CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kimi_wazer00

Seram si perantau

dekat dekat la... haha

Edited by doubleA at 21-1-2016 03:19 PM

Choy g bukak cite biru pulak,kang dibuatnya benda tu terkam ko terus cane
aku nak cakap tt pervert jugak la

Best ceter ko..
Seram berselang seli dgn kelakar...
Teruskan... ako tunggu cerita ko seterusnyer..

salam semua....
kali ni tt nak cerite kes tahun lepas dalam ulan 10-11...
al kisahhhh....

ade satu malam tu, macam biase aku sebelom tido akan bace buku atau main pesbuk, malam tu aku rase ganjil sikit, aku rase macam ade something bertenggek kat kepala katil aku, maknenye atas kepala aku laa... sebab aku rase macam orang tengok aku dari situ, bile aku toleh takde ape pon, seram2 tu memang ade dah. jadi ntah macamne aku pon tido laa....

aku sedar2 aku kat satu kawasan perkuburan, tanah kat situ jenis berpasir putih, depan2 aku berceracak nesan batu dan kayu reput. aku terpinga2 la pasal ape aku kat situ pulak, tadi aku tengah tido, waktu tu cerah, maknenye siang la kot. aku perati2 kubur2 kat situ banyaknye kubur lame sebab nesan2 nye pakai batu sungai, kayu pulak dah reput giler. aku perati lagi sekeliling kot2 la ade orang. tengah pusing2 kepala aku tu aku nampak la ade sekumpulan orang, berjubah bagai macam baru lepas balik surau. diorang dalam satu kumpulan, tak silap aku dalam 5-7 orang, jubah kain cerah kalau tak silap. diorang nampak aku.

lepas tu salah sorang dari orang berjubah tu datang kat aku, die nampak aku uduk kat tepi kubur tu. aku tak ingat perbualan atau ape, cume yang aku ingat orang tu ajak aku sembahyang berdepankan kubur tak jauh dari aku, macam puak2 pelik yang solat tepi kubur keramat kononnye tu... aku tak ikut, sebab dalam hati aku kate jangan ikut, die dok pujuk2 aku gak tapi aku buat keras je. last2 aku duduk bersila sambil tangan aku aku depangkan kat lutut. ala2 hang tuah la kunon... hahaha sambil tu aku baca ayat kursi, surah an-nas... sebab tu je yang terlintas dalam kepala aku. ayat kursi tu aku baca ulang2, aku pejamkan mata sambil hati berdebar....

bila aku buka mata aku ade kat katil aku sambil baring, badan aku rase seram, macam hantu ade tepi aku je. badan dah berpeluh2, aku tengok jam kat henset dalam kol 2.30malam, mase tu henset aku masih lagi berkumandang ayar surah al-baqarah, kadang2 aku memang buke mp3 surah2 al-quran tu buat hilang rase takut. tapi kali ni tak berape jadi. aku tukar ke ayat kursi, aku set repeat. dalam masa same aku baca kat mulut. mule2 suara volume slow je, bile aku dah rase macam ade benda dekat sangat dengan aku aku kuatkan suara, malam tu tak pasal2 aku azan subuh jam 2.40 malam. hahaha

tapi yang bestnye, dalam aku tengah  kusyuk repeat bacaan ayat kuarsi aku, tetibe aku terdengar suara perempuan menjerit macam sakit, pendek je bunyinye tapi jelas, " arghhh..." lebih kurang camtu la... disebabkan bilik aku bilik belakang, katil aku pulak belah dinding hala keluar, tepi tingkap pulak, aku memang boleh locate kat mane suara tu, aku pasti suara tu bukan datang dari dalam rumah jiran2 aku, die datang dari jalan belakang antara blok belakang dengan blok aku, jalan tu lebaar dalam 2 depa, suara tu aku agak dari tepi longkang rumah belakang aku jarak dalam 2 biji rumah,( rumah aku, rumah jiran aku belah kanan )

lepas aku dengar bunyi perempuan menjerit tu serta merta seram hilang, aku jadi macam biase, cumenye aku dah tak boleh tido, pengakhiran malam tu aku habiskan mase main poker dalam henset sampai la tertido agak2 dah pukol 4. esoknye aku call bapak aku, bertanye dan melapor ape yang patut, macam biase aku kene sembur la. dah belajar pendinding tapi taknak buat buat, aku bukan taknak buat tapi malas, bile time mengantuk bile mase aku ingat nak bace surah2 panjang2 tu, begitu begini lagi... hahaha memang kepala atas bantal terus tido je laa...

