CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kimi_wazer00

Seram si perantau

tapi kalau nak bace jugak aku bagi link ke blog aku, lame dah aku tak update, cara penceritaan pon aku ubah sikit, kat dalam ni aku citer santai je, kat blog aku tulis macam dalam novel je...

http://peninglalatcrew.blogspot. ... ggu-air-terjun.html

kimi_wazer00 replied at 5-2-2016 06:38 PM
tapi kalau nak bace jugak aku bagi link ke blog aku, lame dah aku tak update, cara penceritaan pon a ...

Kimi, dah habis cuti ni. Sambung pls

TT cuti lg ke?

hehehe sori kawan2... aku cuti lame sket. ni pon baru masuk kije. bengang dengan bos punye pasal...

ok aku sambung bile dekat air  terjun pulak.

air terjun ni dekat kawasan name trong, dekat2 changkat jering perak, laluan ke air terjun ni penuh dengan kebun durian je. aku rase dari jalan besar ke lokasi aku pegi tu dalam 4-5km. kat luar tu banyak la kedai2. kalau sape2 yang follow buku tamar jalis tau la tempat ni. kedai yang dalam buku tu pon still open lagi.

mule2 aku follow la jalan ke air terjun tu, aku tak tau meet point kat mana so aku redah je la, last2 sampai kat hujung jalan kat kawasan berbukit sikit. keter memang dah takleh masuk dah tapi kalau moto boleh lagi. ade orang merendek kat situ mase aku datang. tempat tu sunyi, agak shady dengan pokok2 besar. tapi pade aku creepy je, takde mase aku nak merendek kat kawasan macam tu. last2 aku decided patah balik. aku tunggu paksu kat jalan masuk tepi jalan besar.

tak lame lepas tu family india yang mintak air penerang hati tu sampai, die dok kat keter je, dalam 30minit paksu pon sampai, kiteorang pon gerak follow die, kiteorang berenti kat tepi lereng bukit, bawah tu air terjun. paksu keluar keter... perkhhh siot bawak awek lawa.... siot betol.... die ajak kiteorang dengan famili india ni turun ke sungai. mase tu kiteorang tak cakap banyak sangat. paksu ambik position kat batu besar betol2 tepi gigi air. lepas tu die arahkan famili india tu standby anak die untuk masuk ke sungai, air die paras perut aku je, tak dalam.  lepas tu sorang anak pempuan india ni masuk la dalam sungai ditemani bapaknye, abeh lenjun. aku dah name laki, mata memang tajam la kan.... besau kate aku dalam hati... hahahahhaa

dari atas batu paksu menadah tangan kemudian terkumat kamit bace apentah, lepas tu die suruh anak pempuan india tu menyelam. tapi masalahnye... tak tengelam... timbul macam pelampung. hahaha last2 bapak die marah2... ditekannye badan budak tu sampai tnggelam. anak die dah macam kucing kene air je rupe, mase tu memang lawak jugak la tengok peel diorang. bende kecik tapi riuh satu hutan. hahaha. dalam mase budak tu tenggelam, paksu amek gambar pakai henset samsung die, mase tu aku pon duduk dekat paksu, saje nak dengar mantera ape die bace. hahaha, so paksu tunju la kat aku ngan ajak gambar dalam henset tu, mase tu nampak la makhluk hitam kat bawah perut anak india tu siap image muke pon ade. itu gambar pertama, die menyelam 3 kali, gambar kedua makhluk macam kure2 besar berenang ke tepi sungai arah dekat2 kami, aku confirm mase tu takde kure2 monster kat situ. gambar ke-3 dah takde ape, paksu kate tu jin2 dah keluar, anak die dah ok takde bebal sangat dah macam sebelom ni.

maka apabila berakhirnya adengan keluarga india tu, diorang pon balik, dan turn aku pulak mase tu. aku pon ready la dengan seluar pendek, baju semua takde pakai dah. bile aku dapat arahan dari paksu aku pon slow2 redah arus sungai sampai ke tengah. situ batu2 besar banyak. arus pon kuat jugak huyung hayang jugak la aku. tetibe paksu tanye aku, ade garu badan ke tadi? aku jawap takde, rupe2nye badan aku ade bekas kene cakar kat dada dan belakang, 3 jari je tapi panjang, dari dada ke bahu kanan. mase tu aku tengok sekeliling, aku hairan, angin takde, kalau angin ade mesti aku dapat rase. u know what, dahan2, daun2 pokok paling tinggi tak bergoyang, pokok yang paling rendah pon tak bergoyang tapi dahan2 daun2 pokok yang diantara yang tinggi dan rendah tu bergoyang2 kuat macam kene ribut. yang best lagi die macam ade pattern, bergerak ikut arah lawan jam. hahaha sekali tengok macam citer predator kat hutan tu.

