CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Abangcute

Jika Mahu Dan Jika Tidak Mahu

Bila kita menghukumkan melompat seperti kera, inilah maksud minda separa sedar.

Terjadinya fitnah itu disebabkan minda separa sedar. Semua ini terjadi kesan dari syirik.

Andaian itulah syirik tersembunyi yg disebabkan oleh kelalaian.

camana kalau melompat seperti kera kat atas tuh digantikan dengan melompat keriangan seperti kanak2.....apakan semua ini terjadi kesan dari syirik juga????

habakuk posted on 11-7-2014 05:30 PM
camana kalau melompat seperti kera kat atas tuh digantikan dengan melompat keriangan seperti kan ...

Utk perkara yg sudah berlalu dan sedang berlaku, TIADA KEWAJIPAN dari segi syariat utk mengucap Insya'allah (Dengan Izin Allah) walaupun DIBOLEHKAN menyebut akannya.

Maksud syirik terjadi akibat dari perasaan dicabar, kesombongan, kejahilan yg menzahirkan kesesatan pada sudut penyampaian yg bernafsu atau memalingkan nafsu.

Allah swt menjelaskan kondisi org munafik yg mampu memalingkan nafsunya ketika berhujah. Ini membuktikan terdpt syirik secara halusan yg tidak nampak pada pandangan kasar dan hanya boleh difahami oleh mereka2 yg diberi petunjuk oleh-Nya sahaja.

Wallah Hu'alam

Jika mahu tengok gambar ibu kunyit setebal 3 jari dan sepanjang sejengkal, ini gambarnya.

https://plus.google.com/app/basi ... rm%3D1%26pgpnum%3D1 [/url]

Saya hairan, mcm mana nak blender ibu kunyit yg keras mcm kayu? Last edited by Abangcute on 11-7-2014 10:23 PM

Kepada penghidap kanser, mahu atau tidak saya ajar mcm mana mengubati kanser secara semulajadi?

Kepada yg lumpuh (belum operation), mahu saya ajar cara hilangkan kelumpuhan (tak sampai 15 minit) dah boleh jalan?

Mahu atau tidak saya ajar mcm mana mempercepatkan proses terjaga dari keadaan koma?

Agak2, mahal tak kos rawatan diluar berbanding ilmu free yg saya mahu atau tidak mahu sharing disini dgn izin Allah?

Comfirm ramai yg nampak RM aje jika saya buka rahsia ini. So, rasanya saya tak mahulah share perkara ini utk mengelak syirik. Tak gitu?

Melompat seperti kera bg saya amat luar biasa. Akan tetapi memulihkan lumpuh seluruh badan selama bertahun bg saya perkara biasa. Kerana minda sedar dan separa sedar itu saling bersilang.

Saya pernah memulihkan lumpuh seorg lelaki tua yg BERTAHUN tak boleh bangun dgn ilmu dan izinNya. Kamu tahu upah saya apa di dunia? Minus duit makan, minum, minyak kereta, masa dan etc. BIASALAH kerana umat Islam yg berkopiah dan bersongkok punya minda sedar yg bertukar kpd tidak sedar. Sedangkab gi hospital dan perabih duit dlm keadaan lumpuh dan menyusahkan org lain tu pun tak sedar2.

So perlu ke sharing ilmu kpd umat Islam jenis ini?

Ada sesiapa nampak akhirat dari kisah yg saya sampaikan ini? Ada harapan ke umat Islam jenis berkopiah dan bersongkok ni nak masuk syurga? Kisah benar tue. Kerana itu bg saya umat Islam hari ini SAMA AJE dgn org yg BUKAN ISLAM secara majoritinya

Mahu tapi Tidak Mahu. Kamu faham penyakit umat zaman ini? Kerana itu saya buka tread ni nak jelaskan SAYA TAHU dan saya MALAS NAK AMBIL TAHU. Bukan tak mahu tapi apa guna mahu jika itu resaultnya.

Mahu hilangkan penyakit? Mahu mahu mahu. Menyusahkan org lain kira mahu atau tak mahu? Tak tahu yg mahu itu tak reti nak rasa malu? Tak der pride ke? Tiap org ada harga diri. Mahu sgt ke bermain2 dgn harga diri? Kamu semua ingat harga diri kamu tu berapa RMnya? Ada saya kisah?

Itu ke IHSAN yg kamu semua faham berbanding saya?

