miskay Publish time 27-10-2014 01:05 PM

cik.amy posted on 23-9-2014 05:24 PM static/image/common/back.gif
bukan... dia belah dalam dekat flatlet perempuan otw nak ke rumah kelamin. kalau lalu belakang kaf ...

Aku dapat bayangkan
aku selalu lalu situ gak time third year
maklumlah dalam banyak2 batch aku
aku tercampak jauh nun ke k4
mostly dak2x kos aku duk kat k6
jauh le menapak nak ke diorang
tapi serius tangga tu memang seram pun

bubbabubba Publish time 28-10-2014 09:20 PM

Haa da terlanjur saya terbaca kisah hantu kat area bangi kajang ni. saya nk share sikit pengalaman yg baru je saya kena 2-3 hari sebelum raya haji lepas :funk:

kisahnya bergini ..

berberapa hari sebelum raya haji yang lepas, saya adalah dtg dekat area rumah Apartment Sri Ixora yg sempadan bangi - kajang tuh. tujuannya sbb nk tlg hantar ex housemate ke KLIA sbb dia nk balik kg. kejadian tuh terjadi dlm pkol 4 pagi. Lepas exit tol kajang selalunya terus je masuk kiri menghala ke tol singgit tuh. tol sg long kalau x silap. kira lepas tol dekat sikit nk menuju ke sri ixora tuh. nak dijadikan cerita selekoh ke kiri tuh kena ttp sbb dorg tgh buat jalan.haaa terpaksalah straight masuk bangi.di sinilah bermula detik seram.. lepas je traffic light da berkecamuk jiwa raga ni xsedap hati. bawak keta da laju x ingat. smpai je area kedai makan gear box kalau x silap la kan. daaanggg :mad: ... satu kelibat yang mmg dari kecik saya cukup allergik. encik pocong. takutnya bukan kepalang. da xmau pndang belakang dah. cermin pndang belakang tuh tolak naik ats. rear mirror terus ttp. nak jadi ape pon jadilah.lepas tuh sementara nak lalu roundabout, pokok2 yg sepanjang jalan tuh nampk sayup sayup je. adoi lah.ape dugaan tuh. mata da berair sampai nk drive pon susah. nk baca ape yg ptt pon da berterabur. nk smpai ke sri ixora tuh rasa mcm lama sgtlah.padahal dekat je. mcm mana pon selamat juga sampai ke destinasi. saya cerita ape yang saya jumpa kat ex housemate tuh. dia hanya gelakkan je. dia da biasa dengar. sbb mmg saya dan hantu pocong mmg xdpt dipisahkan.asal kena kacau dgn hantu je mesti pocong. sejak sekolah rendah kena mcm ni. haihh :shakehead3::'(

mungkin ade sesiapa ade pengalaman kena kacau kat area tuh.bole cerita sikit.:sweat3:

Deff_Lepak Publish time 30-10-2014 02:09 PM

LipasComel posted on 21-10-2014 12:08 PM static/image/common/back.gif
aku tak pro sangat precint2 ni, tapi kuaters tu dekat2 dengan picc

kalu sebelah PICC tu Apt 5R6, yg ada bkt kena tarah & dekat dgn sekolah..
kalu Apt 5R3&5R4 belakang PICC. Kalu 5R1 jauh sket ke Pullman..

tempat kerja lama..

kechikchomel Publish time 30-10-2014 04:21 PM

Deff_Lepak posted on 30-10-2014 02:09 PM static/image/common/back.gif
kalu sebelah PICC tu Apt 5R6, yg ada bkt kena tarah & dekat dgn sekolah..
kalu Apt 5R3&5R4 belaka ...

kerja picc ke dulu?
kat picc tu pun byk gak 'penghuni' kan?
:lol:

Babytulip Publish time 11-11-2014 08:49 AM

hi saya orang baru kat sini.

Nak share story masa study uKm sulu. Tahun 2006 deKat zaba. Masa tu siang-Ahad nak turun cafe pergi makan, sampai dekat cc bawah tu, ade sorang budak pompuan depan mata kita jatuh and menggelupur kat lantai.

Dia jerit panas! panas! panas! Pastu nak bukak baju. Semua orang nak tolong dia masa tu. Gile la kalau dia nak bukak baju kat situ. Kite terkejut and takut tak jadi gi cafe balik bilik.

Then kite contact member kita yang keje admin kolej tu tanya ape update budak pompuan tu.Dia dibawak ke surau and ustaz setelkan dia. Kawan kite kate ustaz cakap bahasa yg tak difahami. Maybe bahasa orang asli lama kate dia. Budak pompuan tu mengamuk cakap MANUSIA SEMUA PENIPU. Dok ulang ayat yang sama.

So masa kite dah ade keberanian nak turun cafe, kita nampak ada bawang putih berterabur depan cc tu. Kawan kite cakap, budak tu cakap mcm tu sebab dulu katenye kolej zaba tu ade buat janji dengan belaan orang asli yang tinggal dalam hutan tu dulu. Kononnya nak bagi satu bilik khas untuk family belaan diorang tu stay bila bangunan dah siap sebab kalau ikutkan tu tempat dia. Tapi agaknya semua bilik pihak kolej nak guna, so takdela bagi.

