CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kerunai

[Tempatan] Technician Cabuk Kelas F Kutuk Hina Cikgu di Facebook

kesiannya technician cabuk itu. X bersyukur dgn kehidupannya. Kesahkan kehidupan org lain.

keje apa2 pun bergantung pd sikap & rasa tanggungjwb masing2

Tak habis2 larrr pasai cikgu ni
Isu sama jer - kerjaya paling bizi di dunia

mak_wa95 posted on 25-9-2014 05:49 AM
awat tu..

dengki kat cikgu la tu..

I pon dengki tau..
I nak jadi cikgu dan layak tapi i sedar diri i tak sesuai
I mudah hilang sabar kalau orang lembab pickup..
Kalau marah jer tak per..i akan hilang pertimbangan dan pukul
I know this waktu i bagi tution untuk kawan i..kasian kawan i..

Even with my son waktu tadika kalau i ajar tak paham2.
I rotan sampai sembunyi bawah meja..
Kasian...i regret sangat..anak i dah 17 still remember..i hanya bole cakap sorry..coz i do that dua tiga kali before i stop ajar dia..

Bayangkan i jadi cikgu..tentu i one of the teacher yang masuk news.

So those yang kurang kesabaran tolong pikir masak2..
Coz its not an easy job
.

i tetap respek pada semua guru....walau pun bukan bidang kita...tanpa depa diapala kita..siapala anak kita....

zaman zkrg semua cakap2 kat fb walaupun suka2 aje cakap/x sedar apa dicakap, pun kena tepek forum

Follow Us
mungkin la ade segelintir, tapi xsume mcm tu..

sememangnya Fakya yg betul....

Pakcik dlm gambar tu dok kutuk cikgu tapi kalau dia ade anak mesti dia antar sekolah cikgu gak ajar.Tak sedor realiti.

x betul ke apa dia ckp? macam byk yg betul je?

*flamebait*

cuba suruh dia jadik cikgu seminggu tengok camne dia handle..

x baik ckp cikgu2 mcm tu dorangla yg mendidik kita, kerjaya guru ni mulia tau
i bkn guru tp i sgt hormat org yg bekerjaya guru tanpa mereka sape la kita
ade gak manusia mcm ni kan g la berambus

Memang betul apa yg dia cakap..kita voleh tengok tengok kualiti produk sekolah2 kat Malaysia ni...minat mebaca pon cikgu2 gagal pupuk..cakap english pon berterabur.

Bukan nak salahkan cikgu tpi cikgu2 tak fokus pada kerja dan byk mengeluh pada kementerian...kadg2 mcm x logik kalau nak dgr alasan cikgu cikgi ni...kalau murid bg alasan tahu pulak marah.

Yg problem ni aku rasa cikgu cikgi Melayu...anak Melayu diorg sendiri x mampu didik jadi insan bergune..takkn nak suruh bangsa Cina India didik anak bangsa diorg kann.

Pehtu cikgu cikgi Melayu ni la yg jual jeruk dan keropok kat anak murid depa..sbg duit sampingan diorg. Last edited by nobito on 25-9-2014 09:40 AM

i remember 1 of the best teacher i have kat sekolah dulu, dia cikgu math, sebelum tu beliau bekas doktor kucing pastu berenti jadi cikgu, she's a very good teacher, daripada aku tak suka math jadi suka...

tak semua cikgu cam gitu...

klu mmg cikgu tu punya passion tuk mengajar dia akan mengajar bersungguh2...dan sanggup korban masa didik anak murid...walaupun lembab tahap tertinggi....

tapi klu yang jadi cikgu tu...sbb dah takde keje lain...yang jenis2 ni lah suka buat spoil kan semua cikgu2 suci di malaysia ni....

ni berdasarkan pengalaman  aku 8 bulan jadi cikgu sementara..aku tgk sendiri depan mata....ada yang mengajar bersungguh2...ada yang mengajar sbb tugas...cukup bulan tunggu gaji....mmeg cara mereka sgt berbeza...

ada cikgu jual macam2 time takde kelas...avon..nutrimetics..tupperware..kain pasang n segala mcm..ada cikgu yang sembang2 sambil tgk catalog2 yang di jual kadang2 sambil makan asam cicah kicap...(ni kadag2 aku join..terliur la..)..ada cikgu yang masa terluang di gunakan tuk tanda buku2 latihan..buat preperation tuk mengajar (derang kena isi buku log apa yang perlu di ajar tuk sepanjang minggu - planning la...yang ni aku suka buat)

selalu yang aku tgk yang dah buat kerja waktu xde kelas ni...akan balik dgn handbeg and buku log tu jek...tapi yang jual2 barang ni akan bawak balik handbeg..beg buku latihan budak2.beg kertas soklan n buku log...(bnyk beg la kiranya)...

klu dapat peluang jadi cikgu mmg aku nak jadi cikgu terus...klu nak di bandingkan dgn keje aku skrg ni..aku lebih rela jadi cikgu walaupun sabtu ahad kena keje bagi kelas tambahan kat budak2...aktiviti koko ke...di tambah dgn ada anak skrg...aku rasa cikgu adalah kerja yang best dan mulia....

yang suka bersungut and complaint mcm2 tu.....rasanya minat mereka bukan nak jadi cikgu sgt...tapi terpaksa sbb keje lain tak dapat..tak pun sbb masa kat u..nak masuk kursus lain otak tak mampu....

betul jgk...ada point2 yg betul....... no hate feelings ok.....

nobito posted on 25-9-2014 09:39 AM
Yg problem ni aku rasa cikgu cikgi Melayu...anak Melayu diorg sendiri x mampu didik jadi insan bergu ...

ckgu skolah suke ajar bdk pndai je. yg bdoh dibiarkan. ayat cliche sggup lepaskan gaji dan jawatan mhal smata2 nk jdi ckgu. bp persen je yg gji tggi kat swasta pastu apply jd ckgu? xbyak pon. yg len tu smua apply jdi ckgu sbb sng jd ckgu. gaji mhal. gaji ckgu dg41 ak rsa boleh je cecah 4k.

dekat post fb tu xde pun die gtau die technician ?ke t.t kawan die??hehehhehe

Kebanyakkan apa dia ckp tu betul..
Tapi kerja lain pun ada jg buat mcm tu. Esp keje gomen.

Tapi nak buat mcm mana.. Cikgu ni glamer.. Kalau kerani ke, nurse ke, pegawai kebajikan ke, par ke,tak glamer.. So tak ada org peduli.

So cikgu2 jangan sedih ye. Kalau betul2 ikhlas buat kerja setakat ckp2 kosong mcm ni small matter la