CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pearl-qaseh

Berbaloikah pengasuh utk bayi dinaikkan harga?

tucenmeow replied at 12-1-2016 09:20 AM
sy rasa sis berhenti jelah jaga budak yg makpak byk cekadak tu...walau sayang jaga dr kecik..walau ...

Yg byk cekadak tu...memang mnguji sabar u...setahun ai sabo,sudahnya...setelah laki meols suh jgn jga bdk2 tu...ai pong lepaskn laaa...bru la aman bngun pgi2 x de nk hdap ragam ank n mak paknye yg byk cekadak...lani dia kna a to jauh bru rsakn mcmmna...tp ade jua yg meols jga ni dgn upah murah tp mak paknye brtmbang rsa...so,nk naikkn upah ping x trgamak...x pe la...in sha Allah ade rezeki lain tuhan permudahkn.

pearl-qaseh replied at 12-1-2016 10:15 AM
Yg byk cekadak tu...memang mnguji sabar u...setahun ai sabo,sudahnya...setelah laki meols suh jgn  ...

Semoga murah rejeki pearl. Jaga anak orang ni bukan mudah. Yg lebih nyusahkan tu kalo parents ngade2..

mommymonster82 replied at 12-1-2016 10:14 AM
Ada kwn kt tmpt keje bru ni citer anknya merengek jer hntar kt pengasuh sbb nk susu bdan..bg sus ...

Haihhhh. Ketap gigi i baca cerita kawan u ni..beranak pandai. Bila nak bayor berkira. Gitchewww

intan_smsb replied at 12-1-2016 09:47 AM
upah mengasuh di naikkan tapi jaga anak orang ala kadar iols kesian kat budak2 yg anta rumah pengasu ...

Uhhhh....tu yg garang ngan ank jgaan..ni ank jgaan meols,siap dtg request nk tgk cite kartun lgi pgi2...pastu,duk rmah meols dah cam rmh dia sndri...mak ade hal,blh overnight ja kt rmah meols...tp bla mak pak yg byk cekadak ni tahu...ala2 nk wat gtu jugak tp utk kpntingn dri sndr saja....time kite cuti dia  mudah2 ja potong upah byaran..ermmmm

lionsleepin replied at 12-1-2016 10:18 AM
Semoga murah rejeki pearl. Jaga anak orang ni bukan mudah. Yg lebih nyusahkan tu kalo parents ngad ...

Yaaa...tp ade jga yg bagus...faham kite jga anknye bagus..dia sndri bg reward kt kita...alhmdulillah.

lionsleepin replied at 12-1-2016 10:19 AM
Haihhhh. Ketap gigi i baca cerita kawan u ni..beranak pandai. Bila nak bayor berkira. Gitchewww

Kata syg anak... duk jauh ngan ank tak boleh la rindu anak bagai.... tp nk byr lebih utk org jg ank kita baik2 pon berkira...patutnya pengasuh byr lg mahal dr taska..sbb dia ngasuh ank kita jer...

Follow Us
aku jaga baby umo 2 tahun (aku start jaga dari baby tu umo 2 bulan ) sebulan 300 tapi kengkadang bagi lebih 330 ke...350 ke...alhamdulillah mak nye pun oke...
tahun ni aku tambah sorang lagi jagaan...budak darjah satu...balik sekolah aku ambik plus bagi lunch...hanto sekolah agama...balik bawak umah aku ..ngaji..buat homework..minum petang...nak dekat kul 7 emak ambik...bayo 250...

mommymonster82 replied at 12-1-2016 10:14 AM
Ada kwn kt tmpt keje bru ni citer anknya merengek jer hntar kt pengasuh sbb nk susu bdan..bg sus ...

Ai prnh dpt yg camtu......smnggu jugak nk bg baby tu sesuaikn dgn susu formula...

kalo jg tip top...x salah kalo naik kan skit...skit jeh...

anak me yg 1st masuk 3tahun hntar nursery rm350
yg baby rm380..so total monthly rm730...
isnin-jumaat..sabtu halfday..
me hntr smpai jumaat je...7.30-5.30..
ot sejam xsilap rm5...
kalau jaga elok kite pon elok jelah byr...

jaga anak kecik mmg penat khen..?
aku jaga anak seniri 2 org pun hampir hilang sabar...tu age dah besar 6thn dan 2 thn..

hantar kat nursery/day care pun byk jugak hal..
tambah2 lg nursery yg tadek lesen yg amik pekerja indon..sambil lewa jer jaga baby/toddler...

beranak ni mmg perlu persedian financial dan kekuatan mental dan fizikal..

parents kalo nak berkira pasal duit bab jagaan anak..takyah beranak ramai la..1 is enuf...

tak berbalui....

tapi pengasuh utk bapak bayi saya rasa patut naik harga....

aku hantar playschool. Taska. Dan sekarang tadika. Mahal tak pe. Asalakan Quality bagus dan anak aku terpelihara akhlaknya.

