CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kEk_KeL@d|

RaBun di CEREKARAMA

Sinopsis Rabun :

Secara ringkasnya, filem ini mengisahkan pasangan suami isteri, Pak Atan (M Rajoli) dan Mak Inom (Kartina Aziz) yang baru sahaja pencen dan hidup dengan penuh kasih sayang dan juga keanehan seperti suka bermain dan berlawak seperti kanak-kanak yang jarang terdapat pada orang lain. Suatu hari, Pak Atan dan Mak Inom yang tinggal di bandar bersama anak perempuannya mendapat peluang untuk berpindah ke rumah yang diwarisi daripada bapanya di kampungnya. Walaupun begitu, mereka tidak akan menetap di situ sebaliknya hanya akan berada di situ ketika di hujung minggu.

Pak Atan dan Mak Inom ini mempunyai satu tabiat yang buruk iaitu suka untuk menilai orang pada luarannya dan antaranya adalah anggapannya bahawa orang di kampung itu baik-baik belaka dan yang hodoh serta buruk itu adalah milik orang bandar. Yem, anak lelaki Kak Nor yang juga jiran Mak Inom adalah seorang lelaki yang pendiam dan ini membuatkan Mak Inom menganggapnya seorang lelaki yang baik. Malangnya pada suatu hari, segala tembelang Yem pecah jua akhirnya apabila lelaki Cina yang diupah oleh Mak Inom untuk membuat lantai simen di hadapan rumahnya memberitahu Mak Inom kos yang sebenarnya ialah RM1000 bukannya RM2000 seperti yang diberitahu Yem. Selepas kejadian itu, Mak Inom telah tidak akan mempercayai seseorang itu sepenuhnya dan membuat penilaian secara semborono.

Rabun telah menggamit suasana di Festival Filem Singapura dan Cinemaya New Delhi dan telah memenangi Malaysian Video Awards 2003 bagi kategori Best ASEAN Film (jangka masa melebihi 60 minit).

Yasmin Ahmad

[ Last edited by Rhyno on 20-1-2004 at 06:53 PM ]

Originally posted by GAIA at 20-1-2004 02:13 PM:
Lama gila tunggu Rabun nak muncul....dulu terlepas tayangan dia kat DBP..ingat nak kuar kat GSC, tak jadi rupanya....

haah.. ari tu kata nak tayang kat wayang kan.. tapi takpe.. ni free punya

Akhirnya rabun ditayangkan jugak.. Kena tengok ni.. cam best jer sinopsis dia..

tak sabar nak tengok... dah cancel semua appointment just nak tengok film nie hehe

tengok iklan die
pengarahan cam ade bayangan pengarahn iklan gituuu

pagi tadi diaorg bertiga di HMI TV3... tapi diaorg sempat sembang sket jer... scene kartina berkemban tu kena cut rasanyer sbb pagi tadi diaorg cakap ada scene yg kena cut... yasmin pelik kenapa nak cut scene mandi bersama tu.. padahal ada scene? yg lebih teruk dari itu lepas di tayangkan di TV M'sia... kartina kasik contoh telenovela yg banyak memaparkan gadis? yg seksi tak ingat tu... siap fokus lagik bahagian? tertentu... ni scene yg menunjukkan kemesraan suami isteri ( mandi bersama... bukannyer berbogel.. ) di potong... aku tatau scene tu camner so tak leh nak komen banyak kenapa di potong tu... yasmin cakap dia nak buat filem tapi tak de budget so dapat buat drama jer la... pengarah pun tak de gaji katanyer sbb tak cukup budget... so... sabtu ni mmg aku tertonggoklah depan TV as always... ;)

[ Last edited by aYuGiLeR on 22-1-2004 at 09:39 PM ]

Follow Us
zacky This user has been deleted
mcm best jer...

sikancil This user has been deleted
Originally posted by Remy_3D at 21-1-2004 04:27 AM:
tak sabar nak tengok... dah cancel semua appointment just nak tengok film nie hehe

tul..sama2 tgu tgk citr nih..pas 2 sama2 kiter smbang yer...msti byk giiler komentar2 dari pakar2 seni kat cini.. heheheheeh. xper..komen membina..

