Missy_la Publish time 5-1-2012 06:34 PM

Reply 139# nauze

Walaweih, janganla hendaknya. Saya tengok di thread lain entry org2 yg jumpa dia pun dah meremang-remang bulu roma. Saya pulak banyak dengar cerita kes cik maya ni dgn koko jelly (gelaran org kat thread lain untuk encik poc) selalu berlaku di kawasan Ibu Zain. Tak tahulah. Kat situ lagi gelap. Kalau kawan2 mintak tolong hantarkan, saya mesti suruh org temankan saya. Tidak sanggup sorang2 nak melalui jalan naik bukit yg gulita itewww....{:3_82:}
Dato Onn okey rasanya. Kawan saya pun ramai duduk situ. Mungkin sebab meriah selalu, orang ramai ke sana. Saya pun suka pergi sana sebab kafe dia tak sesak macam Hussein On hehehehe

Missy_la Publish time 5-1-2012 06:36 PM

oh, poloy ex burhan ek..sebut pasal burhan ni, ada dulu akak sedare duduk sana jugak..tak ingat...
nauze Post at 5-1-2012 18:05 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Amboih, sampai kene lempang. Ganas sungguh {:3_83:}

nauze Publish time 5-1-2012 11:19 PM

Reply 141# Missy_la

tak tau la cik poc tu betul2 ada kat fssk tu ke tak..rasanya ada musim kot..hehe..

kolej ibu zain tu memang selalu diganggu pun...diganggu beruk2 yang tak takut orang..{:stoneo

anak buah penah duduk kolej situ dalam 3 tahun..tak pernah pulak dia cerita apa2..nanti ada masa sy try korek2..kot2 la ada misteri nusantara...

kueh_kueh Publish time 6-1-2012 07:26 AM

nak tanye TT rumah yg dikatakan minagkabau tu rumah ukm punye tu ke yg besar and banyak shooting buat kat situ? i just pass rumah tu masa balik dr airport...first time tgk mmg seremmm..

btw iols pon dok seks 3 but in bangi perdana..my house also ade jugak la kejadian pelik..salah satunya mase pukul 2 pagi..mase tu iols nk salin pampers anak iols yg telah penuh..so pampers tu ade kat bawah...iols nwk anak iols tu turun but semi gelap lah suasana..just bukak lampu tangga sajork...so iols dengan gagahnya salin pampers dekat hall yg sami gelap tu...tetiba anak iols yg umur 2 tahun tunjuk kat sudut bucu umah kat atas langsir...omg!!! memang iols tak nmpk ape tp budak kan boleh nmpk...die slalu jugak kate kat situ ade momok...trus iols angkat die naik atas sambil bulu tengkuk meremang

sedara iols ade jugak kene himpit malah iols penah kene himpit kat umah nih...selain tu ade kes sedara iols dikejutkan oleh 'isteri ' die padahal isteri die masa tu kat toilet...so sape yg kejut die?

skang ni pon kalu tetengah malam bile ade keperluan utk trun bawah contoh nak amik ubat ke air ke...bulutengkuk iols mesti naik...org kate kalu camtu mende tu mmg ade? wallahualam takut perasaan jork

lagipon org kate kene buat kenduri kat umah baru pindah and iols blombuat lagi sbb hubby kate tggu dulu...so kalu dah buat kenduri tu segala2nya akan kembali sediakala ke? wallahualam

alhamdulilah stakat ni tu je kejadian pelik...and harap2 takde kejadian lagi

RatuDunia94 Publish time 6-1-2012 08:47 PM

Post Last Edit by RatuDunia94 at 6-1-2012 20:52

Aku pun x-student UKM jgak. dulu stay Kamsis Ibrahim Yaakob (2 thun) & Rahim Kajai (1 tahun). aku duk Ibrahim Yaakob (KIY) masa thun 1 & 2. sepanjang aku stay situ so far xde la gangguan yang berat2 atau teruk sangat. ada jgak la dgr dr pengalaman senior2 masa minggu MMP (Minggu mesra Pelajar) tapi aku wat dek je. yelah bg aku x perlu nak takut (bukan ckp besar) dgn benda2 halus ni. sbb kat mana2 pun diorng ni ada. janji niat kita nak study & x ganggu dia. actually kalau dr cerita senior2 kt situ mmg KIY ni antara TOPLIST la tempat jin bertandang. yela dengan kedudukan dia yg betul2 kt atas bukit tu. tp mesti penat kan jin nk daki bukit kiy tu. ;P.

