CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

Aidil Tak Mampu Bayar Tuntutan Rita.. Update #518 Aidil diperintah byr Rita 30k

Hak rita utk tuntut hak sepencarian dan hak nafkah anak2. Biarlah dia nak tuntut berapa pon.   Setiap kita berbeza kehidupan n cara hidup..1k utk kita maybe bnyk...tapi bagi kehidupan dia n aidil dulu..nilai tu maybe biasa... lagipon dia mesti tau beraper pendapatan aidil.

RR ni time meroyan dia memang hazab, atleast satu benda aku respek.
dia tau hak dia dan anak2. dia fight even orang kutuk cam hape je..
bezanya dia retis, merempan dia, fight dia.. masok paper.
makjands sekalian yang rakyat biasa tu? yg anak bersusun tp laki takbayo nafkah bagai?
redha ajelah apa2 pun.

buat AZ, ko jagalah bini dan anak baru tu elok2 ye..
buat anak reti, haruslah jaga pon reti ye.

leni replied at 12-5-2015 07:12 PM
Klau mcm tu tak sepatutnya ada perempuan yg mengata perempuan lain menuntut haknya yg sah. Tak per ...

klau dia tak pong pang dr dlu jaja hal rumahtangga... ramai je simpati. nk sindir pun xda point .. smua slah si edel ja yg npk...
mslhnya dia sendrik jaja dgn alasan dia artis ..wartawan dan peminat nak tau... bila tlalu banyak jaja.. org luar pun menilai gak..
kna terima la akibat ramai juga mulut yg komplen suk hati suka badan ...

perembes replied at 12-5-2015 07:26 PM
klau dia tak pong pang dr dlu jaja hal rumahtangga... ramai je simpati. nk sindir pun xda point .. ...

Rita pun dah declare dia tak peduli apa org nk kata pasal dia. So apa masalahnye?

leni replied at 12-5-2015 07:34 PM
Rita pun dah declare dia tak peduli apa org nk kata pasal dia. So apa masalahnye?

so karat xpyhla kesah dah tuan punya badan sendrik xkesah

perembes replied at 12-5-2015 07:44 PM
so karat xpyhla kesah dah tuan punya badan sendrik xkesah

Masalahnye ko yg kesah..tu yg aku heran kenapa ko nak kesah? Tak abis2 nk ulang cerita lama. Dah 4thn kot x silap aku rita dan edel pisah..apasak ko x move on?

Follow Us
leni replied at 12-5-2015 07:48 PM
Masalahnye ko yg kesah..tu yg aku heran kenapa ko nak kesah? Tak abis2 nk ulang cerita lama. Dah 4 ...

hahha leni leni... ni gusip artis... lain la aku slh bod p begasak psl rita.. ko kata tadi rita x kisah di keji.. kalau dah tuan punya bdn sendri x kesah... npa pla peminat tegar nk kesah kalau rita dkritik..  xmove on apa... artis tu pun xabis lagi mslah rumahtangganya.. apesal lak aku yg kena mov on ni leni... kalau tred ni xda berhaluan kiri...kompem tred ni dgn cercaaan pd edel dan kga edel... karat ungkit kesah 7taun lepas ... aku yakin ko takkan suruh karat move on atau berenti mencerca

fynnkakiblock replied at 12-5-2015 05:08 PM
Ai setuju sangat.. paling kelakar ada karatz Rita yg mengalirkan air mata tgk kesengsaraan anak2 R ...

Nangis tgk kesengsaraan tu x bleh blah... Iols tgk xde susahnya pn anak2 rita cuma x ada bapak mcm knk2 lain. Yg lain semua cukup & mmg nampak rita syg sgt dkt dorg.

perembes replied at 12-5-2015 07:58 PM
hahha leni leni... ni gusip artis... lain la aku slh bod p begasak psl rita.. ko kata tadi rita  ...

O...gossip..yg selama ni ko suruh rita move on...rita x move on la semua tu gossip....hmmm....tu la org kata..klau kita slalu sgt mengata org berulang2 kali akhirnya diri kita yg buat perangai mcm tu...duk jaja stori mcm rekod rosak...walhal rita stori depan hakim....gossip alasan nye......jadi x perlu nk caya la cerita buruk rita yg dijaja selama ni di forum krn semua tu gossip jah. Tak sedar gossip tetap dosa apalagi dibuat berulang2 kali. Gossip yg salah jatuhnye fitnah. Tapi tak pa..tak de hal....gossip katanye.

