CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5735|Reply: 29

[Tempatan] Bas Lambat Budak Comot Di Viralkan Ibu Bapa Kemalangan Teruk.

Foto budak perempuan berseragam sekolah comot jadi viral
Pix 1: Nozalle Alfred Joe, enam tahun, tiba-tiba menjadi terkenal di laman  sosial selepas dia ditemui dengan pakaian seragam sekolah yang comot di tepi  jalan oleh penduduk kampung. - Foto: WhatsApp

[size=100%]KOTA KINABALU, 13 Januari:
Seorang kanak-kanak perempuan berusia enam  tahun, tiba-tiba menjadi ‘terkenal’ di rangkaian media sosial apabila gambarnya  yang memakai pakaian seragam pra-sekolah, menjadi viral.
Ketua Polis Asisten Komisioner M Chandran  mengesahkan laporan, kanak-kanak perempuan yang dikenali sebagai Nozalle Alfred  Joe ditemui penduduk kampung di tepi jalan di Inanam, kira-kira 10 kilometer  dari sini, sebelum membawanya ke balai polis di sana untuk tindakan  selanjutnya.
Pix  2 (insert into text): Nozalle yang berpakaian pra-sekolah yang comot ditemui  penduduk kampung ketika berjalan kaki balik ke Kampung Kionsom. – Foto:  WhatsApp
“Kami mendapat tahu, kanak-kanak itu membuat  keputusan untuk berjalan kaki dari sekolah Kemas di pekan Inanam ke Kampung  Kionsom semalam apabila bas sekolahnya tidak tiba untuk mengambilnya di sekolah.  Sebenarnya bas itu terlambat tiba.

“Seorang penduduk kampung yang prihatin segera  menghantar kanak-kanak itu ke balai polis untuk mencari siapa ibu bapanya,” katanya.

Chandra berkata, maklumat mangsa segera dimuat  naik ke kumpulan WhatsApp polis dan dikongsi sehingga mereka menemui  bapanya, Alfred Joe.

“Ibu bapa kanak-kanak itu datang ke balai polis  untuk mengambil anak mereka pada jam 7.30 malam,” kata Chandra.

Khabar angin mengenai kanak-kanak itu menjadi  viral sehingga ada yang mengatakan dia ditinggalkan di sekolah selepas ibu  bapanya terlibat dalam kemalangan maut di mana ibunya meninggal dunia di tempat  kejadian, sementara bapanya dimasukkan ke unit penjagaan intensif.

“Khabar angin itu tidak benar. Kanak-kanak itu  selamat dan kembali kepada keluarganya,” katanya.

Sementara itu jurucakap Kemas Sabah mengesahkan  menerima laporan yang sama dan menambah kanak-kanak itu kembali ke sekolah hari  ini, seperti biasa.

TRP

aku xpaham kenapa mesti nk viralkan benda xbetol..

ape yg diorang dpt ek.. hadoiila

tak paham aku cite nie..

fitnah cyber bermaharajalela.. berlumba mencari saham akhirat

byk org dah gila glamor skrg ni.. skit2 nak viralkan... menda tak betul pun nak viralkan

diviralkan untuk mencari waris mungkin.... budak - budak maybe tak tahu nak tunjuk rumah kat mana.... kalo dah viral mesti ade cita tongkok tambah.... nasib dapat berjumpa dengan bapak balik

Follow Us
ms 1st day skola hr tu..ade murid pmpn nangis2...sian plak aku tgk...rupa2nya mak dia x dtg amek dia...aku rs mak dia lambt kot....
aku x bleh arr tgk bdk2 kne tggl camni...sian sgt

Peminat2 viral yg menjadi tukang sebar x bertauliah pun ramai. X periksa dulu ujung pangkalnya. Baca ..copy
...paste dan send. Senangkan.

Akhir zaman...fitnah berleluasa
Dr ummah kelantan yg sibuk sebar fitnah psl banjir mayat bergelimpangan sampai la ke ummah sabah psl bdk 6 thn

kawan2 yang sama2 baik bas x ada ke?
kesian adik ni
mesti penat dan lapar dan dahaga
bahaya plak tu jalan sorg2

sebab tu kena berhati2 dgn khabar angin....

adeh, ank buah iols tahun lepas masa umur 5 tahun pun penah blk sendiri rumah jalan kaki dr tadika kemas.. terkejut ibu dia bukak pintu ank bg salam dah sampai umah.
kes nya ayah dia terlambat ambik, tp mujurlah akak iols tu duk kt kuaters polis tadika tu pun tak jauh dr rumah  dlm kawasan situ gak kot tp bahaya lah takut kena langgar ngn kereta yg lalu lalang jelah.situ pun bukan satu kuaters yg ade byk blok besar kawasan nya.

