CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: buluhbetung

suami suka pertikaikan rezeki

mommymonster82 replied at 17-8-2015 04:25 PM
Rasanya kot ipes... nanti try2 cari..
Yg me igt pasal adik ngan abang kot xsilap..abang tu buta h ...

owh yg itu pon saya penah dgr. dok berlegar dalam wassap selalu.
mcm mcm citer motibasi ni.. kalau lah sy dapat amik satu je pon sebagai peringatan, tentu dah setel idup saya

ipes2 replied at 17-8-2015 04:32 PM
owh yg itu pon saya penah dgr. dok berlegar dalam wassap selalu.
mcm mcm citer motibasi ni.. kala ...

Hahahaha..mmg macam2 citer kan?
Hidup ni xlepas dari ujian..ujian tu tanda Allah sayang..
So bersyukurlah kalu Allah nak uji kita..tanda Allah peduli
N kita jgn pandang rendah kat org yg ditimpa musibah...tu bahagian dia...bahgian kita xtau lagi camner..tapi setiap musibah tu ada hikmahnya..insyallah..
Tu tok guru sy selalu pesan.. mcm kes si suami ni..kadang2 Allah bagi ujian kesenangan ni yng lagi senang org failed..dia xsedar senang tu pon ujian gak..belum apa2 dah riak ngan bini..kan syirik kecil tu... belum lagi jadi org paling kaya di malaysia..

mommymonster82 replied at 17-8-2015 04:38 PM
Hahahaha..mmg macam2 citer kan?
Hidup ni xlepas dari ujian..ujian tu tanda Allah sayang..
So be ...

Sangat bernas MM, aha ada concept riak yang ada timbul dalam kes tadi

Pernah baca artikelnpsl rumahtgga.

Allah turunkan ujian/musibah krn 2 sebab. Pertama, sbg penghapusan dosa2 kita yg dulu2 dan skrg. Kedua, utk meninggikan darjat hambanya.

Sabar la tt. Cer plan balik budget sendiri tu. Psl suami ckp mcm2 psl rezeki tt tu..tok sah pedulik.

pada pendapat saya, suami u tu murah rezeki sebab u yg murah hati...Allah balas pada suami u..he should think like that !

Sebenarnya tt la yg paling murah rezeki, tapi benda baik x kan nampak sekarang. Dia akan nampak pada masa akan datang, kena ingat kalo pemberian itu yg menyebabkan kita makin lalai dan alpa, tu bukan murah rezeki itu ujian.

Rezeki x semestinya dgn wang, peluang kerja, belanjer makan minum. Dia dtg dlm bentuk mcm2, kesihatan, anak2 yg baik, dll

So teruskan bersedekah, bab paw duit laki tt...teruskan, itu hak anda

Rate

1

Follow Us
Edited by ninja boy at 18-8-2015 10:49 AM

laki kamu faham ka ttg kehidupan yg spt roda berputar dan hidup senang susah perlu dikongsi laki bini dan tuhan bagi rezeki kepada laki u adalah rezeki untuk bini dan anak2 dan beliau tak perlu bermegah2 beliau paling bagus nnt sakit ka susah ka bini juga yg support

setokinpurple replied at 14-8-2015 10:57 PM
Takkan jatuh miskin seseorang bila dia bersedekah. Rezeki dtg dalam perlbagai cara. Tak dapat wang r ...

ye betul tu saya setuju.rezeki macam2 bntuk ALLAH s.w.t turunkan.dapt suami n anak2 yg baik juga rezeki.tq atas nasihat ini.saya hargai

edee_91 replied at 14-8-2015 10:59 PM
in the end kau tak happykah dapat kongsi rezeki kau dengan orang lain?

happy sagt happy.saya suka bg org makan pun da cukup happy..kadang2 bila tengh buln org suka cakap saya makan mewah,conth saya buat spagethi untk anak2 saya buat lebih,jadi bg saya bg org lain sedkit tu pun da buat saya gembira.

bukan ke laki mmg pelik orangnya?
dari dulu lagi ko suka bukak topik. lama gak ko tak bukak topik.

tapi, kalau ko mmg suka belanja orang, bukan ke lagi murah rezeki? aku paham pun begitu gak.
eh..aku sama pemikiran pulak dgn laki ko.

laki ko sebenarnya tak suka ko mintak duit dari dia, dah dia nampak ko asyik belanja orang makan aje.

bagi aku simple aje. kalau tiap2 minggu aku masih mampu makan kat luar/kedai/restaurant & berjalan wp tengah bulan tak perlu masak utk jimat duit, itu tandanya rezeki masih murah.
tapi tu la. ai tak buat makan2 jemput orang semua.
ai jarang belanja orang makan.
eh..situasi ai sama dgn laki yu.

Hana replied at 18-8-2015 01:38 PM
bukan ke laki mmg pelik orangnya?
dari dulu lagi ko suka bukak topik. lama gak ko tak bukak topik. ...

malu pulak bila hana bukk kisah silam ai tpi itu dlu kan,yg dlu jadikan pengalaman n pengajran.kalau ikutkan skrg alhmdulilah rezeki bhgia sagt,suami da tk macam dlu,cuma ade part cmni jela,lg satu mult dia memg lepas.kalau boleh kan post yg dlu semua ai nak delate,sebb kadang bile baca balik jadi maluoh sorry teroff topic pulk.

