CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anne_boleyn

Hospital Bahagia Tanjung Rambutan - Cerita 7

@anne_boleyn.. btul ke aku dgr..kt spital tu ramai gak ckgu2.btul ke??

yayan_froggy90 posted on 4-9-2014 05:29 PM
Dulu ade jugak trdengar cte bomoh belasah ni.. Lama dah kn.. Lupa dh..

dah lama dah. ni cite tahun 1992

mamaezah posted on 28-8-2014 09:47 AM
ya Allah beratnya ujian buat adik, moga adik tabah dan kuat....
tak terkomen mama baca cerita awa ...

dari seram2 bace citer anne, jadi sebak lak bace citer mama ngn edora.

xtw posted on 20-8-2014 04:09 PM
aku rasa hospital mentakab kat temerloh pun scary gak...klu jln kat situ, usha dr jln mmg nmpak sera ...

aku tau sepital mentakab tu
dulu tulah sepital org guna sblm ade sepital tloh
sepital lama, dulu2 abg aku penah masuk wad situ masa eksiden motor
penah lah pi sekali tgk dia
lama dah time tu
aku pun sekolah lg derjah 6 or form1 tak igt dah
kngn betul lah, pi teman aruah mak naik bas mara benti tepi jln tu..
wad tuk patah kaki neh kemain padat lg., penuh katil sini sana
sgt2 tak selesa menengoknya..
skrg sepital kajang tuk wad kelas 3 gitulah rupanya mcm sepital mentakab tulah.
skrg dah jd sepital gila ya?

aku tak penah pun melawat hosp tg bahagia ni tp aku byk pengalaman ngan org gila byk sgt la seingat aku dulu aku penah citer pengalaman2 hidup aku berjumpa org gile kt sebuah board tp tak ingat thread ape. tp yg ni aku share 2 pengalaman yg mmg aku akan ingat smpi matilah

Kisah 1
aku membesar kt kg abah aku. mmg btul2 kg la sbb kg tu kebun kelapa. abah aku pas mewarisi sekeping tanah pusaka buat rumah, angkut anak bini dr bandar duduk kg. tp ms pindah tu aku kecik lg la dlm 4-5 thn gitu.kt kg aku tu mmg dr start aku pindah situ ade seorg pompuan gile, nama die S. S ni katenye dulu die tu cantik seksi, smpt kawen n ade anak pompuan sorg. anak pompuan die pun duduk kg tu jugak tp sekali ngan nenek die. ok lah pjg sgt intro nih citer sbnrnye.

masa aku form 1, aku sekolah petang. aku tiap2 hari pegi sekolah naik bas, tp nk ke pondok tunggu bas tu aku akan naik basikal. basikal parking kt pondok bas tu takde rantai kunci pun. yelah zaman akhir 90an dulu aman damai mane ade kecurian byk sgt mcm skrang masa tu abah aku belikan aku basikal baru, basikal besar yg hitam ade bakul kt dpn tu. satu ptg aku balik dr sekolah, turun je kt pondok tunggu bas tu aku heran ngape ramai sgt org lelaki termasukla pakcik aku yg melepak kt hentian bas tu. sblm2 ni mmg takde. tgh berbasikal nk masuk rumah tu, aku ternampakla si S ni jalan sorg2 membebel bebel marah2. tetiba die tahan aku, aku pun stop la. tetiba die pun menyerang aku! bergelut2 ngan aku, ms tu aku mmg tergamam la jugak tp aku sempatla mempertahankan diri aku dr dicekik oleh si S tu. tp si S tu sempat cabut tudung sekolah aku pastu die campak tudung tu masuk parit. aku selamat sbb pakcik aku ade ikut aku dr belakang time tu. so pakcik aku lah yg halau si S tu. yg aku ni terpinga pinga terlopong ngan free hairnye kt tgh jalan. dahle kejadian tu berlaku sebegitu pantas sekali. dlm pikiran aku masa tu 'what the hell just happened to me???'

alkisahnye, masa aku parking basikal kt tepi pondok bas tu, si S tu pegi amek basikal aku buat ronda2 satu kg bile org kg nampak diorg pun tolongla amek balik basikal tu. jadinye si S tu mengamuk la nampak aku naik basikal tu. kekonon aku ni dah curik basikal die. skrang si S tu pun dah meninggal. smpi skrang aku nampak basikal tua hitam mesti aku teringat peristiwa aku tetiba kene serang org gile kt tgh jalan Last edited by annehuda on 19-9-2014 11:42 AM

