CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-LTS

[Tempatan] Restoran 'Pork Free', Muslim Masuk Ke Tak?

Kalau aku masuk ajer..

Ko ingat semua pub / bar / hotel tu tukang masak dia non- muslim ke? Cer pegi back of house, yg dok masak tu mostly malay. Pastu tengok head dia sapa.. kalau head dia melayu, xde makna nyer ada babi. Alkohol pun xde di campurnya dalam masakkan tu sebab nak cut cost. Xde sijil halal pun sebab ada jual arak, tu jer.

Kalau diri tu asyik tu halal, ni haram.. payah la nak berjalan oversea. Belum tentu ko survive kat seberang tambak tu. Ada baik nyer ko duk umah diam2 & masak sendiri.

kat food court Mitsui Outlet, semua letak signage no pork, no lard.. tgk xde pun sijil halal.. ramai je ummah makan..apa beza ngan TGIF, Tony Romas, Bubba Gump semua? kalu pi obersi pun tgk main taram je makan, asalkn no pork no lard..  walaupun no sijil halal.. aku rasa JAKIM dah buat clear guidelines tuk halal nonhalal. It's really your choice, up to you..kalau was was tinggalkan. sonang.

Kesedaran dan pemberitahuan. Cer tanya mufti apa pandangan mereka sorang2. Ambil sebagai panduan.
Selebihnya atas pilihan masing2.

matseh replied at 15-3-2016 10:45 AM
Kesedaran dan pemberitahuan. Cer tanya mufti apa pandangan mereka sorang2. Ambil sebagai panduan.
S ...

masalah melyu, semua benda mesti tanya mufti dulu kah? mufti pula ada 14. lagi tambah pening melayu

Dulu mase naik star cruise tu terpaksa la makan even pork free. Sbb dah xde choice kan. Kalau kat msia ni nk masuk jugak restoren pork free ni xtau la nk habaq lagu mana. Berlambak lg kedai makab halal

selagi aku x was was aku masuk....

kedai melayu /mamak tu takde lak yg was2 nak mengeketedarah...padahal dapur mcm @#$%#%^

so far yang aku nampak depan mata.. yg kafirun tu lagi tahu adap2 islam ni dr melayu yg kononnya islam....

paling senang.. tgk umah ibadat masing2..... malulahhhhhh weiiii

Follow Us
Aku pork-free restaurant masuk je dgn syarat bersih, pekerjanya pun sepatutnya jaga kebersihan masing2, takda masa aku nak tunggu "logo Halal" (kadang2 cop halal ni resto tu buat sendiri ja) ni pastu baru masuk, aku pernah kerja hotel 4,5 star hotel zaman hotcat dulu, to tell you the truth, majoriti tak jaga kebersihan pun, sbb mungkin daily operation terlalu besar nak jaga standards tu, tapi pekerjanya kurang, jadi banyak diabaikan, salah satunya adalah "cleanliness".

akak x masuk ok... melainkan ada SIJIL HALAL... mmg g mkn mana2 akan cari yg ada sijil halal... x mati la klu x mkn kt tempat yg free pork.. or xde sijil halal.... makanan jd darah daging kita... so jaga2 lah.. jgn main tibai jer...

Ni utk org yg betul2 jaga lah sebagai seorg muslim... yg muslim xmo jaga tu.. sendiri mau ingat lah.. sukahati you all lah.. makanan masuk dlm bdan you all jd darah daging.. bukan dlm badan ahkak... so suka hati la you alll......

Tak pyh msk la..senang..

Kalau saya, memang tak masuk. Pork free takde kena mengena dgn status halal.

Pork free xsemestinya halal.

Kita org Islam ni sebaik2nya makan dan minum dari air tangan org sembahyang punya. Org Islam yg x solat pun kita kena elakkan makan bg elak gelap hatihati apatah lagi non muslim. Pikir skit.

milo_888 replied at 15-3-2016 01:59 AM
Itu la uollss... kena hati2 jgn sampai JEMARI menyebar pitenah nanti stazah lobainita marah... kat ...

Haruslah baru nampak intelijennn sis

Tak kira la org nk mengutuk ai tak urban atau mcm mana sekali pun, selagi keadaan x darurat (which means blambak lg restoran kompem-halal kat situ), ai x akan masuk... nnt jadi darah daging kot. Takut hati jadi gelap kalo mkn dari sumber yg syubhah.

Mencari yg halal tu fardhu kifayah. Apapun tpulang la...  memasing jwb sendiri la dgn Tuhan akhirat nnt kannn...

Buat apa nak masuk kedai yang pork free. Pork aje free. Yg lain2 tak free.

Sudahhhh....org yg semyangg kata makann masakan non moslem n moslem yg tak semyangg hati jadi gelapp gituhh..wowww

Xde masalah pon nk masuk kedai pork free ni.tp kat tpt aku duduk jelah...kat sjung ni aku ragu2 sikit sbb daging depa amik dr mana?kalau kat tpt aku tu kecik je daging/ayam mmg amik dr satu tpt yg mmg ada halal cert so x jd mslh pon nk mkn.kalau serve alcohol pon xde hal sbb bukannya kita minum pon.lg satu x semua menu dia letak wine..xkan goreng kunyit pon letak wine kot.agak2lah...
Tpi kalau ada option halal rest lebih baik mkn sana dr rasa was2.

zach2008 replied at 14-3-2016 07:42 PM
Pork free tak masuk. Serve no pork masuk

org tu pk cam ni kot

'Pork Free ' maksud.. masuk order je dapat pork free 1 plate

'Serve no pork ' maksud Tidak menghidang pork

ekekkeke

maafkan daku yg naif ini

Princess_Na replied at 15-3-2016 04:10 PM

Kita org Islam ni sebaik2nya makan dan minum dari air tangan org sem ...

kalau aku praktik kan prinsipal mcm ni mau kebulor aku mati kelaparan

Princess_Na replied at 15-3-2016 04:10 PM

Kita org Islam ni sebaik2nya makan dan minum dari air tangan org sem ...

Harapan akak semoga nur hidayah ilmu pendakwahan terang dan jelas terpancar di sanubari adek...

Akak harap adek tak makan la kfc, mcd, burger king or fast food lain, juga kedai tomyam siam tepi parit, hatta warung pak ali kat kampung adik... sebaiknya adik makan saja la home cooked meal yg mak or sendiri buat ya... sebab pekerja kat kedai tu akak tak berani jamin dorang solat cukup 5 waktu...

Kalau kat rumah selamat sikit kan... baru kekal suci bersih bersinar bagai sunlight jiwa sanubari adik bila makan masakan orang yang adik yakin solat... itu pun kalau mak ayah kakak abang ipar duai anak sedara mak pak sedara adik tu diyakini tak pernah tinggal solat la.... akak rasa tak la sebab adik seorang uang sangat beriman...

Cuma akak nak pesan, raya nanti tak payah la gigih sangat ziarah saudara mara... nanti dorang jemput makan susah pulak sebab belum tentu dorang cukup solat lima kali sehari...

Harap2 adik bukan sedara akak la ya... akak serba salah pulak nanti nak jamu adik makan... ye la kot akak ni penyebab hati adik gelap kesian pulak kat adik satu keluarga...

Orange1 replied at 15-3-2016 04:20 PM
Haruslah baru nampak intelijennn sis

Bloody intelligent, huh?

U got to bloody listen to that one bloody woman with the bloody brain larger than the size of the bloody peanut living in the bloody yankee land... shes bloody smart with the bloody common sense... and loved by the bloody silent readers here... how could you bloody dismiss that?? bloody. Oren...