Saya mahu tahu, tajuk ini mengenai nasib umat Islam atau tidak? Jika tidak faham, maka JAUH HARI MENGENAL MANIKAM (bukan maniam tau).

Bagi saya, hint utk masaalah anda semua saya dah bagi secara percuma selama ini. Lagipun diluar sana, buku mahal2 lebih advance dari ilmu yg saya sampaikan MAMPU ANDA BELI. Sendiri fikirlah apa kesalahan kamu selama ini kpd-Nya. Saya just sampaikan apa yg tidak jelas. Lagipun line internet pun hampes aje disini. Mcm chipsmore. Kejap ada, kejap tarak.

Apa pun, bersyukurlah kpd Allah kerana masih membuka pintu taubat kepada kita. Malangnya kita sekadar TAU BUAT aje zaman ini tak gitu?

Wallah Hu'alam

Abangcute posted on 11-7-2014 06:25 AM
Kerana ilham itu MILIK ALLAH. Tak paham2 lagi ke? Bukankah Alquran menjelaskan ilmu2 ini?

Apa ...

Kerana ilham itu MILIK ALLAH. Tak paham2 lagi ke? Bukankah Alquran menjelaskan ilmu2 ini?

Apa guna berilmu jika tak faham ilmu tak gitu? Takkanlah guna nama Zulqarnain, ilmu mudah ini pun tak faham2 lagi?

Bukankah sejak saya masuk berbicara didlm forum ini SUDAH dinyatakan berdasarkan petunjuk-Nya (Surah As-Syam)? Kamu tak mampu nak faham ke?

Saya pernah kata, org yg buta tidak sama dgn org yg celik. Beza buta dan celik itu atas kemahuan yg didasarkan kpd sangkaan yg sebenar2nya. Ini pun kamu tak faham ke?

Saya baru uji dgn tajuk simple ini dah mula kamu bersangka BURUK pada maksud qada dan qadar yg merujuk kpd ilmu sangkaan. Apa kamu fikir kamu mampu cerna ilmu2 ini?

Lihatlah nasib umat Islam hari ini. Nampak mcm berjaya ke? Kamu mampu ubah jika tajuk ini pun kamu tak faham?

Allah tidak akan mengubah nasib sesuatu umat jika sesuatu umat itu tidak mengubahnya. Kamu faham sgt ke maksud ini jika tajuk yg simple ini pun kamu tak faham?

Ada 2 org manusia. 1 org kaya. 1 lagi org biasa aje. Si kaya ini ingat dengan kekayaannya dan kekuasaannya, dia memiliki apa yg dia kehendaki sedangkan semua itu HANYALAH CIPTAAN ALLAH menurut sangkaan manusia. Saya ingat kamu faham surah mengenai kisah ini. Malangnya bertambah lagi kamu tak faham kerana kamu dan saya jalan kefahaman yg berbeza.
Last edited by Abangcute on 11-7-2014 07:00 AM

Jika tidak mahu, knp hang pilih utk bersangka buruk sebegini?
- sbb Allah tdk mengubah nasib hang jika hang tdk mahu mengubahnya...kn.

Follow Us
Abangcute posted on 11-7-2014 07:06 AM
Memperkecilkan sesuatu utk memahami sesuatu tanpa Petunjuk-Nya umpama seseorg yg berjalan dikawasan  ...
Memperkecilkan sesuatu utk memahami sesuatu tanpa Petunjuk-Nya umpama seseorg yg berjalan dikawasan yg gelap, di dlm bangunan yg gelap dan di atas jalan yg gelap sambil berpakaian serba kegelapan. Mampu ke org lain nampak rupa manusia yg berada dlm keadaan ini?

Jika mahu megecilkan tajuk hingga yg lain x faham, adakah sama?

Abangcute posted on 12-7-2014 12:27 AM
Melompat seperti kera bg saya amat luar biasa. Akan tetapi memulihkan lumpuh seluruh badan selama be ...

Melompat seperti kera bg saya amat luar biasa. Akan tetapi memulihkan lumpuh seluruh badan selama bertahun bg saya perkara biasa. Kerana minda sedar dan separa sedar itu saling bersilang.

Saya pernah memulihkan lumpuh seorg lelaki tua yg BERTAHUN tak boleh bangun dgn ilmu dan izinNya. Kamu tahu upah saya apa di dunia? Minus duit makan, minum, minyak kereta, masa dan etc. BIASALAH kerana umat Islam yg berkopiah dan bersongkok punya minda sedar yg bertukar kpd tidak sedar. Sedangkab gi hospital dan perabih duit dlm keadaan lumpuh dan menyusahkan org lain tu pun tak sedar2.

