CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 4933|Reply: 19

ibu yang mengandung selalu muntah

Susahlah saya ni…dah hamil 5bulan,tiap-tiap pagi masa bangun akan rasa nak muntah        
dah muntah banyak kali memang tak selesa..kini I dapatlah memahami betapa sukarnya menjadi seorang ibu        

Tahniah lemon...

Biase alahan pada ibu  mengandung tu
Sabar ya, nnti semuanya ok
Jaga pemakanan, ikut arahan doc.
Harap semua ok

jgn ckp susah. sabar je..sy smpai 6 bulan still muntah, mkn apa semua x masuk. bangun je rs pitam. hehehe tp bila igt skang rasa rinduuuu nk pregnant. sabar ye?

Tahniah...jadi ibu ni best, tapi proses nak jadi ibu tu tak berapa best sgt...Ada org muntah sampai late pregnancy tu Ada jugak tak de muntah2 langsung..hakak pregnant 3 Kali Dah tak pernah muntah2 atau loya2...alhmdulillah...Cuma penat ngantuk tu Je..

Tahniah tt.. Selamat mengalami keindahan saat2 memgandung.. Mcm aku dua2 kali memgandung mmg muntah2 je keje nya kalo mkn ikan je x muntah.. Usia kandungan 6 minggu sampai le ari nak bersalin.. Time mengandung mmg rs sengsara sgt2 tp bl baby dah kuar x dpt bygkan bestnya ada baby.. Kalo la aku jns yg x de alahan mengandung n senang bersalin nak gak beranak satu team pasukan bola sepak best dengar hiruk pikuk n senyum manis baby n anak2...

Tt kene tau skrg ni alahan dgn apa n cuba avoid kan alahan tersebut.. X lama pin berpantang benda yg tt alahan tu nanti dpt baby hilang semua rs sengsara memgandung..; hehehe tahniah

Tahniah!! jadi mama memang tak senang pun..tapi kena la bersabar sikit..berbaloi selepas baby lahir..hehe.. ada kawan2 saya, gusi mereka kerap berdarah semasa mengandung... kena jaga baik2 la..hehe

Follow Us
nikmat menjadi ibu yg hanya perempuan jer alami....

Memang rasa begitu semasa hamil..hehe..tetapi pendarahan gusi, tak cukup bulan, darah tinggi semasa hamil tu masalah serious yang tidak dapat diabaikan.. hi lemon88, saya rasa pengambilan vit B6 ni dapat membantu masalah loya dan muntah semasa hamil..boleh cuba ya..hehe..

bukan semua ibu akan menghadapi masalah yang sama seperti muntah dan pendarahan gusi..masalah ni bergantung kepada tahap hormon dalam ibu mengandung

lukmansia80 posted on 23-9-2014 02:03 PM
Tahniah!! jadi mama memang tak senang pun..tapi kena la bersabar sikit..berbaloi selepas baby lahir. ...

Saya pun mengalami pendarahan gusi..tapi masalah ni berlaku apabila memasuki bulan ke 4..i amat risau keadaan ni akan memberbahayakan kesihatan bayiku..ada apa2 nasihat untuk merawat pendarahan gusi? tolong share

saya sekarang dah 36 weeks..still tetiap pagi akan loya dan muntah..biasa la tu..ikut badan masing-masing
indahnya kita sebagai perempuan Allah jadikan untuk rasa semua tu

kebelakangan ni saya baca satu artikel tentang pendarahan gusi. Dalam golongan ibu hamil, biasanya berlaku semasa trimester yang kedua hingga 8 bulan..60-75% ibu hamil ada masalah ni!! bukan jarang sangat dalam pendarahan gusi semasa hamil!!bukan senang jadi ibu.. =)
http://www.southernlion.com.my/en/product/tips_hypersensitivity_during_pregnancy.html

berus gigi yang i guna berus ia keras..berus kasar baru boleh gosok lebih bersih banding dengan berus lembut..berus kasar atau lembut yang kamu guna?

aku dr hr 1st dpt detect pregnant smpi lpas bersalin pun still muntah...cuma anak no 2 je masa masuk 8 bln tu dh ok sket...mmg seksa..tp nanti dok teringt la...byk bersabar ye..nanti kuar la si comel tu...

Nak tukar berus gigi jugak!!Ada siapa yang boleh kongsikan review untuk Systema Sensitive Toothbrush ? Saya dapati ada 2 cara yang efektif untuk mengurangkan pendarahan gusi, pertama ialah makan makanan yang mengandungi kandungan Vitamin A,B,C,E yang tinggi, yang kedua ialah tukar berus gigi yang lembut..Saya dengar berus gigi Ultra Soft Convex Turfing Bristles in Systema Sensitive 0.02mm macam bagus je =)

terima kasih banyak2 semua dengan terang begitu terperinci pasal gusi berdarah dan beri maklumat tentang kepentingan  kelembutan bulu berus gigi yg dikongsi oleh kamu semua..
kawan i suruh saya cuba beberapa rawatan tradisional kat rumah yg boleh bantu mengurangkan pendarahan gusi
seperti madu, sapukan sedikit madu pada kawasan gusi saya yg berdarah..

masa mengandung haritu gusi berdarah je setiap kali gosok gigi.. and tiap2 kali mulut terasa darah.. saye muntah T_T

so, masa pregnant selalu elak gosok gigi sebelum tido kalo x nak ape yg makan masa dinner tu semua keluar balik. sampaikan lepas bersalin, seminggu dua yg pertama tu pon still rasa nak termuntah bila gigi berdarah. hormon tak stabil lagi kot..

ini lah nikmatnye jadi ibu..x semua perempuan dalam dunia ni di beri kesempatan untuk rase tau.. kalau nk suruh diorg bayar utk rase "nikmat" ni sure berebut...hihihihi ni la yg aku slalu bgtau kat diri sndiri bila loya n mabuk melanda.. bukan senang nk jadi ibu..kita sedang berjihad..pahala besar sgt2..sabar ye mommy..

nano 3-3 anak mmg muntah sampai 5-6 bulan... huhuhuhuh
mmg rasaaaaaaaaaaa mcm seksa sgt... berat turun 7-8 kilo...
tp lepas tu.. naik mencanak...hehehehehe
belum lg alahan lain mcm air liur byk etc.... huhuhuhuu
tp, itulah pengorbanan seorang ibu, kalau serik, sure tak mengandung lg dah kan??

aku anak smpai no 3 sume muntah2..alahan mmg trk. bkn takat muntah..bau masak..ayam sume x leh. smpai ler 9 bln.
tapi ntah lah..kalo disuruh pilih sakit bersalin ngan mengandung, aku lg rela sakit bersalin..sbb sakit bersalin ni x berlarut2. alhamdulillah...kira senang. x tau ler..agaknya dah terbiasa 9 bulan rasa pelbagai ketidakselesaan..so bila nk bersalin, sakit tu jadi kurg.