CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bluehedgehog

Penjualan daging salai menyebabkan pengunjung sensitif Zawawi IOI mall tertekan

bluehedgehog replied at 27-1-2016 08:37 AM
INISIATIF syarikat Hyper Food Industries Sdn. Bhd. membolehkan orang Islam merasai kepin ...

Sedapnya daging salai..pernah rasa dulu beli kat Singapore..masa tu sekeping kecik dalam 4dollar. Halal & kedai muslim..byk je gerai muslim yg jual.. Kat Malaysia ni je..dok nampak daging salai je cop daging babi..

seri_mawr replied at 27-1-2016 11:02 AM
mmg la bau dia meloyakan....

xyah la pegi mall tu dah..bnyk lagi mall lain kotnya....ke kat sini  ...

x pyh merepek la...apa bau meloyakan...bukannya bakar2 di sna
simply komen je ko ni

kecimpret replied at 27-1-2016 10:35 AM
aku tanya je dino..hehe..mohon jgn hencap aku ore kelate

PPRT yer dia bam
Kedai mamak je pun
Hidup Malaysia dah berapa tahun
Dah stgh abad kita merdeka

wana89 replied at 27-1-2016 11:15 AM
PPRT yer dia bam
Kedai mamak je pun
Hidup Malaysia dah berapa tahun

jenis kwn dgn melayu je camtu laa..bg dia kalo kwn dgn org cina india tu benda pelik..hehe

salimrock replied at 27-1-2016 10:13 AM
KALO kt pasar malam cina kadang2 diorang ada jual stinky bean ke apa ntah, busuk bau kaw2..

org m ...

Bro, itu stinky tofu atau taufu busuk. Sejenis makanan terkenal dari Hong Kong. Tak ada bahan babi sebenarnya.

Daging salai memang sedap tapi tengok juga siapa yang bakar.
Btw, Spidey suka daging ayam saja sebab daging babi sangat berlemak dan berminyak.
Nak try daging rusa dan arnab CNY ni.

Follow Us
Sebenarnya tak ada isu pun. Bak kata forummer, mereka bukannya bakar daging salai depan kedai di mana asap boleh kena badan dan pakaian kita.

Kalau nanti ada kaum lain gunakan alasan ini untuk counter balik lagilah menjadi sensitif. Yang membakar satay daging lembu atau jual sup ekor tu apa cita pulak? Hidup hormat-menghormatilah wahai saudara saudari sekalian.

#babipunadaperasaan
#babipunciptaantuhan

menyampah aku spesis ni..menggelabah xtentu pasal sangat dah kenapa? ko pergi Kedai 1Malaysia je la.. xpayah nak menyemak kat mall mall ni.

'kami...kami...kami..' padahal dia sorang je yg sensetif terlebih...lagi nak cakap 'kami'

apalah dgn org islam malaysia ni...
ckp kaum lain rasis...tapi melayu islam sendiri yg rasis
dah duk malaysia...pelbagai kaum....pelbagai agama...mmgla agama rasmi Islam...yg org islam jalankan lah idup mengikut ajaran Islam...agama lain ada hal nak idup cara dorang.....termasuklah berniaga dan nak makan apa pon...
kita org islam...hormati la...kalu jual pon....jgn la beli...sapa suruh beli...pandang..terbau..bukan haram pn...
yg haram kalu ko pi beli makan atau bela....tersentuh takpa alas blh samak...

Isu babi je melompat.. isu merkuri sampai 40% dalam produk pakai hari2 kat kulit back up pulak

dino replied at 27-1-2016 10:06 AM
kan nmpk sedap.....terutama part idung

Euww..x de la smpai part tu..tp daging bbq babi dorang tu nampak menyelerakan.

To be honest aku pun terliur tgk daging salai tu..nampak sedap tp sbb fikirkan babi,aku cpt2 buang perasaan tu.x de ke nk buat daging halal salai secara meluas?teringin gak nk rs

MamaMima711 replied at 27-1-2016 11:37 AM
To be honest aku pun terliur tgk daging salai tu..nampak sedap tp sbb fikirkan babi,aku cpt2 buang p ...

daging salai ayam dan daging halal byk je di thai, singapura dan china...
cuma di mesia je tersentap dan tersensitip sgt

spiderman80 replied at 27-1-2016 11:17 AM
Bro, itu stinky tofu atau taufu busuk. Sejenis makanan terkenal dari Hong Kong. Tak ada bahan babi ...

ha...stinky tofu...

mmg kaw2 bau busuk dia, sedap ke bro? ko penah makan? member2 wa semua suspek babi panggang, tp kalo babi panggang harus la gerai2 babi panggang pn busuk cm tu kan?

To be honest aku pun terliur tgk daging salai tu..nampak sedap tp sbb fikirkan babi,aku cpt2 buang p ...

Sis,daging salai memang sedap pun. Tapi bergantung juga jenama apa dan siapa yang bakar daging tu. Sebab perlukan kemahiran juga lah sepertimana kita buat tomyam contohnya.

Anyway, daging tu tak semestinya barbie jer sebab daging ayam, rusa dan arnab pun ada juga tapi Spidey faham orang Muslim tak boleh makan sebab dihidangkan oleh kafir.

Maybe sis boleh cuba keluaran Muslim punya sebsb Spidey pernah tengok kat shopping malls kebelakangan ini.

salimrock replied at 27-1-2016 11:42 AM
ha...stinky tofu...

mmg kaw2 bau busuk dia, sedap ke bro? ko penah makan? member2 wa semua susp ...

Spidey pernah makan sekali tofu busuk kat pasar malam. Memang bau dia macam bau lori sampah. Spidey tak suka makan, nak muntah.

actually aku pun klau jumpa versi halal... nak je beli.... satu lg itik gantung nmpk best je.... tp beli versi tesco punya.... tk sedap langsung..... consider mahal la itik panggang part peha dlm rm10...

spiderman80 replied at 27-1-2016 11:46 AM
Spidey pernah makan sekali tofu busuk kat pasar malam. Memang bau dia macam bau lori sampah. Spide ...

wa terbayangkan kalo masuk pertandingan makan pelik2 kalo disuruh makan stinky tofu utk menang...wa tak tau la wa buleh makan ke tak,

kalo  kene pegang biawak ke, pegang katak ke, hatta pegang babi pun wa buleh...tp makan stinky tofu tak tau la...

spiderman80 replied at 27-1-2016 11:46 AM
Spidey pernah makan sekali tofu busuk kat pasar malam. Memang bau dia macam bau lori sampah. Spide ...

yg sayur busuk tu org panggil ape..... ade satu show... yg ni di p china nun.... sawi ke apa..... itu wrtwn kelako.... gaya nak muntah
satu lg episod kelako.... die p kg yg femes ngan itik salai... yg jemur tu... pastu die tanya apa rahsia sodap.... dlm tanya tu di sampuk ckp.... psl sidai sekali ngan spender ka.... mmg nmpk ade org sidai itik tu kat ampaian.... skali ngan spender.... tu yg harum kot

lee_sakura replied at 27-1-2016 08:19 AM
ramai yg xtau maksud halal maram skrg ni...mohon si pengadu buat aduan pasal penjualan arak yg dijua ...

babi sensitip noks.. arak xpe.makan duit haram xpe. zina berleluasa xpeeee....