CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: mautau

kenduri nikah simple

kaishi posted on 27-8-2014 04:14 PM
masa aku nikah, tersangatlah simple, tersangatlah tak membazir,

aku nikah dekat pejabat agama je, ...

Tahniahle pregnant.
The best...simple tapi bahagia. Tapi lepas tu kenduri ada buat ke....
aku pun nak buat simple jugak lepas ni.

soalan TT: "adakah korang akan tetap tanya bila nak buat majlis kawen?".....
jawapnya....ye. Kalau aku tak tau plan TT yg sebenarnya.
Pasal mungkin aku akan ingat tu jamuan makan2 ke ke...
tapi tu pasal aku tak tahu ler....
Tapi kalau TT jawab lepas tu,
"tu yg kau datang hari tu, tu la kendurinya" aku jawab okay je. Tak pelik pun.

the best TT.....aku nanti nak buat gini jugak le...

kalo nak ikutkan simple dlm erti kata sebenar selain dari kenduri kecil-kecilan...hantaran berdulang-dulang pun harus takde la ye...mas kawen je

baru2 ni ada tanya mak kalau aku nk kawen nanti nak buat majlis kesyukuran je xnak buat besar2an.. just ajak jiran2 sikit, kwn2 skt n sanak saudara..
xnak hantaran berdulang2..kl ada pon takat mas kahwin, senaskah alQuran n cincin or gelang...tu impian majlis aku dr dulu..huhu
bukan xnak jempot sekampong, tp maybe bajet aku x seberapa..

mak termenung je lepas tu..

Last edited by seroja23 on 9-9-2014 08:34 AM

[at]
jerambut[/at]

aku dah tak reti nak quote pastuu reply dlm cari ni, pening akuuuuu

lepas nikah tu memang aku ade buat kenduri doa selamat, jemput jiran2 dengan sedara mara,

tp ade la gap dlm sebulan...jemput jiran2 dengan sedara mara je,

sebenarnya ni pon sebab kes aku n family dok trauma lagi kes kawin x jadi dulu2, jadi, kita ambil jalan paling selamat

aku plan nikah pon seminggu je, nikah pon pakai baju kurung biasa, xde makeup xde ape, ngam2 lepas solat zohor aku nikah, air wuduk semua masih lagi ada, itu la yang aku rasa sangat bahagia dan menenangkan jiwa, lepas nikah solat sunat sesama,

Alhamdulillah semua ok, hidup pon ok, suami aku ade la bagi hantaran duit dlm bentuk cash, so dpt la aku barg kemas, perabut umah, simpanan untuk masa depan,

tersangatlah jimat, tak pernah terfikir pon camni,

p/s: aku tak sangka smpai ke sini manusia tu stalk aku, pesanan suami aku yang  suruh abaikan semua kutukkan org sebab nikah dekat pejabat agama pon perlu dijadikan bahan, asalkan dah nikah, halal, bukan org yang kutuk2 maki hamun caci maki kite tu bagi kite duit untuk makan dan bagi kita nafas untuk hidup,

hana930505 posted on 27-8-2014 07:04 AM
saya fikir, kenduri saya nanti nak print gambar pengantin banyak2 tulis ucapan sikit2, lekat di po ...

Kreatif. Kt tmpat akak. Anak pg sambung belajar Korea dkt polestrin makanan letak sticker kpop.

Follow Us
kaishi posted on 14-9-2014 11:32 AM
[at]
jerambut[/at]

Ok la wat mcm u ni.. simple..x saket pale.. bagia d kedian ari.. yele xde masalah duit nk d pikir2kan.. yg penting berkah..

buat apa buat majlis besar2..

pdan posted on 31-8-2014 11:29 AM
kenduri kecil kecilan jimat duit, bley guna untuk benda lain...

u're exactly..

Many Muslims dwelling in different countries have different cultural practices to celebrate the nikah. Celebrating the nikah by dressing up in nice clothes, wearing jewelry and perfume, and exchanging flower garlands, sweets and gifts between both families, within the limits of moderation and without mixing of both genders, is acceptable.
Muslim Marriage Nikah

Aku plg suka majlis fahrin ahmad
Simple dan x serabut dgn dayang2 angkut dulang etc
Simple dan dahulukn yg wajib dan x membazir
Padahal Fahrin dan Elena lebih dr mampu alo nk buat majlis grand
Tp better spend duit gi hanimun kat obersi ...lagi best dan berbaloi

faraway1 replied at 26-8-2014 04:16 AM
me buat kecik aje, buat syarat aje dengan saksi dan imam,
kenduri kesyukuran kemudian me pegi honey ...

