CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Badut.Sarkas

[Tempatan] Edisi RM turun : korang ada RM200k cash, what would you do?

Close [Copy link]
Badut.Sarkas replied at 6-7-2015 03:43 PM
sold part of my land early this year.. a decision which i regret now.. 200k masa tu nampak banyak. ...

Beli flat kt kwsan maju, baiki, cat bg cntik, buat umah sewa.. nk dpt wit sewa lbih, beli apatmnt kt kwsan kolej, sewa perkepala.. tp kna brsedia umah abis punah jahanam hihii.. tp xpe, sblm sewakan, letak syarat2 yg hrus dipatuhi oleh pnyewa

NURMIMIE replied at 6-7-2015 07:03 PM
last week ai rasa nak beli emas since ringgit jatuh dentum2..

dah nak terbeli kat wah chan tuh RM ...

Klu adek nk beli emas, better beli kt kdai yg biasa kt tmpt kta.. kdg2 kualiti emas wlupun sma grednya tp shiningnya lain.. kt WC, wrna emas mudah sizen plus upah dia agk mahal.. Poh Kong plk, shining emas dia lbih than lama plus kos upah lbih murah.

Klu adek beli emas kt kdai kg or kdai yg sllu ada kt bndr2 kecik, sbnrnya lbih untung coz kos upah blh bncg.. hrga emas  sama ikut gram yg bezanya kos upah.. ada mhal ada murah.. xrugi beli emas, wlupun kecik, bla simpan blh jd plaburan d msa hdpn

susukambingbest replied at 7-7-2015 12:32 AM
Klu adek nk beli emas, better beli kt kdai yg biasa kt tmpt kta.. kdg2 kualiti emas wlupun sma gre ...

mmm.. ntah lah.. tak berapa berkenan ngan emas2 ne sebenarnya..

ada juga beli sikit2 .. tengok pada design la.. tapi kadang2 beli pun tak pakai..

arwah mak tinggalkan emas boleh tahan juga.. patern lama2.. tak pakai pun.. nak trade in sayang.. nak pakai, style makcik2 sangat..

oh lupa aiols pun dah kategori makcik2..

Sebahagian beli emas 999 dan 916(world currency), sebahagian lagi beli aset dan simpan th/asb atau berniaga.. bukak kedai dobi pon oke.. tu kalau aku la...

Anak_Nogori replied at 6-7-2015 10:03 PM
Yup..sebb tu byk reban ayam ditutup.

owh, mmg ramai yg gulung tikar ker bisnes ternak ayam nih?? bukan bekalan ayam negara masih sub par ker???

mrseller replied at 6-7-2015 10:15 PM
Sewa kedai 2 tingkat.bawah kedai kuda ,atas rumah urut...+ cashpelow  + hari hari main cash

tahik mung, celka lehnat btol buah fikiran ko nih....hahahahaha

tp untung mmg masyuk laaaaa kalo sape yg ikut idea ko nih....lol

Follow Us
susukambingbest replied at 7-7-2015 12:32 AM
Klu adek nk beli emas, better beli kt kdai yg biasa kt tmpt kta.. kdg2 kualiti emas wlupun sma gre ...

Emas sebagai entiti pelaburan?? bukan Emas nih simpanan jer ker??? nak jana income bukan dgn simpan emas tp JUAL BELI emas ikut rega pasaran...kalo takat simpan tunggu dia naik jer mmg takat simpan jer laa.....korek mi if aim rong

byk yg cadang buka kedai dobi?? mmg bleh untung ker??

xder lagi yg cadang kedai potostat....kalo dpt kawasan dekat area IPT cam masyuk jer, tp malangnya kat Alor Setar nih x byk IPT....KUIN pun dah pindah Kuala Ketil....

axl_bach replied at 7-7-2015 01:09 AM
byk yg cadang buka kedai dobi?? mmg bleh untung ker??

xder lagi yg cadang kedai potostat....kalo  ...

Hang org kedah kan..mudah tak nak ke langkawi?aku cadang hang buka biz baby gear rental d langkawi nun..rental stroller..car seat..carrier..baby essentials..aku nampak potensi tu sbb kat langkawi belum ada org buat..kalu tengok d tripadvisor pun mat saleh tourist tertanya2 ada tak service rental ni pasai depa nak bawak anak2 kecik sekali..paham2 je la jenis mat saleh skema ni kat dlm keta nak ada car seat bagai...stroller tu mcm menarik pasal nak travel sana sini bawak stroller sndiri mmg la leceh amat..
kalo la aku ni dok area sana..lama dah aku buat biz ni

mrsamz replied at 7-7-2015 01:14 AM
Hang org kedah kan..mudah tak nak ke langkawi?aku cadang hang buka biz baby gear rental d langkawi ...

ikutkan ke Langkawi lebih mudah dan dekat dari Kuala Perlis dari Kuala Kedah.......nak pegi tu mudah jer......bleh hidup ker bisnes cenggitu??

skang nih aku dok nampak nak ternak lembu jer, wat jual daging harian dan tym raya, pastu igt nak berjinak2 buka makana western setak bagai.....cambest jer tgk kedai2 di sekitar alor star skang nih sumer stylo dan mendapat sambutan......ada bendang kitchen, big galley, replete.......

argghhhh, tensen plak dok pikir nak wat bisness apa.....hati dah membuak2 nak join tp lubang blom terjumpa......adoyaiii, bila laa nak jadi jutawan cenggini....huhuhuhuhuh

axl_bach replied at 7-7-2015 01:18 AM
ikutkan ke Langkawi lebih mudah dan dekat dari Kuala Perlis dari Kuala Kedah.......nak pegi tu mud ...

