CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] Bimbang belanja kahwin mahal lepas GST?Betul ke?

lavalive posted on 3-11-2014 11:16 PM
amender yg ok...amender..??

Dah 40k DLM bajet dia...oklah tu..jgn meminjam nanti jd Greece susah lah..bengrap.

Peya posted on 3-11-2014 11:24 PM
40K??? Makkk aiii mahalnya. Aku yg x sampai 20k ni pun dah rasa tercirit...

X smpai 20k?? Ko pompuan kot...

aku laki,at least 10-15k dah hangus utk wang hantaran pompuan,so camner nk dpt <20k all in one

Anak_Nogori posted on 3-11-2014 11:24 PM
Dah 40k DLM bajet dia...oklah tu..jgn meminjam nanti jd Greece susah lah..bengrap.

membazir tu kerja syaithon...

axl_bach posted on 3-11-2014 11:28 PM

aku laki,at least 10-15k dah hangus utk wang hantaran pompuan,s ...

habis la lu...

lavalive posted on 3-11-2014 11:29 PM
membazir tu kerja syaithon...

Yelah...bazir tu kerja setan...ni dia tak bazir..jemputan agaknya 2k..sekarang belanja kawin bukannya murah..

Tak nak bazir...akad nikah pas tu jamu sedara je DLM 50 org...aaas..tu jimat

Anak_Nogori posted on 3-11-2014 11:34 PM
Yelah...bazir tu kerja setan...ni dia tak bazir..jemputan agaknya 2k..sekarang belanja kawin bukan ...

itu la sebaik2nyer islam....

pelamin tarak payah..tukar2 baju tak perlu..fotoshoot tepi kolam ikan tak payah..karaoke tak perlu

buang itu buang ini...jimat banyak tawww.

Follow Us
aechae posted on 3-11-2014 08:37 PM
eleh eksyen....mentang2 la da lepas

share tips dgn axl_bach tu haa

kite gak buat simple2 je... takde sanding bagai....
sesapa nak kahwin klau mak pak pompuan nak hantaran mahal2 bolayan....

yg tak kahwin lonely tu sibuk gak nak komen.... kahwin ngan terung dah le.. lg jimat...

axl_bach posted on 3-11-2014 10:01 AM
Bkn nk riak tp pada aku mmg camtu kot nilai perkahwinan nowadays...

adik aku kawin tahun lepas  ...

banyak gila, my brother dan sis kawin serentak dengan pasangan
memasing tahun ni pun tak habis 30 k.

yg penting lepas kawin jgn duk menumpang rumah bini...

bila2 boleh kena halau cam kucing sakit sopak..

axl_bach posted on 3-11-2014 07:15 AM
Its not about nk kena berhutang or x....tp unnessessarily blanja duit mmg aku x suka......eventho  ...

so u takut diumpat gitu,
me pun lebih dari mampu masa kawin buat kenduri 3 hari 3 malam kalau nak, sebab
my husband kasi dalam dollar, but no way ku biarkan
orang lain tentukan apa me nak dalam hidup.

duit kawin tu sebahagian yang tak dibelanja
buat majlis grand sampai hari ni masih dalam my bank..

sian sutun kejelesan hahahh....

Anak_Nogori posted on 3-11-2014 11:34 PM
Yelah...bazir tu kerja setan...ni dia tak bazir..jemputan agaknya 2k..sekarang belanja kawin bukan ...

Tu la pasal....

ikutkan jemputan aku dlm 2k, sorg mkn rm7-8....so 2000 dh dlm 14-16k just utk jamuan makan.....mana lg sewa dewan, hantaran,mas kawin bagai....mmg xdpt laa <20k......

faraway1 posted on 4-11-2014 12:04 AM
banyak gila, my brother dan sis kawin serentak dengan pasangan
memasing tahun ni pun tak habis 30 ...

X habis 30k?? Camner dpt tu...aku kalo bleh pun nk gak <30k tp cam susah jer...yg bajet aku 40l tu pun dh tolak doorgift,foto bagai

dah duk rumah bini tu jgn culas bayar tenet pulak..

nanti tenet kena potong lagi....bini ngamuk..bini halau..

tido dlm kereta la pulak....

