CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: CARI-MAMS

Santau Dalam Pekerjaan, Masih Ramai Yang Busuk, Penyakit Hati?

aku pun penah kena masa baru keje kat company ni... mmg kena gi berubat selalu.. kalo tak, setan kebabian tu dtg lagi. motifnya? cemburu... ntah apa jeles dgn aku pun , tak tau lah.. bukannya aku lawa atau vogue pun.. itupun nak berdengki.

kepada yg menyantau orang sampai mati tu.... kau tanggunglah dosa orang yg kau santau tu, dan segala kebaikan/pahala yg pernah kau buat, semuanya berpindah kat mangsa kau yg dah mati.  Aku mmg pantang dan sumpah laknat kat orang yg menyantau kwn sendiri/org lain, hanya gara2 cemburu & nak rebut kekasih org tu... dasar kebabian.

applikasi weChat, Btalk dan yg sewaktu dgn nya, semua aku haramkan daripada berada dlm hp aku. kebanyakan yg aku pernah kenal dlm wechat & btalk, hurmmm...( mmg nasib aku tak baik kot).... byk jumpa yg perangai kebabian... jantan betina sama je... motif sama.... pow duit, (jantan betina) MLM (jantan betina) & giler sex (jantan)

Dalam AlQuran pun dah sebut pasal sihir ni. Aku kat opis mmg elak letak my food dkt pantry, and jarang makan makanan yg di pelawa oleh staff.. skeptic je

Kenapa saya tidak percaya dgn itu semua. tolong la. semua itu hanya tipu daya iblis /jin.

Semoga kita dijauhkan daripada benda benda buruk maca ni

Kalau dengar cerita2 orang memang sedih, menakutkan. Jauhkan la dari terkena dan jauhkan diri dari perbuatan syirik ni.

jelitaqasyah replied at 14-1-2016 02:02 PM
TT nak share satu story ni.. arwah kawan pernah kena santau dekat opis. Tak sangka kawan baik boleh  ...

ni kisah benar hujung tahun 2014....aku  ade sorang kawan yg disantau oleh kawan sekerja. dia kerje di felda, umur 30an anak 2 orang masih sekolah lagi.....dia ni kira aktif gak lah di tempat kerje.......dah lama tak dengar berita tiba-tiba dapat tahu  dia sakit.....memang terkejut tengok dia kurus. sebelum ni badan dia berisi sihat je. aku tanya  kenapa kurus ni kau sakit ke..dia jawab diet nak kuruskan badan. kalau di lihat secara kasar dia bukan diet memang nampak macam orang sakit, dia dah berubat merata tapi tak sembuh dah jumpa macam2 bomoh tak baik juga. akhirnye dia berubat dirembau. bomoh tu cakap kena santau dia bagi tahu kawan sekerja awak yg santau awak. nama orang tu dia sebut sekali. lama lepas tu aku tanya dia, dah tahu ke siapa punye kerja ni. dia jawab tau...lepas tu dia cakap biarkan lah....nanti tuhan je yg balas perbuatan dia. aku dah nasihat dia. kalau ade kawan bagi makanan apa2 jangan makan. ambil buang kat mana2. dia pernah masuk hospital, doktor cakap dia tak sakit apa2...tak lama lepas tu aku dapat tahu dia dah meninggal....selang beberapa minggu aja dia pergi jumpa bomoh tu....dia masuk awad....akhirnye dia menghembuskan nafas terakhir di hospital. alfatihah buat sahabat ku ezam.. amin....semoga tenang disana.

Follow Us
kivio replied at 14-1-2016 08:34 PM
Time PMR SPM kemain Bahasa Melayu belajar format surat rasmi, surat tidak rasmi.
Bila dah kerja, bu ...

kekadang bukan apa, format surat ni asyik bertukar je.
zaman aku belajar pun, format asyik tukar, kejap ke kiri, kejap ke kanan, kejap bergaris, kejap tak bergaris..

uori replied at 26-1-2016 10:54 AM
kekadang bukan apa, format surat ni asyik bertukar je.
zaman aku belajar pun, format asyik tukar ...

Format surat rasmi segala alamat sebelah kiri, tarikh sebelah kanan, alamat pengirim sebelum pnerima, tandatangan di bawah kiri.
Surat rasmi tidak bertukar format sejak dulu.
Melainkan format karangan lain.

Kt dunia bole lepas la

manusia mmg sentiasa ada perasaan dengki wp zaman berubah mana sekalipun. tp mmg kejam zalim la santau sampai membunuh ni

Emperor95 replied at 14-1-2016 12:45 PM
antara punca kemunduran pembangunan bangsa

Betul sgt.

Tengok indon tu.. sampai sekarang tak naik2 projek 'Nak Kalahkan Msia' diorang.. hiks

Melayu Msia lak.. sibuk hal org lain sampai lupa nak jaga kebersihan. Tgk la area melayu & tempat makan diorang, hanyir & berlendir.

akhir zaman ni byak org guna bomoh untuk kepuasan sendir, kwan i kena santau kt tempat keje dri berat 60kg jatuh ke 45kg je...refer spital buat mri ct scan xde result pun

Dulu iouls pernah koje management kat satu kilang ni... Masa baru2 kerja tu ade a few staff yg warn meouls supaya x sesukahati makan sembarangan bila di offer. Ingatkan staff2 ni ade dengki mendengki sesama sendiri, But knowing environment tempat kerja I tu, tetap berjaga2 jugak la sbb kawan2 meouls ramai yg merasa. I mmg x makan makanan yg dioffer untuk iouls sorang je. Lain la kalau staff makan ramai2 kat luar. Alhamdullillah, xde pape. Tapi after iouls kluar kilang tu, senior iouls kena buatan orang... heouls rasa  sakit dimalam hari ibarat dicucuk jarum katanya. siap muntah2 darah bagai. Bila diselidik, ade srang acik yg hantar sbb senior meouls x melayan kehendak makcik itu untuk menjodohkan anak dia dgn senior itu. Senior tu mmg jenis hati kayu & x melayan perempuan geletis. Sian heouls.

Husbaand meouls pon pernah kena sebelum kami bertunang & dia stay kat Borneo sana. Asyik makan free ja, sekali terkantoi berdating sama perempuan lain. Padahal muka sama hauk jah dgn muka meouls. Bila diselidik, rupanya perempuan anak staff dia yg slalu ajak makan kat rumah. Bila heouls dah x layan perempuan tu, terus jadi sakit2 memanjang. Berubat kat Darul Syifa baru OK

-electrifying- replied at 14-1-2016 04:54 PM
Innalillah... Semoga arwah ditempatkan dikalangan org yg beruntung...

Ameen ra rabbal alamin...

yaz1234 replied at 25-1-2016 11:49 PM
ni kisah benar hujung tahun 2014....aku  ade sorang kawan yg disantau oleh kawan sekerja. dia kerj ...

lebih kurg sama kisah kawan jelita la kan? Orang dengki ni mmg xingat dosa semua. Dia ingat dunia ni kekal kot. Semoga Allah tempatkan arwah dalam kalangan orang-orang yang beriman. Ameen

12
Return to list New