CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: SulurBidar

Kisah Mistik, Seram & Paranormal Di Timur Tengah

masih menunggu....

salmon-suki posted on 19-8-2014 03:40 PM
haha..nti ggu benang tt ni..nti ble sy ada masa,sy karang dulu,edit sket2 baru tampal kt cni..{:sh ...

okeh .. kita tunggu k

Naurah_rik posted on 20-8-2014 10:43 AM
okeh .. kita tunggu k

malu la plak ai ble yu nak tgu cenggitu..

lorrr.... tgh sedap baca ni... boh lagi

encik sulurbidar, lamenyer tak dengar cerite, g timur tengah yea...sambung lagi plezzz

Dah tu aje?

Follow Us
sekali ribut pasir la..... line internet kaput

1. kegelapan yang hitam di padang pasir yg luas lagi terbentang.
Copy the Code
sure tt x jumpa keyboard pastu...tu yg x update lagi neh ......

sekali terdengar bisikan "yusuff taiyooobbbbb...."

Lor hangggg.....banyak tu ja

Same...

waktu itu malam yg dingin, kabus agak tebal menyelimuti sebahagian loji gas kami yang bersaiz sebuah padang bolasepak.
sesudah mengambil masa yang lama utk berehat, aku ingin membuat prmeriksaan dan rondaan rutin ke seluruh loji gas kami.

tiada apa yg berbeza dari malam malam yg sebelumnya.

sesudah aku mebuat rindaan rutin utk kesekian kalinya, maka aku kembali ke bilik kawalan utk merehatkan diri bersama Saleh.

Saleh kulihat rancak berborak di telefon bersama skandal terlarangnya. Cuma aku yg tak mengerti memandangkan dia berborak dalam bahasa Ereb. Setelah lebih kurang 10 minit berlalu, Saleh mematikan telefonnya sebagai tanda perbualan beliau bersama skandalnya sudahpun tamat.
jam di dinding bilik kawalan sudahpun menunjukkan waktu hampir 2.30 pagi.

Swdang aku dan Saleh berborak tentang isu semasa bumi Ereb, tiba-tiba terdapat suatu perkara yang berlaku di mana ia telahpun menarik perhatian aku dan Saleh terhadap perkara tersebut......

"Tang!!! Tang!! Tang!!! Tangggg!!"

bunyi seperti beberapa batang besi yang jatuh ke lantai jelas kedengaran di belakang bilik kawalan kami.

Aku dan Saleh berpandangan sesama sendiri..
Saleh menyuruh aku utk memriksa apa yang berlaku kerana bunyi itu kelihatan seperti beberapa batang besi perancah jatuh ke lantai dari jarak yang tinggi.

aku bergegas keluar dari bilik kawalan. Memeriksa segenap penjuru di sekitar luar bilik kawalan.

Last edited by SulurBidar on 21-8-2014 02:00 AM

SulurBidar posted on 19-8-2014 07:37 AM
Aku mulai dgn kisah benar yang diceritakan oleh para sejarawan Islam..
Pengalaman seorang sahabat N ...

teringat cite ustaz ..dia pernah belajar di sana.. dan mempunyai keistimewaan dapat lihat dan cakap dengan jin.... kalau ada histeria kat sekolah, dialah yang dicari... saya ada pengalaman dengan dia. waktu tu saya je yang boleh solat kat situ (bukan ma'zurah)... dia minta tolong pegang tangan adik junior yang tengah histeria tu... dia sembang2 ngan jin dalam badan adik tu...dia cakap keluarlah...tak baik..Allah tak suka.... pastu adik tu menangis2... saya ingat lagi, nama jin tu Meriam!!...

okay, berbalik kepada cerita di tanah arab..ustaz kata jin kat sana lagi ganas2...lagi besar... dan lagi payah nak buang... kalau kita tengok orang melayu ni kuat berbomoh2... tapi kuat lagi sihir orang arab.. ye la.. zaman nabi pun dah ada sihir kan.... gitulah... cuma dia kata, sentiasa basahkan bibir dengan dengan ayat kursi... supaya bila kita terdesak nak gunakan, tak tersasul baca doa makan plak!!....

*ustaz cakap centu, sebab waktu saya pegang tangan adik tu, ustaz tu suruh saya baca ayat kursi untuk lindungi diri.. tapi pelik... sebab ayat kursi yang saya baca, tak habis2 sampai adik tu dah sembuh... maknanya jin tu ganggu bacaan saya..

12
Return to list New