CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kimi_wazer00

Seram si perantau

HAHA  sori aku lupe laa... aku dulu ade berubat ngan ramai gak, dari manjung ke kuala kangsar sampai la ke bagan serai, last2 kat pahang. kat kuala kangsar die ubat cara fizikal la, die ade pakai satu alat die, aku tak tengok pon sebab aku tonggeng kat die. hahahaha... die diagnose sakit fizikal je.

kemudian aku berubat kat bagan serai, kat sorang brader tu, aku panggil die ni ustaz rock, die kate kawan akhil hayy, memang rock die ni, rambut panjang ape semua, tapi kalau cakap bab tauhid memang boleh melopong mulot aku, die ni skill memang best, die ubat kat air terjun, siap boleh amek gambar, memang korang leh tengok dalam gambar tu ape yang ade. die ni aku akan cerite kat story aku yg lain. rare citer aku ngan die. tapi elok kejap je gak pastu datag balik.

pastu last aku berubat ngan bapak aku, kat pahang, aku memang tau bapak aku tau berubat, selalu adik beradik n kawan bapak aku datang berubat kat rumah, bapak aku ni pakai petua je, bukan la jadi tok bomoh siap kemenyan jampi2. hahaha mase ni la bapak aku bagitau, sebenarnye aku ngan  housemate aku yang manager tu ada problem yang same dan dari orang yang same. bapak aku cakap aku ni jadi batu penghalang kat orang tu, die tak sebut sape tapi aku tembak pasal bab kije aku la, housemate aku pulak sebab die bengang, housemate aku pecat die dari syarikat, memang mula2 kenekan aku, tapi lepas tu sebabkan aku duduk rumah yang same, kire hantar lump sum la tros kat rumah sewa aku tu.

bapak aku cakap benda tu hantar letak dekat depan rumah, tapi kalau aku cari memang tak jumpe, bile bapak aku dah buang benda2 kat dalam badan aku, bapak aku bekal kan dengan air limau bile aku balik ke manjung, bapak aku suruh siram2 kat bilik aku kat opis ngan kat depan rumah. aku tak tau la jadi ke tak sebab mase tu aku agak was was sikit method tu. tak lame lepas tu ade seram2 lagi kat rumah tapi tak takot sangat la so aku ignore je la, cume aku bagitau la kat bapak aku, bapak aku suh cari minyak tanah pastu spray kat kawasan porch n jalan kat depan rumah aku, ade satu petang tu aku buat la, pure2 la aku sembur racun, padahal sikit punye kuat bau minyak tanah. hahahaha

alhamdulillah aku dah sihat semenjak itu, bapak aku cakap kalau yang kacau2 dalam rumah tu sebab dah memang laluan die kat dalam rumah tu, tapi die tak kacau terok. kalau rajin bakar mercun bola kat dalam rumah atau bilik, kompom hantu2 tu lari kejap. tapi aku tak pernah buat la sebab aku bab mercun bola ni aku takot sikit, kang meletop kat tangan dah la kudung jari2 mahal aku ni. aku cari makan pon pakai jari mahal aku ni. hahaha.

aku selalu jugak kene marah ngan bapak aku, die ajar aku ayat2 ape yang perlu bace tapi aku tak amal, bilee dah terkene baru nak cari die, masalahnye ayat quran tu panjang2, mane la aku nak ingat semua.. hohohoho.... bapak aku salu gak cerite, sihir ni hantar pakai perantaraan jin, jin banyak jenis, tempat tinggal, nama, kalau kena sakit cenggini biasenye sebab jin yg jenis ni, kadang macam2 jenis ade, macamne jin tu bergerak, ikot angin ke, tanah ke, pastu keturunan jin tu, sampai ke nenek moyang jin pon bapak aku cerite.

bapak aku cakap, ade setengah orang mengubat orang yang kene sihir ni, die pakai satu method je, die anggap jin tu same je semua, maknenye die tak kenal asal usul jin tu, mcmne sifat jin tu, camne jin tu ganggu manusia, kalau tak kena cara untuk handle jin tu, memang jin tu tak keluar atau datang balik, kire jin tu kelentong je dah keluar. aku pon tak pasti laa, aku tulis pon atas ape yang aku ingat je. bapak aku kate lagi, jin ni macam manusia jugak, macam budak2, kalau kite kenal bapak die, kalau kite ugut2 nak report kat bapak die kalau budak tu buat jahat, mesti die lari n tak buat jahat, tapi kalau degil jugak, same macam penjenayah la, polis tembak sampai mati je.

itu la sedikit sebanyak pasal aku berubat tu. climax story belom rajin nak type lagi, tapi jiwang2 sikit la... cinta diantara dua darjat, dah macam citer p.ramlee. dalam citer tu aku akan cerite pasal ustaz rock tu... rare die tu.

ok tt.. kiranya ko berubat dengan ayah ko baru eloklaa yer.. tggu sambungan tt..

salam buat readers tread aku ni,
mnggu lepas aku bz lawatan kat jb dengan puak2 opis aku, memang bz siket la...

time ni aku teringat pulak kat sekolah aku dulu, aku citer pasal hantu kat sekolah teknik aku dulu la yer.

