lalu empangan sebelum naik ke FH tu pun dah rase kembang kepala..
pastu bile sampai mmg sunyi ya amat. kitorg stay kat rumah peranginan persekutuan tu, n malam mmg x kua sbb kat lua gelap gile..duduk je dpn tv , ntah ape la naseb mlm tu mmg 2-3 channel duk cite hantu,,kitorg pun tgk jela buat2 berani. ble tgk balik pic2 yg kitorg amik pun still rse seram, pastu 2-3 minggu pun still teringat ingat kat FH.member pn ckp benda yg same, n aku siap janji yg aku xkan jejak FH lg,, aku rse lpas 10 thn pn belum tentu aku nk jejak FH sebab kesunyian kt FH tu laen mcm la..

lulubell Publish time 6-5-2014 06:15 PM

seramnya

teyadani Publish time 6-5-2014 11:22 PM

sandha159 posted on 7-3-2014 05:25 PM static/image/common/back.gif
dlu aku penah pegi FH masa tahun 2012. pegi dgn bff yg semuanye gegirl.
mmg seram sgt, bayangkan la ...

Sama le masa g sana dan dok kat RPP tu mlm dok tayang citer hantu...hampeh jek...last2 tido bukak lampu sampai ke pg:lol:

Kalau uolss penah blogwalking mgkin penah terbaca satu blogger yg ambik gambar kat wakaf dpn RPP tu pastu balik tgk gambar tu ada makhluk yg menumpang enterpreme sekali...ngeeee ngeri siot :funk:...gambar tu diambik pd waktu subuh..

Dan kt depan RPP tu ada satu tempat cam makam yg ditutup dgn kelambu ke kain kuning tak ingat dah...tak tau le plak tempat apa tu...cuma ditulis "Dilarang masuk" tapi nmpak dr luar...iolss takdele rasa seram sgt fraser hill tu tapi rasa mgkin takkan naik lg kot sbb tak berbaloi jln bengkang bengkok tu dgn apa yg ada kt atas tu....tp sape2 yg sukakan kedamaian tu mmg sesuai le g sana...

rdzaccess Publish time 7-5-2014 07:48 AM

Di makam tu aku ada ambil sebilah keris selepas kawan sekerja mencabar aku. Tapi esoknya keris tu kembali ke tempatnya dengan sendiri.maka betullah apa yang diberitahu oleh kawan aku tu.

kambingterluka Publish time 7-5-2014 04:30 PM

dah lama tak pegi fraser's hill ni. last saya kat sana lebih 10 tahun dulu kot. ayah keje bank dok kat banglo bank lah. malam tu tido kena kacau. dengar ada org jalan hentak-hentak kat bumbung banglo tu. tapi tengok adik nyenyak je tido.

saya peduli apa. takut punya pasal saya lari tido bilik mak ayah tinggalkan adik.

edoraixora Publish time 7-5-2014 04:52 PM

teyadani posted on 6-5-2014 11:22 PM static/image/common/back.gif
Sama le masa g sana dan dok kat RPP tu mlm dok tayang citer hantu...hampeh jek...last2 tido bukak...

gambar ni ke?

teyadani Publish time 7-5-2014 05:22 PM

rdzaccess posted on 7-5-2014 07:48 AM static/image/common/back.gif
Di makam tu aku ada ambil sebilah keris selepas kawan sekerja mencabar aku. Tapi esoknya keris tu ke ...

Makam yg dpn RPP tu ke?{:1_273:}...makam apa sebenarnya tu?..

teyadani Publish time 7-5-2014 05:24 PM

edoraixora posted on 7-5-2014 04:52 PM static/image/common/back.gif
gambar ni ke?