Untuk pengetahuan semua, budak pompuan yang kene tu budak melayu yang duduk bilik kedua hujung tingkat atas sekali block mana tah. Which bilik paling hujung sepatutnya dikosongkan untuk family makhluk halus tu duduk. Tapi diorang letak budak cina sorang situ. Next several years, kite dah habis study..barulah jadi yang kes budak pompuan jatuh dari tingkat 4 tu.

Agak-agakla kan, ada kesinambungan tak?
allahualam...

Suchi Publish time 12-11-2014 04:39 PM

bubbabubba posted on 28-10-2014 09:20 PM
Haa da terlanjur saya terbaca kisah hantu kat area bangi kajang ni. saya nk share sikit pengalaman y ...

gearbox mana nih yg tepi jln menghala seksyen 8 tu ke, kat petronas, kilang sate samuri bagai tu ke

Suchi Publish time 12-11-2014 04:43 PM

adreena25 posted on 24-10-2014 04:58 PM
kisah yang ni pulak baru je terjadi kat saya 30 minit yang lepas

ceritanya begini, saya & akak op ...

ha betui ke, gerai pisang goreng abg tu mmg laku gila sbb pisang dia sedap kan
selalu sampai kena beratur
bygkn tgh goreng kita dtg dia dah bitau awal2 tak cukup nih sbb ramai dah tunggu.. yg menunggu semua duk dlm kereta parking kt tepi tu..

iols selalu gak beli, aritu bawak adik dr jb beli dia pun suke pisang goreng abg tu,

Suchi Publish time 12-11-2014 04:45 PM

Ipo posted on 25-10-2014 06:24 PM
maaf nak tanya..ni gerai pisang goreng dekat dgn gerai2 makan tu ke? menghala ke kajang dari seksy ...

bkn nih yg seberang ngn petronas depan umah teres
mmg sedap pisang goreng dia terlajak abis sokmo
ade jual lelain mknn juga, ade bubur nasi, bubur kacang, pulut, sum2, laksa n mi, ade tempe goreng juga

CrowneGlory Publish time 12-11-2014 06:30 PM

Babytulip posted on 11-11-2014 08:49 AM

Nak share story masa study uKm sulu. Tahun 2006 deKat zaba. Masa tu ...

Ukm tu mmg tapak rumah org asli pun.. Pernah kerja ukm depan tasik engineering.. Keta rosak so tunggula pomen dtg nak betulkn sampai ke maghrib tp nasib baik xde apa2 sbb anak2 ikut kot time tu.. Tp ramai je staf yg jumpa esp budak2 kecik main2 area situ boleh tembus2 dinding..

cik.amy Publish time 13-11-2014 11:45 AM

Babytulip posted on 11-11-2014 08:49 AM static/image/common/back.gif

Nak share story masa study uKm sulu. Tahun 2006 deKat zaba. Masa tu ...

budak yang jatuh tu batch saya tp fac lain. dia rapat jugak dengan roomate saya masa tu. Al-Fatihah untuk arwah...

Saya xtau sejauh mana kebenaran cerita ni sebab byk hearsay. tp saya rasa berkait dengan cerita besfren saya, rasanya ada dia story kt thread ni.

based on her story and gossips masa kejadian tu, bangunan tu mmg sesuatu sebab ada yang pernah tiba2 masuk ke dunia lain. budak yang terkena tu cerita dia seolah2 ada kat dalam hutan dan dia kena kejar. so saya pn buat andaian sendiri mungkin perkara sama jadi pada arwah.

dan pengalaman saya sendiri, kat blakang bangunan yang ada kes jatuh tu there's another block. mengadap tangki air kot. saya tak pasti pernah cerita ke belum tapi masa tu dah dalam pukul 10. saya dtg bilik besfren, nak lepak. bila keluar dari kereta saya terpandang ke arah kawasan semak samun tu dan saya nampak a white figure 'gliding' (nak guna term berjalan mcm tak sesuai sbb dia mmg mcm gliding) dari arah kanan ke kiri kawasan (towards kawasan kelompok hostel la kot)

saya yang mmg lampi ni (pesanan penaja: mohon jangan biasa melampikan diri dalam keadaan camni sebab mulut secara xsengaja jadi cabul :$) pandang je la kat 'orang' tu sambil fikir 'ape kejadahnya ko nak lalu kt semak2 tu, banyak kemuncup silap kena patuk ular lg' sampai la kawan saya ni tegur saya. nasib baik la kan dapat kawan yang peka terhadap kelampian daku ini. heheh...

so saya pun tanyalah dia kt tgh semak tu ada jalan ke? rupanya kat tengah tu lombong, kalau xsilap. so mmg mustahil utk org berjalan apetah lagi gliding gracefully kat situ.