So perlu ke sharing ilmu kpd umat Islam jenis ini?

Ada sesiapa nampak akhirat dari kisah yg saya sampaikan ini? Ada harapan ke umat Islam jenis berkopiah dan bersongkok ni nak masuk syurga? Kisah benar tue. Kerana itu bg saya umat Islam hari ini SAMA AJE dgn org yg BUKAN ISLAM secara majoritinya

Mahu tapi Tidak Mahu. Kamu faham penyakit umat zaman ini? Kerana itu saya buka tread ni nak jelaskan SAYA TAHU dan saya MALAS NAK AMBIL TAHU. Bukan tak mahu tapi apa guna mahu jika itu resaultnya.

Mahu hilangkan penyakit? Mahu mahu mahu. Menyusahkan org lain kira mahu atau tak mahu? Tak tahu yg mahu itu tak reti nak rasa malu? Tak der pride ke? Tiap org ada harga diri. Mahu sgt ke bermain2 dgn harga diri? Kamu semua ingat harga diri kamu tu berapa RMnya? Ada saya kisah?

Itu ke IHSAN yg kamu semua faham berbanding saya?

Saya mahu tahu, tajuk ini mengenai nasib umat Islam atau tidak? Jika tidak faham, maka JAUH HARI MENGENAL MANIKAM (bukan maniam tau).

Bagi saya, hint utk masaalah anda semua saya dah bagi secara percuma selama ini. Lagipun diluar sana, buku mahal2 lebih advance dari ilmu yg saya sampaikan MAMPU ANDA BELI. Sendiri fikirlah apa kesalahan kamu selama ini kpd-Nya. Saya just sampaikan apa yg tidak jelas. Lagipun line internet pun hampes aje disini. Mcm chipsmore. Kejap ada, kejap tarak.

Apa pun, bersyukurlah kpd Allah kerana masih membuka pintu taubat kepada kita. Malangnya kita sekadar TAU BUAT aje zaman ini tak gitu?

Wallah Hu'alam

Jika mahu menjual obat, patutkah guna pendekatan 'testimoni' pesakit
atau masuk bakul angkat sendiri
atau good practice, good nutrition, good healthy living environment
(dlm melayunya tu, yg baik2 adja gtu)
- jika tidak mahu beritahu pn, yg lain dh sedia tahu...yg baik2 FREE belaka.

Dzulqarnain posted on 12-7-2014 02:33 AM
Jika tidak mahu, knp hang pilih utk bersangka buruk sebegini?
- sbb Allah tdk mengubah nasib ...

Jika saya bersangka buruk, dah tentu saya tak bantu org yg lumpuh secara percuma.

Jika saya bersangka buruk, tak lah saya buka TT apa yg dimaksudkan bersangka buruk utk menjelaskan BETAPA buruknya manusia dizaman ini.

Jika kamu tahu Allah tidak mengubah nasib.... yg kamu MENYIBUK PERANGKAP  SAYA UTK IKUT TAGHUT itu TERAMAT BAIK SANGAT LAH TU? Apa kamu fikir saya tak tahu?

Apa kamu fikir diri kamu tu MAKSUM?

Ini tajuk asas. Budak tadika pun tahu. Contoh : anak, jika mahu ke tandas, bagitau ayah k? Perkara belum terjadi. Si ayah bersangka lebih mudah mengawal anak sesudah diberitahu. View pembaca berbeza. Org mcm Dzulqarnain akan berkata "Tu pun nak pesan?". Jawapan saya, yg remeh jgn diingat tidak penting. Dan buanglah sangkaan tu SESUDAH TERASA PEDIH akibat kesalahan sendiri. Kamu tahu ke Allah ampunkan kamu atau tidak? Apa kamu fikir ada budjet bagus isu ini?

Abangcute posted on 12-7-2014 02:58 AM
Jika saya bersangka buruk, dah tentu saya tak bantu org yg lumpuh secara percuma.

Jika saya ber ...

Jika saya bersangka buruk, tak lah saya buka TT apa yg dimaksudkan bersangka buruk utk menjelaskan BETAPA buruknya manusia dizaman ini.