Kejadian 2

Kt kg jugak, selang 2 buah rumah dr aku ade sepsg lakibini ni. bini die ni ade masalah mental skit. bini die ni jenis yg pendiam lemah lembut je, tp kalau angin kus kus die dtg nnt tetiba die ni jadi peramah terlebih. dok pok pek memanjang mcm2 la yg die citer. aku suspek makcik ni ade bipolar kot. selalunye makcik ni kalau dtg sakit die tu nnt die dtgla rumah aku, sbb arwah mak aku yg rajin melayan makcik ni. makcik ni takdela smpi mencederakan org. aku ingat lg kalau die dtg rumah aku mmg bising ngan suara die je. arwah mak aku plak mmg rajin mendengar.

dipendekkan citer, arwah mak aku meninggal awal. kejadian ni berlaku 7 thn lepas, ms tu aku tgh lepak kg tunggu grad. kejadian pkl 7 pg, aku kt dlm bilik lepak2 baring2 tetiba makcik tu dtg kt rumah aku. seb baik ms kejadian pakcik makcik aku ade tgh lepak2 kt beranda sarapan ngan nenek aku. die dtg sbb nk ajak aku pegi kedai. cer bygkan duduk kg mane ade 24hrs shop mcm 7e??? nenek aku suruh aku stay bilik, jgn keluar2. yg pakcik aku tipu makcik tu ckp aku takde kt rumah, aku pegi rumah sedara kt KL tp makcik tu taknak berganjak jugak. nak jugak suruh aku hantar die pegi kedai. gegar la jugak laman rumah aku time tu, smpila laki makcik tu dtg pujuk die balik.

skrang makcik tu pun dah meninggal. teringat jugak dulu ms die dtg rumah aku ngan angin die tu, arwah mak aku tgh belek2 pokok bunga kt laman. makcik tu ckp die berkenan tgk pokok puding mak aku cantik2 subur2. so arwah mak aku pun potongla skit kasi makcik tu tanam kt laman die. smpi skrang hidup lg pokok puding tu. aku lalu dpn rumah die je mesti teringat kt peristiwa tu

Follow Us
ok citer last. ni pengalaman arwah mak aku

masa aku sek men, nenek aku aka mak kpd mak aku jatuh gering. so mak aku selaku anak sulung volunteer la nk balik rumah mak die tlg jagakan nenek aku tu. pas diizinkan oleh abah aku, so mak aku pun dudukla kg jap dlm sebulan 2 smpi nenek aku sembuhla. so satu hari tu mak aku pegi pasar, naik motor je, terserempak la ngan kawan lama die. kawan lama die tu kirenye mmg hebatla sbb budak kg 1st pegi study kt oversea. tgh sembang sembang tu, kawan die ngan gediknye puji mak aku 'ko ni *** makin lama makin seksila" dgn lirikan mata yg sgt gatal. mak aku pun pulas minyak terus blah.

balik rumah citer kt nenek, nenek aku pun cakapla 'kalau ko nak tau, kawan tu si polan tu balik malaysia sbb tekanan mental dah 2-3 thn lepas. smpi skrang kepala otak weng weng lg' sejak tu mak aku selalu pesan kt aku kalau blajar tu takpe takyah pandai2 sgt, dpt score utk kepuasan diri sendiri udah. kalau pandai sgt nnt jd giler mcm kawan mak

harkktuih posted on 19-8-2014 05:07 PM
ya ampun..citer sekerat2..gopoh sgt bukak thread tp isi xde..

betul! bosan! saje nak manjangkan thread!

annehuda posted on 19-9-2014 12:13 PM
ok citer last. ni pengalaman arwah mak aku

masa aku sek men, nenek aku aka mak kpd mak aku jatuh  ...

nasib baik orang tu x kene hempuk ngan helmet....

anne, abaikan komen yg negatip..

sile update lg ye...

pernah posting kat tnjung rambutan ni masa medical student dulu..
thn 4 tak silap
actually bukan posting sgt pun just mcm lawatan sehari gitu,sbb kitorang ada amik subject psychiatry
dptla masuk dlm tu tgk2 kaw hosp n dlm
besar luas tmptnye x mcm hosp biasa, dah mcm homestay pun ada
nyaman cantik penuh dgn pokok2 n tanaman2 ,katanye penghuni situ yg tanam
juga ada tmpt dorang buat aktiviti kraftangan n jahitan
sempatla beli satu dua brg buat kenang2an.. tp dah ilang dah ..hhehe..
saje nak kongsi tu je..kisah seram xde pun.
cuma mula2 nak masuk tu takut la, pk mcm2..maklumla nak masuk tmpt org mentally disturbed ni..
tp dorang ok je..