taun tu 2002, aku sekolah kat sekolah teknik kat pahang, disebabkan aku asal kat kuantan jadi aku kene duduk asrama la time tu, aku amek kelas kejuruteraan awam mase tu.
mase tu aku duduk kat dorm c4, blok c, dorm ni ade lebih kurang 16 student,  ade dari johor, ade dari pahang, mase tu katil besi double decker, locker kayu, cermin tingkap pulak banyak yang dah pecah. aku duduk katil hujung sekali tepi dinding, katil belah bawah. kawan sekatil aku budak kuantan jugak name razak. first day aku tido kat asrama tu aku dah kene tido kat katil orang dah, mase tu katil aku jadi port lepak. jadi malam tu bile lampu dah tutup aku pon cube la nak lelap kan mata, kawan yang lain semua dah senyap, mase tu aku selubung badan aku dengan selimut sampai hujung kaki. tapi ntah macamne aku rase selimut aku kat belah kaki kene tarik , aku pon pegang la kuat2, berpeloh2 jugak la time tu, last2 aku tetido.

aku rase mid year 2002 pecah gempar la kat asrama, ade histeria, teruk giler. yang kene ade dari student form 4, ade dari form 5, dengar ceritenye punca dari dewan besar sekolah, time tu diorang ade buat macam event ape ntah, katenye ade budak pengawas yang nampak ade burung kecik terbang2 kat dalam dewan malam tu, jadi mamat tu amek selipar kasi lempar dekat burung tu, kena dan mati, cumanye burung tu dah jadi bangkai busuk. tengah diorang usik2 bangkai burung tu tetibe ad student form4, budak pempuan ni menjerit histeria sorang2 sambil tunjuk kat arah stage, die ni aku kenal lame dah, satu sekolah ngan aku dulu, namenye kiteorang panggil efa. pastu  berjangkit2 jangkitlah histerianye sampai tak terkawal, bukan takat pempuan je tapi laki pon ade. yang laki ni histeria nye mcam ngelabah puyuh sikit, takde la terjerit2.

kire mase tu bermula episod ngeri kat asrama tu, aku tak ingat macamne setel histeria malam tu tapi berlarutan sampai beberape bulan la jugak. oleh sebab efa ni aku kenal, so aku tanye la ape pasal diorang histeria malam tu. time ni aku tanye kat kelas la siang2 hari. die kate, bile je diorang tengah kepoh2 pasal bangkai burung tu, tetibe die terpandang kat tepi stage, kat situ ade stand tempat berucap tu, kat sebelah tu die nampak ade orang, berbungkus kafan, muke pucat gelap tengah tengok die, bile die alihkan pandangan kat tempat lain die still nampak jugak orang berkapan tu. lepas tu die menjerit la tros tak sedo.

tak lame lepas tu, aku ni sekolah aktif martial arts, aku join tae kwon do mase tu, kalau tak salah class start dalam pukul 5 petang kot, waktu tu aku orang no 2 belt paling tinggi, so aku kene train budak2 yang baru join, waktu tu instructor sekolah tak amek lagi. jadi aku kene datang awal sikit la dengan pengerusi kelab waktu tu, die form 5, kiteorang dua orang je kat dewan waktu tu, so macam biase kiteorang akan warm up dengan jog pusing2 court kat dalam dewan besar sekolah tu, waktu tu suasana dalam dewan muram2 sikit la maybe sebab kiteorang tak bukak pintu banyak2 lagi. mula2 aku je sorang jog, kawan aku sorang tu tengah betul2kan seluar die, aku pon jog macam biase, sampai kat bucu depan dewan dekat stage tu tetibe aku rase cold... aku rase meremang semacam, bile aku menjauhi bucu tu meremang tu down balik. aku dah tak sedap hati tapi aku buat satu lagi round, bile kat tempat yang same aku start meremang balik, aku mule teringat pasal hantu kapan tu, last2 aku potong line court tu, amek beg tros keluar, kawan aku yang baru jog separuh tu pon bile nampak aku dah macam tu tros die  pon pusing balik blah jugak, mase nak jalan pegi ke asrama tu, aku story la kat die. rupe2nye die pon rase. die ingat die je rase sorang2 hahha.

disebabkan dorm yang aku duduk ni dorm kaki2 pukul yang bersatu hati, dorm C4, maka kiteorang selalunye dapat berita cepat la kalau ade ape2 berlaku, ade satu mase tu rupe2nye sekolah ade panggil ustaz/ tok bomoh untuk meredakan msalah histeria kat sekolah tu, mase tok bomoh tu tengah berubat2 die berdialog la dengan makhluk tu, dengar katenye, benda tu tak puas hati pasal budak2 sekolah tu bunuh burung/kawan die kat dewan besar tu. jadi die tuntut darah balas darah la... die kate die dah lame duduk situ, tiap2 2 tahun die akan keluar untuk something( aku tak ingat). jadi waktu tu ending die, ustaz/tok bmoh tu gagal la nak meredakan keadaan.

maka tiap2 malam la kiteorang sambung katil double decker tu panjang2. tepat pukul 12 malam je mula la suara menjerit dari asrama pempuan yang bertentang dengan blok asrama aku ni, siap bersahut sahutan dari dorm2 pempuan yang lain. aku pon tak ingat berape lame kiteorang menderita mental dan fizikal dengar jeritan tu.

ade sekali tu, berlaku tengah hari, kiteorang tengah makan kat dewan makan, dewan makan ni terletak antara blok pempuan ngan blok laki. tengah aku sedap makan tu tetibe kecoh2, hingar bingar sampai de yang bawak tray makan keluar. aku pon time tu bawak jugak tray makan tu, rupe2nye ade student pempuan tengah lari2 boleh kat koridor asrama pempuan, die histeria, hahha bukan selalu tengok awek bogel, ntah macamne awek yang kene histeria tu budak kelas sebelah aku, PKA3 kalau tak salah, memang aku ngorat die selame ni. maka pucuk dicita ulam mendatang laa.... aku duduk kat tepi longkang sambil makan la... hahaha awek tu siap nak terjun lagi. ku mase tu tak sedar aku tengah makan atau darah tengah meleleh kat hidung. bukan ape, awek tu muke mmemang la penuh jerawat batu tapi body mantoppp... tinggi pulak tu, dalam 175cm kot. hahaha ntah mcamne bile dah ribut2 tu histeria die pon cool down.