patutnya cikgu tadika jaga dulu budak2 nih bknnya lepas kan semua gitu je, maybe tadika kemas kan takde transit,tak mcm tadika private yg biasanya sebelah ptg ade transit so cikgu mmg menten ade kt sekolah sampai kul 6 nnt. jd kalo lambat ambik bebudak nih pun,budak2 masih terjaga elok dlm tadika tu.

menyampah org yg n konon2 nk jd yg hebat menyampai berita.ala2 wartawan berita.
sikit2 sila sebarkan demi ummah.sila sebarkn untuk kptgn bsama.yg guna nama islam pun  bnyak.lpstu lupanya berita auta

fifie_olin replied at 14-1-2015 08:21 AM
ms 1st day skola hr tu..ade murid pmpn nangis2...sian plak aku tgk...rupa2nya mak dia x dtg amek dia ...

mmg kesian tgk budak2 nangis walo bkn ank sendiri
smlm masa antar ank kt sekolah pun nmpk ade budak darjah 1 siap  nangis guling2.cikgu plak rentap kasar je tgn budak tu, blh sebabkn kan kecederaan kalo tarik tgn kena angkat badan bukan tarik tgn. sbb budak tu pun melawan.
budak2 tantrum nih kene tenangkn dorang ngn sabar, peluk erat bisik pelan2.
kalo kita pun sama marah2 mmg lg menjadi dia nangis dan ngamuk.

iols plak yg nangis tgk, walhal ank sendiri tak nangis pun tp yela terbyg cemana kalo ank kita yg gitu kan. tah2 budak tu tak sihat ke apa tp tak reti atau takut nk ckp.

Aku xpaham apa kepuasan bila org2 tahap babi ni create cerita yg bukan2 pastu share sana sini....

Ala ksian nya dia adik ni. I phm perasaan dia, maklumlah baru lgk skolah. N tetiba bas sekolah lmbt lak sampai, tu dia gigih jalan kaki blk umah. Nasib baik selamat.

Suchi replied at 14-1-2015 06:55 AM
mmg kesian tgk budak2 nangis walo bkn ank sendiri
smlm masa antar ank kt sekolah pun nmpk ade bud ...

cara aku..kalo ank aku nangis2 x nk mandi aku dtg kt dia..buat muka biase je...pelan2 aku amek tgn dia...terus ank aku ikot je aku bwk dia gi mandi
menjadi rupanya taktik tu..
sblm ni mmg aku main tarik jek...lg la dia melawankan..makin angin la aku
kasar ni lawan nya lembut..br menjadi..

masa bdk tu menangis mana parents dia...xkan tgk jek ank direntap mcm tu...
ni jenis cikgu baran la ni...x de sifat sabar...camne leh jd cikgu pon x taw

mcm cikgu kelas anak aku...lembut je ckp...nama plak ayu...mmg sesuai..
tp takot gak depan kita lembut...smpi ke anak kita kuar taring...uiksss jauhla hendaknyaa

Cikgu tadika tu pun salah...tak bertanggungjawab
budak budak tadika sepatutnya tak dibenarkan tunggu diluar kawasan..
aku dedulu pun kalau ayah atau abg lambat ambik, cikgu bawak pi opis , sbb opis ayah aku kat depan opis cikgu. So kalau diorang nampak ayah aku, diorang bgtau.
Last 2 years pun anak aku, aku bayar lebih kat driver van, minta ambik dari dalam kawasan, hantar taska...ditangan pengasuh sendiri. Alhamdullilah Ok. Cikgu pun bertanggungjawab, kekadang aku gi ngintai tengok camana keadaan anak masa balik dgn van.

Mary_jane replied at 14-1-2015 07:01 AM
Ala ksian nya dia adik ni. I phm perasaan dia, maklumlah baru lgk skolah. N tetiba bas sekolah lmbt  ...

kan semangat dia nk gi skola....yg aku pelik ms dia tggu bas parents dia kt mana....xkan anak tggu bas sorg2...

Edited by scorpionkiki at 14-1-2015 09:07 AM

Apa kata Malaysia ikut contoh UK dlm bab ni...Cikgu kelas tunggu luar kelas...hamya lepaskan murid bila waris Datang...kalau orang lain nak ambik mmg bnyk cikadak unless waris inform sekolah awal awal.

12Next
Return to list New