A'ah gambar ni le... tak sure betul ke superimpose tu... tapi kami amik gak gambar kat wakaf tu tapi tgh ari bute le:lol:

rdzaccess Publish time 7-5-2014 05:37 PM

Makam salah seorang pahlawan yang melakukan serangan hendap pihak British semasa Sir Henry Gurney melalui perjalanan ke Bkt Fraser.

myakayina Publish time 7-5-2014 05:42 PM

teyadani posted on 7-5-2014 05:24 PM static/image/common/back.gif
A'ah gambar ni le... tak sure betul ke superimpose tu... tapi kami amik gak gambar kat wakaf tu ta ...

entitinya yg tngh duduk tu ke?

teyadani Publish time 7-5-2014 05:45 PM

Yang tgh duduk tu mmg org tapi klau tgk betul2 cam ada makhluk lain sebelah dia tu...

teyadani Publish time 7-5-2014 05:48 PM

rdzaccess posted on 7-5-2014 05:37 PM static/image/common/back.gif
Makam salah seorang pahlawan yang melakukan serangan hendap pihak British semasa Sir Henry Gurney me ...

Yeke...tertanya2 gak sbb takde tulis pape kat situ...ke tak nampak sbb tgk dr jauh je tak berani g dekat..huhu

myakayina Publish time 7-5-2014 05:56 PM

teyadani posted on 7-5-2014 05:45 PM static/image/common/back.gif
Yang tgh duduk tu mmg org tapi klau tgk betul2 cam ada makhluk lain sebelah dia tu...

ohhh..ok2 dah 'nampak' dah... :L

mamanurulhasbi Publish time 12-5-2014 01:20 PM

tiap2 tahun mesti lepak fraser atleast sekali.
dok banglo company.
so far ok je.
tenang damai sejuk..tak havoc mcm cameron.

syahoney Publish time 5-1-2015 03:15 PM

rdzaccess replied at 8-10-2012 10:47 PM
Bungalow yang saya ada jejaki dahulu , orang sana panggil Bungalow Red Cross ... kira macam homestay ...

Baru je balik dari FH semalam...tapi balik hari je tak sempat nak bermalam-malam...macambest je kalau bermalam

btw...red cross house/banglow ni skang dah nama smoke house.. hehehee kalau siang mmg breathtaking tapi menjelang senja leh tahan jugak la naikbulu roma

hatikudus Publish time 6-1-2015 01:29 PM

syahoney replied at 5-1-2015 03:15 PM
Baru je balik dari FH semalam...tapi balik hari je tak sempat nak bermalam-malam...macambest je ka ...

Bestnya pi fraser hill {:1_508:}

Saya pernah pi beberapa kali stay kat silverpark, ok je takde penampakan.
Kena kejar kera ada lerr ;P

rasanya kat silverpark tu ada block2 apartment yg angker & yg ok. Skrg tak tau lah mcm mana condition apartment2 kat situ.
Masa saya ke sana last 2011, ada block apartment 2 bilik yg not well maintained. Masuk dalam apartment bau hapak sb lama org tak masuk. Lif rosak, tanggasempit dan berlumut {:1_571:}
Tp Fraser Hill mmg tempat yg sesuai utk berehat & menenangkan minda....nyamannnn! {:1_132:} {:1_141:}

syahoney Publish time 7-1-2015 02:50 PM

hatikudus replied at 6-1-2015 01:29 PM
Bestnya pi fraser hill

Saya pernah pi beberapa kali stay kat silverpark, ok je takde...

betul tu.....rasanya skang ramai pilih puncak inn sebab baru kot

hatikudus Publish time 7-1-2015 03:46 PM

syahoney replied at 7-1-2015 02:50 PM
betul tu.....rasanya skang ramai pilih puncak inn sebab baru kot

Mcm mana keadaan jalan nak naik ke fraser hill skrg? dah upgraded atau masih sama mcm dulu?
Dulu tebing2 jln tu ada yg nak runtuh, agak ngeri sikit drive naik masa tu especially lepas ujan...agak licin {:weto

syahoney Publish time 8-1-2015 12:16 PM

hatikudus replied at 7-1-2015 03:46 PM
Mcm mana keadaan jalan nak naik ke fraser hill skrg? dah upgraded atau masih sama mcm dulu?
Dulu...

jalan dah one way up n one way down...tapi masih sempit dah berliku2 pai leh mengundang muntah.....tak kena gaya mmg tak nampak jalan sebab kabus tebal
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11
View full version: Kisah-kisah Misteri Di Fraser's Hill