tak lame lepas tu awek tu memang popular la sebab die kene histeria paling teruk, aku rase hantu tu pon syok kat die la kot. ade satu malam tu dah jam 11 malam kot,  lepas minum supper, tetibe die kene histeria lagi kat dewan makan, aku watu tu memang ade kat dewan makan, mase tu die tanga nangis2 esak2 tapi bunyi die scary la, ntah macamne die bersilat pulak, waktu tu dah ade ustaz datang, aku rase nak pulihkan die la, waktu tu die dah meronta2 so ustaz tu suruh pegang la takot die lari masuk hutan belakang sekolah tu. aku mase tu amek position belakang, aku pelok kat dari belakang, aku ni pervert jugak, sambil menyelam minom air. kihkihkih... mase tu die meronta teruk jugak la, kuat pulak tu, ade yang sado2 pegang tu sampai terlepas. tapi aku confiuse la jugak, ntah ye ke idak die histeria, ntah2 memang die nak lepas dari lelaki2 pervert macam aku ni. ending malam tu aku pon dah lupe camne.

rupe2 nye dalam batch aku ni ade sorang yang ade kebolehan bomoh2 ni, mamat ni memang low profile je, die cerite la rupe hantu tu camne, ape die nak, die kate tapak sekolah ni dulu hutan, mase buat sekolah ni hantu2 tu tak pindah jauh pon, pindah2 dekat2 situ jugak. jadi ade mase2 die, hantu2 ni akan buat onar. memang period die camtu katenye.

akhirnye kes hiisteria kat sekolah tu pon setel setelah sekian lama, aku tak ingat setel macamne.

kat asrama tu tiap2 waktu solat memang diwajibkan student pegi surau, aku ni kire malas2 nak pegi biasenye, kebiasaanye aku ngan geng2 malas smayang ni dok kat dorm je main daun terup dalam gelap ditemani cahaya mentol yang di modified supaya tak terang. ade sekali tu aku tak pegi la smayang maghrib, aku pelak kat dorm sebelah, C5, mase tu hari dah gelap, tunggu waktu masuk isyak, aku, taufiq ngan sorang lagi budak dorm aku main daun terup kat dorm C5 tu, tepi tingkap cermin takde. mase tu angin sepoi2 masuk. mase tu kiteorang main tengah sembang ape ntah, aku dah lupe, tibe2 kiteorang terdengan suara orang tengah ketawa dari hutan belakang asrama tu, clear giler, sura lelaki, ha ha ha ha ha... die gelak, kiteorang memang confirm suara tu dari hutan dan bukan dari blok asrama,tak lame lepas tu anjing2 sekolah pon pegi kat tepi pagar tu, menyalak kat arah pagar, kiteorang nampak clear sebab cermin tingkap dah  takde.  kiteorang kelu la, takut ade, heran pon ade. last2 kiteorang diamkan aje, isap rokok sebatang pastu siap2 pegi ke surau. member aku sorang tu, dalam pukol 10 malam, aku ngan die sembang2 la, die ni ade masalah nak dapat awek, aku pulak mase tu tak berape ade awek tapi aku bagi kaunseling macamne nak tackle awek. tengah sedap sembang2 tetibe die angkat tangan berdoa, muke pulak buat muke takut gile sampai nak terkencing punye, aku tanye la pasal ape, lame jugak baru die nak jawap, mase tu kiteorang duduk kat katl atas, so memang clear la nampak bahagian luar sebab tak dihalang locker. rupe2 nye kawan aku ni nampak api terbang melintas kat tepi tingkap. itu pasal la die mengigil mengalahkan ayam demam... hahaha tapi aku tak nampak la...

razak, kiteorang panggil die ajak, die ni kiteorang paling respek sebab mempunyai saiz burung pipit yang paling besar antara kiteorang. dorm kiteorang ni memang kaki2 pervert je so contest2 ganjil macam tu memang selalu la kiteorang buat. hahaha ajak ni duduk kat katil atas aku, kalau sembang dengan die ni memanjang lucah je, knowledge die bab tu memang tinggi la dari kami yang lain. so ade sekali tu die bangun pagi, die mengadu leher die pedih, die suh la kiteorang tengok kan ape bende kat situ,  rupe2nye kat belakang leher die ade kesan cakaran 3 atau 4 jari besar, panjang jugak la cakaran tu sampai kat belakang, kat kepala katil die memang tak de cermin tingkap jadi kalau ape2 hulur tangan memang leh capai tengkuk die, tapi yang menghairankan kiteorang, dorm kami ni kat tingkat 2, sape pulak nak panjat tinggi2 tu. ajaibnye lagi ade 2 lagi student kena benda yang sama, diorang duduk kat blok K, blok baru, masalahnye pulak, bilik diorang kat tingkat 4, jadi masalahni sampai sekarang tak dapat dihuraikan.

