CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 10772|Reply: 31

menantu perempuan sorang

mertua bila perkenalkan saya pada org luar, mesti kata" sorang ni jela menantu perempuan kami..". bagi i ok je, i selesa je dgn title menantu perempuan sorang ni. tapi lately, bila ada kejadian mulut2,buah fikiran hampeh, emosi ntahpape, dengki-mendengki ni, i rasa mcm lonely je jadi menantu perempuan nan sorang ni. terasa sngt mcm org asing bila balik rumah mertua. seriously selama ni, i tak pernah beza-bezakan makayah n mertua, sama je seikhlasnya. adik beradik,anak sedara belah mana-mana pun sama je. tapi adik-beradik suami yg berenam ni rupanya bergossip pasal i dlm diam. hampeh..semuanya kat depan, ,manis mulut, pijak semut tak mati. mak mertua pun menyokong tuduhan2 palsu anak2 perempuan kesayangan dia. hmmphh.. jadi hati bila balik rumah suami dah tak seceria mcm dulu, sbb dah tau org mmg anggap kita org luar. kita je selama ni yg terperasan org tu anggap kita mcm famili. tapi i buat juga, kasihankan suami, balik rumah mereka, ketepikan juga segala emosi, sbb suami tu harapan parents dia, penguat semangat mereka. tapi tula, i jela yg kena tahan perasaan sendiri.hehe.. menantu perempuan yg lain, mcm mana ye you handle title you?

saya pon menantu pompuan sorang jugak buat masa ni. so far MIL xpenah lagi address as "menantu perempuan saya". kalo org tanya dia akan kata bini ewan ni. saya xdak masalah dia nak address mcm mana pon. buat bodo sajork. heheheh...

rasanya TT kawen dgn anak lelaki tunggal dlm family, kan? so pendapat saya, benda ni biasa, mmg TT akan alami bila kawen dgn anak lelaki sorg yg jd harapan family. tabahkan hati. kalo boleh buat bodo, buat bodo je la. jgn terlalu masuk campur urusan family. jgn komen yg pelik2 depan adik beradik pompuan lain.

mmg kita kena anggap diorg as family kita tapi penerimaan org mungkin tak sama dengan kita. bertabahlah, yang penting, jaga hati suami dan mak pak dia. lain-lain tolak tepi.

all the best TT!!!!

pada pendapat saya laa... masuk kiri keluar kanan..............

#husnozon

kita as menantu wat biasa2 je sudah..ajak berborak kita borak...kalau dia tgh wat apa2 di dapur bantu..selain dari itu kita jgn interfere sgt dalam masalah keluarga diorg. Kalau mertua nak berbincang apa2 dengan anak diorg me as menantu duk diam2 x mencelah.thats all. Kita menantu memang selamanya kita dianggap orang luar.

bertabahlah dik..asalkan chuols pandai bawak diri sudah..jadi menantu yg baik dan isteri solehah utk suami.. paling penting jgn interfere klu dorg ada masalah dalaman/family ni..biar dorg settlekan sendiri..contoh adik ipar/kak ipar gaduh dgn mak mertua ke dgn pak mertua ke..pak mertua gaduh dgn mak mertua ke ..cenggitula..ko buat bodoh je dik..
ada ckp2 blkg tu buat tak hirau jer..janji kita tau apa yg kita buat dan kenal diri kita...biasalah manusia ni ada je yg dengki..kdg manusia ni depan2 mulut manis blkg kita mulut mengalahkan loji taik.. ko sabar selagi boleh..org sabar ni ada ganjarannya dik..

Rate

1

aku plak menyampah kt mak metua dari mula2 kawen smpi la ni asik2 mengadu sakit..padahal sakit demam tu biasalaa..dah jadi kebiasaan sebut sakit mana tk asik sakit..adekah dia sbut sakit tu supaya dia tk payah susah2 buat keje lebih..baring pastu menyembang..pfrthhh

Follow Us
Mak mertua saya pon biasa bahasakan saya ni "org ppue Pok xxx" ---> in Besut punya lorat la ..  

Setakat ni, saya sorg je menantu dari 'luar', i.e. bukan org pantai timur .. menantu pompuan yg lain semua org Ganu & Pahang ...

Setakat ni, saya buat biasa2 je .. Mak mertua rajin update pasal keluarga kat saya, saya just dengar & Tanya la jugak itu/ini .. lebih2 x reti sgt sebab saya x 100% boleh pikap lorat dia + mak mertua cakap slow sikit .. susah nak tangkap .. hehehhe ...

Ngan adik badik suami yg perempuan pon saya just banyak main dgn anak2 dorg & borak2 biasa dgn dorg ... x reti lak nak cerita mcm2 ... banyak masa habis tolong kat dapor & mengejar my own son .. habis segala parit & pasir dia nak main ..   

Biarla org nak kata apa pun... Yg penting kita layan org dgn baik. Kalau kita x buat salah.. org dok nganyam ngumpat, kita gak dapat pahala.

aku pon menantu pompuan sorang jugak...
dok serumah pulak dengan mak mentua pasal pak mentua dah takde..
awal2 aku dok skali dulu ada la perang dingin dgn kak ipar...
tapi aku buat bodoh je pastu...
skrg dah ok...
psl kak ipar dh nmpk perangai adik dia lagi hudus dr perangai aku...
kalau nak ngumpat pon aku heran apa...
buat kering aje le...

