CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 79629|Reply: 183

[Lain-Lain] [merged thread] Buli

Damn good movie. Throughout the movie kelakar sangat. Bukan lawak bodoh yang macam SENARIO :kant:, but a good one.

Hopefully orang kat Malaysia ni tahu nak appreciate this kind of movie. Cukup-cukuplah nak mengayakan Si David teo tu, lebih baik sokong orang MELAYU (I am trying not to sound racist here)

Selamat Menonton
*****BULI
:pmuka:

[merged thread] Buli

buli akan keluar pada 11 mac 2004..nasha aziz n afdlin shauki...tgk trailer smalam mcm best aje..tgk trailer kat 8tv...laman web....
www.bulimovie.com

[ Last edited by fly_in_d_sky on 21-10-2004 at 03:05 PM ]

Baguslah ada web site...tapi kenapalah si nasha tu diambik....

ermm

aku pun tgk citer ni.. kalau tak salah aku byk barisan pelakon hebat dlm ni... Din Beramboi pun ada...

aku pun rase cam besh jek citer nih..

kay_k This user has been deleted
Best la ada Nasha Aziz....
Jangan citer lawak bodo sudahlah...

Follow Us
Originally posted by marquez at 2004-2-5 06:43 PM:
Baguslah ada web site...tapi kenapalah si nasha tu diambik....

kenapalah ko tak suka sgt nasha tu???apa salah dier??naper dier tak bleh diambik???

ader nasha mesti best nih.mesti nak kene tgk gak nih

Sebab dia tak leh belakon... aku bukan ada apa masalah ngan dia, aku suka kat dia apa...dia tak de salah apapun... tapi kenyataanya dia memang tak leh belakon... nilaikan lakonan bukan personaliti seseorang tu... kengkadang kita suka ngan seseorang tu kita terbawa-bawa minat kita (ikut istilah psikologi 'project') dalam menilai kredibiliti seseorang itu...

zacky This user has been deleted
ok what nasya berlakon.. aku suka lakonan dia dlm drama2.. filem pun gak..

Originally posted by marquez at 2004-2-7 06:33 AM:
Sebab dia tak leh belakon... aku bukan ada apa masalah ngan dia, aku suka kat dia apa...dia tak de salah apapun... tapi kenyataanya dia memang tak leh belakon... nilaikan lakonan bukan personaliti  ...

kalau ko pandai sgt ko je lah belakon...tak payah org lain belakon...aku nak jugak tgk lakonan ko yg mantap dan berkesan tu...

Originally posted by marquez at 7-2-2004 06:33 AM:
Sebab dia tak leh belakon... aku bukan ada apa masalah ngan dia, aku suka kat dia apa...dia tak de salah apapun... tapi kenyataanya dia memang tak leh belakon... nilaikan lakonan bukan personaliti  ...

cuba bagi satu cadangan pelakon yang BOLEH berlakon kat mata ko?

sekadar bertanya nak tau tahap mana yang dikatakan boleh berlakon tuh..

buto ke mato dio?org rata2 ckp dia pandai berlakon...dia sowang jo ckp si nasha x pandai acting?ble pakai ke?sapa yg psyco ni??????.....lakonan nasha superberlycrafted bak kata mat rock

>>kalau ko pandai sgt ko je lah belakon...tak payah org lain belakon...aku nak jugak tgk lakonan ko yg mantap dan berkesan tu...

Ko fikir ni, aku nak bagi tips sikit... kalau ko bawak keta kat jalan yang rosak ko boleh tau jalan tu rosak tanpa perlu jadi engineer, kan? Macam tulah orang nilai lakonan.

Aku nak belakon buat hapa? AKu bukan minat nak belakon. Kalau ko tak setuju, dan ko kata Nasha reti belakon, terserahlah. Aku kata dia tak reti belakon.

Aku campur ngan orang buat filem kecik2 yang menang award besar-besar kat luar semua tak nak ambik si Nasha belakon. Alasannya? Sebab diaorang kata dia tak reti belakon. Capeesh?

>>>cuba bagi satu cadangan pelakon yang BOLEH berlakon kat mata ko?

Ellie Suriaty leh belakon, Namron best gila belakon (tengok teater monolog dia), Huzir Sulaiman leh belakon, yang orang tua dalam rabun tu leh belakon, Amy Mastura kalau ada director bagus leh belakon tapi range tarak, Rosyam Noor mungkin boleh belakon (tapi dia asyik dapat watak stereotaip su tak taulah range dia), Maya Karin tu setakat yang aku tengok bolehlah kot (tapi belum diuji)... setakat tu itu je yang aku leh pikir

>>>sekadar bertanya nak tau tahap mana yang dikatakan boleh berlakon tuh.

Bila ko lupa personaliti dia dan ko lihat watak dia aje kat skrin...

>>>buto ke mato dio?org rata2 ckp dia pandai berlakon...dia sowang jo ckp si nasha x pandai acting?ble pakai ke?sapa yg psyco ni??????

Gi tengok pos-pos aku yang lepas kat movies & TV ni, aku takdelah nak bodo-bodo mengutuk orang yang tak setuju ngan aku... ni kerja orang tak matang...Kemudian ko gi nilai pos ko... apa yang ko bawak kat board ni?

Ko fikir sikit, sapa yang kata si Nasha tu reti belakon? Aziz Osman? Yusuf Selam? Huzz? Mama Juwie? Kalau ko rasa diaorang tu betul, terserahlah...

M-

ape-apelah..

tapi di mata aku, dia boleh berlakon.. memang tidak sehebat rosyam noor, atau elly suriaty.. tapi lakonan dia pada aku tidak mengecewakan.

jangan risau, aku tak pernah minat kat NASHA. itu cuma pandangan ikhlas aku..

Tapi kalau ada yang rasa dia tak bleh berlakon, aku takkan bangkang. sebab semua orang ada pendapat masing-masing, kita tak boleh paksa...

[ Last edited by SYuE.aIN on 8-2-2004 at 11:50 AM ]

biarlah apa org nak ckp...dier tu tak ade bakat ke apa ke...tapi yg penting pada aku she is talented....setiap org ade pendapat nye sendiri...aku tetap peminat setia dier....

yupp..she's very the talented..abaikan jela..........hehehehe

Bila orang nak buat perbincangan ilmiah nak suruh abaikan... baguslah duduklah dalam tempurung tu nyanyi sowang-sowang kekekekekekeek

M-

Kalau benar setiap org ada pendapat sendiri, kita jangan pula menyalahkan org yg bertentangan pendapat dengan kita...ingat point tuh...jangan cepat melatah.....

Originally posted by marquez at 2004-2-9 19:24:
Bila orang nak buat perbincangan ilmiah nak suruh abaikan... baguslah duduklah dalam tempurung tu nyanyi sowang-sowang kekekekekekeek

M-

apa boleh buat...pergi balik pun beginilah org kita......tunggu 10 tahun lagi jadi OK lah kot....