ni cerita kawan dku dorm same jugak, name die emi, budak kg aku jugak, biase la kat asrama kalau nak pegi toilet je jadi takot. tapi die ni kire paling berani la antara kiteorang, die ni otai form 4, mase tu. sebab tu dorm kiteorang sape pon tak berani kacau. alkisahnye dah tengah malam, emi ni nak kencing, tandas level 2 ni gelap sebab takde lampu so die turun ke level 1, tangga kat tengah2 bangunan. so mase die turun tu die nampak la budak dorm kiteorang sorang lagi nama khaidir, budak kg aku jugak, tengah duduk dekat tangga, die tegur la tapi khaidir ni tak jawab, so emi ni masuk la toilet, dah lepas hajat tu die naik la balik, die nampak khaidir ni ade lagi kat tangga, so emi buat tak tau je la, khaidir ni katil die depan pintu dorm, so sape yang keluar masuk mesti la nampak die. mase emi masuk ke dorm balik die nampak khaidir tengah sedap tido atas katil... esok pecah berita ade hantu klon kat blok C. hhaha.

asrama kiteorang ni memang selalu takde air, kadang2 sampai brape hari tak mandi. tapi bile ade air pulak kije kiteorang mengabiskan air. puak2 nakal blok c ni satu hari panjat kat tingkat atas, kiteorang mandi dalam tangki air kat atas bangunan asrama, dari atas tu memang nampai clear semua view sekolah, waktu siang memang menarik la, aku ade satu hari tu tu gian nak mandi dalam tangki, aku ajak kawan2 lain semua taknak ikot. jadi aku naik sorang2 atas tu, waktu tu malam dalam jam 9 malam, dah dapat naik tu ape lagi aku terjun terus la, tangki pulak besar, aku ngomel2 la sorang2 kat atas tu sambil tu skodeng2 kat asrama pempuan, diorag ni boleh tahan jugak nakal nye. mase tu aku frust la kat kawan2 aku ni, ajak mandi sekali taknak pulak, nanti rasekan korang mandi air aku dah celop badan ni... hahaahbuat gosok gigi pulak. hahaha tengah aku buat rancangan jahat tu,  tetibe aku rase seram, aku mengigil kat dalam tangki tu sorang2, rase nak terkencing semua ade, jadi aku lepas dulu la separuh. haha tengah aku suspen tu  tetibe aku perasan ade satu makhluk besar giler, aku rase besar lagi dari orang, warna hitam terbang melintas kepala aku, sayap die macam kelawar, takkan batman kot, keluang man pon kat tampoi... sebabkan aku sorang je mase tu aku kire mengelabah teruk la, takot kau, cepat2 aku turun, lepas aku turun tu takde la aku bagi tau kat kawan2, kang diorang tau aku dah terlepas bahan toksid dalam tangki, terok aku kene. jadi sampai sekarang la kawan2 aku tu tak tau diorang mandi air ape esoknye....

cerite ni aku stop kat sini dulu, sebab aku dah lupe cerite2 yang lain. hahaha

Edited by doubleA at 14-1-2016 04:43 PM

Up ke depan. Mod @medangmru taknak highlight benang ni ke? suka benang ni
dan mod tlg derma tacang kt penulis, bagi dia semangat utk menulis lagi

kimi_wazer00 replied at 11-1-2016 05:14 PM
salam buat readers tread aku ni,
mnggu lepas aku bz lawatan kat jb dengan puak2 opis aku, memang b ...

Ja'at ko kan pekenekan kwn2 ko.. pastu pangai masing2 x semenggah ya.. hahaha... tu pasal asik kene kaco je nakal sgt.. skrg ni dah taubat lom? huhu.. kongsi lagi cite ok..

Menarik! cite zaman dok hostel ek. tak tau pulak dak lelaki yg dok hostel nakal dia sampai camtu. yakkk!!!! aku takleh terima weh membuang dalam tangki air. sian dak 1blok jd mangsa.

Follow Us
huhu

ni aku sertakan gambar pulak, cume kali ni aku tak story seram la, OOT sikit, cerite the making la kirenye.
gambar yang ade bangunan macam flat tu la asrama kiteorang,
yang korang nampak tu blok C, aku punye level 2 dari atas belah kiri mengadap hutan, dari hutan tu la aku dengar bunyi orang ketawa malam tu.
belakang tu pon ade satu blok yang same lagi( xnampak), yang belah kanan tu dorm c6, tempat skodeng malam weekend, kat situ boleh nampak asrama pempuan, kalau malam tu nasib ade baik, leh la tengok diorang tiger show sambil muke tutup tuala. hahaha
belah atas tu kalau korang nampak ade tangki kaler putih, tangki tu la kiteorang berendam. hahaha tangga yang korang nampak tu bukan tangga laluan naik laluan tu ditutup, kiteorang gune mase emergency bila kene rush dengan warden time tak pegi sembahyang je, itu pon cilok antara dinding ngan tangga.

gambar ke dua,

itu gambar surau, logiknye tu la tempat paling selamat dari hantu2 ni, malangnye jangkaan budak2 asrama ni meleset, tengah gabra bace yasin dalam tu tetibe leh ade histeria pulak, berjangkit2.

gambar no.3 tu actual picture dorm aku, katil belah kanan bawah, katil khaidir yang jadi hantu tu. tepi tu pintu keluar. gambar ni private properties aku yer. yang lain aku cilok tenet je. jadi tiap2 malam kiteorang tolak katil2 tu jadi katil panjang2, takot sebab dengar pempuan menjerit histeria. katil kiteoraang tolak ke dinding belah kiri tu, tu katil si nobita. nobita ni selalu jadi mangsa cabul budak2 dorm ni. kene klepet bebird pon biase. hahaha yang tengah angkat jari tengah tu name die JB, sebab die asal kulai pastu salu berlagak pasal JB die. so kiteorang panggil die JB sampai kene buang sekolah. aku yang agak2 macam taiko sekolah yang hensem. cari la sendiri. haha

walau pon sekolah ni acah2 scary tapi semua tu tak melunturkan semangat ingin tahu kiteorang. dah la sekolah dikelilingi hutan, penampakan api2 terbang dari jauh tu bukan penghalang sesetengah dari student laki ni masuk senyap2 mengintai dan mencilok side gift dari asrama pempuan. namun ade jugak yang tertewas kantoi dengan warden.