Edited by seri_mawr at 12-1-2016 12:10 PM

last year anak2 aku..
700 tuk dua org di shah alam... mknan aku bawak...kadang2 aku hantar ayam blm masak n sayur or ikan n sayur...kadng2 dah masakk..
sarapan mmg aku sediakan...pagi2 selalunya aku mandikan anak2 sblm pi rumah pengasuh..

OT tak OT every month extra 100...tuk dua2...kiranya rm800 sebulan tuk dua org...

tapi sbb pengasuh suka complain aku amik dekat2 pkl 7 ( jln jammed nak buat mcm mana bukan suka2) pastu baby aku memanjang duk dlm buaian...jarang sgt aku amik baby tu ada kt luar most of the time dlm buai...pastu suka benar amik cuti...cuti aku abis sbb pengasuh aku suka cuti...bayran ttp full...last2 aku berhentikan pengasuh....hntar taska....puas hati walupun 1050 (500+ 550) + OT 5 min RM1/ kid  tuk dua org...hati tak sakit jiwa tenang nak kerja...
skrg si kakak dah pandai baca a,b,c 1,2,3 alif ba ta...walaupun baru nak masuk 3 tahun...
si adik dah boleh tiru org dewasa ckp...walaupun baru setahun lebih...

pilihan di tgn masing2...aku klu pengasuh ok..InsyaAllah aku tak berkira...
masa anak first aku punya pengasuh dia ok..aku siap bg bonus sebulan lagi kat dia...masa tu rm400 tuk sorang...tapi dia dh pindah tempat lain...

Innrukia replied at 11-1-2016 08:36 PM
Sokong pengasuh naikkan bayaran/upah...
Bukan senang nk jaga budak...
dan aku heran dgn makpak mel ...

Kan....patutnya pd pengasuh lah kena bayar mahal....harta dunia akhirat kita dijaga orang tu...kalau kereta tanggup bayar beribu sebulan...astro rm 200 OK pulak

kalau negara bergerak ke arah negara maju...services yakni nanny utk jaga budak memang harga agak mahal...jgn expect service yg baik berharga murah...sebab majoriti masyarakat malaysia berfikiran begitu...sebab dah terbiasa dgn subsidi, bantuan gomen, etc...negara maju takde subsidi semua tu...

so nak yg terbaik, kena bayar la...kalau tidak, jgn buat anak, pakai kondom aje...

ai hantar anak2 kat pengasuh, actually dia jaga anak ai aje, mmg taknak jaga budak lain. kita org dah macam sedara sebab dah dekat 30 tahun berjiran dgn mak ai. so tak berkira sgt. dia pun takde amik mahal, jadi kita pun pandai2 la membalas..

kalo kita dapat bonus, dia pun kita kasi gak bonus. kalo nak raya belikan lah sepasang kain/ kemeja utk hasbend dia. duit raya & kuih raya pun kasi gak.  kalo anak2 dia masuk uni, kita pun kasi la duit sikit. kdg2 belikan kfc ke, donat ke.. apa2 je la makanan utk dia org. Mcm2 gak la kasi kat dia org, penat dia jaga anak kita. Kadang2 belanja makan luar & pernah jugak bawak dia org cuti sampai cameron highlands.

Dah masuk 7 tahun dia jaga, alhamdulillah.. dia pun sayang anak kita mcm anak dia. Selalu jugak dia org pinjam anak2 tu kalo nak jenjalan/ makan2 luar, dia org pun sunyi sebab takde budak kecik nak dilayan

pearl-qaseh replied at 12-1-2016 10:20 AM
Uhhhh....tu yg garang ngan ank jgaan..ni ank jgaan meols,siap dtg request nk tgk cite kartun lgi p ...

psl tu xleh bagi muka sgt
kne ade limit, tp bukan apa la nk kata klu yg mengasuh demi nk dpt duit je tu
menjawab la kat sana nanti

Edited by pearl-qaseh at 12-1-2016 12:45 PM
smurfetz replied at 12-1-2016 12:25 PM
ai hantar anak2 kat pengasuh, actually dia jaga anak ai aje, mmg taknak jaga budak lain. kita org da ...

Like me la....ank2 semua da sekolah n besar2...brmnja ngan ank jgaan la..kdng ujung mnggu bwak g kndri n bdk2 pon nk overnight rmh mama..ade yg bg reward tu..alhmdulillah.tp ade jugak yg nk bg biskut kering kt ank sndri pon brkira..kira2 dia,bayo rm300 tu pndai2 la bg ank dorang mkn dr pg smpai ptg..sabar ja laa..

seri_mawr replied at 12-1-2016 12:06 PM
last year anak2 aku..
700 tuk dua org di shah alam... mknan aku bawak...kadang2 aku hantar ayam blm ...

Tu la...nasib la kn..ade yg dpt pengasuh jga elok2 parents plok buat hal...tp bg parents baik n pengasuh plok yg buat hal...mcm2 la kan?untung nasib x sama kn?