CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6155|Reply: 31

Hutang Kad Kredit

Assalamualaikum/Salam Sejahtera,

Just nak mintak pendapat forumer semua berkenaan hutang kad kredit saya. Sebelum ni saya mempunyai 2 kad kredit. Then saya dah terminate salah satu dari kad kredit tersebut. So outstanding dari kad kredit A telah dimasukkan kedalam kad kredit B secara Balance Transfer. Outstanding untuk kad kredit B adalah sebanyak RM2K manakala balance transfer adalah sebanyak RM1K so total outstanding RM3K.. Saya rasa terbeban dengan jumlah sekarang..Baru-baru ni saya telah ternampak iklan di fb mengenai financial consultant..Saya telah menghubungi consultant dan beliau mencadangkan saya buat pembayaran secara easy payment plan.. Saya perlu membayar sejumlah wang untuk stopkan interest bank dan seterusnya saya hanya perlu bayar minimum RM100 sehingga 2 tahun. Persoalannya boleh ka consultant tersebut dipercayai? Ada tak cara lain saya boleh bayar kad kredit ni dengan minimum payment yang lebih murah? Terima kasih atas bantuan anda semua.

sila gunting kad kredit anda  

Konsultan apa tu? Kalau selain bank kena periksa ngan bank negara or bank tu sendiri. Hmmm.. Kalau boleh bayarlah lebih utk cover balik hutang tu. Kalau minimum pymnt mmg tak bergerak. Or can always bincang balik dgn bank. Atau bincang ngan akpk perhaps.

So far setau saya takde cara lain melainkan settlekan hutang kredit kad. Kalau amik loan nak settle sama jugak. Better bincang ngan bank.

keluarkan duit simpanan ..asb ke..
bayar 3k ,..setel  

lepas tu duduk diam2  

call bank...kata nak convert hutang kepada installment je...senang citer..

setakat 3k...masih sikit...aku punya

Follow Us
meh  sini nak tolong bayarkan..pastu bulan kat saya...berapa maksimum bulanan yg mampu dibayar?

Boleh la buat mcm tu...sy pun guna cara yg sama...beli barang lepas tu convert kepada installment...barang pun dapat...interest tak de...tambah sikit je..berapa percent je..dari mak utang aeon la bagai...lagi mahal rasanya...

boleh la cuba cara tu..kalau amik bayar dalam 10 bulan lagi sikit kena charge...tu kalau maybank la... try call customer service bank..tny tgk..

Baik gi jumpa bank tu bincang..konsultan yg u ckp tu mcm ejen buat loan jer? Jgn gali lubang tutup lubang sudahlah

kene bayar sejumlah wang utk stop interest? bley ke camtu?....zaman dedolu me guna kad kredit hagak2 terlebey suda me potong kad tu pastu pelan2 bayar......dapat gaji tolak baya kad kredit dolu pastu ikat perut la nak cukupkan smpi bln depan pnya gaji...stail me ..me akan bayar double atau at least 1.5 punya minimum payment..skang dah takde kad dah semer by cash....

easy payment plan? yg mana tu? yg rhb ker....

saya guna BSN card credit balance transfer. ni contoh calculation utk payment saya.

balance dr hsbc = rm7,200

BSN offer 0.375% monthly utk bal transfer plan tu. jd, monthly charge BSN kt saya = 0.375% x 7,200 = rm27.00

saya buat 24 bulan; jd 7200/24 = 300. pelan 24 bulan ni, tahun pertama tak kene interest, tahun kedua baru kena.

utk tahun pertama saya bayar rm300 i.e. selama 12 bulan

utk tahun kedua saya bayar rm (300 + 27) i.e. selama 12 bulan.

so, total interest saya byr to BSN hanyalah RM (27x 12) = RM324.

sgt2 minimum if compare dgn lain2 kaedah yg ada dipasaran.