sudah jadi lumrah manusia suke nak melakukan perkara yang dilarang oleh undang2, majoriti batch2 aku ni terdiri dari kaki2 pukul, smokers, pervert dan bisnesman yang berjaya, sebagai contoh, aku laa... aku adalah tokan yang berjaya dalam blok C tu, aku jual dari sebatang rokok, sekotak dan sekarton, maggie, air kotak dan macam2. biasenye hujung bulan la aku jadi kaye, rokok surya sebatang rm1. mase tu kire mahal giler la... namun persaingan tetap ade, dan ramai jugak yang kantoi, biasenye student yang kantoi kene sebat mase roll call kat dewan makan, sebatang rokok kene 5 sebat, orang kedua naik jadi 10 dah, paling banyak kene 45 sebat sampai tido menirap. aku kene jugak tapi 20 je, itu pon pakai kain pelikat, spender 5-6 lapis, tambah buku kecik kat bontot, tapi warden pon terer jugak, mule2 diorang libas macam penjara, bile kiteorang buat muke ikan sardin je diorang tukar style pulak, libas dari atas macam panjung orang pulak. kiteorang panggil "pancung", rotan tu tak kene kat bontot dah tapi kene atas bontot. kene yang itu paling pedih...

warden kiteorang yang  paling takut name die pok ya, badan kecik je, kurus, die kalau tengah rush kiteorang salu mengomel, " berayuk mok mu" hahaha die warden blok C, warden blok A, cikgu pian, tauke nasik lemak, ganas jugak tapi spoil kantoi CD blue dengan kiteorang, tengah sedap die bebel2 kat depan dorm aku tetibe cd blue jatuh dari dalam kain pelikat die. hahaha nak cover punye pasal die check2 la tangan kiteorang, sape tangan lembut guna sabun safi kene cop kuat melancap la... kiteorang gelak je laa... sebabkan kat level atas dorm aku tu ade bilik bujang cikgu bujang, kiteorang pon selalu pecah masuk bile cikgu tu keluar, macam2 cd ade. hahaha

warden blok B n K aku tak ingat sape, warden blok D spesis lalok sikit, jarang nampak, bile die bercakap je serupe tengah stim ganja. kiteorang pon tak heran la bile lepas buke pose barbau asap ganja je masuk kat dorm aku. hahaha cuma kiteorang paling scary sampai boleh terkencing bila kene dengan ketua warden, muke die muke takde perasaan,takde riak muke, kammi tak tahu die marah ke, suke ke, muke same je. yang kami kenal, tangan dan rotan die je. die bercakap dengan suara yang rendah tak jerit2 macam warden lain tapi bagi kami ia "scary"

duduk kat asrama ni macam2 rase, seronok ade, takut ade, lawak ade, umpama nye, bisenye student ni kalau ade cuti panjang akan balik rumah, tapi ade sesetengah tu balik awal sebelom cuti, kire advance cuti la.. kawn aku si JB tu satu hari tu lari malam dengan 2-3 orang lagi geng sebab nak balik awal, nak skip class. memang diorang berjaya la tembus pagar sekolah seperti kebiasaannye, namun malam tu nasib diorang ade untung sikit, malam tu tengah diorang jalan kaki nak ke bandar berdekatan diorang ditumpangkan oleh kereta peronda polis, semua kene angkut pegi balai. hahaha esoknye pagi2 sebelom subuh kiteorang kene kejut oleh siren polis kat depan blok asrama. rupe2nye polis hantar diorang balik ke asrama, siap bukak siren polis kuat2 lagi. hahahaha

namun aku tak lame duduk kat sekolah tu, masuk form 5, aku sebagai ketua kelas merangkap pembimbing rakan sebaya dan presiden kelab tae kwon do kene buang sekolah beramai2, tak silap aku time tu dalam 40 orang kene buang termasuk aku. hahaha semua pasal kiteorang "take care" budak junior mase tu...

last2 lepas dekat sebulan aku taksekolah aku kene sekolah dekat sekotah teknik kat selatan terengganu, aku tak dapat duduk asrama, jadi aku duduk kat rumah sewa berdua dengan emi yang satu dorm dengan aku dulu, kire kepala gengster batch aku la, rumah sewa ni rumah kayu, ade 2 bilik, aku jadi tukang masak dalam rumah tu sebab si emi ni ape pon tak tau bab2 masak ni, jadi kalau aku tension dengan die aku balas dengan aku tak masal je, rela aku berlapo janji hati aku puas. hahaha nenti terkebil2 la die pujuk aku suh msak nasik. rumah ni besar jugak la, cume malam2 rase macam scary sikit la, macam2 bunyi keluar, kiri kanan depan ade rumah orang, belakang je semak. anak orang sebelah selalu kacau aku, selalu jugak aku baling muke die dengan selipar. tapi aku suke kacau anak orang depan rumah, die lawa. hahaha

nanti aku cerite lagi,

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

Nakal gile ko ni tp best dgr cite ko. Btw ko skolah teknik ganu kat mn?

kimi_wazer00 replied at 15-1-2016 06:25 PM
huhu

ni aku sertakan gambar pulak, cume kali ni aku tak story seram la, OOT sikit, cerite the mak ...

