CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: badakgurl82

masih di kawal ketat oleh ibu walaupun dah berumur 33 tahun.

Akak pun ada jiran sebegini.  Bapak dah pencen, mak suri rumah jaga anak org. Anak2 dah besar dlm 30-40an. Tapi masih kene ikuy dan kontrol oleh mak bapak.. Anak beli kereta suruh jual, naik basikal, lepas tu tak kuat or merayap apa tah.. Kira dunia nya rumah tu je la..

Apa yg akak lihat, mereka akhirnya tak membesar dgn baik, pemikiran mereka seperti terganggu... Tak normal mcm org lain la.. Kita hidup mesti ikut masa, umur sekian kene or try apa. Umur sekian kita dah buat apa. Barula org ckp enjoy the life.   Kesan dye bila makbapak tu dah takde baru anak2 yg tak membesar dgn normal ne akan rasa.  

So solusi nya, anak2 ne harus ada sifat rebellious dlm diri.. Jgn ikut jah, kadang2 pemikiran org tua tak sama dgn anak2 zaman sekarang.
Banyak org2 tua ckp mereka tak faham kenapa budak2 sekarang tak boleh hidup or ikut cakap mereka. Akak jawab kenapa tak kita yg ikut arus budak2 ne, cara hidup mereka pada masa ni. Mereka memang tak hidup masa zaman kita, tapi kita yg hidup pada zama diorang. So kita la yg kene berubah utk ikut zaman mereka.

Rate

1

tiramisuu replied at 17-6-2015 03:08 PM
apa perbezaan? dia dh ada bf ke?

iyea,bila terlalu mengongkong, kemungkinan pandai menipu lag ...

bkn isu dia belum kawin... isu dia, kwn aku tu ibarat hak mutlak bg mak dia...
dia nk pegi mana2 mmg kene report... so bila dah besar pjng ni, pandai la dia menipu dah.. kalo nk berjimba, dia akn ckp pegi kursus kat kl... berjimba tu is a big no bg mak dia...
tp mak tt ni mcm lg payah je, smpai nk keje ke kursus pon xleh... asar plak kene blk.. kesian

fcl29 replied at 17-6-2015 04:31 PM
bkn isu dia belum kawin... isu dia, kwn aku tu ibarat hak mutlak bg mak dia...
dia nk pegi man ...

kan kursus pn kena tnya kebenaran boleh pergi ke tak..padahal tu pasal kerja

kwn ko tu tau x knp mak dia wat cmtu?

tiramisuu replied at 17-6-2015 04:42 PM
kan kursus pn kena tnya kebenaran boleh pergi ke tak..padahal tu pasal kerja

kwn ko tu tau  ...

tu la mcm apa yg aku ckp... mak dia mcm anggap dia tu hak mutlak mak dia... mak dia terasa insecure semacam... xtau la...
tt maybe kene try menipu... isk mcm x baik pulak mengajar mende jahat kan... kot jadik apa2 susah plak

fcl29 replied at 17-6-2015 04:57 PM
tu la mcm apa yg aku ckp... mak dia mcm anggap dia tu hak mutlak mak dia... mak dia terasa insecur ...

hahaha..aku rasa tt kena pikir konsep brani buat, brani tanggung

tiramisuu replied at 17-6-2015 05:05 PM
hahaha..aku rasa tt kena pikir konsep brani buat, brani tanggung

tu la.. tnjk dulu kat mak tt yg tt selamat bila berada jauh dr mak tt... mak tt akan bebel kejap je kot... lps tu maybe dia dah sedar dan yakin utk lepaskan... tp kalo bebel smpai dendam, emm duduk je la kot bwh ketiak mak..