Bagi aku boleh sbb biz tu unik utk market tourist..harap kat local market mcm tak berapa menentu sbb org tempatan terbeban ngan gst la ekonomi la..langkawi is a great tourist spot all round year

mrsamz replied at 7-7-2015 01:21 AM
Bagi aku boleh sbb biz tu unik utk market tourist..harap kat local market mcm tak berapa menentu s ...

ada org penah buat ker biz cenggini?? ada model x?? utk case study...kalo prospek bagus cambest jer....modal besar ker???

Edited by ambok at 7-7-2015 01:58 AM

skrg kalau nak start buat biz kena hati-hati

sejak gst dilaksana, kuasa beli org makin kurang dan mereka lebih berhati-hati berbelanja...

ahli keluarga saya mempunyai beberapa shop lot di bandar k.trg, sejak gst dilaksana ni, sudah 2 org peniaga sudah gulung tikar dan shop lot tersebut masih kosong hingga hari ini , kalau dulu,hari ini kosong, minggu depan sudah ada orang masuk , satu lagi faktor mungkin kerana jumlah shop lot yg dibina sudah terlalu byk disamping orang tidak mampu membayar sewa rm3k,rm4k sebulan . dlm bab rumah sewa, permintaan utk rumah yg kadar sewa kurang rm1k sebulan masih tinggi.

jika anda mahir dengan hartanah dan ada ilmu mengenainya, anda boleh beli 1 ekar tanah di pinggir2 bandar, contoh 1 ekar rm200k, 1 ekar boleh pecah 5 lot banglo ..contoh 1 lot harganya rm90k ..anda boleh jual setiap lot dgn mendapat keuntungan berganda , cuma tempoh masa utk tukar syarat dan pecah lot memakan masa 1 hingga 2 tahun , elakkan beli tanah sawah, paya....kos tambun tinggi dan elakkan beli tanah yg tiada rezab jalan utk masuk kesitu , anda boleh pergi ke JUPEM , utk check ada rezab jalan atau tidak

munchkin replied at 6-7-2015 06:40 PM
saya pun pernah dengar forex kak. tapi ada juga kata sangkut sebab bank negara sekat certain certa ...

setuju dgn you

tt, u ade kerja tetap kan?
kalu saye, since saye ade kerja tetap
duit rm200k tu saye gunakan utk langsaikan hutang rumah (jika ade)
dan ape2 hutang yang bukan interest free
sebab hidup tidak berhutang ini amat la selesa dan menyenangkan fikiran
selebihnya saye simpan dalam asb,tabung haji
mmg akan nampak lambat dpt hasil tp lama2 akan berganda
dlm mase yang same belajar selok belok berniaga dgn care berniaga kecil kecilan
tak perlu terlalu ambitious
inshaallah....when you reach 45, hidup you selesa disertai dgn pengalaman
dan mungkin juga dari hasil berniaga kecil-kecilan akan jadi besar2an

beli barang kemas kot

asamfish replied at 7-7-2015 02:05 AM
tt, u ade kerja tetap kan?
kalu saye, since saye ade kerja tetap
duit rm200k tu saye gunakan utk l ...

hutang free aka financial freedom mmg melegakan, tp since dah ada kewangan tetap yg mampu settlekan hutang ontime wakgapo nak guna duit utk clear hutang?? better laa wat modal bisness, lebih cepat masyuk kalo camtuh....

takat simpan baki dari RM200k dlm TH/ASB makan tahun laa nak berganda dari RM100k (mungkin ditolak Rm100k utang rumah misalnya) kepada 200k dan seterusnya.......

assalam, share sikit, hehe
bisnes tak boleh terjun macam tu je duit ada banyak mana pun, kena belajar macam-macam dulu, mentor2 bisnes semua kata macam tu, jadi, hati2 hehe , saya dah kali ke-3 cubaan ni, hehe

pernah bace di FB (sumber di percayai)ada orang masa duit RM jatuh dia invest dekat syarikat trading import export, syarikat apa taktau, tapi untung gila2,

tapi sekali lagi, invest pun bukan mudah, kena belajar jugak macam2, saya ada kenal rapat dengan Millionaire trader saham (satu taman, hehe),, macam2 dia ajar, tapi still dia kata dia pun tak boleh expect the market, dia dah 30 tahun trading.

cuma ada buku saya baca ni, dia buat kajian syarikat2 di US market yang memang stock price dorg naik gila2 for years dan sustain , dorg kaji ciri2 leader, industri apa, bisnes strategi syarikat2 excellent ni, then dia compile kan, research dorg ni adalah berdasarkan fakta2 dan nombor, so sangat relevan laa macam tu..

dari bacaan aku tu, ciri2 syarikat yang ada macam tu, adalah Alibaba.com, baru bukak IPO last year, skrg jatuh sikit, tapi aku tengok ciri2 syarikat2 excellent boleh kata semua ada pada Alibaba.com, dekat Malaysia taktau lagi syarikat apa yang mcm tu, tak tengok pulak, 1MDB mungkin?? hahahaha

jadi mungkin nak try invest dekat Alibaba ke, hehehe, Halal or Haram saya taktau kena rujuk Pak Di,   

maaf saya budak baru belajar

simpan di bank rakyat..sy misti pilley

haa teringat lagi satu kalau nak cuba hartanah, pergi seminar Dato Shah Razali, best, byk input, personal coaching pun ada, tt mampu kot, saya belum lagi mampu personal coaching, hahaha