Aku teka ko yg bawah - tengah. Acah2 taiko,haha.

Kiranya form 5 ko duduk rumah sewa berdua la? Sambung cite angker rumah sewa zaman sekolah pulak.

Nakal+pervert laa tt masa sekolah dlu ,,,, harap2 skrg dah ok ckit perangai.... hahahaha ,,,, mohon ssambung crite cecepat tt ...

montkoda replied at 15-1-2016 11:04 PM
Nakal gile ko ni  tp best dgr cite ko. Btw ko skolah teknik ganu kat mn?

tt dulu kat teknik kemaman

doubleA replied at 15-1-2016 11:39 PM
Aku teka ko yg bawah - tengah. Acah2 taiko,haha.

Kiranya form 5 ko duduk rumah sewa berdua la? ...

hahahaha... takleh nak confirm, rahsia...

anne_cheng replied at 16-1-2016 07:29 PM
Nakal+pervert laa tt masa sekolah dlu ,,,, harap2 skrg dah ok ckit perangai.... hahahaha ,,,, mohon  ...

tt takde la nakal n pervert sangat... time skola tt salu wat hal sendiri je, cume kalau ade dengan budak2 dorm tu je jadi terlebih sikit....
banyak lagi kalau nak cerite cume tak seram laa...

kali ni aku nak cerite mase aku kene kem khidmat negara batch pertama 2004, mase tu kerajaan pertama kali mengadakan program khidmat negara ni, so macam2 la kekurangan sikit.
aku mase tu depart place kat stadium darul makmur kuantan, naik bas yang disediakan oleh kerajaan, macam bas ekspress tapi buruk sikit, nama syarikat bas ni banyak kat karak, raub. nama cina. sampai dekat hiway karak kot, sekali bas rosak, ekon takde pulak, punye la panas mase tu, bas still jalan jugak cume kiteorang bukak ventilation hole kat atas bumbung bagi angin masuk. disebabkan semua dalam bas tu lelaki makanye terjadi la kejadian separa bogel jugak dalam bas tu, habis semua buke baju. askar escort pon duduk kat tangga bas.

kem aku ni kat benum hill resort, dalam kebun orang, aku pon tak tau ape pasal namenye ade resort padahal bangunan batu yang ade cume dewan makan atas bukit, yang lain semua khemah. kem ni duduk kat kaki gunung/bukit tinggi. aku mase tu sort dalam kompeni Bravo, platun B13 kalau tak silap, B13 ni duduk dalam satu khemah, platun mate aku si nan badak, mamat pendek aku lupe name, apek shin chan, pastu sorang lagi mamat cina aku lupe nama, mamat india sorang tapi jarang2 nampak( geng india mase tu tak berape campur dengan kaum lain, aku pon tak tau nape.) nurul hidayat sotong, lain2 aku dah tak ingat. nama2 timangan tu aku yang letak sebab senang nak kasi ingat.

jadi bermula la kehidupan kiteorang sebagai pelatih, rambut pon pendek2 semua. hidup dalam khemah, kalau time hujan abes air bertakung dalam khemah. tapi kiteorang tido atas katil lipat dengan tilam nipis, cuma yang bestnye selimut askar tu, best giler pakai. jadi setiap pelatih ni diwajibkan ikot program2 yang diatur, tak boleh lewat. cume aku hari pertama je ikut semua, hari kedua dah start mengulau dah, pagi2 aktiviti dimulakan dengan solat subuh, sebabkan sejuk berkabus pagi2 kat situ biasenye aku nyorok dalam selimut je, tak pernah kantoi lagi.  lepas tu akan ade senaman pagi, time ni yang biase pelatih kantoi, yang datang lambat akan berlari2 nak masuk baris. aku jalan slow2 je macam takde ape berlaku, usya2 line dulu, lepas tu slow2 masuk baris, biasenye mane yang lewat kene denda macam2, aku kebanyak kalinye lepas sebab masuk tanpa orang perasan.

lepas senaman dala jam 8-9 pagi kiteorang akan ke dewan makan atas bukit, time ni la jadi hantu raya, berbijik2 telur rebus aku makan, sedap time tu. lepas tu kiteorang akan berlatih kawad, panjat bukit tinggi, terjun, kayak dan macam2. kalau hari jumaat ramai2 akan naik bas ke masjid besar kat pekan raub tu, mase ni la boleh kate satu batalion keluar, ape lagi jadi setan la sorang2, yang mane ala2 baik tu memang duduk kat masjid la, yang lain buat re-stock bekalan, rokok la, makanan la, mula2 penuh je la masjid tu, bile dah lama diorang ni datang masjid bawak plastik hitam sampah tu sorang2. rupe2nye ramai2 pegi kedai runcit dekat dengan masjid tu, kedai runcit tu india punye. bayangkan kalau satu batalion pegi serang kedai tu, berkerumun orang kat kaunter mintak tu mintak ni, yang lain pulak dok sapu barang2 kedai tu dalam plastik hitam. sampai kosong la kirenye kedai tu.  last2 bile dah lame macam tu kiteorang pon ketagih, aku sampai tak tau nak rembat ape berus hitam tu pon aku rembat padahal tak tau nak buat ape. bile sampai kat kem biasenye kiteorang akan barter trade  dengan kawan2 lain.