Cuma aku ada satu pengalaman lah. x silap aku benda ni berlaku masa cuti semester. aku ni jenis beli tiket bas last2 minit, so hambik dpt lah tiket lambat. masa tu rasanya hampir separuh pelajar dh balik kampung termasuk roomate aku. oh ye. aku ni duk kat blok pelajar lelaki (sbb aku ni lelaki ok) tp bukan kt flatlet tau, yg blok mcm ala2 rumah tu yg kat hujung2 & dekat dgn hutan.. bangunan tu kan mmg dh lama. antara yg terawal wujud kt UKM tu. so ceritanya mcm ni, masa malam2 cuti semester tu aku tidor lambat. yelah bile ramai student dh berambus, line tenet otomatik akan jd laju :lol: so aku apa lg la, on9 la sepuas2 hati. sedar tak sedar rupenya dh pukul 3 pagi. suasana mmg sunyi gile kot. (eleh kalau x cuti punblok lelaki mmg sunyi). masa tengah duk sedap2 on9 tu tetiba ada something yang menggaru tangganya kat tingkap. tingkap bilik aku tu ada jaring besi tau. benda tu mcm mengarit kuku dia kt jaring tu. lbh kurang 2 kali jgak. mula2 aku ingatkan biasa je. maybe cicak ke apa atau ada org nk kena kan aku. tp bile pikir balik jaring besi tu kat bahagian dalam, mcm mana plak org dr luar boleh sentuh benda tu.. aku pun senyap je lah. selang 5 minit dia buat hal lagi. nampaknya benda tu mmg nk kacau aku. masa tu jugak aku sound "tolong lah jangan nak kacau aku, kau pergi main jauh2 please"..

lps je kejadian tu aku pun padam laptop, terus tido...:funk:. pengajaran yg aku dpt setiap kali cuti sem, mesti aku antara org terawal yg cabut balik kampung...huhu. tpi alhamdulilah lah sepanjang 1 tahun aku duk Kolej Rahim kajai x pernah la kena kaco walaupun aku selalu g tandas kul 2-3 pagi. hehe

-actually sepanjang 3 tahun aku duk UKM byk lah cerita2 seram & misteri ayg aku dengar dr kawan2 aku sendiri. mcm kwn aku pernah nampak penanggal kat bus stop Ibu Zain pukul 2 pg, nampak perempuan berjubah hitam jalan sorang2 pukul 3 pg kt laluan belakang pusanika menuju fpi dan mcm2 lg lah.

Missy_la Publish time 6-1-2012 09:56 PM

Reply 145# RatuDunia94

Encik Ratu dulu warga KIY ke? Saya pun menginap di KIY waktu sem akhir. Saya dapat flatlet belah depan, menghadap tangga yang boleh terus turun bukit tuh. Alhamdulillah xde apa2 yg berlaku sepanjang di situ. Cuma pagi2 nak turun ke kelas kena berjaga2 sket. Sebab batalion beruk banyak standby kat situ. Silap haribulan mau kene kejar :'(
Rasanya bilik yg Ratu duduk ni belah belakang sekali ye? Kat hujung jalan kecil nak naik bukit tu kan?