Tolong la. Banyak sangat stigma penyakit mental ni. Bipolar pun nak paggil gila ke?? Sampai nak hantar gi hospital sakit mental. Ramai je orang ada bipolar kerja hidup macam biasa. Bipolar sebab chemical dalam otak tak balance, kena makan ubat nak kawal. Tak makan ubat, tak kawal, makin lama makin teruk la. Sikit sikit nak panggil gila. Adoi. Bagi aku 'gila' atau 'tak siuman' ni reserve pada orang yang dah loopy betul je, yang akalnya dah kureng benor dari orang biasa, yang tak boleh bezakan betul salah. Kalau setakat bipolar nak paggil gila, inappropriate betul.

Ye, memang la schizo, bipolar, depression kalo biar lama2 sampai teruk benor bahaya, tapi kalau cegah awal, boleh je idup macam biasa. Ni stigma sana sini, orang nak mintak tolong pun takut, sebab macam ni lah. Adei.

Aku rasa sebab tu orang yang kerja dengan mentally ill people ni tak berapa nak bukak cerita, sebab dorang tau gila2 dorang tu, dorang tu manusia jugak, tapi orang kita ni degrade mentally ill people as lower class, and as a form as entertainment and amusement. Macam kita bagus sangat. Isk.

story dark lak yer...dulu ade gak kat kg pompuan ni study smp obersea.....anak pak imam.. die x ganggu org kg pon dier suker naik basikal keliling kampung ....klu pagi die awal2 g naik basikal g pekan beli breakfast ..arwah mak citer sbb dier jadi cmtu sbb putus cinta.... kesian die....frust sgt kot....dier suke menyendiri....x berape gemar nak bergaul.... tapi skang x tau die kat mana.... dh lama x nmpk ....

milot posted on 23-8-2014 10:32 PM
best citer TT. mak TT mst pandai bercerita. dlu kt opis ad employee ni yg sakit jiwa on-off.ad msa d ...

huhu..penyakit yang on-off tu tak silap aku nama dia penyakit Bipolar. penah jugak ada staff yang tak betol. sekejap angin dia ok, sekejap lagi pulak time cakap2 dia marah2. Pelakon hollywood, Julia Roberts pon ada penyakit camtu. Tension jugak kadang2 tapi nak wat camne, ngadap jela..hehe

yayan_froggy90 posted on 24-8-2014 09:57 PM
Dulu masa zaman belajar..ada sorang member lelaki pernah masuk wad mental kejap.. Salah menuntut ilm ...

zaman kat arau? zaman bile tu? rasanya dulu time aku belajar kat arau ada jugak kes ni. budak batch aku. aku kenal mamat tu, dia dak business management. aku dulu belajar kat uitm.

pearl.silver posted on 27-8-2014 11:46 AM
anne...betul ke org kata nurse/doktor yg keje kat hospital tg rambutan ni kena makan ubat gak..
t ...

Nie ADA pegawai psikologi, pernah bertugas Kat HKL , dia ckp tempoh 7 tahun je ,kena bertugas dlm wad gila ni, lepas tu kena mintak transfer Kevlar pegi jbtn lain.

harap tiada kes penderaan atau ganguan seksual terhadap mereka di wad /hospital psikitri ..ada terbaca dulu ada kes rogol....kesian kat mereka ni.....

nad014 posted on 24-9-2014 01:46 PM
Nie ADA pegawai psikologi, pernah bertugas Kat HKL , dia ckp tempoh 7 tahun je ,kena bertugas dlm  ...

sbb stress ke..

dulu masa aku sekolah, ada seorang perempuan ni macam tak betul sikitlah... dia suka duduk kat bus stop. Satu ari tu aku nampak perut pompuan ni membuncit. Ada orang kata dia kena rogol. Kesian lak aku tengok, dah lah sakit, mengandung pulak tu. Yang jantan tu pulak, boleh lak selera.. Tak tahu apa jadi kat dia sebab lepas tu aku memang tak jumpa dah dia ni. Last edited by diary_oren on 25-9-2014 04:45 PM

satu lagi, cerita ni member aku masa diplomalah cerita. Dia ada sorang kawan lelaki. Memang handsome giler. Kira  idaman malayalah time tu. Budak bijak.. Masa nak ambil SPM, dia study beriya-iya.. Terus putus wayar dia!..
Kesian..