halimi78 Publish time 15-6-2012 11:32 PM

Reply 259# Missy_la

kehkehkeh.. ati kering boley la nak landing situ..
alangkan kat bilik sdiri pong blm tentu aman, ye x?

Missy_la Publish time 15-6-2012 11:37 PM

Reply 261# halimi78

Betul2... bilik sendiri pun boleh kena. Ni kan plak pusanika yg open tu.

halimi78 Publish time 15-6-2012 11:38 PM

Reply 262# Missy_la

missy xdak ka cete kuo? jenuh da tunggu nih..

Missy_la Publish time 15-6-2012 11:50 PM

Reply 263# halimi78

La... tgh tunggu ke? Huhu kalo KUO xde cerita sebab xpernah duduk sana. Tu je la satu yg dgr dari kawan. Kalau cerita Keris Mas, Ibu Zain, Zaaba ada la sikit2.
Rasa2 cam UO xde sgt kot cerita2 serem ni. Or mungkin sebab saya xramai member UO :$

halimi78 Publish time 15-6-2012 11:53 PM

Reply 264# Missy_la

mungkin gak kan.. sbb jaman kami dulu pong xde sgt nak dengor pape..
sebok dorang dok cete yg gantung diri kat ataih bukit tu ja
UO x glemer.. jiran dia jah glemer..:lol:

Missy_la Publish time 15-6-2012 11:54 PM

Reply 265# halimi78

Oh, yg atas bukit KIY dekat ngan tangki air tu ke?

halimi78 Publish time 15-6-2012 11:56 PM

Reply 266# Missy_la

kiy la.. mana lagi.. tp katanya bus stand depan tu pon ada cetenya..
tp x ingat la plak.. rasanya cam org tunggu bas memalam kot.. lupa

Missy_la Publish time 16-6-2012 12:05 AM

Reply 267# halimi78

Kalo yg kat KIY tu ada le dengar. Sebelum tu selamba je lalu situ malam2 nak balik ke Zaa'ba masa 1st semester. Pastu ayah dah xbagi lalu dah situ.

Tapi paling seram kat area DECTAR-Panggung Seni la. Ada dgr cerita yg orang dengar bunyi muzik gamelan malam2 kat situ. Padahal tempat gelap gelita. :L

halimi78 Publish time 16-6-2012 12:12 AM

Reply 268# Missy_la

kitorang ada gak ronda2 memalam dulu... kat serata alam.. saja buhsan..
bertiga ja pon.. tp xdak plak nampak ka tserempak ka dgn yg pelik2..
cuma kat KEJUT jah kitorang patah balik.. x sempat g jauh..
sbb bila dah masuk ke dlm tuh.. tetiba alam jd sunyi sepi..
pas patah balik baru ada bunyik2 binatang serangga segala..

kelicap_biru Publish time 17-6-2012 08:58 PM

Reply 246# Missy_la

Tu la pasal.. Sengal gler xleh fikir nape ada pompuan dlm hostel lelaki.. Ishh... {:laugho

cik.amy Publish time 19-6-2012 11:24 PM

Replyhalimi78

Kalo yg kat KIY tu ada le dengar. Sebelum tu selamba je lalu situ malam2 nak b ...
Missy_la Post at 16-6-2012 00:05 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

ko dah jadi ratu cite antu ukm la missy :lol:

skang ni pn ukm asyik berantu semacam je. walaupun da 3thn tinggalkan ukm tp masih lg rasa nk masuk sana balik... berantu betol :L

masa duduk kt kkm dulu, pernah la satu malam tu tibe2 satu blok tu senyap... boleh kata ramai yg dah tido. padahal baru pukul 10.. x cool la kn budak u tido awal. skali esoknya dgr kata ada la beberapa org yg dengar bunyi cik ponti mengilai bermaharajalela.{:biteo teringat pesanan ustaah masa kt skolah dulu. kalau tibe2 satu bangunan tu rasa mengantuk yg amat, n tibe2 majoriti tido awal, mlm tu ada la menda yg nk mengganggu...