RatuDunia94 Publish time 6-1-2012 10:25 PM

Post Last Edit by RatuDunia94 at 7-1-2012 22:32

ReplyRatuDunia94

Encik Ratu dulu warga KIY ke? Saya pun menginap di KIY waktu sem akhir. S ...
Missy_la Post at 6-1-2012 21:56 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Yup. dulu duk KIY 2 tahun je. masuk tahun 3 minta pindah kolej lain sbb x larat la duduk KIY tu setiap hari asyik nak kena daki bukit. bilik Ratu kat blok K13A kot dekat betul2 bawah tangki air yg kat atas bukit tu.. tangga yg ko cite tu dulu weols gelarkan tangga batu caves KIY. yelah tangga tu punya lah tinggi & panjang yg amat. dh la x ramai org guna tangga tu, sunyi je. bile malam2 mmg seriau lalu kt tangga tu. Ratu dulu terpaksa jgak guna tangga tu jam 2 pagi. sebab selalu bila balik dr midnite kt Alamanda nk balik bilik terpaksa la guna tangga tu, tambah2 kereta tak boleh naik atas sbb jalan naik tu tanah runtuh + pagar berkunci. so gigihkan je la lalu kat tangga tu.. x pandang belakang & kiri kanan dh.. senior2 penah cite dia ada terjumpa cik pon & nenek tua melepak kat tangga tu..:funk:

pumpkingirl Publish time 7-1-2012 06:27 PM

aku dulu kamsis burhan..pengalamn aku dgn hantu xde,cuma dgn monyet2 mmg byk...mmg geram aku dgn monyet2 kat situ suka panjat tingkap bilik,curi makanan,curi baju..kdg2 nak keluar dr flatlet pun takut kena intai2 dulu ada monyet sbb monyt2 kat situ garang2 n liar..{:mlface:}

RatuDunia94 Publish time 7-1-2012 10:35 PM

aku dulu kamsis burhan..pengalamn aku dgn hantu xde,cuma dgn monyet2 mmg byk...mmg geram aku dgn mon ...
pumpkingirl Post at 7-1-2012 18:27 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

jgan tak tau monyet kat UKM tu bijak2 tau. ye lah org duk UKM 3 /4 tahu je tp diorang duk bertahun2 sampai beranak cucu.. pernah sekali tu masa aku g kuliah bilik aku kena ceroboh dgn monyet2 ni. mcm mana ntah dia boleh masuk, padahal pintu & tingkap mmg berkunci. balik kuliah tau2 je roti2 biskut 7 makanan smue dh berterabur..siot punye beruk.:@ dh la tak takot dgn org, kt kiy kalau time ptenag2 mmg tempat dia lepak..

ai_fah Publish time 8-1-2012 01:00 PM

ReplyRatuDunia94

Encik Ratu dulu warga KIY ke? Saya pun menginap di KIY waktu sem akhir. S ...
Missy_la Post at 6-1-2012 21:56 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

selain batalion berok tu kan...batalion kerbau pendek pun ye gak kat situ ;P
highway dia tu....:lol:

ai_fah Publish time 8-1-2012 01:01 PM

kat KIY kan....ai pernah mengalami peristiwa pelik....tapi tak la seram{:smileo
masa tu study bilik mmber block B....then tidur terus la kat situ...
bilik ai kat block C...hehehe
nak dijadikan cerita....sblm tdr tu...member susun ours wallet atas meja study dia..
wallet tu dia susun cantik je sebelah menyebelah...
tgh kita orang nak layan2 perasaan nak tdr...
suddenly bunyi cam cermin tingkap pecah...
kita orang pun terus bangun tgk tingkap...tapi xder apa2 yg pecah...
bilik mmbr tu tingkap 3 ye....hehehe
pagi esok bangun...ai cari wallet tapi x jumpa...
wallet mmber ada atas meja...wallet ai hilangggg...
mmbr ai diam jekkk....dia selamba cakp ko tak bawa kot semalam...
ai pun ok la....terus balik bilik...suddenly my wallet ada kat bilik
betul2 atas katil ....cantik dia landing kat situ...
masa nak gi kelas...ai inform mmber dah jumpa wallet kat bilik..
dia diam jek...terus jalan pi kelas...
petang tu baru dia citer...dia mmg susun wallet ai ngan wallet dia bersebelahan...
camner lak wallet ai blh ada dalam bilik ai lak...:L
hehehe nasib baik dia x angkut ai hantar masuk bilik snediri....hehehe

pumpkingirl Publish time 9-1-2012 01:05 PM

jgan tak tau monyet kat UKM tu bijak2 tau. ye lah org duk UKM 3 /4 tahu je tp diorang duk bertah ...
RatuDunia94 Post at 7-1-2012 22:35 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

monyet2 tu lahir2 dah duk dlm universiti harusla bijak kan :lol:..monyet U lawan budak U...{:2graduateo

kelicap_biru Publish time 9-1-2012 02:33 PM

Reply 137# Missy_la

gler gigih nyer nk jln smpi DG tuh :mad:

