CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Sofea

[Lain-Lain] [merged thread] Buli

Originally posted by senahsirap at 2004-3-11 12:48 PM:
aku nengok citer gaklaa....kalau best giler 2tuh baru aku sanggup nengok kat wayang. ape2hal survey kat sini dulu....banyak gaklaa citer yg membuatkan aku hampir dah nak mengabihkan duit aku nengok ...

survey dulu sebelum tgk....:lol

aku dah tengok....OKIEY la....lawak dia memang serius lawak....berbaloi gak lah utk duit tiket koh......

Ac Mizal Karoke lawak....si Jalil Hamid merepek2 pun lawak.....spoff iklan maxis pong lawak...patrick teoh yg cakap melayu tak btol pun lawak...tapi ada juga lawak2 yg tak menjadi...takperlah tuh....boleh dimaafkan sebab banyak lawak yg best jugak...

dan jalan ceritanya....hmm....memang berbeza skit lah dengan apaa yg kita selalu lihat.....kerja hero pulak sebagai perekabentuk software....citer melayu lain mana ada lagi yg angkat jawatan nie...

ada scene pertempuran alam maya antara afdlilin ngan hans...yg nie pin kretip gak...

tapi tu semua bagi aku la....lain org lain taste kan.......

nak tengoks la macamniiieeee.....

Originally posted by GAIA at 11-3-2004 08:19 PM:
spoff iklan maxis pong lawak

part mana ek? tk perasan ler....

meeonly This user has been deleted
AKu harap citer ni betuoi2 memenuhi kehendak penonton, jangan indah khabar dari rupa jer...Lagi pun aku tak setuju ngan statement afdlin yang mengatakan watak tu tak melucukan tetapi situasi yang melucukan dlm citer ni??????

BuDAk^_^CuTE This user has been deleted
sapa dah tgk...komen ler citer ni...

Follow Us
Arilma This user has been deleted
Eh tak sabar nak tengok cerita nie - nak tengok Hans Isaac.

Originally posted by QueenLove at 12-3-2004 21:03:

part mana ek? tk perasan ler....

mngkin ko tak perasa sebab dia ambik skiitt ajer....yg afdlin kuar sebagai pilot dan nasha pegang anak smbil lambai sapu tangan tuh....aku cakap iklan maxis yg kuar sebagai pilot tu jer....err..btol ke iklan maxis ? ke iklan apa yg pnah kuar tak lama dulu tuh ?:ting:

Originally posted by GAIA at 14-3-2004 08:59 PM:

mngkin ko tak perasa sebab dia ambik skiitt ajer....yg afdlin kuar sebagai pilot dan nasha pegang anak smbil lambai sapu tangan tuh....aku cakap iklan maxis yg kuar sebagai pilot tu jer....err..b ...

oooo part tu.. aku membayangkan adengan dlm armageddon ajer waktu derang bertiga jln kuar pakai baju angkasawan tuh..

[ Last edited by QueenLove on 16-3-2004 at 11:33 AM ]

bukan top gun ke??aku dah tgk citer ni.best la.lawak spontan....aku bg 3.5 bintang....

Originally posted by juanalisa81 at 15-3-2004 00:20:
bukan top gun ke??aku dah tgk citer ni.best la.lawak spontan....aku bg 3.5 bintang....

ha'ah...part dia naik kapaltebang tuh aku teringat terus pada Top Gun...last2 tak muat nak duduk...

alfatihah This user has been deleted
dah tengok. For me cite ni best & i enjoy it. Tergelak tol part AC yg cam brutal tuh tetiba karaoke nyayi lagu Ramlah Ram.... lol:lol
Rasa berbaloi le bayar duit tiket

hai kengkawan...Lin dah tengok citer ni Ahad lepas kat Sunway Pyramid...best:siok:
Lin ni jenis kalau nak tengok wayang...pilih2 gak nanti membazir je tengok...filem ntah apa-apa....:nana:

tapi filem buli ni memang tak rugi tengok...nak nak afdlin yang berlakon ...taklah cam saiful apek suka buat aksi yang sama untuk semua filem lakonan dia...(orang pun dah boring)

dalam lawak ada unsur pengajaran yang boleh jadi iktibar
cthnya: hidup jgn jadi mangsa org lain....kerana setiap tindakan yang kita lakukan adalah kerana kehendak diri kita sendiri...hidup jgn jadi mangsa org lain....kerana setiap tindakan yang kita lakukan adalah kerana kehendak diri kita sendiri.hidup jgn jadi mangsa org lain....kerana setiap tindakan yang kita lakukan adalah kerana kehendak diri kita sendiri...
lagi satu Lin pun bercadang nak beli cd citer ni buat collection...

Originally posted by alfatihah at 16-3-2004 09:32:
dah tengok. For me cite ni best & i enjoy it. Tergelak tol part AC yg cam brutal tuh tetiba karaoke nyayi lagu Ramlah Ram.... lol:lol
Rasa berbaloi le bayar duit tiket

ha'ah...yg nie memang lawak giler kan....muka brutal...perangai pun brutal...last2 karaoke nanyi lagu Ramlah ram sampai nangis-nagis.... :pmuka:
sebelum tu dia buat lawak gelak sendiri pastu paksa orang gelak.... :lol :pmuka:

Originally posted by GAIA at 16-3-2004 04:48 PM:

ha'ah...yg nie memang lawak giler kan....muka brutal...perangai pun brutal...last2 karaoke nanyi lagu Ramlah ram sampai nangis-nagis.... :pmuka:
sebelum tu dia buat lawak gelak sen ...

tu lah.. dgn parut merentang bijik mata.. dgn anting2 kt bibir..
kunun2 brutal lah tu.... skali tgk, air mata meleleh2 nyanyi lagu kak melah tu...

kau kunci... cintaku...... di dalam hati mu........

nak tgk laaaaaaaaaaaa ....
takleh jadi nih ...

aku pon dah nengok citer nih.....ari kedua ditayangkan kat pawagam aku dah sabar2 lagi nak nengok..last2 kugagahkan diri gi beli tiket kat wayang.....komen aku: citer ni memang best giler..berbaloilaa aku gi nengok dok dua jam kat dlm tuh.....byk part yg aku suka, antaranya cam korang cakap tuh scene ac nyanyi lagu ramlah ram....jiwang karats abis....aku pon suka nengok patrick teoh tu belakon...kelaka waktu dia punye pekerja gi bentangkan laporan keuntungan syarikat secara panjang lebar...apa awk cakap panjang2 ni..cakap untung saja sudahlaaa....bab jalil hamid merapu pasal bapak tuh pon lawak gak..yg diowang nyanyi miming kat wad gila tu pon best....tu lagu sapa yer? lagu afdlin ker? best laa lagu tuh....
lagi satu yg lain dlm citer nih, org hensem slalu jadi hero, baik...tapi dlm citer ni tak....hans memang jahat sejahatnya..sampai aku naik menyampah nengok muka hans buat beberapa hari selepas menonton buli....aku le bagi 4 daripada 5 bintang utk buli nih...

yeh yeh .. esok tgk wayang .. tgk filem BULI ....
dah ramai kata fielm tuh .. Fly nak tgk gak ....
:clap: :clap: :clap:

errrrrrr

tensenyer gue!!!trg takdak wayang!!!nak tgk gak!nak turun KL ke Kuantan ke.keroje manyak.bila ek kuar cd dier?tak sabar,tak sabartak sabartak sabartak sabartak sabartak sabartak sabartak sabartak sabartak sabartak sabartak sabartak sabarnyerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!

Takki_Aniki This user has been deleted
BEST! :bgrin: Byk cameos n spoof... :lol