CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sofiazara

masalah gaduh dalam whatsapp dgn sedara

penat kalau nak fikir isu2 macam ni

aku dah terkena

ada yg tak puas hati dgn aku sebb aku admin yg akan buang ahli kalau dia pindah tpt kerja,
ater buat apa ada dlm group kerja tu lagikan

siap kutuk belakang , buat status fb ala2 cari penyokong

mula2 aku sntap gak, tapi lama2 aku fikir lantak ko la, tak puas hati awak tak pm aku.

genUmi replied at 27-8-2015 04:00 PM
penat kalau nak fikir isu2 macam ni

aku dah terkena

yelah the best is wat donno
tapi ramai yg nyakitkn hati dlm social media ni

True-X replied at 26-8-2015 02:20 PM
aku pon rase mcm nak left grup... banyakl btol share hadis2 mengarut

ntahnya.....sekarang heboh org hantar wassap waktu semayang di kelantan dah nak sama macam di sabah, ni adalah dunia bergerak pantas tak lama lagi matahari terbit dari barat, bersedia kah kita???? last2...sila share wassap ini bla bla bla......sakit jiwa aku.....aku nak left group je...aku malas nak balas...kang tak pasal2 soalan maut pejuang islam muncul "hang ni islam ka???"...kalau keluar soalan maut tu aku surrender je....

Aku lak. Sil aku download aps yang permainan ukur2 suhu badan.  Letak lat budak. Nanti dia bagitau demam ke x. Masalah tu mainan suka2 je. Mana ada thermometer kat hp. Dia boleh suh aku ngan sume orang gune bende ni. aku tak tau nak cakap camne. Takot tegur sentap plak. sian anak dia kalau x demam dikata demam..

tom2 replied at 18-9-2015 01:26 AM
Aku lak. Sil aku download aps yang permainan ukur2 suhu badan.  Letak lat budak. Nanti dia bagitau d ...

tu namanya selenge....kalo ko tegur mesti kecik ati deep punye

sofiazara replied at 18-9-2015 09:28 AM
tu namanya selenge....kalo ko tegur mesti kecik ati deep punye

Tula. Post2 pasal spm ni jangan ingat x pandai. X perlu gi universiti. Tapi banyak membaca. Kitorang (aku ngan husband) senyap je. Diorang yang rasa rendah diri, tapi biarla diorang upkan diri diorang.
Cuma kadang2 aku rasa nak sangat tegur bab2 kurafat. Suruh bawak tangkal. Aku bagi link jela. Sebab aku malas diorang terasa or gaduh. Tak tau la diorang baca ke x.

Follow Us
tom2 replied at 18-9-2015 02:12 AM
Tula. Post2 pasal spm ni jangan ingat x pandai. X perlu gi universiti. Tapi banyak membaca. Kitora ...

hihihi
kata byk membaca..mesti baca punya link tu

de_ikea replied at 26-8-2015 11:23 AM
Adik sofia, uols ni pun boleh tahan busybodinya jugak  pi mngadu dkat A lah yg si M mngutuk. Cerit ...

Kakakaka

Itu la, duk menjoyah sangat. Dah namanya orang tua. Pernah dengar perkataan hormat?

Pakcik makcik ada je yg BN selamanya. Cakap hal politik, selalu bila ada selisih je...apech akan senyum sumbing. Kalau point kena, mmg la akan tepek/ sindir tapi takde sampai memalukan org tua tu. Asal dapat bagi dia pikir balik je dah la. Selalunya kalau jumpa sedara mara jarang akan bangkitkan hal politik melainkan ada isu berat masa tu contoh harga barang naik sekarang sebab GST. Hmmm memang bola tanggung la kalau diorang ni duk komplen.

Dah sopia kenapa sampai nak kena gosip pulak dengan A tu pasal makcik SPM ni? Apa sopia ingat makcik spm kampung ni buta isu semasa? Ingat org master degree phd diploma speaking english je yg boleh bagi idea bernas?

Kadang2 mengalah tak semestinya kalah. Gigih jugak si sopia ni pun.