kat kem ni jugak ade geng2 perempuan jugak, bole ade perempuan umpama lalat jumpe taik la,tak dapat pon janji dapat tengok pon jadi ler, kadang2 tu kiteorang pegi mengendap kat khemah pempuan ni, kiteorang menyusup bak komando, aku siap pakai baju loreng lagi mengendap wirawati2 ni dalam khemah, kalau nasib baik dapat tengok diorang salin baju malam2. cume kadang2 terserempak la jugak dengan jurulatih2 askar yag mengendap jugak, bisenye diorang tak marah diam je cume awkward sikit la... ade jugak kiteorang tengah main daun terup kat dalam khemah tetibe jurulatih askar ni masuk, tanye nape tak tido lagi, diebabkan aku mase tu tengah pening lepas isap rokok aku tak perasan sape yang kat pintu khemah tu, selambe la aku sound suh blah. dah lame baru kawan2 bagitau tu jurulatih. hahaha. disebabkan kem ni dalam hutan, maka macam2 penampakan jugak la yang boleh nampak, ade yang kat bilik mandi, mandi same2, last2 tengok kawan tu tido dalam khemah. tapi aku tak berape kesah, janji aku leh cilok buah2 kat kebun2 sebelah. biasenye jambu batu tapi betik ade, pisang pon ade.

ade sekali tu kiteorang kene night walk la, mase tu turn kompeni bravo dan charlie so aku terlibat la. laluan die ni masuk hutan sikit, masuk kebun orang sikit, kampung orang sikit. mase dekat dalam hutan tu ade sorang awek kene histeria, mule2 jerit2 tapi ade sorang jurulatih komando ni tolong setelkan, tapi awek tu pengsan, jadi die buatkanla stretcher pakai batang kayu hutan, kecik2 je takde la berat sangat.mase tu aku n 8-10 orang lagi pikul awek ni atas bahu berganti2, kiteorang jalan dulu sebab nak evacuate awek ni. mule2 angkat ringan je tapi makin2 lame makin berat pulak, macam ade  3-4 orang atas stretcher tu. yang angkat pulak semua abam2 sado macam aku ni. cuma trail tu tak berape rata maklum la jalan hutan n kebun.  masa dekat hutan tu ta berape thrill sangat cuma bunyi2 hutan je, lepas keluar dari hutan kiteorang masuk kebun koko kalau tak silap, mase tu ade pondok kecik kat situ, suasana gelap bertemankan lampu suluh atas kepala je, tetibe komando tu suruh berhenti, lepas tu die kumat2 kamit bace doa ke, mantera ke aku tak tau, tak lame lepas tu dengar bunyi harimau mengaum dekat2 site, tak jauh sangat dari kiteorang, komando tu pesan jangan tegur ape2. jadi kiteorang follow je la. lepas tu kiteorang carry on la angkat awek tu sampai keluar ke jalan besar lepas jumpe kampung. kiteorang tunggu ambulans tentera sampai dekat satu dewan kat situ, depan dewan tu ade pokok batang kurus2 daun lebar, kat hiway biase ade.

sementara kiteorang tunggu tu masing2 ade yang minum, ade yang isap rokok, pau rokok jurulatih isap kongsi2 pon ade. tetibe masing2 diam. lepas tu bunyi satu sura sayup dari hutan kat depan, bunyi orang ketawa, memang jelas bunyi tu. kat depan tu cuma hutan pokok kurus tu dan depan die sikit ade bukit batu kapur kecik. takde penempatan manusia kat depan tu. kami masing2 pandang2, komando tu buat derk je. askar lain dok selambe isap rokok, cume yang muke ala2 cuak jurulatih dari bomba tu. die ni memang suke cari pasal ngan kiteorang tapi malam tu muke die cuak. haha. tak lame lepas tu ambulans sampai. kiteorang tunggu kawan yang lain regroup. lepas regroup kitorang push on ke kem semula. mase tu kiteorang akan lalu kebun jambu batu. bile kiteorang lalu, kiteorang akan jalan dalam barisan panjang, cuma bila sampai kat kebun tu barisan tu semua hilang, rupe2nye masing2 masuk dalam kebun g rembat buah jambu batu, habis penuh beg n poket siap kumpul dalam baju lagi. last2 kiteorang sampai ke kem,

kiteorang duduk kat kem tu cuma dua bulan je, lepas tu kiteorang transfer ke universiti malaya, aku duduk kat kolej 8 kinabalu kalau tak silap. asalnye aku dok dalam dorm bertiga, tapi ade mamat melayu tu dok ngan kawan die, pastu mamat india mintak nak duduk dengan kawan2 india die, katenye senang nak sembahyang. haha jadi aku pindah dok bilik lain, dorm mate aku ade la sorang. itu pon arang jumpe walauppon dok dalam kompeni same. dorm aku ni tingkat satu, cume bangunan asrama u ni koridor bercabang, kat sini tak berape nak scary, dalam dorm ni katil double decker 1, katil biase 1, almari ade 3, meja study 2, aku amek katil atas belah kanan, aku disebabkan kebiasaannye ditinggalkan dormate tido sorang2, aku suke buke tingkap malam2 bagi angin luar masuk. ade sekali tu aku perasan ade macam cadar putih kat luar tingkap terbang tepi2 tingkap, waktu tu aku rase seram2 kuku je. tapi aku buat tak tau je la. bile aku nak tido malam tu tetibe aku rase bilik tu panas, berpeluh2 aku, padahal kipas kat atas aku je. aku dah takleh tido, tetibe rase meremang je, aku mase tu baring sambil menghadap dinding tepi katil tu, aku rase macam tepi katil aku belah belakang aku macam ade orang tengah perati aku mengadap dinding tu. aku tak berani la nak pusing tengok. hahaha kang hantu senyum kat aku pulak. lame la jugak mende tu jadi sampai aku tetido.

