CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: abe_pi

Crito aku (Ceritaku)

Untungnya tt dpt pengalamn mcm ni...hrap2 tt dpt lg bnyk peluang jumpa depa2 smua lg..jd ada la crita tuk kami kat sni.......cepat2 update ye tt..

@yong posted on 8-1-2015 01:58 PM
Untungnya tt dpt pengalamn mcm ni...hrap2 tt dpt lg bnyk peluang jumpa depa2 smua lg..jd ada la crit ...

Untung la sgt. Klu bleh xnak la "merasa" lg, cukup2 la. Sy ada 1 lg citer last, lps tu maybe amik 1-2 citer ayah sy

abe_pi replied at 8-1-2015 02:27 PM
Untung la sgt. Klu bleh xnak la "merasa" lg, cukup2 la. Sy ada 1 lg citer last, lps tu maybe amik  ...

Untung la 2..bkn smua dpt pengalamn mcm 2...orait tt..cpt2 sambung ya..cerita sapa pun xpa da..jnji da cerita ja..

teddpapel replied at 8-1-2015 12:12 PM
Dulu masa degree kt uitm shah alam ada gak kene benda2 gini.guli2 berdenting, tolak2 perabot la....k ...

macam kenal je..
haha... selalu gak kena pastu buka surah al baqarah,, biar satu umah dengar..

ladyone posted on 8-1-2015 08:05 PM
macam kenal je..

Simptom2 nk kene kacau ni senang je. Pastu, klu berani skit, azan. Bab2 surah ni, kene slalu baca, biar jadikn amalan. Klu time desperate je nk baca, sure xkan kluar. Klu kuar pun, tunggang-langgang. Kene gelak je dek jin setan. Huhuhu

guli2.. btukang.. seret perabot.. minor je kot..
kalo agak hati ada keras sket.. cuba la kasitau sama itu worang...
ini rumah kita duduk.. mintak dorang jgn dok kacau...
bg amaran, peringatan.. x perlu keras.. tp tegas...

Follow Us
Ghost Rider

Tempat : Jalan Jerangau-Jabor, selepas Bandar Al-Muktafi Billah, menghala ke Kuantan
Masa : 1 pagi
Tarikh : awal 2014
Ahli : aku sorang
Suspek : ntahla

Aku keje ikut syif. Dlm 1 shift cycle, aku akan keje lebih kurang 2 hari dan rehat 2 hari stengah. Syok x? hehehe. Sbb masih bujang, aku slalu balik kg kat Kuala Krai or Shah Alam. Sbb tu kete xsmpai 4 tahun, da 200k km mileage. Dah 1 semenanjung da aku travel ngan si Putih (kete aku) ni. Mostly alone.

Peristiwa ni tjadi bila aku otw balik Kuantan dari Kuala Krai. Biasanya dari kg, aku akan gerak pg hari keje. Let say hari ni aku keje tgh hari, lps Subuh, aku mesti gerak balik Kuantan. Tp hari tu hari Khamis, esoknya Jumaat aku kene keje tgh hari tp bos suh aku dtg pg Jumaat tu sbb kami ada kelas kat pejabat. Nak xnak, kene la aku pecut balik Kuantan mlm tu jgk.

Lps Isyak, aku kuar dari kg. Malas btul nk drive. Nothing happen dari K.Krai ke Jerteh. Sungai Tong yg hardcore pun xde apa2. Alhamdulillah. Brenti jap kat kg Gemuruh/Bintang (btul la kot, sbelum LPT 2). Kene teh dulu seround. Masuk LPT, aku lenjan si Putih, xde org la katakan..

Kuar LPT, aku belok kanan, belok kiri, amik jln Jerangau-Jabor. Syok oo layan lap kat sini. Lepas je Petronas Muktafi Billah, hujan da mula turun. Rintik2. So, sbagai anak yg taat pada org tua, aku dgr pesan ayah aku, bawak slow time hujan.

Bawak dlm 100km/j. Layann je. Out of sudden, ada lampu bulat belakang aku. Lampunya terang xterang, malap xmalap. Mcm ni, kdg2 ko rasa mcm terang sgt, pastu ko perasan yg lampu tu malap plak. On n off. Silau sbb aku rasa dia follow aku rapat.

So, aku perlahankn lg kereta aku, nk bagi dia potong. Aku slowkn smpai 60km/j. Mak aih, xnak potong lg. Xper, ko nak main yer. Aku tekan smpai 140-150, lebih kurang tu la. Yg xbeshnya, dia elok je follow aku. Hujan rintik2 td da slow da skit. Aku jenguk blkg, xnampak cam motor. Mata aku plak jd half serviceable bila mlm+hujan.

Aku rasa lain mcm. Bulu betis da meremang ni. Cari CD Al-Quran. Alamak, beg CD kat seat blkg, susah nk capai. Brengsek. As a last resort, aku azan. Kuat tu. Guna suara perut. Klu time kawad, bleh jd parade commander terbaik ni. Bergegar kete aku sbb azan aku yg powerful tu. Hamik ko setan.