paksu suruh aku menyelam... hahah susah jugak aku pon timbol jugak. hahahaha last2 aku pelok batu besar tayar myvi kat dasar, baru la tenggelam... dalam 15-20 saat lepas tu aku dengar suara paksu suruh aku timbul, bile aku timbul je aku jadi pening... pening macam naik bas lalu jalan bengkang bengkok. paksu suruh aku aku bace al-fatihah ulang2. aku pon bace, aku ingat lepas 3 kali aku ulang baru rase pening tu kurang. aku menyelam dalam 3 kali lagi sebelom paksu suruh aku naik. bile aku naik tukar baju kering ape semua, aku pon pegi dekat paksu, aku pon tanye la macamne, die tunjuk gambar....

gambar 1, mase menyelam pertama,
dalam tu jelas nampak anggota badan aku sebab air jernih, nak pulak kulit badan cerah2 sikit. hahaha dalam gambar tu kelihatan bahagian kaki dan bawah dada aku hitam, bukan pitch black tapi nampak macam berkulit gelap, berbeza dengan bahagian belakang dan tangan aku.
paksu cakap sihir ni dah lama, kalau lambat alamatnye aku tukar alamat ke tingkat bawah,lot persendirian, tanah perkuburan islam... katenye sihir tu umpama dah makan separuh badan aku, memang sebelom tu aku kerap gler sakit2...

gambar 2, selaman kedua,
dalam gambar tu jelas kelihatan satu imej makhluk kepala, muka serigala hitam, mata merah renung kamera, siap gigi taring tengah buka mulut. benda tu dekat dada aku.
paksu kate tu jin.

gambar 3, selaman ketiga.
dalam gambar tu... eerrrr... satu imej lelaki, transparent, die pakai jubah, kaler cerah, macam putih la, ajak kate macam muke tengku abdulrahman, aku tak pulak rase macam tu. tapi kami bertiga sepakat kate lelaki berjubah siap dengan hud penutup kepala tu. haha itu pon paksu kate jin jugak. hahaha

gambar ke 4,
dah takde ape2 paksu kate semua dah keluar.

aku mintak transfer ke henset aku bile kiteorang dah naik ke atas tebing. bile nak trasfer semua gambar tu hilang. yang ade gambar famili india tu je, nak kate kene delete lepas paksu tunjuk kat aku td die terus simpan hendset dalam poket, takde lak nampak die bukak henset lagi. die pon kate tu first time jadi, die kate lagi sihir2 yang hantar kat aku tu sihir2 kuat. huhu aku terkedu la dengar. table dah kene pusing. ahahaa.

lepastu hujan renyai2, tetibe ade geng2 budak moto bawak awek g mandi kat situ pulak, riuh satu hutan. paksu kate kalau silap haribulan, setan2 td tu ikot budak2 ni balik. haha

sambung episod last,

kimi_wazer00 replied at 16-2-2016 04:01 PM
hehehe sori kawan2... aku cuti lame sket. ni pon baru masuk kije. bengang dengan bos punye pasal...
...

banyaknya, dia ada cakap tak dari mana jin2 tu?

doubleA replied at 16-2-2016 05:13 PM
banyaknya, dia ada cakap tak dari mana jin2 tu?

dari awalnye memang die nak membuang ape yang die kate dari bapak si yan tu... tapi aku takde bukti nak tuduh bende tu betol, cume dah 3-4 orang yang kate macam tu, lepas tu kebetulan2 yg jadi. huhuhu tapi malam tu memang ganjil la kat umah aku.. hehe

Follow Us
kimi_wazer00 replied at 16-2-2016 05:29 PM
dari awalnye memang die nak membuang ape yang die kate dari bapak si yan tu... tapi aku takde bukt ...

nanti sambung ek, sambung sekali pasal yan.

doubleA replied at 16-2-2016 05:30 PM
nanti sambung ek, sambung sekali pasal yan.

