CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 9414|Reply: 47

kawanku di jaga bunian atau saka?

Edited by hasell at 18-1-2016 11:15 PM

Assalamualaikum

nak tanya forumers, ada kawan den ni dia citer, mak dia citer, masa dia baby dulu, dia seolah2 di jaga oleh sesuatu.
sebagai contoh, mak dia lihat dia masa baby bermain dgn seseorang. pastu, kalau ada kemalangan kecil seolah2 dia di protect. selain dari tu, selalu turun dari katil seolah2 ada orang yang mengambil dia.

so, sekarang di dah besar, dia pun memang terasa di selalu di follow oleh 'entiti' tu. famili dia ingatkan saka, tapi bila pi darul shifa, tak jadi apa2 pun. Dia sendiri pun ada dok mimpi yang seorang lelaki kacak gilerr dtg jumpa dia dan selalu jenguk2 dia. skrg pun seolah2 dia ada ability physic seperti emphty, pre-cognition dan lain2.

so, nak tanya forumers yg berpengalaman..
adakah itu saka atau bunian atau camne?
dan adakah boleh utk di 'lepaskan'. dan kalau 'lepaskan' entiti tu, camne lak caranya.

thank you

Edited by ellejo at 18-1-2016 11:41 PM

omputeh kata imaginary friend. bukan bunian la tu tt.

kawan tt mcm aku. ikot pengalaman aku yg mengalami sampai kecik2 dulu org cop anak johari gila. tapi bila dah besar actually its a gift dr tuhan. bukan saka atau bunian..mungkin kawan tt xingat, tapi aku ingat dgn sapa aku bercakap dan bermain bawah pokok kelapa everyday.

bila kecik2 dia ada this kwn yg xnampak, most likely bila besar dia akan mimpi lelaki.
bukan maksudny birah. tapi normal ye ini. aku mimpi jua. aku bet semua yg mengalami benda ni akan lalui proses mimpi tersebot.
kalo jumpa tepi jalan, kompem aku cam mamat kacak ittew.
last mimpi taun lpas, aku nangis solat mintak dilindungi, sebelum tido doa jgn mimpi yg bukan2. sampai skarang xde dah mimpi.

bab kemalangan kecil sat naaa

aku lahir dlm kete, jatuh ke lantai kete tapi xnangis.doctor check xde apa padahal baby tengkorak lembut. aku eksiden kene langgar dua kali masa skola rendah tapi aku rilek je bangun jalan mcm biasa. aku surgery, kene bius dua kali sbb kali pertama aku xpengsan langsung.
aku sakit teruk dulu, aku supposed to be dead kalo lambat dtg emergency beberapa jam tapi aku naik bas dari TBS sampai hospital xrasa apa. aku jatuh moto kat latar tersagat kat jalan tak scratch apa pun. bawak moto sampai slayang.
org sume speku aku ada saka, yg non muslim speku aku ada guardian angel.aku tanya doctor yg treat aku masa sakit, doctor ckp aku punya pain tolerance sgt tinggi.  
aku dah penah encounter org yg kes dia mcm aku dgn kwn tt. takde saka, pendamping pelbagai.

pegila kemana skalipun, darul shifa harun din sekalipun. mmg xkan detect saka pelbagai. penat dah johari bapak iols kehulu kehilir dulu ubatkan aku padahal aku ok je
mcm aku kata, its a gift. tuhan kasi. pesan kat kwn tu takpayah pikir. slagi saka bunian xmunculkan diri maka bukan la tu.

Follow Us
skali reply 5 trus.. semangat benor. lek cikkak lekkkk

Jin Saka jugak le tu...

wsalam
cuba tt tanya kawan tu dia ada dari keturunan para wali ke x?
org2 yg peringkat agama tinggi ni ada ilmu yg mungkin mewasiatkan 'sesuatu' supaya menjaga semua ahli bait atau seluruh keturunannya. Selalunya golongan ni mmg ada mata ke3 dan telah dikasyafkan atau diberikan nikmat semulajadi.
darussyifa mmg xkan detect sbb benda tu bukan duduk dalam badan melainkan perawat tu ada ilmu seperti di atas
nak cite panjang xreti sgt sbb bukan org yg layak bercerita pasal ni
tp ni kemungkinan je

bole jadi jugak di protect tu ialah kurniaan Tuhan atas amalan2 baik yg dia kerjakan di mana dilindungi oleh para malaikat

parking sat..cam menarik

ellejo replied at 19-1-2016 01:06 AM
pegila kemana skalipun, darul shifa harun din sekalipun. mmg xkan detect saka pelbagai. penat dah jo ...

Mcm menarik je elle....cer citer lg...

eizzlin replied at 19-1-2016 10:11 AM
Mcm menarik je elle....cer citer lg...

takde cite. habih dah cakap sume

kenala reply bebanyak bgi mengelak spekuan saka setan pelbagai.
yg alami jah boleh komen sebegitu. mampoo?

kaki dvd ni
keturunan wali la ape la
zzzz

Ini pendapat saya ya. Doa ibu bapa ,doa nenek moyang yang warak terdahulu supaya anak cucu cicit senantiasa dilindungi Allah dan dimakbulkan menjadikan kita senantiasa selamat ketika musibah. Yang kedua tiada istilah  "sepatutnya mati" supposed to be dead ala ala gitu ... kerana ajal tidak terganjak dan terdahulu walau sesaat. Dah memang belum ajal maka tidak la mati.

Selagi "entity" yg sahabat tt rasa mengikut "follow" itu tidak send friend request abaikan saja. Jgn difikirkan sangat. Kejadian lepas kalau tak ingat pun eloklah move on juga. Dah scan takder apa2 so that's it. Let it be. Kalau rasa ada kelebihan psychic and what not  kembalikan pujian serta syukur kepada Pencipta sekelian alam langit dan bumi serta isinya.

Teringat cite supernatural imaginary friends kena bunuh sorg2..yg bunuh tu bdk pmpuan nk balas dendam...tak sangka Sam pun ada imaginary friend haha..comel sparkle..darah pun merelit merelap

seram....tumpang lalu

misteri sungguh

i xtau nk kate ape.. tp i yakin satu.. semua dgn izin Allah.. semua dgn izin Allah.. tu sahaja..

betul apa konteks ayat supposed to be dead tu. xbercanggah pun dgn akidah.
ko ada tumor sebesar bola tenis dalam kepala yg dalam norma manusia akan menyebabkan ko mati within split second, tp x. ko still hdop sampai 12 years cthnya.

ada sepatutnya mati dihukum pancung or death by hanging tapi kluarga mangsa ampunkan, jadila penjara seumur hdop.cthnya. see?

nabi mana kene humban dalam api, sepatutnya mati akibat keadaan itu tapi xmati kerana api menjadi sejuk? same equation with belum ajal right? choii sgt thinking