Follow Us
Aduh... sedih... pedih... sadis...

bawak je lah mak pergi jenjalan tue?

pergi kursus skali,bole tngok tmpat2

x perlu nan kawan2

masa belajar dia x marah ko jauh2?

kalau inform jammed,die paham?

nk singkatkan mase balik keje,die x paham?
cueb beli keta sediri tengok?

ye2 je korg suh kawen nk bg TT ni x di kawal

realitinya dh di kawal gini, parents lg susah nk let go, susah nk bg anak kawen...

to TT, i dlu stakat zmn study dgree kt U je kna mcm tu..sgala lawatan ke apa dr kecik x pnah join, g blk umah/kg mna2 abah dtg amek/hntr... dh tua sket2 pndai2 lah rebel sndri gtu huhuuu...nk g mna2 beli tket dlu pastu bru btau..klu x xda nya bleh lepas...ni x duk skali dgn parents bleh la nk blk mlm ke apa, klu kita kt luar dorg call haaa....harus lah kna suh jgn blk lmbt, bla  bla bla

so skang dorg random call je sape2 kitorg 5 org kt cni...mcm td bru dpt call tnya x g terawih ke hohoho..esok msti my sis/bro yg lain plak kna, tnya mkn apa utk berbuka kot...tau sgtt dah huhuhu

Edited by mommymonster82 at 17-6-2015 11:22 PM

Bincang elok2 dgn mak... ayah ada lgix? Klu ayah ada mintak tolong ayah..pasal bawa kereta tu bgtaulah..bhaya kalu byk transit2 ni.naik teksi tu lgilah risiko... karang org  teksi buat apa2..  masa tu ggu tu kena rompaklah...mcm2 hallah skrg..klu xbg jugak..buat jerlah apa yg u nk buat..u pon dah besar...

Mintak transfer ke east msia

Aku pnah tbaca thread sebegini. Dia pempuan,umur baya2 ko jugak. Mmg dikawal ketat. Pas keje kne terus balik. Nak lepak pun sensiang je. Malam xleh. Ramai yg cadangkan mntak keje jauh sikit..

hidup dikongkong tak bagus, membuatkan kurang berdikari sampai bila2, tidak mampu buat keputusan sendiri, hidup x konfiden, kalau beli barang diri sendiri kereta rumah baju etc dipengaruhi mak bapak tak pernah rasa itu kereta/rumah sendiri yg punya, asik memakai baju macam org tua2 pakai sbb mak bapak suruh, tidak boleh memakai pakaian/fesen kegemaran, kereta idaman, makanan kegemaran, boleh jadi andatu/entertu, hilang keseronokan zaman muda2 spt lepak dgn kawan2 bersosial pergi wayang main boling etc.
hal keselamatan sendiri jaga diri sendiri hanya ikut perkara asas -tidak berada tempat sunyi, jagan percaya org ramai alam realiti alam maya, tidak ikut org lain suka hati, jaga harta, berhati2 di tempat awam etc. mak bapak asik takut sana sini itu x boleh ini tak boleh walhal org lain aman2 aja hidup selamat tanpa dikontrol. kalau nak elak dikontrol sila pindah tempat baru, sama ada beli rumah sendiri/kawen/pindah kerja etc, dengan syarat diri sendiri boleh kontrol diri sendiri (bukan spesis dihulur laki/perempuan x boleh tepis, dihulur dadah x boleh tepis, dihulur duit pergi joli sana sini, dihulur keta motor pergi racing sana sini -ini spesis x bleh kntrol diri sendiri mmg patut kena duk bawah ketiak mak bapak ni)

Rate

1

TT anak tunggal ke anak bongsu?
aku kalau kat kampung cenggitu la. even sampai skang pun.
kalau kuar gi mall jumpa kengkawan lama masa study pun, nnt ptg dah kelam kabut suruh org call aku tanya bila nak balik.
x blh balik malam. ptg dah kena ada kat rumah.
the best part is mak aku tak reti guna fon. dia cuma tau jawab call je.
nak ajor dia taknak. so tiap kali aku kuar dia akan suruh la maksu aku ke abg aku ke call tanya bila nak balik.

