CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaque

[Tempatan] Apa salah gelar cina babi, dah tu makanan feveret depa- Datuk Jamal

Edited by Naz79 at 18-9-2015 10:45 PM
nolya replied at 17-9-2015 09:14 PM
itu cina yg tak peka dgn melayu dan Islam.  kalau dia peka dan mengerti  dia tak kan cakap mcm tu. ...

Seumur hidup aku...tak pernah lagi aku dengar Cina panggil Melayu babi...tapi sejak akhir2 kebelakangan nie  aku dah banyak kali dengar Melayu panggil Cina babi...so aku nampak yg lebih Rasis adalah jenis Melayu baju merah tu...zaman Tun mahathir aku rasa aman damai je,..tak de timbul pun soal Racis...lepas hal skandal 1mdb dan 2.6b derma tu je dah semakin hangat pasal Rasis nie...ada udang disebalik maggie ke? Macam mana eik pasal derma 2.6b tu? Takkan lah najib tak nak clear nama dia,..dia wat senyap je...aku tertunggu2 nak tahu...dari siapa duit tu ? Penderma Arab terlalu umum sangat jawapannya... Lepas tutup akaun tu duit tu dialih ke tabung amanah mana?

Naz79 replied at 18-9-2015 10:30 PM
Kalau Melayu yg  jenis mengampu pemimpin agar suatu masa nanti senang dapat kontrak ngan gov...kit ...

Melayu Anjing...namenye kot.

Yang ittiew berus jamban berkerak, bukannye Melayu

akusukaq replied at 18-9-2015 12:43 PM
Melayu urban memang gian ayam cina . Itu sebab mudah makan umpan dgn peha puti gebu amoi bershit

nasi lemak laa   

mbhcsf replied at 17-9-2015 05:47 PM
macam nilah jadinya asyik dok mengata ngata

so U see Najib, u yg  mansuhkan ISA - then now u see. ...

Apa kaitan akta isa dengan si jamal? Aku rasa ni bukan masalah akta isa..ini masalah perkauman yg dari dulu x pernah selesai kat bumi mesia.

tahniah la najib sbb mansuhkan isa..kalau ada isa...maknanya ramai le rakyat mesia kena tahan tanpa bicara sbb bangkit isu rasis..penuhla penjara

nolya posted on 18-9-2015 12:51 PM
It takes one fool to say another a fool.....

So there r true dat u r fool

Follow Us
melayu ngan cina gaduh
geng umno tepuk tgn...
geng nabi dan tuhan bijan terus songlap

emm..so far aku panggil beberapa kawan cina aku cina babi ..so far depa ok....siap gelak...plg teruk pun depa kata ...woii...itu babi banyak sedap woo...so actually no isu pun....
dah hari2 ko melantak banda tu..pagi sarapan mi babi celup, tghari nasi babi masak kicap, malam mihun taruk babi...

Naz79 replied at 18-9-2015 10:36 PM
Seumur hidup aku...tak pernah lagi aku dengar Cina panggil Melayu babi...tapi sejak akhir2 kebelak ...

berapa kali nak habaq..duit tu diderma oleh putra arab saudi ..seorang arab islam untuk jihad menentang cina DAP yang bercita2 nak jatuhkan pemimpin yang dah dipilih oleh rakyat secara demokrasi.....penat eh aku jawab...ptuii..

mamaque replied at 19-9-2015 08:06 AM
emm..so far aku panggil beberapa kawan cina aku cina babi ..so far depa ok....siap gelak...plg teruk ...

kau lembu
lu tgo niat jamal yunos tu niat apa? ckap sebagai kawan ke...atau niat nk rasis di khalayak ramai dan dlm skrin tv?

mamaque replied at 19-9-2015 08:08 AM
berapa kali nak habaq..duit tu diderma oleh putra arab saudi ..seorang arab islam untuk jihad mene ...