Edited by perembes at 12-5-2015 10:08 PM
leni replied at 12-5-2015 08:59 PM
O...gossip..yg selama ni ko suruh rita move on...rita x move on la semua tu gossip....hmmm....tu l ...

leni... apasal ko tersasar...maksud aku... aku berforum di bod gusip artis... mmg pun bincng hal artis... yg ko suruh aku move on apasal... move on dn xpyh ckp psl rita ka?.. y aku pk yg kena move on .. hhahha

yg kuar dr mulut rita tu bkn gusip la.. itu fakta.. kuar dr mulut empunya badan sendrik.. keh keh

mmg la skarang rita cria kat mahkamah leni oiii... smua org tau... yg org ckp skarang ni butir2 yg kuar dmahkmah...

dia layak tuntut.. biar la dia tuntut. mahkamah yg akan tentukan jumlah yg perlu dibayar.
kalau da memang x suka, mmg bnyk je alasannya

Muta’ah

Mut'ah iaitu satu bayaran yang wajib ke atas suami yang diberi kepada isteri yang telah diceraikan tanpa sebab munasah mengikut Hukum Syarak. Kadar mut'ah boleh ditentukan melalui persetujuan kedua-dua belah pihak. sekiranya terdapat pertikaian mengenai kadar ini, Mahkamah akan menentukan kadar bayaran mut'ah tersebut.

mahal jugak tag price rita ni yer. walaupun dah tua.

LiveYourLife replied at 12-5-2015 06:04 PM
i rasa skng ni RR pun dah tak merempan kt social media mcm dulu. nmpk dia reply komen fans or hate ...

cuba ko pggil rita ni makcik kt ig dia harus dia jwb bhs meroyan sambil ajak karat dia mencemuh ko togeder2...

Tuntutan mutaah ni xwife leh mitk ke?jumlah yg diminta berdasrkan apa yer?sape2 tau leh share tak?

jargon replied at 12-5-2015 10:29 PM
cuba ko pggil rita ni makcik kt ig dia harus dia jwb bhs meroyan sambil ajak karat dia mencemuh ko ...

hahaha. malas nk drop comment kat ig retis. sj stalk kekdg kalo isu baru heheh

de_ikea replied at 12-5-2015 09:12 AM
betul lah dino. skrg ni more on dendam kesumat dan sakit hati. yang manis2 gula semua hilang di te ...

ingt lg masa dorang mabuk chenta.. Masa AC tnya rita (AC Disini) betulke hubungan dia ngan aidil ni ditentang family aidil.. dgn selambanye rita nafikan yg hubungan dorang ditentang family aidil. siap ckp dia ok dgn family aidil. ok.. aku bsangka baik dia xnak buka pekung dia n family aidil. Pastu heboh plak citer aidil rapat ngan zehra zambri. RR ckp dia x kenal pun sapa Zehra zambri. (as if siapa teww?) Bila kuar citer baru dia kenal... Ok.. by the time aku trigger pompuan ni mmg drama queen. sehebat tokti pun dia xpernah mention yg dia x kenal rakan2 retis.

leni replied at 12-5-2015 08:59 PM
O...gossip..yg selama ni ko suruh rita move on...rita x move on la semua tu gossip....hmmm....tu l ...

Ko xyah la bergado dgn die....nnt diakhir cerita ni kte akn tau slme ni sape slh n sape btl...die lebih percaye ckp2 lelaki iteww..hanya disebabkan rita tu mulut pum pang...die lupa lelaki bnyk yang menipu bila nk lpskn diri...akhir zaman fitnah berleluase....tggu je..kebenaran akan terbukti jua akhirnya

cik_tonggek replied at 12-5-2015 09:28 AM
ayooooo dik ko paham ke nafkah mutaah tu bukan nafkah anak2
benang ni citer tuntutan nafkah mutaa ...

dorang ni tau meroyan jer.. tp satu haper pun x tau. satu spesis dorang ni

cahaya_almas replied at 12-5-2015 10:55 PM
Tuntutan mutaah ni xwife leh mitk ke?jumlah yg diminta berdasrkan apa yer?sape2 tau leh share tak?

senang cakap kos sara hidup.

Keluarga aidil telur pgamal ilmu hitam tgk muka sekor2 takde chy keimanan