Jika kamu tahu Allah tidak mengubah nasib.... yg kamu MENYIBUK PERANGKAP SAYA UTK IKUT TAGHUT itu TERAMAT BAIK SANGAT LAH TU? Apa kamu fikir saya tak tahu?

Apa kamu fikir diri kamu tu MAKSUM?

Jika tidak mahu bersangka baik, adakah lumpuh itu satu keburukan?

Jika tidak mahu, knp sedara sangka saya MENYIBUK PERANGKAP SEDARA UTK IKUT TAGHUT?
- bagaimana sedara tahu?

Jika mahu, elok adja sedara jelaskan sangkaan buruk ini...

Jika mahu, bkn ke patut bersangka baiknya manusia pd zaman ini?

Abangcute posted on 12-7-2014 02:58 AM

Jika saya ber ...

Ini tajuk asas. Budak tadika pun tahu. Contoh : anak, jika mahu ke tandas, bagitau ayah k? Perkara belum terjadi. Si ayah bersangka lebih mudah mengawal anak sesudah diberitahu. View pembaca berbeza. Org mcm Dzulqarnain akan berkata "Tu pun nak pesan?". Jawapan saya, yg remeh jgn diingat tidak penting. Dan buanglah sangkaan tu SESUDAH TERASA PEDIH akibat kesalahan sendiri. Kamu tahu ke Allah ampunkan kamu atau tidak? Apa kamu fikir ada budjet bagus isu ini?

Jika mahu, knp nk bersangka apa yg x dikata?

Dzulqarnain posted on 12-7-2014 02:52 AM
Jika mahu menjual obat, patutkah guna pendekatan 'testimoni' pesakit
atau masuk bakul angkat  ...

Saya terfikir, tak berubah lagi perangai si Raul ni?

Bila nafsu dipalingkan ketika hati dikeraskan, maka wujudlah amarah pada minda separa sedar.

Agaknya jika jin itu musuh manusia, BILA MASA Allah swt suruh kita marah dekat jin? Nampak sgt kefahaman agama tak tepat.

Berusahalah bagi tepat kefahaman terlebih dahulu sebelum mengkritik secara sinis.

Lagipun, jika saya tidak mahu post, adakah hati kamu tenang wahai Dzulqarnain?

Dzulqarnain posted on 12-7-2014 03:51 AM
Jika mahu, knp nk bersangka apa yg x dikata?

Kerana saya tahu karekteristik kamu, keupayaan kamu, tahap emosi kamu dan kelemahan kamu. Saya boleh tune keadaan kamu didunia nyata ups to down very very easy. Celah lagi disini.

Kamu gi ler cari guru dulu k? Lepas 30 tahun kamu test ilmu kamu ok? Tahap ilmu psikologi kamu LEMAH. Tahap tikus mondok. Tahap psikologi saya tinggi. Kamu kan tahu saya seorg yg diluar jangkauan akal kamu?

Abangcute posted on 12-7-2014 03:55 AM

Bila nafsu dipalingkan ketika hati dikeras ...

Bila nafsu dipalingkan ketika hati dikeraskan, maka wujudlah amarah pada minda separa sedar.

Agaknya jika jin itu musuh manusia, BILA MASA Allah swt suruh kita marah dekat jin? Nampak sgt kefahaman agama tak tepat.

Berusahalah bagi tepat kefahaman terlebih dahulu sebelum mengkritik secara sinis.

Lagipun, jika saya tidak mahu post, adakah hati kamu tenang wahai Dzulqarnain?

Jika mahu, knp sedara menambahkan lg prasangka buruk begini?
Jika tidak mahu, layak ke saya mengubah post sedara?

Kerana saya tahu karekteristik kamu, keupayaan kamu, tahap emosi kamu dan kelemahan kamu. Saya boleh tune keadaan kamu didunia nyata ups to down very very easy. Celah lagi disini.

Kamu gi ler cari guru dulu k? Lepas 30 tahun kamu test ilmu kamu ok? Tahap ilmu psikologi kamu LEMAH. Tahap tikus mondok. Tahap psikologi saya tinggi. Kamu kan tahu saya seorg yg diluar jangkauan akal kamu?

Jika mahu, knp ups2down itu dikata the very2 easy di celah?
Jika tidak mahu pn, adakah dgn berguru saya dpt mengubah prasangka2 buruk sedara?

Dzulqarnain posted on 12-7-2014 04:35 AM
Jika tidak mahu, layak ke saya ...

