CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 19537|Reply: 168

[Tempatan] Pemahaman korang berkenaan speed dan overtake di lebuhray,RUMUSAN di #3

Close [Copy link]
Edited by axl_bach at 7-5-2015 03:42 PM

Memandangkan skang nih hangat isu kemalangan maut melibatkan MAIBIH HAIBIM dan Pajero yg meragut nyawa sebuah keluarga, aku merasa terpanggil untuk membuat Poll yg aku rasa relevan untuk melihat pola pemanduan porumer di jalan/lebuhraya kita.........

edited

kandungan Poll

1. Aku akan bawa kurang dari 110km/j di laluan dalam dan hanya cecah maksima iaitu 110km/j bila memotong sahaja di laluan kanan

2. Aku selalu bawa 110km/j masa cruising di lorong dalam dan memotong pada kelajuan melebihi 110km/j di laluan kanan

3. Bila aku bawa cruising pada halaju SERAGAM 110km/j aku berhak berada di laluan kanan memandangkan aku sudah mencapai maksimum kelajuan yg dibenarkan di lebuhraya

4. Aku tetap akan berada di lorong dalam pada halaju SERAGAM biarpun pada kelajuan >110km/j, dan memotong di laluan kanan

5. Aku sepanjang masa tidak pernah memandu melebihi 110km/j jadi aku hanya menggunakan laluan dalam

6. Aku memandu tidak pernah melebihi 110km/j dan tidak pernah memotong kereta lain

7. Aku x pernah memandu langsung

Single Polls, Total 112 Users voted
Your User group have no permission to vote

Had laju adalah 110km/j...bawak 119...depa bg diskaun 10km.lebih 10km/j dari had paju baru saman..

Edited by axl_bach at 7-5-2015 03:41 PM

Hasil dapatan undian yg berjalan selama 2 hari adalahseperti berikut

Jumlah voters 111

Undi yg tidak diambilkira kerana tidak pernah memandu 7 orang

Pemandu yang melebihi hadlaju lebuhraya iaitu 110km/j 75orang, dgn pemandu tegar melebihi hadlaju berkenaan adalah seramai 28 orang,dan bakinya hanya melebihi hadlaju berkenaan ketika memotong iaitu seramai 47orang

29 pemandu memandu mematuhi hadlaju yg dibenarkan, dengan  18 orang mencecah maksimum 110km/j manakalaselebihnya dibawah hadlaju maksima

5 pemandu berkemungkinan akan berhadapan provokasi pemandulain akibat tindakan memandu secara seragam di laluan memotong

Jadi secara tuntasnya dapat disimpulkan majority forumer memahamisecara asas yg laluan lebuhraya terdiri daripada 3 laluan berbeza dengan fungsi yang khusus mengikutkelajuan iaitu laluan perlahan/sederhana laju di sebelah paling kiri, laluanpemanduan laju dan juga pemanduan seragam di laluan tengah, dan laluan yg DIKHASKAN hanya untuk memotong iaitu laluan paling kanan

majoriti juga biasa memandu melebihi hadlaju yg dibenarkan, terutama ketika memotong

23 forumer yg betul2 mengikuti hadlaju kebangsaan

5 forumer mengamalkan pemanduan seragam di laluan memotong

Sekian, undian sudah ditutup

you can be the safest of driver...but you cannot stop other road users from being idiots.......

axl_bach replied at 4-5-2015 12:35 PM
ayakk, deskripsi poll aku x lengkap...panjang sgt ker aku tulis masuk sekerat jer...camner korg nak  ...

sejibik  cara kau masuk melamar anak dara orang...panjang meleret leret.....sampai sekarang masih takda yang ngam....

hadlaju ialah 110
selepas gst 6% kita akan tau hadlaju sebenar yg ditetapkan

sekian

Follow Us
pd aku ikut cc kereta...kalo cc kereta kecil bawak x laju pun dah rasa gegar.. x yah la bawak laju2 bahaya..kalo cc beso kita bawak 160 pun x terasa laju lg rs best meluncur..sekurang2nya nak bawak laju nak eksiden pon kalo diri sendiri mampos tak de sape nak marah..lg org tepuk tangan..kalo mengakibatkan org lain yg jd mangsa mmg la org semua marah..