hahahhaha  mesti terasa jer..yusof selam ngan razak tui...buat pelem tak kemana mesia jer..ni yasmin perhhhh br 1st drama dah ke itali..huhhhhhhhhhh

siang tadi baru tgk promo Rabun .....
tgk cam best tp mmg best pun
n menang award kan ....
dah lama tak tgk cerekarama ...

mmm ... tgk cite Rabun .. w/pun ada miss ....
respek aaaa sapa buat skrip cite nih ...
tak boring langsung .... n lawak pun ada ...
combination antara Kartina n M. Rajoli mmg kene ...
n pelakon2 baru pun best ....
worth it to watch ... kalau ada VCD .. mmg Fly nak beli ....
sebb tak tgk betul2 ..

tengok gak citer nih tadi
tapi tak paham aa
sesape leh terangkan tak..

seek1u This user has been deleted
ntah..aku dah tgk citer ni..biasa je...:stp:

Originally posted by 蝯z坞悬衻 at 25-1-2004 12:26 AM:
ntah..aku dah tgk citer ni..biasa je...:stp:

hoh..tu la..biase je..campo boring boring :stp:

aku tgk gak citer nih..aku mungkin rabun sikit bab2 menilai ni kot tapi aku rasa drama ni ok jugaklaa..nak kata terbaik tu takdelaa..atau aku sendiri yg rabun tak tau menilai hasil seni yasmin ahmad yg dengarnya sampai tercalon ke peringkat antarabangsa...bila aku nengok citer ni aku tak abis2 tanya diri aku bilalaa citer ni nak habis...aku paling tensen bila scene apek yg slalu belakon ngan adibah tu...dahlaa cara dia cakap macam tak makan seminggu...ke memang dah cara dia cakap cam tuh...citer tuh macam berserabut dan bercelaru sikit..tetiba je si yem tu rebah kat tangga...aku ingatkan dia dah mati tapi last2 hidup lagi...satu2 scene tu terlalu lama cth macam waktu diorang main permainan last skali tuh..lamanya sampai naik boring aku...lagi satu scene orchid belajar kete ngan yassin tu..diorang bercakap punyelaa lama....

kira best jugak la kot walaupon tak paham ckit2...

yg klako bile m rajoli suh kartina jaga2 masa memandu ade org kat depan, padahal bkn org tp jambatan. ceh!!

Originally posted by senahsirap at 25-1-2004 12:34 AM:
aku tgk gak citer nih..aku mungkin rabun sikit bab2 menilai ni kot tapi aku rasa drama ni ok jugaklaa..nak kata terbaik tu takdelaa..atau aku sendiri yg rabun tak tau menilai hasil seni yasmin ahma ...

belaja keta .. tp guna BMW ..

Tak paham lah cita nih! Ending dia apsal camtu!!??? Pastu apsal Yem mati idop balik plak tuh, kanina!! Aku tau ler nak buat cita artistic, kunun seni lah tuh, tapi kalo yer pon janganlah sampai tambah memeningkan kapla aku yang memang fening nih, gampang tul! Tapi memang tak nafikan filem nih the very good lar, dari segi keseniannya. Antara terbaik penah aku tengok.

seek1u This user has been deleted
Originally posted by awoks at 25-1-2004 12:30 AM:
hoh..tu la..biase je..campo boring boring :stp:

tu yg aku eran..sampai jd calon drama terbaik..takde spesial apa2 pun..:eek:

meeonly This user has been deleted
Originally posted by Rhyno at 03-12-2003 18:49:
Sinopsis Rabun :

Secara ringkasnya, filem ini mengisahkan pasangan suami isteri, Pak Atan (M Rajoli) dan Mak Inom (Kartina Aziz) yang baru sahaja pencen dan hidup dengan penuh kas ...

Wooiii tak nampak pun scene mandi berkemban ni semalam! Diaorang dah p[otonglah  scene ni...

Heii sensitif betoi FINAS ni