bapak aku cakap tu salah satu cara sihir, cara nak melemahkan orang, yela bile waktu tido tergangu otomatik badan pon rase lemah je, bile dah lemah baru la senang masuk jarum. begitu la teori yang diutarakan bapak aku.

end of story.

side story kawan aku, ex housemate aku, iwan, die ni dah kawen, anak ade 2 orang kecik2, dalam tahun 2015 die pindah balik kat rumah dekat kawasan rumah sewa aku ni, but end of year 2015  die pindah pulak kat rumah lain dekat kawasan sitiawan dekat2 the store.

last month aku ade work trip ke johor, die pon ikot sekali, so mase sembang kat kedai mamak dekat tengah pasar karat JB tu aku tanye la pasal ape die pindah, rupe2nye die pindah sebab dah tak tahan kene kacau kat rumah tu, anak2 die lebam2 bekas kene gigit kat badan, bini die aku taknye la pulak ade lebam ke tak, takut die yang gigit pulak. haha alkisahnye die ade tanye kat jiran depan rumah die riwayat rumah sewa tu, katenye sebelom die duduk, ade budak2 bujang duduk rumah tu, budak2 bujang tu pindah sebab tak tahan kene kacau jugak, ade salah sorang budak tu masuk rumah tak bagi salam, buke2 pintu tros terjojol tokong siam kat muka  pintu. lepas tu ade yang lain pulak tengah baring2 kat bilik, ntah macamne tetibe ulat berengga lalat/ ulat mayat jatuh dari siling , mula2 sikit last2 banyak giler. katenye ade banyak lagi kisah seramnye tapi tak diceritekan atau aku dah lupe.

si iwan ni asalnye memang dah bawak orang buat pagar rumah tu, orang yang pagarkan pon memang kate rumah tu keras. katenye benda2 tu bile dah pagar tak boleh masuk dalam rumah dah, die tunggu kat luar je. cume yang diorang terlupa benda yang dah memang ade dalam rumah....

ade sekali tu si iwan ni panjat ke siling, katenye owner lama buat loteng dekat roof thrust rumah tu, owner simpan perabut n macam2 lagi. maybe creepy la jugak suasana dalam tu. die naik sebab selalu dengar benda berlari atas siling tu. cuma bila die dah naik atas tu, die perasan ade satu binaan pakai bata yang mencurigakan, satu ruang yang dibina pakai bata takde fungsi dan tak boleh masuk, ruang tu kecik je, nak kate ventilation hole pon bukan. jadi die suspek owner ade sesuatu yang dirahsiakan kat dalam tu. menurut jiran depan die, penyewa yang membela dalam rumah tu sekarang duduk kat belakang rumah yang iwan sewa ni. aku sebenarnye tak tahu sape punye angkara sampai rumah tu berantu teruk sangat. cuma kalau dari luar rumah tu memang nampak macam kusam, creepy dan takde cahaya... gelap je... aku hari2 lalu depan rumah tu.

end of story...

Aku silent reader je benang ko selama ni TT. Nice story, keep it up TT

hatikudus replied at 26-1-2016 02:15 PM
Aku silent reader je benang ko selama ni TT. Nice story, keep it up TT

terima kasih sebab rajin baca ape yag aku merepek kat sini...
tanpa anda, siapalah saya... hahaha

Follow Us
kimi_wazer00 replied at 26-1-2016 03:21 PM
terima kasih sebab rajin baca ape yag aku merepek kat sini...
tanpa anda, siapalah saya... hahaha ...

