CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 10939|Reply: 61

Sekadar bertanya.......

Assalamualaikum & Salam sejahtera semua...

Mungkin pertanyaan sy ini dh pernah ditanya jd sy susun 10 jari mohon maaf terlebih dahulu ya....

Semalam.....sy pulang ke rumah dlm jam 7.15pm....penat badan sambil mbawa judah bbuka puasa...setelah mbersihkan diri n menunaikan kewajipan sy terus menjamah menu nasi goreng kosong pasar malam rm3...dalam jam 9pm...sy mbaringkan diri di atas tilam yg empuk sambil bmaen permainan psp.....

Kira2 jam 10 lebih....tiba tiba kedengaran bunyi org tgh memaku dinding umah....bunyi nya amat jelas & dekat....utk pengetahuan..sy mnyewa di uma flat tgkat 5...plg atas...penat oo naek turun flat....hehe...ok2...berbalik pda bunyi memaku tu...sy buat xtau je...malas nk layan sbb tgh syok layan game....bunyi tu berlarutan agak lama...lebih dari 5minit...jd sel2 otak sy berhubung...sy mbuat hipotesis & inferens di mana mustahil la ada org yg dok rajin sgt2 memaku dinding mlm2 cmtu....

Dalam x semena2 tu....hati sy mula mrasai cuak...takut....tp di kuatkan semangat utk tidak melayan bunyi tu...dan kemuncak acara tu..bunyi tu menjadi kuat...ibarat berlaku di sebelah dinding bilik sy...sy trus bgn duduk dan amati bunyi ketuk ketuk ramadan tu...hehe...  agak lama sy amati...akhirnya tiada lg bunyi2 ketukan itu....dan disebabkan amat amat penat....sy tertido......

jd persoalan sy....sy pernah bca dlm thread sblm ni....bunyi2 cmtu mnandakan ada pghuni lain selain kita kn?? ....dan ianya signal utk mberitahu kewujudan mereka.....takut plak tibe2 mlm ni berulang lg bunyi ketuk2 tu...huhu...

Sekian..maaf..sekadar bkongsi & btnya.....

Wassalam

Rate

1

yezzaa.. ada penghuni lain tu.. jin kot.. umah aku tingkat 8..dulu2 selalu dengar bunyi guli..ketuk2 lesung batu pon ade gak.. pastu dgr org lari2..

iwan007 posted on 2-12-2014 04:45 PM
yezzaa.. ada penghuni lain tu.. jin kot.. umah aku tingkat 8..dulu2 selalu dengar bunyi guli..ketuk2 ...

jadi.....bunyi tu hnya nk bgtau kewujudan mereka la...atau ada sbb yg lain....

Cuba check rumah jiran-jiran sebelah, adakah berpenghuni atau kosong.
Jika kosong, maka betulla tu ada 'penghuni'

selalu jugak terdengar bunyi guli atau benda bebola jatuh dari tingkat atas, walhal rumah ditingkat atas sudah tidak berpenghuni. ermmmm

Clover_Hill posted on 2-12-2014 04:54 PM
Cuba check rumah jiran-jiran sebelah, adakah berpenghuni atau kosong.
Jika kosong, maka betulla tu  ...

jiran sebelah jrg ada kt uma sbb tu 2nd house dia..xtau la dia ada kt uma ke x...

tp mmg jelas bunyi tu smlm...xtau la kn...xkn la ada org dok rajin sgt dok ketuk2 dinding uma kn...hehe

Follow Us
saya pun pernah dengar bunyi ketuk2 waktu maghrib ni. constant je bunyinya. waktu tu lurus bendul, sy pegi tegur tu bunyi apa. nasib baik dia terus diam. kalau jadi benda angker, mau lari tak cecah tanah

btw, mmg konfem bukan org yang mengetuk, sebab sebelah tu toilet

iwan007 posted on 2-12-2014 04:45 PM
yezzaa.. ada penghuni lain tu.. jin kot.. umah aku tingkat 8..dulu2 selalu dengar bunyi guli..ketuk2 ...

samalah
wat tak reti je
dulu2 mcm pelik n takut gak skrg nih wat tak reti malas pikir.. tambah3 bunyi gitu selalu gak kedengaran di siang hari buta..

Pernah juga dengar bunyi orang memaku ni. Mcm betul2 dekat bahagian luar dinding bilik aku tp bilik aku menghadap laman. Adik aku kata neighbour tp mcm pelik je. Aku iyakan jelah. Mungkin betul juga.

LipasComel posted on 2-12-2014 05:46 PM
saya pun pernah dengar bunyi ketuk2 waktu maghrib ni. constant je bunyinya. waktu tu lurus bendul, s ...