Rate

1

actually sy pon pnh wat jgk dgn 1 bank nie, cxxxxxxx.
outstanding dlm brape k ntah.
sy byr rm100.00 & then peg bank tu akan call utk discuss cara pembayaran.
sy plh utk byr selama 3thn.
so lega bcoz jika sblm nie kite dok pkr psl interest, then skrg kite byr fix & tanpa interest.

bile dah tau blh wat mcm tu, sy try utk kad yg lain di bank cxxx xxxx plak.
mereka pon blh offer term yg sama.
skrg sy just byr tanpa interest tp dgn jumlah yg xmbebankan kite.

kdg2 kite kalo ade mslh kad kredit, kite kene discuss dgn bank cara yg terbaik & sng.
bank pon sbnrnye bkn suke2 nak wat kite blacklist or bankrap.
mlh bank pon plg xsuke kalo kite deal dgn insolvensi & akpk.
coz baik2 dieorg blh dpt beratus ringgit dr kite setiap bln, bile dah dah sampai ke akpk or insolvensi, nilai yg dieorg akan dpt dr kite maybe rm50 jek sebln bergantung pd komitmen kite.

Rate

1

mommymonster82 posted on 14-10-2014 05:02 AM
Baik gi jumpa bank tu bincang..konsultan yg u ckp tu mcm ejen buat loan jer? Jgn gali lubang tutup l ...

btl tu awak.
tkt nanti tutup sini, buka sana.

MeeSai posted on 13-10-2014 05:21 PM
keluarkan duit simpanan ..asb ke..
bayar 3k ,..setel

duit simpanan xdak..abih dah...tinggai 200 jah..

shahana posted on 13-10-2014 09:31 PM
Boleh la buat mcm tu...sy pun guna cara yg sama...beli barang lepas tu convert kepada installment... ...

kalau tukaq kepada installment kiranya kad kredit tu dah tak boleh guna la kan...ok nanti saya try call bank tanya solution macam mana...tq atas cadangan..

Sebenarnya dulu masa saya buat kad kredit dengan bank A, time tu hutang kad kredit saya ada RM1,300++ something la..then bank B offer untuk saya buat cash rebate card.. so sbb pikirkan lebih senang nak bayaq kalau guna bank B sebab gaji saya mmg masuk bank B so senang nk bayaq guna internet banking..pastu nak dijadikan cerita plak saya kena tipu dengan syarikat jualan langsung..time tu beli barang guna kad kredit tu yang jadi sampai 2K.. pas buat report, syarikat tu just bayaq RM1144 ja so dgn duit tu saya buat settlement kad kredit bank A yang time tu tinggal RM700 kot..tu yang tinggal satu kad ja..then dalam masa yg sama terbeban jugak dengan bayaran umah lagi...huwaa..stress rasa.. saya ingat nk jual emas dekat ar rahnu tu..agak2 ok tak yang tu?

wan_fizah posted on 14-10-2014 09:28 AM
easy payment plan? yg mana tu? yg rhb ker....

saya guna BSN card credit balance transfer. ni cont ...

saya dah lupa cara pengiraaan easy payment plan tu sbb dah buang kertas tu..tapi kalau x salah..cara dia mcmni..

Total outstanding yang boleh buat EPP adalah RM2,532.50 (dari kad kredit B) sebab yang balance transfer dah tak boleh buat EPP

so cara pengiraan

RM2,532.50 x 18% (interest 1.5%x12) = RM456.00 (yg ni saya perlu bayar untuk stop kan interest dari bank)

RM2,532.50-RM456.00= RM2,076/12

so bulanan just perlu bayar RM173.00 selama setahun..

Balance transfer still kena bayaq macam biasa kiranya sebulan dalam RM250 jugak la kena spend untuk credit card..

sy memang kaki sopinkkk jd mmg xpernah pikir nk amek kad kredit sbb taw mmg sy akn di istiharkan muflis...uhuhuhuh

tt, sy move thread ni ke board aduan dan pendapat ye. nampaknya lebih sesuai kat sana. terima kasih.

Jgnpercaya sgtdengan financial consjltant ni...better tkr kpd term imstallment dgn  ank tu......

12Next
Return to list New