Sambung lagi kalau free. Tenkiu!!

misteri sungguh rumah tu..

terima kasih kepada yang sudi bace benda2 yang aku merepek kat sini, semua tu pengalaman sebenar aku, takde ejas2 pon, kalau ade pon mungkin sebab aku ingat2 lupe.

citer yang ni aku was was sikit nak cerite sebab aku tak pasti aku mimpi ke, pening ke atau mamai...

citer die cenggini....

aku rase tahun berlaku tu dalam tahun 2009-2010... aku dah tak ingat date tepat.
waktu tu macam biase aku lepas balik kije akan terbongkang kat ruang tamu mengadap tv yang tergantung kat dinding ( semalam tv ni dah tak menyala, rosak dah kot jap lagi aku nak survey tv pulak) lepas maghrib tu pon aku return terbongkang depan tv lagi. waktu2 ni memang biasenye aku mengantuk giler. jadi mase tu aku pon tido laa...

mase tu roomate aku takde, tinggal aku sorang je macam biase. roommate aku sorang tu membahagikan waktu untuk bini2 nye... mase tu aku biarkan pintu depan terbuke tapi grill aku lock, rumah tu panas sebab tu aku buat macam tu kot2 la angin masuk. depan rumah aku pon time tu padang lalang je.

jadi aku rase lebih kurang jam antara 9.30 malam - 10.00 malam aku pon terjaga la lepas tv dah puas tengok aku. macam biase la mamai2 lepas tido aku dok golek2 malas nak bangun, kepala pon ala2 pening sikit. waktu tu aku perasan jam lebih kurang pukul berape.

ntah macamne antara aku terlelap balik ke atau berimiginasi terlampau sikit, tetibe kat kiri kanan aku ade orang,  waktu tu aku terlentang. baju orang tu putih2, aku pon lupe orang tu aku rase ade benda kat kepalanye, samada kopiah atau serban. dan aku rase orang tu cuma 2 orang je, kiri ngan kanan aku, aku waktu tu cuma pandang2 tengok diorang. ape pasal pulak diorang ade sini, aku rase macam shining2 sikit diorang tu, maybe jugak sebab lampu kalimantang tu kat atas je.

waktu tu aku perasan tangan diorang tu macam godek2 kat perut aku tapi aku tak rase ape, aku boleh nampak cume aku pelik sikit sebab tangan diorang macam kat dalam perut aku, maksud aku macam diorang belah perut aku dan godek2 kat dalam. lepas tu salah sorang tu macam ade ambil sesuatu dalam perut aku tu, aku perasan macam benda kecik, lebih kurang besar jantung ayam je, die angkat separas muke diorang macam memerhati benda yang macam jantung ayam tu.

lepas tu aku terlelap sekejap, kejap je, lepas tu aku tersedar balik, aku tengok dah takde sape, mase tu aku dok pikir2, aku mimpi ke aku sedar tadi tu, dok pegang2 perut takde ape jugak, boroi macam je gak. jadi aku golek2 la dulu, lepas tu baru aku bangun tapi sepanjang malam tu aku konpius, aku mimpi ke aku sedar tadi tu...

sampai sekarang aku tak dapat rungkai kan ape jadi malam tu.

kimi_wazer00 replied at 27-1-2016 11:48 AM
terima kasih kepada yang sudi bace benda2 yang aku merepek kat sini, semua tu pengalaman sebenar aku ...

Aku teka ko mimpi. Ala2 umpama mimpi dalam mimpi gituhhhh,keke.

Tenkiu,sambung lagi nanti!

best weh baca citer aok ni..xjadi keja koi kat opis ni..

Best!! Aku suka bace citer ko kimi! Especially cter time duk asrama dlu..bebudak nakal mmg mcm2 ragam..teringin lagi nak taw pengalamab ko buat nakal dulu2..hahahaha

aku nak cerite zaman kanak2 aku pulak, to be exact dalam tahun 1994, mase ni aku duduk di perak, dekat2 kuala kangsar dengan keluarga belah mak aku, ceritenye lepas aku rase 2 tahun lepas atuk aku meninggal, some of story aku recall balik dari story makcik2 aku, lame dah kot mane aku nak ingat semua. opah aku ade rase something wrong somewhere, die rase baran dan  sakit2 bile duduk kat rumah. jadi ade satu masa tu die pegi la duduk kat rumah adiknye kat rumah pusaka di kota lama, kuala kangsar, dalam mase kat situ keluarga belah opah aku ni ade la buat meeting dengan sorang bomoh, bomoh ni bapak mertua dari cucu saudara opah aku.