Putera Arab pub umum sangat..saper nama nya? Nak tahu juga...lepas terima duit tu kat akaun ambank ..dalam tahun yg sama juga najib terus tutup akaun tu...so pastu duit derma tu dihantar ke akaun mana?   Masaalah nya kat sini duit tu masuk kat akaun peribadi,,,kalau masuk kat akaun tabung amanah atau tabung parti umno direct tranfer tak delah aku rasa nak tahu sangat....tak pernah ada menteri lain kat dunia nie yg terima duit jumlah yg sebesar tu kat akaun peribadi...tu yg masaalah tu...kalau kat negara lain menteri tu dah terus kena siasat...

So siapa nama penuh si penderma tu eik?

Naz79 replied at 19-9-2015 08:35 AM
Putera Arab pub umum sangat..saper nama nya? Nak tahu juga...lepas terima duit tu kat akaun ambank ...

Alwaleed Talal..

masalahnya di Malaysia tiada akta khusus mengenai derma politik...Kerajaan baru nak gubal...so dalam erti kata lain...tiada kesalahan nak derma ke akaun peribadi najib selaku presiden...

semua parti kat dunia ada terima derma politik..ada yang ada akaun amanah, ada yg terus ke akaun presiden, ada yang terus ke akaun bendahari...macam yahudi pun banyak derma ke DAP...nak amik..baca kat link tu

http://klxpress.com.my/videos/55 ... s-lim-guen-eng.html

Edited by nolya at 19-9-2015 08:55 AM
tagas replied at 19-9-2015 07:48 AM
So there r true dat u r fool

Ni dah mumcul sekor lagi ni, tak sudah2 nak provoke aku, sebok nak membodohkan orang, sendiri bodoh tak sedar
Dasar........

Edited by Naz79 at 19-9-2015 09:01 AM

Jamal kata perkataan babi sensitif untuk org Melayu...yang Melayu bawa sepanduk Cina babi tu...mesti berniat perkauman yg kuat sebab org Melayu sensitif babi dan dibawa perkataan tu dikhalayak perhimpunan semua Melayu...thats means org Melayu baju merah yg bawa sepanduk tu  nak api2 kan perkauman Melayu dan Cina...

mamaque replied at 19-9-2015 08:51 AM
Alwaleed Talal..

masalahnya di Malaysia tiada akta khusus mengenai derma politik...Kerajaan bar ...

konar x hbis2
mula2 ckap x terima..puih
lpas tu terdedah...oh...ada terima...

jamal ni tgk muka pun x cerdik..lagi org nak angkat nk jd leader...choiiii

mamaque replied at 19-9-2015 08:51 AM
Alwaleed Talal..

masalahnya di Malaysia tiada akta khusus mengenai derma politik...Kerajaan bar ...

Tak pe aku still tunggu jawapan duit derma tu dari najib....as pm najib perlu explain sendiri pada rakyat beserta prove2 yg kukuh..tak boleh nak terima dek akal kalau just cakap je,...bawaklah si penderma ni dtg Malaysia...derma sebesar tu kalau sembunyi2 jadi fitnah yg besar...puas aku fikir untuk cuba terima...tapi sory lah ...kat oppis,surau,kantin semua cakap pasal benda nie je...dah berzaman aku ngan family pengundi tegar bn sebab selama nie rasa aman damai...la nie macam haru biru isu perkauman pula yg terpalit...rasa gerun bila tengok zaman najib ni terlalu kuat isu perkauman....

Kadang2 aku terpikir si jamal nie main kan isu perkauman tujuan dia nak jatuhkan najib atau nak bantu najib...rakyat Malaysia berbilang bangsa semua nak hidup aman ...isu perkauman sensitif ..negara boleh kucar kacir sebab perkauman nie...

mamaque replied at 19-9-2015 08:06 AM
emm..so far aku panggil beberapa kawan cina aku cina babi ..so far depa ok....siap gelak...plg teruk ...

melayu kerja gomen ada kawan cina???

dari pemimpin sampai macai dok menipu ke

hidup sesama melayu caprut je... ada kawan cina kunun

oberc apatah lagi

exclusive_vvip replied at 19-9-2015 09:02 AM
jamal ni tgk muka pun x cerdik..lagi org nak angkat nk jd leader...choiiii