CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 18179|Reply: 147

Black buat laporan polis kes hina anak

Black buat laporan polis kes hina anak
KUALA LUMPUR: Penyanyi, Black, akan membuat laporan polis dalam waktu terdekat terhadap seorang penuntut sebuah universiti tempatan yang menghina anak sulungnya, Khaleef Dayan, di laman Instagram miliknya.
Black atau nama sebenarnya, Hanifah Md Hanafiah, 28, berkata tindakan itu terpaksa diambil supaya peminat tidak sewenang-wenangnya mengutuk di laman sosial artis.
Beliau berkata, perkara itu juga akan dibawa ke mahkamah selepas mendapat nasihat peguam.
"Saya terpaksa membawa perkara ini ke tengah supaya rakan artis lain tidak mengalami nasib sama. Selepas menghina anak saya, individu berkenaan juga mengutuk anak pasangan pengacara, Awal Ashaari dan Scha Alyahya.
"Jadi, saya tidak mahu lebih ramai artis ataupun orang lain terkena. Saya ambil tindakan ini untuk mengajar masyarakat supaya mereka lebih berhati-hati apabila menulis sebarang komen," katanya ketika dihubungi BH Online, pagi ini.
Kata Black, perkara terbabit akan dibawa ke mahkamah kerana beliau dikritik masyarakat selepas membuat kenyataan berhubung perkara itu pada sebuah program hiburan, baru-baru ini.
"Saya dikritik masyarakat sehingga menyebabkan fikiran saya terganggu. Saya juga terlepas sebuah tawaran gara-gara komen yang kedengaran agak kasar itu. Jadi, saya ingin mencari individu berkenaan sampai dapat dan meminta beliau membuat permohonan maaf secara terbuka," katanya.
Pada Mac lalu, Black yang ditemuramah program Melodi meluahkan kekecewaan apabila anaknya diberi gelaran tidak baik oleh seorang pengikut laman sosialnya sebaik saja beliau menunaikan janji menunjukkan wajah anak sulung selepas tamat tempoh berpantang isterinya, Naquia Yasirah Mohd Khairi, 29.

chill bro....

Sabor je la Hanifah. Pengajaran utk ummah cyber.

lahai..smp nk bwk ke mahkamah..

Bagus
Suka suka je kutuk anak orang...
Pengajaran untuk org hina.tu..

apa yg orang kutuk anak schawal..?

Follow Us
kalau orang puji2 melambung anak dia tu dia nak bawak ke mahkamah tak?

laa dah exposed anak dlm media sosial kena la tahan..spesen macam awal

Wow.. siap sampai bawa ke mahkamah
but to be fair to him.. teruknya org tu menghina rupa paras baby..

Sebagai celebrity, this is expected, awak tu famous, orang cantik macam siti pun kena kutuk mcm2... Relax je, duit makin tambah.. That's why artis2 veteran tak suka dedahkan anak2dan keluarga contoh rosyam nor...anak2 dah besar baru kenal sape anak bini... Simpan lah duit nak bagi kat loyer tu untuk future anak...

Parents mana tak sakit hati anak kena kutuk...so keep them out of the limelight

Ps. Yg suka kutuk tu, bertaubatlah...

Elok je pon enak die...

Rasa ada baca somewhere orang kata anak black macam b e r u k. Haish nak sebut pun tak sanggup. Baby lagi kot.

ungku rasa isteri black yang salah dalam kes ini, kenapa tidak lahirkan anak yg comel yg beoleh membuatkan insan yg mengutuk anak black tu untuk berkata bahawa anak black itu comel sangat2

gigih lagi nak komen kt ig retis.. tu la padahnya.. tp mmg melampau la samakan ank org tu dgn haiwan..

Ayah mana la yang tak berang bila anak yang kita sayang telah dihina oleh orang-orang yang bermulut puaka ni.., pastu anak disamakan dengan binatang..

Miss A pun tak sampai hati nak sebut perkataan yang telah dikeluarkan seorang individu kepada anak sulung Black Hanifah..

Januari lalu Black dan isteri telah menyambut kelahiran anak sulung mereka, nak dijadikan cerita ada pulak pihak yang akal pendek ni tetiba mengutuk anak Black iaitu Khaleef Dayyan..

Menerusi temubual bersama Melodi Ahad lalu, memang Black betul-betul bengang dengan individu yang mengutuk anaknya di laman sosial..

“Dia kata anak saya beruk, maksudnya dulu kau pernah jugak jadi beruk. Isteri aku cantik, anak aku sempurna. Itu anak aku, kau nak cakap apa, cakap. Tapi jangan aku jumpa kau depan-depan, aku rembat muka kau,” tegas Black penuh perasaan..

Yang pasti memang Black nak mencari individu yang menghina anaknya tu.. Miss A pun setuju sangat apa yang Black ni cakap.. Kalau jumpa depan-depan kau rembat je muka dia Black.. Dah macam bagus sangat nak menghina ciptaan Allah.. Macam-macam hal..

http://www.utaranews.com/2015/03 ... inya-disamakan.html

Tindakan yg bdoh..ko tak tahan kna kutuk yg ko expose ank ko bt pe?? Kalo kna kutuk bt bodo je sudah or block je bis cte..

harap diteruskan kes ni
supaya keyboard warrior bhati2 bila menulis

Aku sokong je black ni. Suka hati je nk samakan anak org dgn binatang. Apa dia ingat, dia jz menaip je, xde sape brani amek tindakan kot

Elok jugak kalau disaman je sampai tinggal spenda....baru dia tau guna otak sikit next time kalau nak menulis...

daiman replied at 9-4-2015 04:31 PM
apa yg orang kutuk anak schawal..?

org tu suh scyawal buat hidung anak die mancung since skrg ni hidung die kemek xslp aku..