CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: feuersturm

Gangguan Belaan Yang Berterusan!

pearl.silver replied at 10-9-2015 03:36 PM
I x boley nk pm guna mobile..

Tt bole x i paste link blog mummy u kt sini..

boleh je, saya pon dh lama x jengah tgk. tatau dia update lg ke tak skang nih.

alang nih baik saya je letak sendiri haha

http://debumelukut.blogspot.com

jgn bgtau dia pulak anak dia dok bukak cite hantu family kat sini, bising kang

feuersturm replied at 10-9-2015 05:38 PM

alang nih baik s ...

Hihi..thanks..

ok nak tambah cerita. benda nih jadi 2 tahun lepas, baru teringat balik. cerita pendek je
anak sulung saya lelaki, masa tuh baru berumur 2 tahun cmtuh. mlm2 kitorang try nk biasakan dia tido kat katil sendiri (tepi katil kitorang je pon), tp tgh malam dia akan bangun nangis nk tido atas katil kitorang gak. so last2 give up and biar je la dia tido sekali.

satu malam tuh, tgh tido sedap dibuai aircond tiba2 kitorang tersedar dia menangis. ingatkan nak susu la cm biasa. offer susu tanak. nangis makin kuat, dh mcm ada sakit somewhere dah nih. check2 takde kena sengat insects ke ape ke pon, perut pon tak kembung. so kitorang dok dukung kejap, letak kejap, tepuk dah nyanyi dah, selawat dah, apa pon tak jadi. tengok jam dah kol 3am. adoi esok keje, camne nih.

letak balik dia atas katil, dok meraung sungguh2, air mata dh mengalir byk dah. wife dh naik risau. saya ckp kat dia u pegi siap2 lah kita bawak pegi emergency. takut ada sakit pape je yg tak nampak kan, risau jugak. so wife bangun tukar baju pakai tudung, saya temankan anak atas katil sambil terus cuba tenangkan dia. tgh2 nangis tuh dia angkat tangan dia tunjuk ke tingkap bilik cakap 'tanak tanak'. ah sudahhhh. saya buat bodoh je, teruskan tepuk2 dia

wife dah nervous, suruh saya pegi check. aduhh, terpaksa la beranikan diri. jalan pegi tingkap, slow2 selak langsir. dalam hati berdoa jgn la ade pape, jantung dh laju dh nih.

SRAPPPP selak langsir, takde pape pon. tgk tepi2 pon xde ape. same je view mcm biasa nampak rumah2 jiran kat bawah (duduk rumah tinggi camtuh la view dia). tutup balik, dgn lega hati bgtau wife takde pape pon la. saya pulak pegi toilet basuh muka jap nk g hospital nih.

keluar toilet, eh dh slow dh dia nangis. cam teresak2 je jap then dia stop nangis. dia pandang tingkap dan cakap "bye bye kakak", pusing badan dan tido. ahh memang tido bukak lampu la malam tuh sampai pagi hehe

addoooiii... bye2 kakak yee.... huuhuu.. tingkat berapa tu kakak leh duk kt tingkap tuuu...huuhuuuuu... leh terobang ye.. serem weeehhh...

Shahreen74 replied at 11-9-2015 01:56 PM
addoooiii... bye2 kakak yee.... huuhuu.. tingkat berapa tu kakak leh duk kt tingkap tuuu...huuhuuuuu ...

tingkat 8, kakak tuh cuci tingkap kot frm luar

Fuhhhhh..bye bye kakak..??

Follow Us
feuersturm replied at 10-9-2015 05:38 PM

alang nih baik s ...

kt ofis kene block kau
selalunya blog2 ni blh je bkk

feuersturm replied at 10-9-2015 05:57 PM
ok nak tambah cerita. benda nih jadi 2 tahun lepas, baru teringat balik. cerita pendek je
anak sulu ...

Alaahhhhaaii.. tu yg tanak tu. Tapi budak2 ni kalau dah tunjuk2 nangis2 adala tu yg dia nampk.. cmnela ghupe 'kakak' tu ye? huhu..

Assalam, nk ty otai2 kalau pagar rumah yg terdiri dr jin2 ni ( contohnya hantu raya) , die blh ganggu tak jiran2 kat sekeliling kalau tuan die dh meninggal?

Sbb rmh jiran mak sy mmg asalnya dihuni oleh 2 keturunan bomoh yg power jgk la. Sepanjang dieorg tinggal, mmg dieorg selalu bercerita nmpk ular berlingkar dlm almari/ handbag:/dapur dll.
Slps dieorg meninggal, rumah tu dibiarkan kosong dkt2 dua thn jgk. 6 bln lps ada penyewa msk. Tenant ni ada 3 org ank kecil2. Yg kecil2 tu slalu nangis2 sambil ckp ada hantu hitam tinggi mata merah kat tgh2 gate nk msk rmh. Lg satu kat blkg rmh tepi pokok cempedak.
Bl ty pd anak owner rmh tu, die ckp tu pgr rumah, kalau org berniat jahat contohnys mencuri x dpt msk la kononnya.
Satu lg tenant tu bgtau mlm2 jam 2pg bunyi org tumbuk lesung batu & x lama lps tu akan ada la bau msk kari. Bunyi org buka & tutup pintu pon slalu die dgr jgk.