aku pun buat sederhana jah.. nikah kat masjid, tapi sebab dewan masjid dah ada orang booked, aku terpaksa buat kat restoran western.. jemput berapa orang entah mak aku yg jemput, kawan memang aku jemput plg rapat 20 orang je dua2 belah. Mak aku ok tapi sedara mara aku mulut hazab ni yang ingat aku nak kawen sebab lain. sedih jugak la.. tapi aku tak nak bazir. and memang dream wedding aku macam ni pun. private sikit. tapi orang melayu kan biasalah tak memahami

mautau replied at 26-8-2014 02:02 PM
Hehe aku memang tak minat nak ikut arus keduniaan sangat.. sbb tu aku nak yg wajibulghunnah je.. a ...

majlis iols pun sederhana macam uols jugak.. iols tak mintak lebih2.. plus sebenarnya iols terpengaruh buat wedding ala2 celebrity hollywood gitu, dorang kalau kawen takde nya jemput seribu orang. at least 100-200 orang je, majlis exclusive gitew. hihi... iols nikah kat masjid then terus buat makan2 dua2 belah kat restoran, memang dah tempah buffet. Lepas tu ada meja pengantin ala2 makan beradab so kira dah setel la tu hihi.
iols sampai sekarang terasa hati dengan sedara2 yg mulut longkang dan hazab nih.. betul tu biar dorang mengutuk kita yg dapat pahala. dah la kat setiap majlis sedara lain dia gi kutuk. sedih tau. tapi iols kan dah bersuami, suami yg jaga dan bagi makan, bukan dorang. so tak hadap pun dorang nih. raya pun malas dah nak jumpa sebab iols tau dorang akan berkumpul time raya sambil mengata iols. (bukan pasal majlis kawen dah skarang pasal iols tak bagi dorang pegang duit yg arwah mak iols tinggalkan untuk kitorang adik-beradik)

Edited by elle_april at 23-7-2015 11:41 AM

iols dulu lepas kawen tu iols terus canang kat media sosial, suh bff sume upload pic bagai. so orang tau kita dah kawen, tu dah cukup. dalam pic pun dah nampak majlisnya. maybe tt kena buat camtu kot baru dorang paham hehe

alaaa TT ko wat derk je dik
akak nikah dulu 5 orang je yg datang
4rg hosmet somi akak, sorang lagi kwn akak
pi nikah pun pakai jeans
nikah kat ofis imam/kadhi
lepas sah, somi akak pandang akak angkat kening je
sambil cakap "ok settle dah, jom pi lepak"
balik msia, makbapak adik beradik sedara mara dpt tahu
lepas 3tahun baru buat makan2 tu pun sbb somi akak buat korban raya haji

cmf_premierleag replied at 19-7-2015 12:08 PM
Simple dan dah ...

betul. lulu setuju. diorg lebih dari mampu untuk bagi hantaran antara 1 sama lain. bagi lebih dari kebiasaan pun mampu. kenapa tak bagi je kalau mampu? sebab, diri sendiri pun mampu untuk beli barang2 tu semua. minyak wangi, ipad, kasut dll. masing2 boleh beli sendiri, kenapa nak tunggu hantaran baru nak dptkan benda tu semua kan? hehehe. pendapat lulu la. kot la nak bagi kete merc ke, rumah banglo ke, jet peribadi ke.. hehe..boleh la boh kunci sekeping atas dulang .

keep it simple is better kot.

cmf_premierleag replied at 19-7-2015 12:08 PM
Simple dan dah ...

betul. lulu setuju. diorg lebih dari mampu untuk bagi hantaran antara 1 sama lain. bagi lebih dari kebiasaan pun mampu. kenapa tak bagi je kalau mampu? sebab, diri sendiri pun mampu untuk beli barang2 tu semua. minyak wangi, ipad, kasut dll. masing2 boleh beli sendiri, kenapa nak tunggu hantaran baru nak dptkan benda tu semua kan? hehehe. pendapat lulu la. kot la nak bagi kete merc ke, rumah banglo ke, jet peribadi ke.. hehe..boleh la boh kunci sekeping atas dulang .

keep it simple is better kot.

LuLu^Lost replied at 27-7-2015 11:11 AM
betul. lulu setuju. diorg lebih dari mampu untuk bagi hantaran antara 1 sama lain. bagi lebih dari ...

yup..aku rasa zaman dolu2, bab2 hantaran ni maybe sbb pihak lelaki nak hadiahkan brg2 kat pengantin pompuan
zaman skang ni, aku rasa tak perlu
yg penting nikah atas dasar cinta (atau famiy arrangements)
asas perkhawinan hanyalah utk menyatukan dua jiwa agar mereka bleh sama2 hidup bersama dan halal
tp sbb adat2 ni mcm hantaran, bersanding dgn pelamin mahal2, dgn baju mahal2 sbb nak nampak gah di mata org lain, nak buat apa sume tu?
to me perkhawinan adalah utk capai kebahagiaan
bahagia utk dirasa, bahagia bukan utk ditunjuk2