tak lame lepas tu ade lak kes histeria kat hostel tu. budak2 perempuan la. laki takde. aku ni suke merayap2 kat hostel tu, koridor hostel tu panjang, kalau malam2 rase scary sikit la tapi aku redah je sorang2 sampai kat tingkat atas yang takde orang pon aku pegi, kadang sorang kadang 2-3 orang. tapi kalau 2-3 orang ni jadi macam2 projek la, rembat itu, rembat ini, suar dalam pempuan pon jadi nak rembat. 2-3 helai pulak tu. haha

ade sekali tu kiteorang merusuh kat hostel tu sebab tak puas hati ngan arahan u malaya. habis la kerusi terbang2 kat dewan makan. akhir nye satu hostel tu kene denda pumping tak turun2 barjam2, lompat bintang berjam2, pastu paling takleh blah lompat itik. disebabkan lompat itik tu la esoknye masing2 takleh berjalan. masing2 lembik lutut. hahaha otot kat peha dah takleh tampung berat badan.

kimi_wazer00 replied at 18-1-2016 10:48 AM
kali ni aku nak cerite mase aku kene kem khidmat negara batch pertama 2004, mase tu kerajaan pertama ...

Haha lawak gile cite ko.. aku budak u malaya, so bleh bayang lah cite2 ko kat kolej 8 tu.. seram gak eh kena kacau, maybe ponti nk kenal2 dgn ko kot tu

kimi_wazer00 replied at 18-1-2016 09:48 AM
kali ni aku nak cerite mase aku kene kem khidmat negara batch pertama 2004, mase tu kerajaan pertama ...

kenangan tuh kat kolej 8...asrama kolej 8 ni kan bercabang...berpusat di dewan makan, tempat reakriasi..
bilik saya pulak mengadap hutan..time tu ada beberapa batang pokok getah...

saya pun ada pengalaman kena ganggu ni..
satu bilik dua orang je..tapi dipisahkan dengan almari pakaian, jadi macam dua bilik walaupun hanya satu pintu...
balik ke balik, nampak  roomate  tengah duduk mengadap dinding , diam je..yg peliknya berambut panjang meleret ke lantai..
bila saya tegur..dia tak menyahut pun...saya buat hal saya la
pastu baru terfikir...eh, roomate aku rambut pendek..sapa pulak yg duduk kat situ??

rasanya saya dah citer dalam thread saya kisah mistik ni...
bangun pagi..terkejut..roomate saya baru balik dari kampung rupanya....huhuhu....habis sapa yg saya nampak di tempat study dia malam tu?

Edited by kimi_wazer00 at 19-1-2016 01:47 PM

bilik aku duduk tu  menghadap kawasan berumput, ade bukit2 rendah sikit, aku pon tak ingat sangat dah keadaan kat situ camne dah. or maybe berhampiran dengan monumen yang ade tulis kolej 8 tu, bilik tu no 3 dari tangga nak ke dewan makan tu. situ ade toilet or pe aku tak ingat dah. cuma kat level tu takde la suram sangat macam kat level bawah.

dok kat UM ni memang best jugak pada aku,

mak oiii tt..kalo adik aku nih dah lama kene seligi..
nakal bebeno...harap ko insappp

btw..teruskan tt...lawak plak thread seram ko nih

aku nak citer pasal opis baru aku lak, pendek je, jap lagi nak outstation pulak.

bulan feb 2015 aku pindah opis baru kat bandar ni setelah tergendala seberape lama.
aku memang happy la dapat pindah opis baru disebabkan opis lama yang keadaan macam haram.
jadi disebabkan opis baru so aku tak expect la ade something wrong somewhere kat sini.

aku pon dah banyak kali stay back balik lewat2 malam, so tak de ape laa...
but one time aku dengar ade staff cerite kat level satu ade something, bende tu duduk kat dalam stor kat salah satu department, kejap buka pintu, kejap bunyi2, tapi aku tak pernah dengar. cuma satu je aku heran, lampu kat toilet tak pernah tutup walaupon dah banyak kali complain. diorang kate dah tutup tapi bila malam seentiasa terbuka.

tapi tak kesah la,  tu kat level satu, aku kat level tiga, ade satu hari tu, waktu tu hari cuti am, aku ade kije nak kene setel so aku datang la opis, siang mane ade hantu kate aku. jadi macam biase aku bukak pc godek2 facebook dulu. agak2 dah dekat lagi 30minit nak azan zohor, tetibe ting ting tinggg.... bunyi guli bergolek kat tepi partition aku, dekat giler, dalam jarak 2 meter dari aku. aku pon tengok la ikot cermin partition aku, tapi takde ape. cuma hati aku dah sentap nak buat kije dah...

nak bagi hilang sikit takut aku tadi, aku buke MP3 kat pc, aku buat ignore la bunyi tapi, tetibe dekat pintu utama bilik department aku aku ade sample material, tetibe barang2 sample tu macam kene sepak, pranggg....
hahaha aku terkejut... aku bertambah gundah gulana, last2 aku bukak citer blue pasang kuat2... hahaha stu bilik dengar. agaknye die marah aku buke citer blue tu. pastu aku dengar bunyi benda jatuh kat bumbung, bummmm... bunyi benda berat jatuh... berat macam orang jatuh atas bumbung. tapi sekali je laa.... tak lame lepas tu masjid kat depan azan zohor....  benda tu pon hilang dah lepas tu... jadi aku stay la sampai kol 430ptng... hahahaha

kimi_wazer00 replied at 20-1-2016 09:03 AM
aku nak citer pasal opis baru aku lak, pendek je, jap lagi nak outstation pulak.

bulan feb 2015 a ...

opis baru kat manjung jugak ke