orait bosssssss

interesting story tt terima kasih daun keladi kalau ada share lagi ... apa jadi kat the girl nama siti.

mamigonzales replied at 16-2-2016 05:40 PM
interesting story tt terima kasih daun keladi kalau ada share lagi ... apa jadi kat the girl nama si ...

hahaha lupe lak nak sambung yang tu... nanti tt sambung ye...

ok aku sambung ye...

jadi lepas habis semua kat tempat air terjun tu aku pon balik la rumah...
petang tu takde ape yang menarik pon nak citer,

malam tu...

dalam kol 11 malam, aku perasan satu bunyi kat luar rumah aku, aku rase macam ganjil sikit, mula2 aku ingat bunyi ambulans, ye la hos pital dekat2 rumah aku je so tak heran sangat la tapi bunyi ni lain sikit. kalau sekilas dengar bunyi sebijik macam bunyi ambulans tapi kalau dengar teliti sikit baru dapat beza kan, bunyi itik angsa...
bunyi dia sayup tapi ase macam dekat depan2 rumah aku je. rumah pulak teres, depan rumah padang lalang kecik je, jadi mustahil ade itik angsa pulak.  bunyi die pulak macam ade berpuluh ekor je... lama2 riuh kat dalam rumah  tu... sayup2 tapi bising.

tapi aku ignore je la walaupon take note benda2 tu. jadi aku pon tak lame pastu g la masuk bilik nak tido, last2 tertido laa...

sedar2 aku dekat dalam satu rumah, rumah batu, macam rumah teres jugak la aku rase, ade perabut, kerusi sofa berkayu, lepas tu ade pakaian2 bertimbun depan aku, aku waktu tu tengah duduk bersila atas lantai, umpama aku tengah lipat kain dalam rumah tu. waktu tu siang, cerah, kat depan aku ade seorang wanita umur dalam 50an, gaya seorang emak, lepas tu tengah duduk kat kerusi sofa ade gadis yang selama ni samun hati aku lepas tu sorok ntah merata2 hilang camtu je, pastu wat2 tak ingat.

waktu tu gayanye diorang tengah bersembang sesuatu, aku tak ingat dah ape topiknye, tapi rase macam berkait dengan aku. hati aku teka2 agaknya aku kat rumah si yan kot. aku terus lipat pakaian kat depan aku sambil skali skala senyum2 kat makcik tu termasuk curi2 dengar. aku rase seronok dengan suasana tu...

tapi tak lama lepas tu sesuatu terjadi, aku tak ingat ape, tapi tetibe muke yan marah giler kat aku, muke bengis giler dalam kecomelam wajah die. aku pon rase takot la... ape hal pulak ni, jadi aku pon keluar dari rumah tu, aku nampak yan tengah ikut aku dengan muke marahnye, aku pon lari la ikot hati aku sambil tak pakai kasut. last2 aku sampai kat tepi laut/sungai, kalau orang kuantan leh la contohkan macam kat tepi benteng sungai kuantan tu, ade jeti menuju ke tengah sungai,

aku masih nampak si yan kejar aku, aku pon lari ke hujung jeti, haha aku dah takde jalan keluar nak lari dah. sambil2 tu aku dengar yan menyumpah2 aku, aku buat donno je, tapi hati takut. last2 aku terjun dalam air tu, sebab mase tu aku nampak yan macam nak serang aku, ikut kan aku boleh je defend tapi aku tak sampai hati.
jadi aku pon gune la skill terjun macam geng2 navy terjun dari kapal tu, tangan sebelah pegang hidung, sebelah lagi peluk tubuh, kaki rapat lurus. buummm aku jatuh dalam air... kalau korang nak tau, teknik ni kalau korang tenggelam, korang dapat tahan nafas lama sikit, lepas tu kelebihannye korang akan timbul balik.

tapi bile aku tenggelam aku pegang batu kat dasar, air die cetek je dalam 2meter je... jadi aku boleh nampak yan kat atas jeti tengah sumpah seranah. lame jugak aku kat situ...

tetibe aku sedar...
aku kat katil, tengah mengiring, kat dada aku ade bantal, tapi mase tu rase seram sangat. yang best lagi bantal yang kat dada aku tu macam terhimpit oleh sesuatu. aku tak berani nak buka mata, aku pejam je. tetibe aku rase bende tu macam bangun dan cube nak duduk atas aku, tapi ntah macam ne aku dapat rase bende tu melorot ke tepi, macam badan aku ni licin la. sampai 3 kai bende tu test masih macam tu last2 hilang macam tu je. mase tu aku tido buke lampu.