memberKawanKau Publish time 20-6-2012 10:24 PM

Wah banyaknye citer orang bangi. Saya pernah sewa satu rumah di seksyen 3. Time tu baru kawen. Nak di jadikan citer rumah tu dah lama takde org sewa. Kawasan situ ramai dah org duduk kecuali satu rumah tu je. So satu mlm tu tido kene tindih. Mmg sesak le napas. Terkeluar skali Allahuakbar baru terlepas. Dlm gelap2 tu mamai2 buka mata nampak mende tinggi sampai siling. Hitam mcm bulu2. Perasan mcm dia dok tenung saya. Saya pun tenung dia jugak sebab mamai2 kan nak tgk ape benda. Dah le gelap. Last2 mcm terckp "lantak ko la jgn kacau aku nak tido" pastu pusing ngiring terus tido. sejak tu alhamdulillah dh tak kena tindih dah.

pisangbaik Publish time 29-7-2012 03:39 AM

salam...aku dah pi terowong seksyen 3/4 tu...memang rare...kawan aku ni memang badan x berapa clear lg..masih dok dlm rawatan dgn darul shifa...lepas baca kat forum ni...aku saja ajak dia tgk kat terowong tu.....sebelum ni aku dgn budak2 rumah pon x sedaq pon kewujudan terowong tu ...masa senja tu aku saja ajak kawan aku ni pi usha2...baru ja turun motor tgk2 skit kawan aku ajak chow....aku hairan la...pastu masa kat rumah dia cerita ...masa kami baru nak turun motor tu...ada yang benda dah bisik2 kat dia..kenapa datang sini...aku mcm x percaya ja...tapi lepas tu masa teman dia pi buat rawatan kat darul shifa tu dia cerita kat ustaz tu...baru la aku percaya kawan aku x tipu..kawan aku ni ada banyak sgt dalam badan dia..panglima bugis laa harimau laa monyet laa...ni semua gara2 salah pilih tempat berubat..kesian kawan aku...

pakupayung21 Publish time 30-7-2012 11:43 AM

terowong tu dulu la jalan aku gi sekolah rendah kat ctu hari2 sblm aku pindah sekolah jalan 3..lalu siang2 mmg x rasa ape2..bila dah ptg tu mmg lain mcm skit arr..dulu taun 90an kerap jgk org dok lalu lalang ikut jalan tu dr sec 3 nak ke sec 2..skang ni tgk mcm dah xde org yg lalu

ninjamontel Publish time 31-7-2012 04:34 PM

aku rasa macam pernah baca jer tread ni
:D

onizuka86 Publish time 1-8-2012 02:56 PM

alhamdulillah...khatam jugak baca...hehehe...ramai rupanya warga UKM...me pun sama la...masuk 2005...grad 2008...pernah alami sendiri jugak la kisah2 seram di UKM ni...huhu....meh nak citer meh...

KISAH 1
ni citer masa aku tahun 2 kalau tak silap...masa ni aku memang aktif gila dengan persatuan UPSM...biasanya persatuan ni akan buat meeting/ postmortem/ perbincangan lepas isyak....biasanya kalau dah start lepas isyak konfem la habisnya kul 1@2 pagi...takder maknanya habis awal..ok ni nak citer masa aku dalam perjalanan nak ke pusanika...bilik UPSM ni sebelah dengan bilik kaunseling ke apa ntah...ala...dekat ngan kafe tu...turun tangga sikit jumpa la bilik UPSM ni...masa tu aku bawak motor....aku dari zaa'ba...dengan kawan aku...kawan aku dari keris masa...dia datang study bilik aku...kat blok c jugak la...ok...nak dijadikan cerita aku nak short cut je ke pusanika tu sebab aku takut nak lalu depan FKEJ tu...seram gila nak lalu situ sebab gelap...dah la sunyi...

so kitorang lalu jalan atas bukit yang menghubungkan KIY dengan Zaaba...kat situ memang la seram jugak tapi sebabkan perjalannanya pendek sikit berbanding dengan perjalanan dari FKEJ tu so kitorang redah je la..aku bawak motor sendri...kawan aku pun bawak motor dia sendiri jugak sebab kononnya lepas habis meeting kat pusanika tu terus dia nak balik keris mas...masa aku lalu kat jalan atas bukit tu aku ngan kawan aku bawak motor sebelah2...masa sampai je atas bukit tu...aku dengar macam banyak motor yang ikut kitorang...aku pandang belakang...tak ada pun...kitorang je...pastu aku pandang kawan aku...dia senyum je...seram dah aku masa tu...ok...