oleh kerana ai log in trus nmpk post ni jadi ai komen ni dlu,yg lain nnti ai komen.sorry korg.ye betul suami ai tk suke ai mntak duit kt dia,sebb style dia ,dia ade lebih dia bg,dia tkde lebih so duduk diam2.makan je apa yang ada.macam ai kontra sikit ngn dia.tu sebb kadang dia mult lepas cakap ai ni ask nk belanje org makan je.tp belanje tu bukn dudk kedai,cntoh macam ai beli bahan2 masak sndri pastu ai bg org makan .ai masak dalam kuantiti yg banyak,lg satu contoh kalau pergi rumah org yg ai rasa dia sush nak jamu org makan,jadi ai da bawa siap2,sebb tkut lapar.

tq atas komen

ipes2 replied at 15-8-2015 12:00 AM
Some points:
1) Rezeki di tangan Allah; you sedekah kat org ke, org sedekah kat you ke, Allah dah a ...

tq atas komen.betul rezeki stiap mnusia da dtentukan oleh ALLAH.suami ai dia tk kdekut tp style dia ade lebih dia akn bagi,tkde lebih dudk diam2.dia pun keje mkn gaji cukp2,melainkan ade job org bagi brula ade lebih..ai memg boros,tp selalu boros untk makan je,contoh makan tu macam nfsu besar je,kadang2 bawa bekal anak2,sampi 2 3 jenis menu setiap sorg(bekal ni ai masak),walhal ai bolh je beli nsi lemk siap sorg sebgkus kan.dua bgkus bru 2hinggit,dibandingkn kalau masak lebh dari jumlah itu kan.kadang2 ai bekl kan anak diorg tk makan pun.tp ai suka bile buatkan untk anak2 macam satu kepuasan.

nuryakmal replied at 15-8-2015 06:01 PM
Akak pun kena ingat jugak. Kan ade kisah sorang lelaki yg terlalu kejar kemuliaan Allah. Sampai lupa ...

tq nuryakmal ,ai suke komen ni. 3 4 kali baca nk faham.mula2 biasa bnyk kli baca terkesan jugk kat hati ni.insyallh ai pn akan cuba ubah sikap ni.tq again

gekkou replied at 17-8-2015 01:11 PM
cuba ubah daripada asik nk bagi org makan sampai setahun 4 5 kali
kepada setahun sekali aje
duit y ...

cuba ubah daripada asik nk bagi org makan sampai setahun 4 5 kali
kepada setahun sekali aje
duit yang slau guna utk membuat mkana2 tu
you simpan dan belanjakan kepada keluarga
tapi jangan berlebihan sampai u complain pada suami kurang duit
sbb bagi i kalau u sendiri yang sggp utk keluarkan duit bgi org mkn, jgn complain bila duit u berkurang atau tidak ckp

ai suke komen kat ats ni.mcm ni la suami ai selalu pesan.kadang2 kan pernh ai da leps buat tu ai rasa mmbzir,tp suami ai cakap tk baik cakap macam tu,contoh kan anak kdua ai besday buln 2 sama dengn abah ai,tpi ai mesti buat dua party,walaupun buln yg sama.wlhal ai bolh jimt buat sekali kan.tu kadang tk fikir seblum buat suami kadang cakap sndri buat sndri tanggung.

pada aku mudah
ada lebih aku hulur
kalau tak ada, aku doa jek dalam hati supaya ada manusia yang lebih rezekinya utk memberi bgi pihak aku
sbb kita bukanny selalu senang
duit pn nk simpan jg

ok komen ats ni pun suami ai sellu cakap.ade duit beringt bukn perabis smua.tp ai nk menangkan ai selalu cakap bukn beli brg tp makn je pun..

btw TQ again.pendapt u macam suami ai.so ai kena pk positif yg dia nak ai fikir masa depan kot.

ish eksyen nye laki ko...
actually rezeki die tu sume berpunca dr tt...
sbb tt la die murah rezeki..die x sedar tu sume...
takpe..truskan niat menderma sume tuu..
percaya la rezeki tt nnt akan dtg masa tt btul2 memerlukannya..
bukan stakat blanja makan sume tuu..
insyaallah ada yg bsr akan dtg..saat btul2 tt takde pertolongon nnt..

aku pun rasa laki TT ni takbur.

rezeki ni banyak bentuk

-masa
-kesihatan
-pitih
-dijauhkan dari bahaya
-hati tenang
-bahagia
-khusyuk solat
-mudah bersyukur
-dan lain-lain

yang di atas tu bentuk2 atas dunia. kat akhirat juga ada rezeki namanya PAHALA atau HAPUS DOSA yang boleh memberatkan amalan kita di neraca timbangan nanti.

rezeki juga datang dari keadaan yang tertentu

-cepat/lambat
-dunia/akhirat
-datang kepada orang yg tersayang. contohkan kerana amalan kita, anak kita mudah masuk U dan seterusnya berbakti kepada kita.

dengan kata lain, rezeki ni Tuhan yang tetapkan apa bentuknya kepada kita. sebab dia Maha Mengetahui. Dia tahu diri kita lebih dari kita tahu kita.

tanda kita sedar bahawa kita sedang dipermurahkan rezeki ialah bilamana kita bersyukur. bukan bila kita kondem orang lain tak ada rezeki sebab kita kononnya ade rezeki

sekian. bertemu lagi pada tazkirah akan datang. di hari dan waktu yg sama

Rate

1

rezeki terbest yg akak dapat ... suami akak tu lah. kalu dia bising lagi, akak ckp je gitu.

buluhbetung replied at 18-8-2015 12:47 PM
happy sagt happy.saya suka bg org makan pun da cukup happy..kadang2 bila tengh buln org suka cakap ...

alhamdulillah sis.

tangan yg memberi lebih baik dari yg menerima. bersyukurlah Allah pilih TT jadi perantara rezeki orang lain.. yakni TT dapat bersedekah n beri makan pada orang. Dah la dipilih Allah jadi perantara rezeki, dapat pahala lagi. Syurga balasannya insyaAllah.

Rate

1