esoknye aku call paksu, cerite bende malam tu, die kate bende tu dah balik kat orang hantar tu, jadi orang tu cuba repeat tapi paksu dah buat firewall la lebih kurang, mimpi tu pulak tanda orang yang hantar tu marah sebab aku dah mengagalkan modus operandus orang tu. paksu suruh aku jangan bimbang.

lepas tu aku call bapak aku pulak, aku cerite jugak la, bapak aku memang dah tau, die kate die pernah jumpe paksu dalam mimpi, bapak aku siap terangkan ciri2 tubuh paksu lagi, 90% tepat la... bapak aku kate paksu orang baik. bapak aku sound la, aritu die dah bagitau aku bapak yan ni tak suke aku, aku taknak dengar. bapak aku kate benda tu dah balik pada tuan die, ala2 hantar report la, bapak aku suruh jaga2 je la, baca doa ape yang patut. tak mustahil orang tu hantar lagi. rase nak luruh jantung aku dengar. yela aku sayang gile kat yan tu.

selanjutnye lepas tu takde ape2 dah berlaku,

lepas tu aku aku ade call yan, aku ckp elok2 suruh die berubat bagai, tapi die tak percaye, yela bapak die. siap2 dimaki hamun lagi aku. takpe la... tu la last aku contact yan. dah le hati hilang kene samun, penyamun maki aku lagi, jantung pulak dah bersepai2 pecah... huhuhu lame jugak la baru ok. makan tahun.

kenape aku mintak yan berubat?

sebenarnye aku pernah terbaca tanda2 pempuan kalau didampingi jin2 ni, tanda paling mudah kat bentuk tubuh.
aku kenal bentuk tubuh yan, aku rase selain dari famili die, aku la orang yang boleh buat cam forensic. jadi mustahil aku takleh cam perubahannye.

1.buah dada die jatuh, leper macam orang tua punye, sebelom tu segar bugar je, bulat mantol elok je. hahah aku tau la aku salu gak touch n go dulu. haha pervert kan....
2. punggung pon macam orang tua, padahal sebelom tu bulat elok je,
3. wajah die, kadang2 pandang memang takde hape, tapi kalau pandang betul2, aku nampak macam wajah orang tua umur 50an.
4. kadang2 aku nampak die bongkok.
5.eye bag dah macam panda, tapi aku suke lak tengok, puncanye die bile kol 3-4pagi baru leh tido, kalau sebelom tu buat camne pon tak mau lelap.
6. die pernah menderita sakit belakang sampai menangis2 tanpa tau punca sakit tu pasal ape.
7. perangai die bile kat rumah lain(marah), kat luar lain(baik).
8. yg ni kat aku, kalau dua2 dating ngan die, biase la kalau laki kannn.... angry bird angry je memanjang... tapi dgn die tak, angry bird nyorok terus dalam sarang, mule2 aku bajet sbb aku penat, ye la die kat shah alam, aku kat lumut, jauh nak drive.
9. aku ngan die gaduh bende kecik, kes tak jawap tepon boleh WW3.

tu antara yang aku ingat laa....

kadang2 aku rase macam silap pilihan jugak, kalau aku pilih awek sabah dulu pon bagus, lawa pon lawa, kadazan-dusun lagi, menyesal aku. sebabnye aku suh mak aku pilih, aku bagi gambo, mak aku kate sabah jauh sangat. huhuhu padahal awek tu sayang gler kt aku, siap masuk islam lagi... huhuhu nyesal aku.

skang semua dah kawen, dari siti, yan, yanna awek sabah, awek tomboi, dan  awek2 aku yang lain... aku je membujang makan hati dengan yan. huhuhu

kisah siti tu, minyak au amek dari orang asli tu last2 kantoi ngan bapak aku, bapak aku tau. ade sekali tu aku satu famili tido ramai2 kat ruang tamu rumah makcik aku, aku tdo sebelah bapak aku, ntah macamne hantu minyak tu masuk dalam mimpi bapak aku, esoknye bapak aku soal macam2 la, aku pon menjawap lebih la... bapak aku marah, kate aku dah ambik tapi tak beri makan kat hantu minyak tu... memang pon, ikot orang asli tu aku kene perasap kemenyan tiap2 bulan, tapi aku malas, minyak tu pon aku campak kat dalam kotak mane ntah. aku pon tak ingat mane pegi minyak tu. lasat2 bapak aku buat camne ntah kasi pelepas kat minyak tu...