Habis je azan, aku intai cermin. Alhamdulillah, da xde. Aku duk pikir2 time drive tu, kalaulah motor, mestila ada tanda2 dia brenti ke apa ke. Org nk mintak bteman, xkan mcm tu caranya. Otak nakal aku trigger, why not aku buat emergency brake. Bleh tau org ke menatang apa yg ikut aku. Tp xkan la.. Hahaha

Guys, ini pesanan ayah aku, bsungguh2 dia pesan kat aku. Klu guna jln Jerangau-Jabor menghala ke Bukit Besi, berhati-hati slepas Petronas Muktafi Billah. Slepas je stesen minyak tu, korang tgk lampu jalan. Slepas je lampu jalan yg terakhir, hingga 3km sterusnya, BERHATI-HATI, ayah aku bg warning lintasan bebola api (maybe penanggal). Usah kata malam, siang pun ada.
Last edited by abe_pi on 8-1-2015 10:22 PM

Info kengkawan, ni lah koleksi cerpen seram xbrapa seram sy. Rasanya xde apa dah yang sy nk share. Sy tulis bdasarkan pengalaman sendiri. In Shaa Allah, klu ada pengalaman baru (mintak2 jauhla), sy akan share di sini. Sambil2 tu, sy akan korek cerita dari ayah, mak n kenalan sy. In Shaa Allah..

abe_pi replied at 8-1-2015 09:11 PM
Ghost Rider

Tempat : Jalan Jerangau-Jabor, selepas Bandar Al-Muktafi Billah, menghala ke Kuantan
...

dulu2.. alik bendang morak tu pong byk gok fireball tu male2..
lo ni xtau la.. kena tanya awok2 hok 'wehi gi 'nyuluh..

halimi78 posted on 8-1-2015 10:13 PM
dulu2.. alik bendang morak tu pong byk gok fireball tu male2..
lo ni xtau la.. kena tanya awok2 h ...

Mok kawe keno situ la, sakit palo, mato xnapok sbule. Tegur bendo wongi. Gi berubat, bereh

abe_pi replied at 8-1-2015 10:21 PM
Mok kawe keno situ la, sakit palo, mato xnapok sbule. Tegur bendo wongi. Gi berubat, bereh

kena mana? muktafi ko bendang morak?
kawasan muktafi billah tu x beso napok gapo...
bendang morak pong x beso 'tembo..

ladyone replied at 8-1-2015 08:05 PM
macam kenal je..

Klu kenai pun wat2 x kenal...hahaha.tu la..

nama je tepi jalan besar.

Time2 lg wat assignment sorang.org

sebelah umah x dengar ke ekk?.

Jln antara muktafi ke b.besi tu bukan ke x elok jlnnya...lubang2 besar. Jarang nak lalu situ...

Penah drive kete mlm ke terengganu...stakat ni alhamdulillah x de apa2 la. Tp pengalamn yg x penah lupa bila kena redah kabus yg agk tebal and x nmpk langsung jln kat area jeli kalu x silap. Mmg x bleh nak agak langsung jln tu lurus ke bengkok. Aku rasa ni la kot org slalu accident mlm2. X nmpk jln. Aku just bawa slow je. Betul2 slow...dan aku rasa jarak masa redah kabus tu mcm lama je. 2 kali kena yg sama dlm satu mlm tu. Satu tmpt lg atas sikit dr jeli...

Tp mmg best jln mlm2...jln mcm kita yg punya...hehe..

melzal posted on 9-1-2015 11:31 AM
Jln antara muktafi ke b.besi tu bukan ke x elok jlnnya...lubang2 besar. Jarang nak lalu situ...

P ...

Baru je lalu sbelum banjir. Kalau
lepas petronas da resurface, xde lubang sgt. So far ok je. Tp lps banjir xtau la. Bjalan malam ni, kene ikut petua org2 lama. Ada 2-3 benda yg sy tau..

abe_pi replied at 9-1-2015 11:41 AM
Baru je lalu sbelum banjir. Kalau
lepas petronas da resurface, xde lubang sgt. So far ok je. Tp l ...

Oo...ye ke....apa petuanya kongsi la.....biasa kalu jln mlm2 ni rasa tenang je. Rasa best je. Mungkin sejuk. Siang hari kan panas rasa mcm nak mrh2 je....

melzal posted on 9-1-2015 12:54 PM
Oo...ye ke....apa petuanya kongsi la.....biasa kalu jln mlm2 ni rasa tenang je. Rasa best je. Mung ...

Ni petua je. Kwn2 xsebaya yg ajarkan, tp sy x amalkn pun. Klu xnak gangguan makhlus smasa dlm perjalanan, simpan dlm kete benda2 tajam cam duri landak. Selain tu, kuda laut kering pun bleh. Ni ikhtiar je. Jgn nisbahkn benda ni bkuasa utk halau makhluk2 halus yg mgganggu kita. Tiada daya upaya selain Allah sahaja yg bleh mmbantu kita. Objek2 tu perantaraan sahaja. Seelok2nya penyimpanan objek2 tu seiring ngan doa/surah amalan tertentu kita. Ok? Last edited by abe_pi on 9-1-2015 03:30 PM

@melzal betoi dah yg @abe_pi pesan tuh.. wp pakai kaedah petua ke apa..even dgn bacaan dr surah memana.. iktikad wajib jaga... la haulawala quwwata illa billah...

ado jugok lalu guna jalan tu kalu nok kelik jerteh... x pernah tahu plok kisahnye..

anno_miss posted on 9-1-2015 03:49 PM
ado jugok lalu guna jalan tu kalu nok kelik jerteh... x pernah tahu plok kisahnye..

Jale mano2 pun ado, atah rezki kito jah

abe_pi replied at 9-1-2015 03:12 PM
Ni petua je. Kwn2 xsebaya yg ajarkan, tp sy x amalkn pun. Klu xnak gangguan makhlus smasa dlm pe ...

Oo...ok tq....sygnya...dulu ada org bg duri landak. Tp dah x tau kat mana pegi dah...dah pindah2 x tau pegi mana dah...kuda laut tu kat mana nk dpt. X penah nmpk kat sini. Saje tnya....Penah nmpk ada jual kat psr tawau x silap. Kat sini x nmpk lg