Iyer? Kamu tak faham, saya jelaskan. Kemudian saya berikan contoh. Tetiba kamu berkata saya yg bersangka buruk?

Nak saya ingatkan betapa buruknya kamu pada maksud RM2500? Nak saya huraikan siapa kamu di sini?

Dzulqarnain posted on 12-7-2014 03:45 AM
Jika tidak mahu bersangka baik, adakah lumpuh itu satu keburukan?

Jika tidak mahu, knp se ...

Nak saya ingatkan makna ini : ujian inter? Apakah kamu fikir saya lupa? Saya ingin tahu siapa yg buruk ni?

Dzulqarnain posted on 12-7-2014 04:35 AM
Jika tidak mahu, layak ke saya ...

Saya masih ingat makna ups down yg kamu aturkan. Saya masih ingat suatu jamuan utk menyambut saya. Apa kamu fikir saya tidak tahu? Saya ingin tahu, saya yg buruk atau kamu yg buruk perangai setakat ini? Saya

Berfikir diluar kotak hanya sesuai utk org2 yg tiada kepentingan. Tidak menjadikan menjadikan sesuatu statement sebab utk bertakwil sambil berhukum tanpa memahami tajuk terlebih dahulu.

Sebelum ini kita nampak situasi pihak kedua utk berhukum. habakuk adalah pemerhati kejadian. Ini menunjukkan habakuk sekadar memahami apa yg dipandang dan bukan pula mengalami apa yg dia maksudkan lompat seperti kera. Adapun bila saya berusaha create view apa yg saya mahu, kenapa pula masih guna view lompat seperti kera juga? Udah per tak ngaku, tetiba menyalahkan saya ini kera?

Inilah rupa tabiat Dzulqarnain yg suka bersangka. Saya menjelaskan betapa dahsyatnya tajuk ini.

Jika Dzulqarnain mahu, dia tak perlu berhukum pun. Mendiamkan diri membantutkan cubaan saya utk MENGOREK PERILAKU BURUK anda. Inilah maksud kisah view kisah nabi Musa dan Khidr utk anda fahami. Nabi Musa penuh dgn sangkaan terhadap Nabi Khidr. Agaknyalah kan, jika Khidr tak layan Musa, berbaloi atau tidak kerana TAI RETI NAK BERSABAR.

Saya nak tahu, Nabi Musa selaku murid Nabi Khidr ada OFFER makan atau komplin byk? Udah ler tak OFFER GURU makan, cakap byk ler pulak tak gitu? Zaman ini ramai org jenis ini. Kesan syirik dan lupa nak bersyukur.

Saya nak tahu, jika saya tak buka TT ni, saya yg rugi atau kamu yg rugi? Saya topup prepaid nak ajar kamu ilmu ini dan berapa upah yg kamu bayar ilmu ini? 0 cent tak gitu? Celah lagi siap hilang bateri kereta dan bla bla bla tu pun saya KECIAN kat korang lagi.

Kamu suka saya jadi berakhlak. Dah cukup ke syarat kamu berakhlak sebelum saya berakhlak? Kerana kamu akan menyusahkan org lain dgn akhlak yg sedia ada.

Apa pun sorry ek. Saya TERPAKSA CUNGKIL PERANGAI utk menjelaskan TT ini.

Nampak mcm saya jahat tak? Okey ler tu, org baik mcm kamu amat penting di atas muka bumi. Org jahat seperti saya ni mana ada tempat di atas muka bumi. Kerana kejahatan saya utk menyedarkan ilmu2 yg kamu semua tidak sedari.

Saya mohon maaf jika ada yg terasa hati. Sedangkan hati saya milik-Nya.

Hari ini hari terakhir saya berforum. Bersyukur kpd-Nya kerana sepanjang berforum byk perkara yg saya pelajari disini.

Pada pandangan saya, byk perkara yg sudah berubah di sini dan di dunia nyata.  Semoga anda semua diberkati dan dirahmati Allah swt.

Saya tinggalkan kata2 ini utk semua:

Tiada alasan tapi penyelesaian. Tiada kesenangan tanpa kesusahan. Jika mahu berubah, tetapkanlah kerana Allah. Jika tidak mahu berbantah, bantulah kerana Allah.

Semoga anda dilindungi Allah.

Allah Hu'akbaur
Last edited by Abangcute on 12-7-2014 10:05 PM