Delores Publish time 13-11-2014 02:32 PM

Aku dulu stay KAB n study kat FUU.

ada beberapa kejadian tapi let me karang dulu.. banyak yg ingat2 lupa.

lil_sparky Publish time 14-11-2014 12:57 PM

dlu dok kat KIY, study kat FST
wpon bilik asrama masa 1-2yr betul2 sblh hutan..xda apa2
alhamdulillah

cuma penah skali tu..masa tgh study mlm2
ada dgr sorg lelaki menjerit..ke arah hutan tepi bilik
n mcm ada org lain yg lari masuk hutan..abg tu kejar smpi tepi hutan
xtau kes apa..tp manusia la kot Last edited by lil_sparky on 14-11-2014 01:06 PM

adreena25 Publish time 19-11-2014 01:51 PM

Suchi posted on 12-11-2014 04:45 PM static/image/common/back.gif
bkn nih yg seberang ngn petronas depan umah teres
mmg sedap pisang goreng dia terlajak abis sokmo ...

betul tu Suchi..
coconut shake dia pun mmg terlajak laris..
kalau mengidam, kuar kejap dr opis, gi membeli belah kat situ..
tp bwk balik opis, mkn ramai2..
xde la nmpk ngular.. ;P

Clover_Hill Publish time 22-1-2015 01:21 PM

Delores replied at 13-11-2014 02:32 PM
Aku dulu stay KAB n study kat FUU.

ada beberapa kejadian tapi let me karang dulu.. banyak yg ing ...

Tahun bila dok fuu..?

Mana tau kenai ka...:lol:

havovasta Publish time 22-1-2015 05:34 PM

chop nk tnye..memandangkan aku dh masuk tahun ke 4 dok bangi ni..aku rase macam sesuatu kt sebuah restoran dekat ngn balai bomba bangi ni..psai bleh dikatan tiap2 malam org dok kerumun makan kt kedai ni sampai parking payah..pnah gak try makan situ..erk rase biase2 and servis sgt slow even bende yg kita order tu simple..ke camne?

havovasta Publish time 23-1-2015 08:58 AM

adreena25 replied at 19-11-2014 01:51 PM
betul tu Suchi..
coconut shake dia pun mmg terlajak laris..
kalau mengidam, kuar kejap dr opis,...

ni yg deret2 gerai yg ade jual air soya etc tu ke..yg ade 2-3 gerai tu eh?

hareeth Publish time 23-1-2015 03:22 PM

Dulu study UKM tahun 2004-2007 FST. Duduk kolej Ibu zain.
Mase 1st year, biasela rajin join aktiviti universiti. kalo x nnt x dpt dok kolej.
kite pun join la konvo UKM. dapat jd ajk keselamatan. satu malam tu kene jage barang pameran kt pusanika dari malam sampai la ke subuh. kire tido pusanika la ni dgn senior2. bila dh msk subuh, blk KIZ ikut tangga dkt dgn FSSK
tu. masa kat tengah2 tangga tu, tetiba je cuping telinga jadi panas....jantung dah berdebar.....susah nk nafas.
kite pn wat bodo jela...dlm hati mcm2 bace....alhamdulliah sampai terus msk blok A...nasib baik la x nmpak pape...

kat tangge ibu zain tu...mmg ade sesuatu la ckit....dah la kiri kanan tangge tu hutan.....
member pernah nampak ada lembaga mcm manusia melambai2 kat tengah tangga tu...masa tu malam...die tgh melepak kt blkng tu...

duriancrepe20 Publish time 27-1-2015 05:22 AM

havovasta replied at 22-1-2015 05:34 PM
chop nk tnye..memandangkan aku dh masuk tahun ke 4 dok bangi ni..aku rase macam sesuatu kt sebuah re ...

Gigih ni register sebab nampak ada yang tanya pasal restoran sebelah balai bomba bandar baru bangi tu kan. Pernah pegi sana. Masuk je restoran, ada akak rambut panjang menjalar atas meja, jilat meja, jilat makanan orang kat situ. SERAM!!! Kalau nak makan sana boleh, tapi jangan lupa baca doa makan. Nanti ter-share lak makanan kita tu dengan yang tak sepatut.

havovasta Publish time 27-1-2015 08:29 AM

duriancrepe20 replied at 27-1-2015 05:22 AM
Gigih ni register sebab nampak ada yang tanya pasal restoran sebelah balai bomba bandar baru bangi ...

erk bro serius ke?

annehuda Publish time 27-1-2015 09:20 AM

hareeth replied at 23-1-2015 03:22 PM
Dulu study UKM tahun 2004-2007 FST. Duduk kolej Ibu zain.
Mase 1st year, biasela rajin join aktivit ...

aku dulu pun join konvo jugak, setau aku ajk keselamatan ni semua lelaki je pastu majoriti india. :lol: adakah kite saling mengenali ? ;P

Pages: 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27
View full version: Kisah Seram Di Bangi, Kajang Dan UKM