Missy_la Publish time 24-1-2012 03:14 PM

Reply 153# kelicap_biru

Terpaksa naa... demi midterm. Kalau takde pape takde kerja nak jalan jauh2 camtu. Baik lepak kat bilik main internet je haha

Missy_la Publish time 24-1-2012 05:58 PM

Okey, sambung cerita. Yang ini berlaku di kolej Zaa'ba jugak dan saya ada di tempat kejadian. Tapi yang terjadinya pada best friend saya, Mimi.

Mimi ni dulu, keluarganya ada rumah di seksyen 3, Bandar Baru Bangi. Jadi dia tidak tinggal di kolej kediaman dalam UKM, sebaliknya berulang-alik dari rumah ke fakulti. Memandangkan dia tak ada transport tetap dan saya pula berkereta, saya selalu ambil dia dari rumah untuk ke fakulti dan pulang juga saya yang hantar. Jarang dia datang ke kolej kediaman saya, sampaikan saya duduk blok mana pun dia tak tahu :shakehead3:

Waktu di tahun tiga, saya menetap di Blok F Kolej Zaaba. Blok ni antara yang paling tepi sekali di Zaaba. Belakang kolej ni ada kawasan lapang untuk tempat letak kereta, jauh sikit ada loji air dan hujungnya hutan. Loji air tu kawasannya terdiri dari kolam2, cuma ada satu sahaja laluan kecil untuk motor dari hujung sini ke seberang sana. Pendek kata, memang tak ada laluan untuk berjalan kaki di kawasan loji air tu. Kalau waktu malam, di situ memang gelap gelita, tak nampak apa2.

Nak dijadikan cerita, satu hari tu Mimi dapat peluang pinjam kereta ayahnya. Jadi kira turn dialah untuk ambil saya pergi balik. Waktu tu saya jangka sudah lebih pukul 10malam. Mimi hantar saya sampai ke kawasan letak kereta di belakang blok F ni. Biasalah, bila dah sampai bukannya balik bilik terus. Kami keluar kereta dan borak2 kejap. Ketika itu kedudukan saya menghadap blok, sementara Mimi pulak berhadapan dengan saya.

Tengah2 asyik berborak tu, saya perasan yang mata Mimi asyik memandang jauh ke belakang saya. Mula2 saya tak heran, tapi lama2 saya jadi pelik. Saya tanyalah dia, kau tengok apa weih? Dia jawab tak ada apa2. Dah lama lepas tu dia minta diri nak balik. Saya pun tak ingat apa2 yang angker sebab hari pun memang dah lewat, Mimi pulak tak boleh balik lambat2 sgt. So saya pun lambai la kat Mimi dan balik bilik.

Keesokan harinya waktu di fakulti, Mimi tanya saya: Belakang blok kau tu ada apa? Saya pun jawablah, ada loji air. Mimi diam. Lepas tu dia buka cerita: waktu kami tengah lepak2 kat tempat letak kereta tu, tiba2 dia nampak ada satu benda putih tengah melayang kat kawasan yang dikatakan loji air tu. 'Benda' tu macam tengah berjalan2 kat belakang tu. In fact, waktu saya lambai kat Mimi sebelum masuk ke blok, benda tu ada lagi kat situ.

Saya terkejut sebab memang tak nampak apa2 (alhamdulillah). Kami siap pergi tengok balik kat tempat tu. Bila Mimi tengok kawasan tu, dia diam lagi. "Haah la, mana ada tempat nak jalan kaki kat sini. Abis, apa yang aku nampak semalam tu?"