sampai je pusanika aku try la tanya kawan aku tu...dengar tak macam aku dengar...dia cakap tak ada pun...pastu dia lak tanya aku...aku cakap apa ngan dia masa atas motor? aku cakap mana ada aku cakap ngan dia...kawan aku ada bagitahu yang aku ada tanya atau bagitahu dia something...tapi aku lupa la ayat apa yang kawan aku dengar dari aku tu...aku cakap kat kawan aku tu aku langsung tak bercakap masa bawak motor tu sebab aku dah cuak dengan bunyi motor lain yang ikut kitorang...pastu mula la dua2 takut nak balik...last-last lepas habis meeting group persatuan kitorang (lelaki) yang teman kitorang balik ke kolej masing-masing....masih menggunakan laluan yang sama...iaitu jalan atas bukit KIY tu...tak serik2 kan? dah balik pagi2 buat dalam kul 1 pagi lebih kot...nak lalu depan FKEJ lagi tak tak berani...

KISAH 2
kisah ni berlaku masa aku ambik short sem...masa tu aku duk blok E kolej Zaaba jugak la...aku dari awal masuk sampai grad ngan Zaaba je....blok je tukar2...ok..masa tu blok E hanya guna bangunan belakang sahaja...di Zaaba kan bloh dia ada depan belakang...bloj E bahagian depan dibiarkan kosong...masa awal2 masuk / chek in student lelaki yang duk blok E bahagian depan...memang gila la laki pompuan campur satu blok masa tu...tapi jal je la...psatu student laki pindah blok lain kot..pastu blok E bahagian depan tu kosong dan sesekali ada visitor yang duk situ...macam student sekolah yang ada kem kat ukm...

satu malam tu...oh ye...aku duk ngan rumet aku yang dari FKEJ...senior...dia final year...selalu tak ada di bilik sebab study ngan kawan atau balik rumah dia...rumah dia delat je pun...serdang kalau tak silap...satu seekend tu aku sorang2 dalam bilik...ngan kayan novel ke layan citer kat PC...aku duk atas katil tapi on OC ngadap katil la...ada satu masa tu aku dengar bunyi anjing menyalak betul2 depan tingkap bilik aku...gila la ada anjing dalam blok...fikir aku masa tu...aku jenguk kut tingkat tak ada pulak anjing....pastu aku sambung la layan balik citer / novel tu....tiba2 kawan aku ketuk pintu...jiran sebelah bilik aku...budak sama fakulti jugak la...dia kata bilik dia bergegar ngan ada macam puting beliung dalam bilik dia...aku gelak je...aku pun ajak dia masuk la...masa kawan aku ketuk pintu bilik aku tu aku dah tak dengar la bunyi anjing menyalak tu...pastu aku ajak la kawan aku masuk bilik dia...tengok bilik dia ok je...pastu kitorang pun sengih2...aku tak citer lak sal anjing menyalak kat tingkat bilik aku ke dia...masa tu aku ingat tak penting pun...

Last edited by onizuka86 on 1-8-2012 02:58 PM \n\n

pisangbaik Publish time 4-8-2012 03:55 AM

pakupayung21 posted on 30-7-2012 11:43 AM static/image/common/back.gif
terowong tu dulu la jalan aku gi sekolah rendah kat ctu hari2 sblm aku pindah sekolah jalan 3..lalu...

tu kat avatar aku tu gambar terowong tu la...ntah la ada org lalu lg atau x..sebab dah mcm semak samun dah aku tgk...hehehe nak tgkp gambaq dedekat x brani plak aku hehehe..tu view dari seksyen dua..terowong ni tembus kat skolah tu eh?

rdzaccess Publish time 4-8-2012 10:58 AM

Aku ada cari terowong tu tapi tak jumpa...mungkin pada masa dekat dengan situ ada yang menarik perhatian supaya aku ke tempat lain agaknya...

pisangbaik Publish time 4-8-2012 02:18 PM

rdzaccess posted on 4-8-2012 10:58 AM static/image/common/back.gif
Aku ada cari terowong tu tapi tak jumpa...mungkin pada masa dekat dengan situ ada yang menarik perha ...

sebelum sampai petronas seksyen 3 dari seksyen 2 ..ang tgk tgh2 jalan tu ada pagar petak2 tgh2 divider...bwh tu terowong lahh....kena berenti tgk baru perasan...aku pon xtau pasal ada terowong ni sebelum ni

rdzaccess Publish time 6-8-2012 01:12 AM

Okay...nanti saya gi skodeng....

Terima lah kasih...
Pages: 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23
View full version: Kisah Seram Di Bangi, Kajang Dan UKM