end story....

citer lain ade gak tapi citer2 kawan2 aku jela...

seram mimpinya. jodoh tt dah tertulis nanti bertemu juga. so kita tunggu cerita baru

Xper laa... ada laa nnti jodoh yg sesuai..
Lepas ni ada ceter lg x?

wahh.. ko ni kira pervert plus mistik jgk laa sebab guna cara kotor gak nak dptkan aweks2..

nasihat aku : rentilah guna cara kotor, at the end memang takkan bahagia dan kekal mana..

pepon, citer ko best dan aku tau ko x menipu..

bunga_lestari replied at 18-2-2016 02:55 PM
wahh.. ko ni kira pervert plus mistik jgk laa sebab guna cara kotor gak nak dptkan aweks2..

nasih ...

sebenarnye aku tak pernah guna pon minyak aku amek kat orang asli tu... hahaha

well macam ni, mase tu aku terdesak sikit, aku dah tak jumpe jalan lain mase tu, bukan ape, aku syg gler kat yan mase tu then bile jadi camtu aku jadi tak keruan, memang jd murung tahap gaban time tu, habis semua life aku huru hara, i cant think well,
aku dah buat investment sangat tinggi dgn yan tu, dari segi kewangan, masa, tak silap aku 3-4 tahun jugak. nak pulak harapan yang diberikan pon tinggi, jadi aku dah rancang macam2, then bile smua plan dah rosak memang aku guling2 time tu.

then
bile aku dah fikir elok2, aku rase cam lawak pon ade. hahaha how desperate i am that time.

mase aku dok in contact dengan paksu tu, ade sesuatu yang die kate yang buatkan aku terfikir banyak, start pada tu aku mula mendekati ala kerohanian sikit... hahaha kalau dulu orang tarbiah aku tapi skang aku pulak tarbiah orang. perangai lebih kurang cam dulu gak, dah name laki, pervert tetap ade jugak. hhaha
aku tak menaruh harapan orang akan faham situasi aku melalui cerite2 yang aku tulis, aku tulis cume life aku dalm bab2 mistik2 ni, kalau bab cintan cintun ni kang orang tiru buat drama tv3 pulak. hahaahaha

i hope everyone enjoy my story,

kalau story dari kawan2 aku banyak cume citer pendek2 n aku tak tau lagi nak olah2 jadi senang nak tulis... nanti la aku pikir camne...

kimi_wazer00 replied at 19-2-2016 08:59 AM
sebenarnye aku tak pernah guna pon minyak aku amek kat orang asli tu... hahaha

well macam ni, m ...

oklaa if ko sedar mende tu tak datangkan kebaikan pun, and yeah, sometimes once kita betul2 terdesak, kita pun tak sedar apa yang kita buat tu betul atau tak..

sorry, aku tak niat pepon, just sekadar nasihat, hopefully ko x buat lagi main minyak2 senyonyong minyak pengasih ni..

pepon, kipidap, kisah2 pendek pon ok as long as ada kisah n boleh dptkan pengajaran sambil gelak2 cmni..

aku memula igtkan ko ni budak teknik bentong, rupanya ko teknik rompin..

bunga_lestari replied at 19-2-2016 09:17 AM
oklaa if ko sedar mende tu tak datangkan kebaikan pun, and yeah, sometimes once kita betul2 terdes ...

hahaha ok laa... aku baru ingat citer kawan aku main coin spirit sampai hantu ikot balik.

kimi_wazer00 replied at 19-2-2016 03:16 PM
hahaha ok laa... aku baru ingat citer kawan aku main coin spirit sampai hantu ikot balik.

okeh.. jgn luper update..

Tuan rumah sekolah teknik bentong ka?

kimi_wazer00 replied at 19-2-2016 03:16 PM

Kimi,cite kwn2 pun takpe. Update cite nanti ek,asal cite betul.

Tq share cite. Aku doakan ko dpt jodoh terbaik utk ko,pervert jugak,hahaha.