CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 11156|Reply: 29

Pengasuh bagi ubat tidur ke?

Asalam. Semalam hari pertama saya naik kerja lepas cuti bersalin 2 bulan. Baby boy saya hantar bagi pengasuh perseorangan jaga. Seorang makcik dalam lingkungan 50-an. Makcik ni memang biasa jaga anak orang. Sebab tu saya tak teragak-agak nak hantar anak bagi dia jaga. Buat masa sekarang makcik ni memang jenis fokus kat seorang budak je. Dia tak jaga ramai-ramai.

Semalam masa tengahari saya datang kejap tengok macamana keadaan anak. Makcik tu bagitau baru je lepas mandikan. Makcik kata dari pagi sebelum saya pergi baby memang tidur terus. Sedangkan rutin tidur siang baby biasanya akan bangun dalam pukul 10/11am. Dalam setiap 2/3jam sebelum bangun memang akan menyusu tapi semalam baby menyusu sekali saja untuk sesi pagi tu. Masa saya datang baby tengah baring kat rocking chair. Saya dukung dia tengahari tu saya tengok dia lembik semacam je. Tak ada nak merengek ke apa. Sedangkan biasanya baby memang x boleh dibiarkan lama dukung berduduk atau berbaring sebab akan merengek.

Petang saya ambik dia balik. Sampai rumah mata dia steam semacam je. Mata kuyu dan badan lembik. Topok2 kejap dah tidur balik (rutin tidur dia biasa ambik masa nak kena dodoikan sebelum dia terlelap). Husband yang baru 2 minggu start jaga baby pun perasan macam ada yang tak kena. Dia sengaja buat bunyi bising. Lagakan pinggan atas meja makan. Tak ada nak terkejut ke apa. Tak ada respon. Baby saya memang telinga lintah. Pantang ada bunyi sikit masa dia tidur mesti terkejut sampai tangan dan kaki terangkat. Kadang-kadang terjaga balik dari tidur kalau bising. Tapi semalam dia sangat pelik. Nak kata penat bermain ke apa mustahil sebab memang sepanjang siang semalam dia tido terus. Cuma bangun mandi & menyusu.

Air kencing baby pun sebelum ni color jernih. Semalam masa tengah salinkan baju baby dia pancut air kencing kat saya (memang biasa pancut kat saya kalau lambat sarungkan dia pampers). Saya perasan air kencing baby warna kuning sebab lap air kencing dia pakai kain lampin putih dan nampak color kuning tu jelas. Bau pun hanyir dari biasa.

Saya tak nak bersangka buruk tapi kalau ikutkan perubahan baby dia macam dah kena ubat tidur. Minta pendapat dari forumer kalau ada pengalaman macam ni. Korang rasa dia kena ubat tidur ke?

Ambik sample air kencing g check..baru sehari kit..takkan nak tunggu setawun

selalunya instinct ibu tepat, Allah ilhamkan dlm hati.. berjaga2.. bukan nak batu api, tapi bila dah syak, baik g cek.

mungkin akan menyelamatkan beratus2 bayi..

pegi check diklinik, jangan biar lama-lama. takut ada something je

pi buat test la...

tapi tu lah nak suruh org jaga ni mmg tak kan sama dgn kita sendiri jaga...

susah nak ckp kekadang...mcm sy pun baby sitter ckp (age about 50 jugak) baby sy tak nak mkn....hri2 bawak balik mknan yg sy masak tu separuh lagi..and bila balik umah suap anak mkm mcm org kebulur....kat rumah baby mkn sure abis...
tapi nak buat mcm mana....

nak berhenti keje tak boleh....nak amik maid risau anak kena dera.....

em.kalo tau cara, g la check. .
instinct ibu tu insyaAllah betol.

baru je nak cari pngasuh.. haih..

Follow Us
Jgn biar lama2 tt oi.budak kecik ni cepat je sakitnya menjadi teruk.kerja ke baby lagi penting?

seri_mawr replied at 23-6-2015 11:11 AM
pi buat test la...

tapi tu lah nak suruh org jaga ni mmg tak kan sama dgn kita sendiri jaga...

