CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: whitedove

HK DRAMA @ TV2: WHATEVER IT TAKES - 7 PM (from page 7 onwards)

Semangat ni!!!

Huh, bakar jangan tak bakar nf:. Masih banyak lagi yang nak dibakar ni nf:. Itu baru permulaan je, tak tahulah si Ah Thong tu mahu sedar diri ke tidak. At least sekarang orang semua dah tahu perangainya tu nf:.

Ah Yee dengan Ah Yuen masih tak ada peluang ke, nak get back together. :re:

Masing2 di dalam dilemma.....

entahlah bila la ah yuen nak clash ngan ah thong. aku ingat masa gaduh2 tuh dah nak clash dah. aku punyer la tunggu . alih2 blah cam tuh jerrr.

yang ah cheong tuh mesti dah ngaku kat abg dier...

Originally posted by katt at 16-2-2004 08:49 PM:
Wahh.....puashati tengok episod hari ni. nf:  nf:  nf:  Akhirnya, segala kepura-puraan Ah Thong terbongkar juga. nf:  Sebab nak mengukuhkan kedudukannya, sanggup mengada-adakan cerit ...

tolong! tolong! api! api! threadku terbakar! tolong!

tak sangka citer ni boleh menaikkan api marah korang ek...anyway, tengok Ah Thong semalam tak terkata apa dah...geram sangat dengan dia...rasa macam nak masuk je dalam TV pastu hentam dia cukup2...hiiiii, geramnya...:agr:nf:

ending semalam macam open sikit kan...walaupun Ah Yee & Ah Yuen dekat sangat, tapi last2 diorang berdua turn tempat lain & ikut arah masing2...could this be an indication of things to come?

Originally posted by whitedove at 17-2-2004 09:54 AM:
tolong! tolong! api! api! threadku terbakar! tolong!

tak sangka citer ni boleh menaikkan api marah korang ek...anyway, tengok Ah Thong semalam tak terkata apa dah...geram ...

padan muka Ah Thong...hah terkedu semalam nak menjawab..nf:....
tu lah sepandai pandai tupai melompat akhirnya jatuh ke tanah juga...lompatlah tinggi macam mana pun...

Ah Yee & Ah Yuen tunggu dan lihat....harap-harap ada kesudahan yang baik...

hmmm

dah tak terkata nak cakap pasal minah sekor tuhnf:nf:nf:nf:nf:nf

tapi aku begitu gumbira bila ah yun melafazkan kata2 clash

aku juga sedih tengok kei:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Huh!

Macamanalah si Ah Thong nak buat ni......nf:

Dia kalau yang lain2 mungkin boleh tahan kot tapi bila Ah Yun kata nak break, takut2 akan menyebabkan keadaan lebih 'teruk' lagi. Janganlah dia buat 'muka kesian' macam masa Ah Tung mati dulu. Nanti 'terperangkap' sekali lagi si Ah Yee & Ah Yun. :cf:

Ah Thong ni, she is capable of doing anything.....nf:

Hish.....Mr. Fung pun dah mula tengok Ah Yee 'semacam' je.....

Follow Us
BuDAk^_^CuTE This user has been deleted
aku pon geram giler kat ah thong.....nf:
dasar talam dua muka betul....nf:nf:

Originally posted by katt at 17-2-2004 09:34 PM:
Hish.....Mr. Fung pun dah mula tengok Ah Yee 'semacam' je.....
...

kesian Ah Yee nanti tak tau nak pilih siapa sama ada En Fung atau Ah Yuen...sebab tengok pun Ah Yuen sebenarnya tak de hati sangat kat si Ah Thong tu...macam yang dia cakap...walaupun saya tahu perangai awak macam mana tapi saya cuba nak menerima awk seadanya...pas tu dia kata "saya tahu awak sanggup melakukan apa saja"....

tapi si Ah Thong ni tetap tak nak menyesal...padan muka.....:agr:

Originally posted by sara at 18-2-2004 01:44 AM:
kesian Ah Yee nanti tak tau nak pilih siapa sama ada En Fung atau Ah Yuen...sebab tengok pun Ah Yuen sebenarnya tak de hati sangat kat si Ah Thong tu...macam yang dia cakap...walaupun saya tahu per ...

yes!!! seronok betul bila Ah Yuen clash dengan Ah Thong semalam...terkedu si Ah Thong...Ah Yuen bukannya macam yg lain2, asyik nak ikut cakap dia je...Ah Tung dulu banyak mengalah dengan Ah Thong, selalu ikut kehendak Ah Thong...tapi Ah Yuen nilah satu2nya yg berani gaduh & lawan cakap dia...agaknya tulah sebab si Ah Thong suka Ah Yuen tu...

nampaknya hubungan Ah Yee & Mr. Fung ada perkembangan...kes adik2 diorang dah merapatkan hubungan diorang...