Dulu aku pun pnah. Pukul 2 pagi dlm kelas kat kampus. Bunyi mcm org main kejar2 kat tingkat atas. Aku pegi tegur. Aku kata sape lah gi main kejar2 kat atas ni. Lepas tu terus dinding bergegar. Kelam kabut kemas barang keluar dari situ. Rupanya ada org penah bunuh diri kat situ.

mystica posted on 2-12-2014 07:24 PM
Dulu aku pun pnah. Pukul 2 pagi dlm kelas kat kampus. Bunyi mcm org main kejar2 kat tingkat atas.  ...

angkernya...

hmm umah aku flat gak. tggat 4 plg ats. tp aku kerap gak dgr byi2 org memaku la..byi drill la.. aku anggap jer la org bwh. tp yg aku geram mlm2 lak tu. rajin tol org tu. anggap jer la tak de pape. risau lak aku . huhuhu..dah aku duduk sorng kat umah....wiken baru asben ade. huuuhhuu....

kelmarin rumah jiran tingkat atas flat aku bunyik org menumbuk sambal....jiran aku tu balik kampung..baru aku niat nak intai ikut bhgian dapur teus senyap...

lain kali kalau bunyi lg ko, tegur la... biasanya terus diam... tp selalunya makin galak bunyi... ehheheee

byk rumah flat ke kondo ke mengalami situasi ni
mula2 takut la tp lama2 dah lali dah biasa dah

kalau rumah flat mmg biasa sgt bunyi2 mcm tu..
sblm ni aku pun dh bnyk kali alaminya sndr..
blh jd gila hari2 dengar bunyi dinding diketuk..
org berlari2..kekadang rumah bergegar..
kalau duduk dlm bilik mmg tak dengar bunyi apa2..
duduk kt ruang tamu jer akan dengar mcm2 bunyi..
bunyi ni jugak ikut musim..katala minggu ni akan dengar sblh rumah
ketuk dinding..hari2 selama seminggu akan dengar..tepat jer pkl 12
tgh mlm start la..sampai dh x tahan aku pg jumpa jiran sblh tanya
dia sbb apa ketuk dinding mlm2..anak2 nk tido..dia ckp xde pun dia ketuk
dinding..so aku dh tahu jwpnnya..
skrg hari2 aku akan dengar org berlari2 kt atas rumah..
x sura la mmg budak2 berlari atau benda tu..
kalau terjaga pkl 3 pagi slalunya aku akan buat susu anak dan
tukar pampers anak..xde pulak dengar apa2..x rasa seram pun..
tp kalau bunyi pun aku dh x heran..dh lali..malas dh nak layan..

Rate

1

Bila baca ni baru aku perasan aku pernah alami rupanya ketuk2 ni.. Aku ingat sepanjang hidup aku sekali waktu kecik je jumpa makhluk lepas tu tak ada jumpa or dengar pape dah..

Selepas SPM 4 tahun lepas aku tinggal rumah abang kat Bangi. Flat.. Memang biasa dengar ketuk2, drilling, tumbuk sambal belacan
.. Waktu tu aku tak layan forum lagi so aku tak tahu tu sejenis gangguan. Siang2 aku dok sorang sbb abg dgn kak ipar kerja. Aku tak rasa takut sebab bila aku dengar ketuk2 tu sbb aku rasa ada makcik2 kat flat2 tu so klo pape hal jadi aku boleh jerit..

Assalamualaikum...hye semua.....nk update skit la ye....smlm blik uma risau la jgak takut2 kjadian berulang kmbali...jadi apa yg sy buat...lpas mgrib...sy sibukkan diri dgn mula memasak di dapur....lpas tu psg tv di ruang tamu...dgn niat nk memeriahkan suasana dlm uma...mybe sebab suasana uma yg siang pn suram mlm pn sunyi itulah yg mnyebabkan kejadian2 tu...

Dlm jam 9 lebih...mata pn dh kuyu...sy baring smbil lyn fb....dok risau la jgak akan ada bunyi2 tu kn....tp dlm dok tunggu tu sy trus tlelap....alhamdulillah...xdgr la sbrg bunyi....hehe...nk tgk mlm ni plak...ok boss dh pggl....wsslm..

mmg ada jiran yg ketuk2 paku kt dinding kot... selalunyer bunyi2 tu akan berterusan.. ni dgr bunyi tu baru sekali jer ke?

bukan kat rumah je. kat ofis pun sama. ofis lama aku dulu tingkat atas kosong bertahun2. lepas kol 6.30 je mesti dengar bunyi kerusi meja disorong tarik. x habis2 mengemas alih meja kerusi. tapi x de org. gelap. elektrikpun x de.