Yap aku pompuan hehehe, aku amik catering yg murah tp sedap (dah pernah rasa masa majlis org lain), pelamin yg simple tp cantik, door gifts yg paling murah (sbb beli yg merepek2 nti org buang gak, vip je aku nk wat special sikit), pastu cameraman aku tgh deal tp tu pun nk yg paling minima. Aku kene pikir nak hidup lepas kawen. Xnk berhabis utk kenduri sbb masa depan lg penting. Yg dekat 20k ni pun dah ketaq lutut

alaaa...kalau ikut rukun nikah senang je kahwin ni x belanja mahal pun...i mean ntah yg besaq blanja tu sbb nak ikut adat , orthodox sungguh  yg bukan dlm rukun nikah pun.

my friend i salute her for humility dan cara dia menginsafkan saya sebab saya nampak dia buat kad jemputan ala A4 yg style tahun 1980s tu .....cyclostyle machine? pernah dengaq ka ? sapa cikgu dia tau ni ...yg dok print kertas A4 dan kena tulis kad kertas stencil...( ingat ke bebenda ni dulu cecikgu yg berumuq 60 years tahu ni , atau kalau ayah mak guru )

okay je...yg printed wangi semua ...okay gak tapi ntah ke mana..dan ada yg printed but innalillah tak tertakdir  adapun majlis perkahwinan itu ...so buat ape membazir...i pi kursus kahwin di mana seorang penceramah tu pun dia baru langsai hutang majlis kahwin dia beberapa tahun yg lampau...

Last edited by mbhcsf on 4-11-2014 12:26 AM

skrg ni kenduri kat kampung ke bandar ke lbh kurang je..
kalau di kampung/felda... ada je yg x kena di mata jiran2.. mcm dia pulak yg nak kahwin..
dulu khemah pakai pakatan blok punye je.. skrg dh x main.. semua berlawan sewa kanopi yg siap ada kipas.. x cukup siap ada langsir lg..

bab makanan tu ok lah.. normal.. and yg untungnya x payah guan katering.. sbb dorang biasanya akan rewang sesama memasak bagai.. so jimat duit katering.. cuma kena keluar belanjan beli barang2 utk dimasak tu je lah.. mcm Ayam, daging, bawang, kentang, rempah2, gula, susu, kelapa, dan sebagainya.. cecah ribuan jugak utk belanja bahan2 masak..  kena diingat makanan bukan hanya utk tetamu saje. tapi utk org yg dtg rewang tu sekali.. biasanya sehari sebelum majlis..

then masuk plak bab photographer + mak andam + sewa baju + pelamin bersanding & pelamin makan berdamai. pelamin pun skrg masing2 dh pasang kat luar rumah.. pattern pelamin plak x nak kalah mcm buat kat hotel gamaknya!

bila tetamu dtg kena lah bg doorgift pulak. doorgift pun dh canggih2 skrg ni, paling2 cincai pun jajan2, air kotak, telur etc..
lps tu biasanya org yg rewang (ahli2 blok) kena bagi hadiah tau.. biasanya kain batik, kain ela utk buat baju, kain pelikat, dsbgainya.
belanja utk doorgift & hadiah je dh berapa ribu..
tak termasuk lg sewa org karaoke + DJ.

lg lah kalau rumah A dh start benda2 baru, nanti esok lusa kenduri kahwin rumah B pun akan ikut, lps tu rumah C pun ikut, lama2 jd trend! cthnya mcm cabutan bertuah tu lah.. dh jd kemestian pulak! hadiah x nak kalah, kipas angin lah.. periuk nasi lah, pembakar roti lah... tu duit semua tu!
kalau tak difollow trend tu, mula lah akan jd bahan cacian & upatan jiran tetangga!

biasanya kat kampung/felda ni biasanya belanja kahwin kadang mak bpk yg sponsor.. kadang 50/50.. kadang 30/70... ikutlah.. ada tu kadang mak bpk yg lg excited buat majlis kahwin anak.. yelah sedara ramai, belum campur kawan dia lg.. mau dijemput 2000+++. tu kadang x cukup makanan.. x pandai bajet.

pastu bila majlis dh selesai mula la kira duit salam kerok tu utk bayar hutang piutang!

seriously , mak ai banyaknyer

why?

what to do kan orthodox kan ...i mean adat kita ni ...nak kena hantaran la nak kena  itu ini bagai  hassle lah bebenda lagu ni. lemaih dengaq.

axl_bach posted on 4-11-2014 12:09 AM
Tu la pasal....

ikutkan jemputan aku dlm 2k, sorg mkn rm7-8....so 2000 dh dlm 14-16k just utk j ...

my sister nikah in 2002,  my bro in law cuma bayaq RM  8 000 je...the rest my parents sponsor catering , tu pun kami hampuk catering tu sebab cemerkap buat keja tak sampai astandard langsung mmg kena bantai lepas tu seriously ...