penah jd ms aku drive dl jb ke kl..sekumpulan kete saga atau pesona jenis2 kelab gak la..mula2 kumain berdesup2 dia org monopoli line paling kanan paling laju...sekali tak jauh lps tu semua jd jem..dah jd eksiden dia org langgar montot kete geng2 dia org...aku apa lagi lalu lane tengah bukak tingkap sambil lambai2...bye2 ye bang lain kali bawak laju lagi..

yg dah komen tu korg undi laa nak tgk camner pemanduan korg,adoyaiiiii

Bila kita dah inculcate  dalam diri kita ,safe and defensive driving culture.......then the poll becomes redundant......

hayyyaaaa, 1st poll aku cam hampeh jer xleh baca option.........

Panjang sangat ko punya poll. Rule umum yang patut semua tahu dilebuhraya adalah 3 lane adalah seperti berikut:

>> lane pandu perlahan, lane pandu laju ikut hadlaju dan lane memotong sahaja

yang biasa pemandu bodoh kat malaysia ni buat ialah:

>> lane pandu perlahan, lane pandu laju, lane pandu terlalu laju (macam setan).

axl_bach replied at 4-5-2015 12:52 PM
hayyyaaaa, 1st poll aku cam hampeh jer xleh baca option.........

ko give up  je la weyh, komen dah berjela tapi sorang je yg vote(aku letteww) boleh cadang untuk penutupan thread tak sbb fail yg hamat

Edited by miahcomel at 4-5-2015 01:09 PM

org bawak slow kat lebuh raya lepas tu duk menyebuk kat lena kanan perangai serupa vavi!

langlobat replied at 4-5-2015 12:56 PM
Panjang sangat ko punya poll. Rule umum yang patut semua tahu dilebuhraya adalah 3 lane adalah seper ...

x perasan plak ada limitasi aksara dlm deskripsi poll tu.....aku nak elaborasi situasi yg selalu terjadi sbb tu kena wat dlm ayat yg panjang der......apapun tq atas sajesi ko tu

dodolgemok replied at 4-5-2015 12:57 PM
ko give up  je la weyh, komen dah berjela tapi sorang je yg vote(aku letteww) boleh cadang untuk ...

xper, give time some time........aku saja buka tred nih sbb dah OT dlm tred xciden tu......nak tgk gak camner pola pemanduan porumer CARI nih secara tuntasnya

sori atas kesulitan option poll ni......

axl_bach replied at 4-5-2015 01:00 PM
xper, give time some time........aku saja buka tred nih sbb dah OT dlm tred xciden tu......nak tgk ...

Dah voted sis

masalahnya masa test mandu, abe jpj duk sebelah, mu jadi alim, bawa dgn cermat, smpai ulat gonggok atas jalan pun boleh elak.

bila dh abis semua, pegang kunci kereta, jadila setan, iblis @ dajal al-massihhh terus...
pecut lebih 110km/j terus, bagi fatwa sendiri" kami kete CC BESAR, kami berduit,  tarak rasa pape pn klu bawa lebih 110km/jam"..

pastu bergesel dgn org lain, org lain maut, baru nyesal.

klu dh kaya tu, pi la beli kapal tebang terus, mu pecut 300km/j pn xde sapa nk marah.

ni dh miskin buatla cara miskin, ini tidak, pi beli kete mewah, buat jalan mcm mak bapak dia punya , pecut cam pelesit.

#hashtagbebaltakigat #bahlulpemanduan #takkisahoranglainmampus #pemandupelesitcamsetan

tqvm, btw aku bro laaa....heheheheh

Sy pulak drive kat lebuh raya always keep safe distance dari pemandu depan dan belakang.bila pemandu depan slow sngt ai potong, bila pemandu belakang rapat sngt ai speed up atau give way je kalu tak mampu nak lawan.jujur tak pengakuan ni?