RinIna replied at 15-9-2015 11:46 AM
Alaahhhhaaii.. tu yg tanak tu. Tapi budak2 ni kalau dah tunjuk2 nangis2 adala tu yg dia nampk.. cm ...

ohh mmg tanak tahu camne rupe die hehe. mungkin melintas je kot, sbb sekali tuh je anak saya buat perangai cmtuh, nasib baik.

msxx replied at 15-9-2015 04:54 PM
Sbb rmh jiran mak sy mmg asalnya dihuni oleh 2 keturunan bomoh yg power jgk la. Sepanjang dieorg tin ...

fuhh ini kisah naya nih, kena panggil orang try halau tak pon sendiri kena pindah la kot. eh mandai2 plak jawab mcm la tahu sgt haha

saya sendiri baru sekali mengalami pengalaman kena kacau nih, tp kena check balik dulu dh pnah cerita je tak. kang ada yg deja vu lg sekali hehe. sebagai isi masa lapang (tak la lapang mana, kepala dh sakit buat keje, break kejap), ada cerita pendek saya nak share. kebetulan je sebenarnya, tp impact dia mmg berderau darah masa tuh
saya kat fb follow Wujud Paranormal Team punya page, sbb diorang suka share cerita2 hantu dari followers diorang. mmg saya suka baca malam2 before tido, ada satu time tuh every night diorang akan share cerita dari group whatsapp diorang. bukan setakat satu dua, memang bleh baca sampai puas la. kadang2 kalau weekend sampai dekat subuh dok baca lagi, dia punya penangan ini macam

lepas dah seminggu dua saya dok baca, satu malam nih tak silap esoknya weekend. mungkin jumaat atau sabtu malam la nih. saya tgk movie dulu kat tv kat luar, bila dh rasa mengantuk sikit saya tutup lah tv lampu kipas semua and masuk bilik. isteri dgn anak pon dh tido lama. baring atas katil, tangan tgk fon. cari page Wujud dan start baca kisah pertama. lupa dh cerita dia psl apa, tp yg saya ingat ada line mcm lebih kurang ckp setiap pukul 3.07am si pencerita akan mengalami gangguan.

baca je line tuh, mata saya gatal tengok jam. aduh, 3.07am pulak! terus letak fon tepi dan tido hehe. sampai sudah x baca pon apa cerita tuh sepenuhnya, kalau rajin korang bleh la gi carik cerita tuh kat page Wujud tuh sorry bukan cerita hantu kali nih hehe

feuersturm replied at 15-9-2015 05:49 PM
saya sendiri baru sekali mengalami pengalaman kena kacau nih, tp kena check balik dulu dh pnah cerit ...

Huhuhu... nk try carikla wlpon aku ni penakut.. nak2 lau nak p toilet opis ni.. pastu nk tnya skitla kot2 tau. Semalam x leh tido, tgok jam baru pkul 1 lbih pg, pastu layanla game hehe.. tibe2 dgr bunyi bnda jatuh atas atap area dapo kot serentak mcm bunyi pasir jatuh skali, beberapa saat pastu dgr sore jantan kat lua mcm jerit marah.. taula kan sore laki menjerit cane? terdiam aku.. pelan2 p kat anak tido sebelah dia.. tp x dela rase takot sgt pon.. agak2 apo tu ek?

Salam tuan...saya dari Wujud Paranormal Team...Mohon izin dan jasa baik tuan utk saya kongsikan kisah tuan ni di page kami...terima kasih..

https://www.facebook.com/wujudparanormalteam/

feuersturm replied at 15-9-2015 05:49 PM
saya sendiri baru sekali mengalami pengalaman kena kacau nih, tp kena check balik dulu dh pnah cerit ...

Adehhh...Macam tak sangka pulak...sy minta cerita awk, rupanya awak dah up nama kami dulu...terima kasih banyak ye...

jinkalewa replied at 13-1-2016 11:44 PM
Adehhh...Macam tak sangka pulak...sy minta cerita awk, rupanya awak dah up nama kami dulu...terima ...

memang dah lama dok follow page wujud pon kat fb

cerita pendek Jumaat lepas.

hari Jumaat office hours habis sejam awal dari hari lain, memang policy. Before 5pm dah bleh balik, and most of the time memang akan plan kerja cun2 so that boleh balik awal hari Jumaat. Ye lah, end of week memang dah takde mood mane dah kan.

Last Friday busy pulak, memang whole week pon dok busy balik lambat. lepas solat Jumaat, still busy. dah bleh agak dah sure balik lambat lagi. Tahu2 dah 630pm, still kat office. nampak la sorang2 colleague lalu depan meja nak ke lift and balik. takpe lah, teruskan je sikit lagi. Target by kol 830pm nak balik dah.

Dalam 745pm, wife call tanya kol berapa nak balik sebab dia nak prepare dinner.

"dalam setengah jam lagi kot, ade sikit lagi kena settlekan"

"oh ok. ada party ke kat tempat u tuh?"

"party ape pulak, takde orang dah pon"

"dengar macam suara perempuan dok gelak2" dengan innocentnya wife cakap. tengok kiri kanan, semua dh kosong, lampu pon dah tutup except area sini je. sunyi je.

"ok lah, nak kemas2 balik dah. cepat pulak habis keje" terus tukar topik dan end call. apa lagi, shut down laptop terus balik. lama je rasa tunggu lift sorang2, tapi takde pape pon la.

pagi tadi masuk awal sbb nak settlekan yang tak siap Jumaat arituh hehe.