Maksudnya buat test air kencing? Pagi ni air kencing dia dh jernih balik

mokcikKSKB replied at 23-6-2015 01:52 PM
Jgn biar lama2 tt oi.budak kecik ni cepat je sakitnya menjadi teruk.kerja ke baby lagi penting?

Baby lg penting. Hr ni terpaksa ambik emergency leave. Nak tengok balik macamana beza baby compare dengan semalam. Hari ni setakat pukul 3 petang baby aktif. Merengek nak dukung dan main macam biasa. Esok nak tak nak terpaksa hantar jgk.bagi makcik tu jaga. Memang tak ada backup lain

Ke sebab baby tau dia dijaga orang lain sebab tu tak meragam sangat. Kalau dengan mak sendiri dia nak manja-manja

azahan replied at 23-6-2015 03:06 PM
Maksudnya buat test air kencing? Pagi ni air kencing dia dh jernih balik

ya la air kencing jek kot yang boleh test...
sape pakar2 dlm ni...klu ada dadah (ubat batuk) dlm badan bape lama amik masa nak hilang...?
tak pun cer google...

maybe baby awak memang tak sihat kot hari tu. ataupun perubahan bulan? biasanya kalo berubah bulan ni memang peel baby akan lain sikit.. dalam masa terdekat ni cuba awak spot check lagi rumah pengasuh tu. kalau misalkata peristiwa ni berulang, memang sesuatu lah...

hrmm mmg inilah dilema ibu bekerja,kena hantar anak kat pengasuh...
susah kita nak pastikan kejujuran manusia ...

dulu masa anak hani kecik kecik masalah begini selalu dihadapi..
sampai opis hati tak tenang memikirkan baby yang ditinggalkan..
tapi kalau berenti kerja susah jugak..
bertabah ajelah..

bukan nak menakutkan cuma nak share dengan tt,
kawan hani hanta bb kat pengasuh (bb 3 bulan)
pengasuh bagi makan..bb kenyang tido..

pastu ada satu lg kes pengasuh tu bagi ubat batuk kat bb, kesannya bb nyenyak tido..
pengasuh tu kantoi sbb masa kawan hani amik bb tu,kat baju bb ada sedikit kesan tumpahan ubat batuk ..

berhati hatilah cari pengasuh ye..mohon maaf jika ayat hani menyentuh perasaan tt..

HANIMUSLIMAH replied at 24-6-2015 09:35 AM
hrmm mmg inilah dilema ibu bekerja,kena hantar anak kat pengasuh...
susah kita nak pastikan kejujur ...

Kalau pengasuh bagi baby makan patut saya boleh check ikut perubahan bau dan warna najis kan?

candycrushsaga replied at 23-6-2015 11:28 PM
maybe baby awak memang tak sihat kot hari tu. ataupun perubahan bulan? biasanya kalo berubah bulan n ...

Semalam ambil emergency leave. Baby aktif macam biasa. Tak ada pelik macam masa lepas hantar kat pengasuh. saya tawakal je ni

azahan replied at 24-6-2015 12:17 PM
Kalau pengasuh bagi baby makan patut saya boleh check ikut perubahan bau dan warna najis kan?

ya betui tu mmg boleh..

cuba bawak beby p klinik ASAP

Forumer dlm nih bukan nya boleh buat lab test pasai urine beby.

Anak tu lagi penting! Harap dpt dgr good news dari pihak awk.

Alhamdulillah semalam baby aktif macam biasa lepas ambik dia balik. Nak kena monitor lagi minggu ni

Hari tu ada nampk puting kat.rumah pengasuh. Saya kalau boleh tak nak bagi baby hisap puting. Macaman proper way yang sgt hormat boleh saya bgtau makcik tu jangan bagi baby sy hisap puting?

azahan replied at 25-6-2015 09:29 AM
Hari tu ada nampk puting kat.rumah pengasuh. Saya kalau boleh tak nak bagi baby hisap puting. Macama ...

saya rase xde pe2 la bg isap punting pon.. adeh

12Next
Return to list New