CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: buluhbetung

suami suka pertikaikan rezeki

cakap aje u suka belanja orang dan tak suka orang belanja u..

cam me, i love belanja orang, tetapi
pantang bagi me kalau orang belanja makan.. i just not like it...
especially kalau dengan my friends, me kenal semua my friend
dan sebab kenal dorang, tahu camana financial dorang, so
no way me akan terima belanja dari dorang...

Pelindung replied at 18-8-2015 06:41 AM
rezeki terbest yg akak dapat ... suami akak tu lah. kalu dia bising lagi, akak ckp je gitu.

hahahaha betul tu...

Pelindung replied at 18-8-2015 07:41 PM
rezeki terbest yg akak dapat ... suami akak tu lah. kalu dia bising lagi, akak ckp je gitu.

hahahaha..gelihati aku wehhhhh..

Edited by ninja boy at 19-8-2015 09:47 AM

kadang2 org yg menerima belanja/sedekah pun x rela tau, kalau ada org bawa nasi lemak kuih extra tiap2 hari suh makan lama2 x larat mengadap nasik lemak kuih yg rasa yg sama tiap2 hari, ada yg bagi bubur rambutan lauk2 sayur2 adakah ia dihabisi. masa raya ramadan jiran2 hantar kuih ketupat lauk semua adakah ianya dihabisi. nak bersedekah agak2 ianya x perlu nampak membazir dan terbuang. ada byk cara bersedkah spt tolong bantuan tenaga masa wang.

dua-dua murah rezeki sbnrnya. tapi

rezeki suami - datang dulu. riaknya lelaki kau TT
rezeki isteri - datang kemudian. sabarnya kau menanti rezeki, siap kongsi2 sementara tunggu.

bila dikaji balik, murah lagi rezeki isteri, sbb siap boleh kongsi lagi. sampai tak sempat nak riak. yg suami plak ayat tak menggalakkan langsung, takabur lagi ada tanpa dia sedar keriakkan itu bakal mengundang sifat sombong (maaf cakap), siap pesan jangan buat makan2 sgt. aiyaa..

sbnrnya flownya gini kot, rezeki suami dtg dulu, jadi TT boleh tumbang. kang rezeki suami kurang, rezeki isteri plak sampai...haa suami pula tumpang. kira nanti korang laki bini tak sempat la hidup susah. silih ganti kesenangan. gituh. alhamdullilah....moga Allah kurniakan rezeki lagi kat korang.  ok?

Rezeki tu besar skop die..
Bkn bab duit dn harta duniawi jee.
Belanja org mkn tu mmg baik, dn harus diteruskn. Tp jgn la smp ade sesi menfanyam ketupat plak

Follow Us
aku setuju dengan laki ko tu..aku tak rasa dia kedekut taik idung masin...tengok gaya cara ko bersedekah tu boleh tahan belanjanya...pas tu ko ngadu duit kureng..mau tak berjambul laki ko.sedekah tu ada banyak cara darling..sikit tapi bermakna..ada cara yg tak perlu org nampak pun..cara plg senang yg aku selalu buat kalo aku beli barang ke apa ke..aku tak ambik baki..tengok tempat dan keadaanlah...isi minyak pun camtu aku bagi lebih kat adik2 jaga kaunter..baki beli jajan..adik2 jaga tol pun aku wat camtu..pi tandas bayar aku bayar lebih..baki beli teh aku kata..entahlah aku suka camtu...jadinya org ramai tak nampak apa aku keluarkan...makan2 tu setahun sekali je kot aku buat...ada jugak dngan cara lain..aku doakan semoga ko satu family dimurahkan rezeki berpanjangan...

buluhbetung replied at 18-8-2015 02:24 PM
tq atas komen.betul rezeki stiap mnusia da dtentukan oleh ALLAH.suami ai dia tk kdekut tp style di ...

bila awak cakap macam ni, rasa macam OK pulak hubby awak; maybe dia memang OK pon, cuma kekadang semasa dia tertekan, terkeluar la komen dia tu..

Alhamdulillah...sebenarnya dedua pun murah rezeki puan...suami puan murah rezeki, puan pun murah rezeki...banyak2lah bersyukur & bersedekah...mudah2an akan lebih murah lagi rezeki selepas ni..jgn dilayan kata2 suami puan tu...niatkan apa yg dibuat kerana Allah...InsyaAllah, puan takkan ambil hati lagi bila dengar suami cakap macam tu lagi pasni...

Edited by munchkin at 25-8-2015 03:24 AM

You bagi orang makan pastu you komplen duit tak cukup. Kalau nak bagi makan orang tiap hari pun takpe. Jangan komplen. Apa suami you cakap tu betul. Ada rezeki tapi asik komplen tak cukup. Macam mana nak cukup
Kalau yoi beri lebih daripada you mampu. Kalau you nak beri jugak sebab you cakap dah terbiasa begitu then dont komplen to your husband.