BTW, there's a moment of sadness masa Ah Yee datang rumah Ah Yuen, masa tu org lain semua dah pergi dinner kat luar...camerawork masa tu slow je, macam nak bagitau kita something...:re:

Muahahaha

suka gila aku bila Ah Yuen mintak putus dgn Ah Thong semalam.. tu lah.. dah dapat tak pandai hargai.. padan muka..

tp takut gak, nanti kang dia buat apa-apa utk suh si Ah Yuen tu kembali kat dia.. ish ish ish.. dahsyat minah ni

Originally posted by aLiN_82 at 18-2-2004 02:46 PM:
suka gila aku bila Ah Yuen mintak putus dgn Ah Thong semalam.. tu lah.. dah dapat tak pandai hargai.. padan muka..

tp takut gak, nanti kang dia buat apa-apa utk suh si Ah Yuen tu kembali kat dia ...

nf: Jahat Ah Thong! Sanggup lakukan apa saja untuk selamatkan diri sendiri!!!nf:nf:nf::agr:nf:nf: Saya rasa thread ini dah terbakar tiga muka surat nf:nf: disebabkan Ah Thong. Ah Thong selain menyampah, dia juga boleh menyebabkan pencemaran udara dan salah satu punca utama penyakit tekanan darah tinggi!!1:agr:nf:nf:nf:nf:

Grrrr......

Kan, kan.....dah cakap! nf: nf: nf: nf: nf: nf:

Si Ah Thong mesti nak revenge apa orang buat pada dia. Perasan tak this woman, selalu kata 'boss' dia yang suruh buat macam tulah, macam nilah padahal dia yang sendiri cakap? nf: nf: nf: Dia tak mahu mengaku kesilapan sendiri. Dah tahu Ah Yee tengah marah pun, masih sanggup suruh adiknya siapkan rencana tu secepat mungkin. Walaupun orang tak mahu buat, masih nak mengungkit2. Eeeee......and she's so paranoid, teramat! nf: nf: nf: Kesian pada Nam Kor, susah2 nak jaga restoran tu, dapat pada orang lain pulak. Just because Ah Thong nak tunjukkan rasa sakit hatinya pada Ah Yuen. nf: Ini nanti boleh jadi macam "fatal attraction" ni.....:cf:

Ah Cheong pulak, what a sore loser he is. Dah kena tangkap, bukti depan mata pun masih tak mengaku salah. Sanggup suruh Ah Yan tukar keterangan lagi. nf: Ceh!! nf: Berani buat, beranilah tanggung! nf: nf: nf: Nasib baiklah abangnya, Man Kor ni open-minded orangnya. Walaupun adik sendiri, dia tak pilih kasih. Such 2 different men.

Alamak! susahlah macam ni, memang tak terpadam dah thread ni! :sp:

Originally posted by Asiafever at 18-2-2004 05:26 PM:
Ah Thong selain menyampah, dia juga boleh menyebabkan pencemaran udara dan salah satu punca utama penyakit tekanan darah tinggi!!1

pencemaran udara kat forum CARI & tekanan darah tinggi kepada pengunjung2nya...

:agr: geram betullah! semakin menakutkan la si Ah Thong ni...takkan nak buat musuh dengan semua orang pulak...sanggup dia buat macam tu semata2 sakit hati & nak ugut Ah Yuen...dahlah masa tu kite tengah minum air...rasa macam nak simbah je air tu kat muka tak malu Ah Thong, hiiiiiiiii...nf:nf:

Ah Yee pun dah tak segan dengan kakak dia dah...terang2 dia marah Ah Thong...Ah Yee selama ni mana ada marah sampai macam tu sekali...

wahhh

naik berapi mata aku. meh aku berapikan mata korang lak.

nf:nf:nf:nf:nf:nf:nf:nf:nf:nf:nf:

aaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhh bengangnyer dengan minah tuh.
aku bengang gak ngan mr fung tuh. ape la dia nih, takkan x perasan ah yun tuh minat kat ah yee.

tapi kalau x der nr fung nanti ah yun x sedar kan

takpelah mintak2 ah yun ngan ah yee bersama akhirnya setelah "angin2 yang melanda" bak kata ah yun

yang ah thong mintak2 last skali org tau perangai dier pastuh kerjaya dier hancur sampai abu pun tarak

Tolong...tolong...tolong....

hah terbakar...tolong tolong banyak api...alamak dah nak hangus dah thread ni...bomba mana bomba? cepat dail 994 nanti dah tak boleh nak diselamatkan lagi....

jangan marah...orang pun dah naik muak dengan perangai si Ah Thong tu...sanggup dia pergunakan Ah Yee dan Ah Yan semata-mata nak publisiti murahan tu....huh pegi dah...nf:nf:nf:nf:nf:nf:nf:

dia ni rasanya memang jenis yang samnggup buat apa saja demi kejayaan dan nama....orang macam ni patut campak je kat dalam sungai...tapi dia ni pandai berenang tak?.....org rasa lah dia ni belum bertemu buku dengan ruas lagi kot...sebab tu lah tak sedar diri lagi...tak pe tunggu your time will coming....