jadi satu malam tu opah aku balik kerumah dengan tok bomoh tu dan kaum kerabat lain, aku mase tu duduk dengan makcik2 aku kat rumah opah aku tu, jadi malam tu tok bomoh tu mula la jampi2, mula2 aku yang  ingat  kat depan die ade segelas air kosong, limau nipis then pisau hiris bawang hulu plastik kuning. lepas die jampi2 ape ntah pastu die keluar dari rumah pegi ke tanah depan rumah. rumah opah aku ni typical design rumah orang perak, rumah kayu tinggi, then ade beranda kat bahagian depan rumah. kat beranda ni ade tangga batu.

tok bomoh ni pegi ke tangga batu tu dengan bawak pisau tadi, depan tangga batu tu ade cement render. die memula mencangkung kat depan cement render tu, lepas tu die macam ade baca sesuatu, kemudian die pegang pisau tu menegak kemudian die tarik2 pisau tu pada cement render tu macam tengah tarik sesuatu. tak lame lepas tu die menonggeng pulak kat situ, rupe2nye die ambil ade satu bungkusan kecik pakai mulut die, lepas tu die bergegas ke sorang lagi yang pegang gelas then masukkan kat dalam gelas. aku lupe sape yang pegang gelas tu. lepas tu cepat2 die ke bilik air kat luar, tok bomoh tu muntah2 rupenye. macam teruk giler bunyi die.

tak lame lepas tu die pon keluar, kiteorang pon ramai2 masuk balik dalam rumah. kami semua duduk kat ruang tengah rumah, ruang tengah ni antara ruang tamu atas belah depan rumah dan belah belakang rumah yang ade bilik dan dapur. ruang tengah ni ade pintu keluar yang berakhir dengan tangga kayu. jadi kiteorang pon duduk la situ tunggu tok bomoh habis muntah. tak lama die pon datang. die cerite benda tu busuk then nak ambil pon kene cara macam tu. kalau suke2 korek memang tak jumpe sebab benda tu boleh gerak2 sendiri walaupon orang tu tanam tak dalam pon.

jadi semua mata tertumpu kat gelas kaca kenduri orang kawin tu, die ambil bende tu letak atas surat khabar. bungkusan tu panjang dalam satu ruang jari lelaki je, digulung2. pembalutnye pakai kertas timah kotak rokok. bile tok bomoh tu buke balutan tu maka nampak la dalam tu ade potongan kuku, rambut, kertas timah tu pulak ade tulis nama opah aku, makcik2 aku dan aku sendiri.huhuhuhu yang ni aku ingat sebab aku duduk sebelah tok bomoh tu. rambut2 tu kerinting2 sikit, tok bomoh tu kate tu rambut orang asli.

jadi tok bomoh pon ade la menerangkan serba sedikit pasal benda tu tapi aku dah lupe. die pon ade buat proses tawar kan benda tu. then bile proses tu sampai ending tetibe petir menyambar pokok rambutan kat belakang rumah, boom... kuat giler... then tok bomoh tu kate "semua dah selesai"... lepas tu semua dalam rumah tu siap2 la, kaum kerabat aku yang lain siap2 nak balik ke kota lama. opah aku pon same akan duduk di kota lama buat sementara waktu. barang2 yang jumpa tu aku pon tak ingat ape jadi.

tak lame lepas tu habis la balik semua yang datang tadi, tinggal la aku 3 orang dengan makcik2 aku. semua nye penakut. malam  tu nak pegi kencing pon 3-3 pegi sekali. tidur pon sekali. cuma malam tu kiteorang tidur dalam truma sebab seram. tapi malam tu dekat tengah malam jadi ribut kuat. pokok rambutan yang kene petir tu dahannye sekah timpa rumah, kene sikit jela... mase pagi aku nak pegi sekolah baru aku perasan. pisau yang tok bomoh tu guna aku rase dekat setahun jugak kiteorang tak berani nak guna.

end story yang ni....

second story

tak lame lepas tu, aku rase dalam dekat2 setahun la... opah aku ade jadi something wrong balik, jadi ade satu masa tu kiteorang pegi jumpa bomoh kat sungai siput atau chemor, kawasan tu macam kawan perumahan PPRT je kalau tak salah. kiteorang pegi malam. kami ni dari keluarga susah, kenderaan takde jadi opah sewa van venet dari keluarga cina muslim jiran kami, die la bawak. kiteorang pegi malam mase tu, makcik2 aku pon ikut.

dengan tok bomoh ni tak thrill sangat, tok bomoh ni pon aku tak berape ingat sangat method nye macamne sebab aku mengantok time tu, cume yang aku ingat die ade tarik satu botol kecik besar botol minyak angin yang kecik. minyak die kaler gelap2. aku tak ingat minyak ape. cuma yang bestnye benda tu terbang masuk dalam rumah tok bomoh tu. hahaha hebat kan....

tok bomoh tu kate die tarik dari rumah lama opah n atuk aku yang satu lagi, rumah tu dekat kawasan nama intan suraya, pendalaman sikit, dari situ boleh nampak empangan hidroelektrik chenderoh, dekat je. atuk aku ade tanah kat situ sebab lepas berenti kije airforce dengan british, die jadi peneroka. tapi kat situ la punca semuanye.... dengar ceritenye die kesian dekat anak saudaranye sorang tu, hidup susah merempat, jadi die ajak duduk situ usahakan tanah. atuk aku bagi sebahagian tanah die teroka tu kat ana saudaranye tu, ie ni pempuan. sebelom atuk aku meninggal, makcik aku no.2 tu salu duduk sane sebab dari kecik die kat sane sebelom pindah. tapi sebelom tu diorang duduk atas pulau kat sungai perak tu je, lepas banjir besar perak tu, baru atuk aku pindah duduk kat darat kat rumah tu. jadi ceritenye, mase makcik aku lalu kat rumah anak saudara atuk aku ni, ade la die terdengar perbualan mencurigakan tapi makcik aku tak ambik endah sangat sampai la atuk aku meninggal sebab sakit tetibe.

bile atuk aku dah meninggal mase urusan pembahagian tanah atuk aku kat rumah lama tu sesuatu yang pelik jadi, anak saudara atuk aku claim separuh tanah atuk aku kat die. makcik2 aku tak puas hati tapi redha je la. gile kau, orang ajak ko tumpang tapi ape gile nak bagi sampai separuh tanah ko penat2 teroka sorang2.

jadi benda tu berlarutan sampai la aku dah besar panjang ni, anak saudara atuk aku tu bile aku perati betul2 hidup keluarga die tak berape elok dah, anak2 die kaki kelentong la, abaikan die la... macam2 jadi. maybe something la... dulu die pernah mintak maaf dengan keluarga aku, kate die dah ambik tanah atuk aku banyak, tapi nasik dah jadi bubur, geran die dah tukar letak nama anak2 die. anak2 die sorang pon tak tau. ade yang berlagak nak mampus.

bile aku dah besar, duduk n kerja kat perak baru aku paham, ade beberape dah memang jadi perangai orang perak, aku nak terangkan aku tak tau tapi sikap istimewa ni hanye ade dekat orang perak sahaja. baik ade buruk pon ade. kalau aku cerite orang perak mesti marah. hahaha tapi mungkin bukan semua.

Uit? Sikap apekah itu? Nasib teman org pahang..hehehe

ikastacia replied at 29-1-2016 10:44 AM
Uit? Sikap apekah itu? Nasib teman org pahang..hehehe

sebabkan bapak koi orang pahang, ic koi pon no pahang... koi pon nok kate koi orang pahang... hahahaha

Sikap apa kimi? Cite ah,aku tak tau,bukan org perak

Kiranya org tu buat kat opah ko ke? Sbb dengki?

Kelassss atok kerja air force. Atuk aku dulu taktau kerja apa,hujung2 tahu petani dan pekebun jah

doubleA replied at 29-1-2016 01:43 PM
Kiranya org tu buat kat opah ko ke? Sbb dengki?

Kelassss atok kerja air force. Atuk aku dulu tak ...

aku tak berani nak citer laa... hahaha tapi tu semua dari pemerhatian aku laa...

aku rase camtu la, ikot kate makcik aku yang terdengar perbualan kat rumah anak saudara atok aku tu,
makcik aku cakap ade sebut pasal orang asli la, suruh buat la, cume yang nampak sangat pasal tanah la, tu je,
mase die datang mintak maaf dengan makcik2 aku dulu pon takde pulak die kate die bomohkan ape, cume die cakap buat macam2 je...

melayu pasal harta bagai, lupakan Allah

anyway, I enjoy baca pengalaman u ye Kimi...