so aku skang keje KL. jauh dr mak aku.
bebas la nak kuar mana2, balik malam ke, merasa la jenjalan luar malaysia.
tapi yg penting beringat dan jaga diri.
bila aku jauh ni, senang buat keputusan sendiri.
aku admit dulu masa dok dgn mak aku tak berdikari langsung.
nak buat ape semua takut, nak try benda baru takut, nak gi order kepsi sendiri pun berpeluh2.
tapi jangan la tipu dia.
aku buat macam ade forumer sorg cakap kat atas tu.
nak g jalan oversea, beli tix n book semua, then br bagitau dia aku nak gi jenjalan ke sini2 tarikh sekian2.
ok je pulak mak aku. hahahah

aku rasa confident level aku pun dah naik sejak aku dok KL berdikari ni.
yelah sebab semua benda dah buat sendiri.
sifat pemalu aku pun dah boleh kikis sikit.

TT mungkin mak ko nampak ko ni dependent kot yg dia xnak lepaskan ko.
atau memang dia ade alasan yg cuma dia sorg je tau kenapa xnak lepaskan ko.

Aku ingat lagi dulu,
ade sekali aku nak outing dgn kengkawan aku masa cuti sem.
gi mall tgk wayang n makan2 je pun.
sebelum keluar dia pesan kat aku dgn muka tegas (hagham aku tak takut pun )
"balik awal sikit, jgn balik malam". pesan depan anak buah aku umur 3 tahun.
esok tu ade jiran kampung meninggal. mak aku nak gi ziarah.
anak buah aku tu pesan kat nenek dia
"tok balik awal sikit, jgn balik malam"
aku gelak guling kat situ jg depan mak aku.

masa aku belajar dulu, memang ada kawan2 aku yg mak diorang control gile2 punya. tahap nombor fon kitorang2 ni pun mak dia mintak. so bila anak dia x angkat fon memang terus mak dia call kawan2 anak dia nk check anak dia kat mana. so apa jadi? kawan aku ni start menipu. kawan2 lain pun subahat menipu tapi ni zaman muda mudi lah. zaman BBNU dulu logik la mak nak control sampai gitu sekali. ni TT dah tua bangka pun masih mak control mcm tu kesian gak. aku pun baya TT. dalam umo gini aku dah kurang sikit nak ber hu-ha dengan member2. aku lebih rajin bawak parent aku gi jalan2.

ko pernah tanya mak ko tak apsal dia kongkong sampai macam tu?

outstation kerja pun ko mintak permission dulu dengan mak ko ke? abeh tu kalo mak ko kata tak boleh gi outstation ko bgtau bos ko apa? kalau aku outstation aku just inform je aku nk gi keje kat mana tinggal mana dah sampai aku call. kadang2 aku angkut parent aku gi sama kalau tempat tu diorang belum pernah pergi lagi. aku rasa next time bila ko perlu outstation ko bawak la mak ko. kalau bilik ko perlu kongsi dengan kolig lain, spend la sikit amek bilik lain. kadang2 mak ni nak tgk anak selalu depan mata je kalo ko cadang nak cari kerja jauh2 sebab nak lari dari mak ko aku rasa baik ko fikir baik2. jgn nnt sok2 waktu hujung minggu ko habis atas hiway/udara sebab balik tgk mak

Dh bincang x dgn.dia? crr lepskn perasaan dgn air mata dpn dia.hehe

mak aku pon mcm tu dulu.
aku nk pergi mana sume kne report.
nk dating, kne bf amik dpn rumah.
pukul 6 ptg da call tnye bila nk balik.
kalau lambat sikit, die call bf aku n sound bf aku

duit aku pon mcm tu. aku beli ape sume die kne amik tau.
gaji aku pon siap2 die pecah kn ini utk itu, ini utk ini..

sampai la aku nak kahwin, baru aku faham kenapa die buat mcm tu..
rupanya selama ni die control duit aku sbb die tau aku boros.
n now husband aku admit aku ni boros n slalu ckp "no wonder your mom control your money"

so sbnr nya ada sebab kenapa mak kita buat macam tu..
hanya mak je yang kenal perangai anak die.. peace..