Saya pulak, memang dah seram habis. Dah la tingkap bilik di blok memang menghadap ke situ :mad:

Wallahua'lam

alestorm Publish time 24-1-2012 07:20 PM

ftsm? ada ek? xpnah prasan pn?

cik.amy Publish time 2-2-2012 12:11 PM

Okey, sambung cerita. Yang ini berlaku di kolej Zaa'ba jugak dan saya ada di tempat kejadian. Tapi y ...
Missy_la Post at 24-1-2012 17:58 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

amboi hang...sempat lg perli2 aku ye. :curse: hahaha... nasib baik aku xcite kt ko mlm tu kalo x mau ko dgn aku x tido mlm tu. pas ko hantar aku, aku plak hantar ko. sampai la ke pagi... hihi...

anyway, kat sini sy pn nk berkongsi satu cerita masa saya stay kt Keris Mas. ramai org tau tmpt ni mmg angker esp bangunan yg xsiap2 dkt blok lelaki tu. mcm2 la dgr, ada cik pon guna public phone mlm2 la... cik pon buat lawatan kt blok lelaki la... tp xpasti plak btol2 cik pon atau x sbb dak2 skang nie gatai2. ;P tp sy slalu xambik port sgt cite2 cmnie sbb masa tu rasa konon2 selamat... mentang2lah roomate sy tu budak pengajian al quran kn. hehe...

sy ada satu habit kalau nk tidur mesti kena bukak radio @ tv. nak dijadikan cerita satu mlm tu, mcm biasa sy on mini radio dan letak kt tepi telinga. tgh syok tidur tiba2 sy tjaga. dalam separuh sedar (mungkin bermimpi) sy dgr suara makcik sy borak2 dgn sy... tp lama2 suara tu berubah bunyi perempuan mengilai. bila sy bukak mata bunyi tu dtg dr radio. sy cepat2 off kn radio dan beralih tido kt lantai. kena pulak mlm tu panas. ape lg, sambung tido. mls nk fikir. ingatkan habis kat situ.

ntah kenapa baru nak lelap mata tibe2 hati berdebar2. sy pejam mata punyela kuat masa tu rasa mcm dah kena gam. tp ntah kenapa, mungkin sbb xtahan sgt kot, sy bukak mata dan terus nampak satu bayang2 perempuan rambut panjang menerpa ke arah sy yang tgh baring, dan berlalu depan muka sy mcm angin. Nasib baiklah kalau jadi menda mcm nie sy blur2... duk terfikir 'betul ke apa aku nampak ni'. dalam keadaan xpercaya, sy pn sambung tidur balik.

esok tu bila teringat balik baru rasa seram. mungkin deria2 dalam badan nie lambat bg respon kot. alahai...
cerita kat roomate, dia takot dan seminggu jugaklah dia tidur bilik kwn dan meninggalkan diriku tidur sorg2. hampeh sungguh. :mad:

moral of the story: keberanian sesorang tidak bergantung kepada course yang diambil. ;P but seriously, jgn la tidur mengadap tingkap. ada benarnya ckp org tua2.

Missy_la Publish time 2-2-2012 12:29 PM

Ehhh... datang gak ko kat sini ye. Haha, saja je aku perli ko. Kalo x sampai bila2 la ko jadi pembaca senyap, biar aku forum sorg2 haha. Malam tu kalo ko cerita aku lari tido rumah ko je la ;P

cik.amy Publish time 2-2-2012 12:35 PM

hehe... jadi silent reader pastu takot sorg2... :L boleh tido umah aku tp umah aku tu pn angker gak. kang kuar mulut buaya masuk mulut rimau... (btol ke peribahasa tu?)

bila ko nk cite story yg dkt block nuclear tu? :dizzy:

Missy_la Publish time 2-2-2012 08:52 PM

Waduh... nanti2 la aku bukak cerita tu. Serem la bila ingatkan balik {:3_99:}
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17
View full version: Kisah Seram Di Bangi, Kajang Dan UKM