Buat tak tahu je. Prove them wrong. Buat the opposite. Kalau depa kata u malas u rajinkan diri. Kalau depa bercakap jgn bagi pendapat senyum and angguk. Kawan i amik masa dekat 7 tahun utk mertua dia ok dengan dia. Balik mmg ngadu kat suami. Depan depa dia buat macam angel gitu. Lantaklak nak kata nak berlakon ke apa. Nak hidup kan. Suami dia paham. Suami dia kata alaaaaa utk few hours je. Hehehe. Mil dia dah ok. Tapi ada je nak berlumba lumba bodoh dia tu. so dia senyum je and always say ohhhh wooww mahal? Hebat mama. Oh mama masak sedap sangat ( mmg sedap sangat pun dia masak). Oh mama pandai jahit kemas bagai ( mmg pnadai jahit and kemas pun). Jadi bila mak mertua dia tegur dia tak terasa tapi dia betulkan diri. Dia anggap teguran tu utk dia jadi better person. Bukan utk puaskan MIL tapi dia buat utk tingkatkan prestasi diri sendiri puaskan diri sendiri. Bila u buat utk orang lain, u takkan rasa puas. Tell yourself i want to be a better person.

Rate

1

Buat tak tahu je. Prove them wrong. Buat the opposite. Kalau depa kata u malas u rajinkan diri. Kalau depa bercakap jgn bagi pendapat senyum and angguk. Kawan i amik masa dekat 7 tahun utk mertua dia ok dengan dia. Balik mmg ngadu kat suami. Depan depa dia buat macam angel gitu. Lantaklak nak kata nak berlakon ke apa. Nak hidup kan. Suami dia paham. Suami dia kata alaaaaa utk few hours je. Hehehe. Mil dia dah ok. Tapi ada je nak berlumba lumba bodoh dia tu. so dia senyum je and always say ohhhh wooww mahal? Hebat mama. Oh mama masak sedap sangat ( mmg sedap sangat pun dia masak). Oh mama pandai jahit kemas bagai ( mmg pnadai jahit and kemas pun). Jadi bila mak mertua dia tegur dia tak terasa tapi dia betulkan diri. Dia anggap teguran tu utk dia jadi better person. Bukan utk puaskan MIL tapi dia buat utk tingkatkan prestasi diri sendiri puaskan diri sendiri. Bila u buat utk orang lain, u takkan rasa puas. Tell yourself i want to be a better person.

aku pon menantu perempuan tunggal dlm family...
kakak ipar mula2 perangai longkang jugak...
tapi lama2 dah okay....
semuanya perlukan masa...

Syukur la mereka bermanis mulut depan ko ... syukur sangat ...

kalo depan2 ko dorang mengutuk dan tunjal kepala ko ... baru ko tahu langit tinggi rendah ...

so ... bersyukur la dgn apa yg ada ... jgn banyak berkeluh-kesah ...

kudajantan77 replied at 26-8-2015 06:33 PM

kalo depan2 ko dorang mengutuk da ...

amboi..mmg sbb dah sumpah seranahla jadi tawar hati ni. org lain buat salah,org lain kena point. org takde hati je yg tak sakit hati.hehe..

i pun taktau apa masalah diorang. cuma apa yg i kena mmg tak patut. hikmahnya, i dah tau warna sebenar di sebalik senyuman mereka. maybe sbb i bendul sangat, tau pikir baik je pasal org, tu yg tak sangka diorang sanggup buat gitu tu. i tak reti marah, tak reti jerit, tak reti bergaduh or lawan cakap. balik pintu,nangis sorang2 la. skrg ni pendekatan terkini hanyalah diam. sepatah org tanya, sepatah jugala i jawab. berpatah-patah org tanya, sepatah jugalah i jawab.hehe...

pernah ke pompuan tak bergosip

klau tgok mak aku pnye family pon same camtu gak

janji x physical fight suda

kudajantan77 replied at 26-8-2015 06:33 PM

kalo depan2 ko dorang mengutuk da ...

Betul..komen paling win lah ni.

Lantak jela ngan derang.janji ko jaga laki leklok.adik2 ipar mmg slalu dengki pon..mak mertua mestilah nk menangkan anak dia walau perangai haramjads skali pun.biar Allah je yg adili..adalah bahagia derang tu nanti.

Kalau balik rumah mil tu ramai ipar duai yg tak masuk dgn ko..baik ko layan fon je..
Menantu2 zaman sekarang ni patut bersyukur sbb ada smatfon..hehe..
kalau bosan sikit,atau tak masuk nk sembang dgn ipar duai, tunduk n layan smatfon je..
konon2 bz..eheh
byk kali dah aku tgk gini..
dpd duk termangu sorang baik layan fon..
smatfon penyelamat keadaan.

Rate

1

eh sama... i pun menantu ppuan tunggal... mmg bosan sbb ipar2 xmo kawan dgn i... haha
dan selamanya mmg i sgt2 dilayan mcm org luar..

dah lali pun.. kadang2 rasa lg best sbb xyah fikir nk sembang apa..
nk borak2 dgn biras pun cm x sesuai..
hmmm

bertabahlah tt...

kadang2 i pernah suarakan kt hubby, cmne nk amik hati mak dia, nk beli apa, hubby cuma kata, x payahla.. dah lama pun kawin.. nk bodek ape lagi... haha

12Next
Return to list New