Ah Yee bagus sebab dah berani nak marah si Ah Thong walaupun selama ni dia hanya mendiamkan diri..ialah Ah Yee ni pun manusia juga ada perasaan metilah rasa nak marah kita yang cuma tengok ni pun dah marah-marah sampai nak bakar thread ni.....:agr:

Ah Cheong cheh masih lagi tak nak mengaku bersalah siap blame Ah Yan for everything what happened...hei be a gentleman lah...nf:nf:...abang yang baik macam tu pun tak tau nak hargai...siap halau lagi..itu pun dah kira baiklah sanggup nak lawat awk tu selaku adik...sebab En Fung masih sayangkan dia...ni kata nak putus saudara...huh orang macam ni patut duk kat penjara tu biar lama sikit biar tahu rasa macam mana duduk sorang-sorang tak de keluarga....nf:nf:nf:....

sabar...sabar...

[ Last edited by sara on 19-2-2004 at 10:15 PM ]

Mr Fung Vs Ah Yuen

ooooooooooooooo....mana satu pilihan dihati ni....kesian si Ah Yee tak tau nak pilih sape...

Mr Fung, Ah Yuen, Mr Fung, Ah Yuean,Mr Fung, Ah Yuen, Mr Fung, Ah Yuean,Mr Fung, Ah Yuen, Mr Fung, Ah Yuean,Mr Fung, Ah Yuen, Mr Fung, Ah Yuean,Mr Fung, Ah Yuen, Mr Fung, Ah Yuean,...........................jawapannya....

tengoklah sampai habis........................

masa scene akhir hari ni best sangat kan? Mr Fung bawa payung...Ah Yuen pun bawa payung...so payung siapa Ah Yee akan pilih????????????

Sabar, sabar....

Payung yang mana satu Ah Yee nak pilih kali ni? Hmm.....payung Mr. Fung atau Ah Yuen? Susah jugak kalau dah ada 2 orang yang minat, haiii.....Ah Yee it's just your good fortune. 2 good men at once!

Ah Thong pula, kononnya nak buat Ah Yuen jealous, siap pegang tangan rakan kongsi dia tu (apa tah namanya). Tapi Ah Yuen tak kisahpun. Pandai pulak dia 'cover' kerugian main saham tu dengan majlis amal, kononnya. Nasib je baik, Ah Yee & Ah Yan sanggup tolong (itupun dalam 'terpaksa'). Lepas tu punyalah 'hipokrit' depan wartawan.......nf:

Hehe, hari ni......guna satu api je, nak kurangkan 'pencemaran', tekanan dan silau mata.

Emm

aku rasa nanti dia akan pilih Mr Fung, lepas tu Mr Fung perasan yg sebenarnya Ah Yee sukakan ah Yuen, so dia pun lepaskan Ah Yee... ramalan aku lah.. tp citer hong kong selalu cam ni...

BuDAk^_^CuTE This user has been deleted
wah...dah terbakar dah thread ni....
aku rasa ah yee balik sendiri kot....
x sabar nak tunggu ari ni nyer citer...

Originally posted by aLiN_82 at 20-2-2004 10:14 AM:
aku rasa nanti dia akan pilih Mr Fung, lepas tu Mr Fung perasan yg sebenarnya Ah Yee sukakan ah Yuen, so dia pun lepaskan Ah Yee... ramalan aku lah.. tp citer hong kong selalu cam ni...

ha'ah...biasa citer HK memang macam tu, tapi ada jugak certain citer yg unpredictable...suka dengar dialog2 antara Ah Yuen dengan ayah dia...siap berkias2 lagi, bungalah, anginlah...sampai mak dia pun pening tak tau diorang tengah cakap apa...

tapi kan, memang obvious yg Ah Yee sengaja nak lari dari Ah Yuen walaupun dia still suka kat Ah Yuen...yalah, Ah Yuen tu kan ex-bf kakak dia...dia tak nak sakitkan hati kakak dia...walaupun perangai Ah Thong macam tu, tapi dia still kakak Ah Yee...bak kata Ah Yee, dalam hal kekeluargaan ni dia takde pilihan...

alamak, makin lama makin tercemar udara kat sini ek...takpe, tak lama lagi cool down lah tu...hari ni tak nak timbulkan apilah tengok perangai Ah Thong yg mempergunakan adik-beradik dia...so, :agr: