CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: Abangcute

Jika Mahu Dan Jika Tidak Mahu

Abangcute posted on 12-7-2014 08:21 AM
Iyer? Kamu tak faham, saya jelaskan. Kemudian saya berikan contoh. Tetiba kamu berkata saya yg ber ...
Iyer? Kamu tak faham, saya jelaskan. Kemudian saya berikan contoh. Tetiba kamu berkata saya yg bersangka buruk?

Nak saya ingatkan betapa buruknya kamu pada maksud RM2500? Nak saya huraikan siapa kamu di sini?

Jika mahu jelaskan dulu, xkan le saya nk kata prasangka.
Jika tidak mahu jelaskan, knp nk bersangka buruk?

Nak saya ingatkan makna ini : ujian inter? Apakah kamu fikir saya lupa? Saya ingin tahu siapa yg buruk ni?

Jika mahu, knp sedara fikir saya berfikir spt sedara?
Jika tidak mahu, bkn kah ini prasangka?

Saya masih ingat makna ups down yg kamu aturkan. Saya masih ingat suatu jamuan utk menyambut saya. Apa kamu fikir saya tidak tahu? Saya ingin tahu, saya yg buruk atau kamu yg buruk perangai setakat ini? Saya

Jika mahu, knp igtnya mcm2?
Jika tidak mahu, knp saudara igt saya sedemikian?

Jika mahu tahu, knp x tanya?
Jika tidak mahu tahu pn, knp sondol belaka?

Abangcute posted on 12-7-2014 10:41 AM
Berfikir diluar kotak hanya sesuai utk org2 yg tiada kepentingan. Tidak menjadikan menjadikan sesuat ...
Berfikir diluar kotak hanya sesuai utk org2 yg tiada kepentingan. Tidak menjadikan menjadikan sesuatu statement sebab utk bertakwil sambil berhukum tanpa memahami tajuk terlebih dahulu.

Sebelum ini kita nampak situasi pihak kedua utk berhukum. habakuk adalah pemerhati kejadian. Ini menunjukkan habakuk sekadar memahami apa yg dipandang dan bukan pula mengalami apa yg dia maksudkan lompat seperti kera. Adapun bila saya berusaha create view apa yg saya mahu, kenapa pula masih guna view lompat seperti kera juga? Udah per tak ngaku, tetiba menyalahkan saya ini kera?

Inilah rupa tabiat Dzulqarnain yg suka bersangka. Saya menjelaskan betapa dahsyatnya tajuk ini.

Jika Dzulqarnain mahu, dia tak perlu berhukum pun. Mendiamkan diri membantutkan cubaan saya utk MENGOREK PERILAKU BURUK anda. Inilah maksud kisah view kisah nabi Musa dan Khidr utk anda fahami. Nabi Musa penuh dgn sangkaan terhadap Nabi Khidr. Agaknyalah kan, jika Khidr tak layan Musa, berbaloi atau tidak kerana TAI RETI NAK BERSABAR.

Saya nak tahu, Nabi Musa selaku murid Nabi Khidr ada OFFER makan atau komplin byk? Udah ler tak OFFER GURU makan, cakap byk ler pulak tak gitu? Zaman ini ramai org jenis ini. Kesan syirik dan lupa nak bersyukur.

Saya nak tahu, jika saya tak buka TT ni, saya yg rugi atau kamu yg rugi? Saya topup prepaid nak ajar kamu ilmu ini dan berapa upah yg kamu bayar ilmu ini? 0 cent tak gitu? Celah lagi siap hilang bateri kereta dan bla bla bla tu pun saya KECIAN kat korang lagi.

Kamu suka saya jadi berakhlak. Dah cukup ke syarat kamu berakhlak sebelum saya berakhlak? Kerana kamu akan menyusahkan org lain dgn akhlak yg sedia ada.

Apa pun sorry ek. Saya TERPAKSA CUNGKIL PERANGAI utk menjelaskan TT ini.

Nampak mcm saya jahat tak? Okey ler tu, org baik mcm kamu amat penting di atas muka bumi. Org jahat seperti saya ni mana ada tempat di atas muka bumi. Kerana kejahatan saya utk menyedarkan ilmu2 yg kamu semua tidak sedari.

Saya mohon maaf jika ada yg terasa hati. Sedangkan hati saya milik-Nya.

Jika mahu makan, buka puasa dulu.
Jika tidak mahu berforum, bole adja buat blog.
Jika mahu berfikir di luar kotak, jelaskan dulu kotak yg mana - takrifkan juga luar-dalamnya.
Jika tidak mahu, berjela le jwbnye...

Jika mahu terasa, kena luahkan dianya
Jika tidak mahu luahkan rasa, simpan adja la
Jika mahu bincang bab luahan hati, ada tempatnya
Jika tidak mahu manfaatkan benang, basah le ia

Abangcute posted on 12-7-2014 09:57 PM
Hari ini hari terakhir saya berforum. Bersyukur kpd-Nya kerana sepanjang berforum byk perkara yg say ...
Hari ini hari terakhir saya berforum. Bersyukur kpd-Nya kerana sepanjang berforum byk perkara yg saya pelajari disini.

Pada pandangan saya, byk perkara yg sudah berubah di sini dan di dunia nyata.  Semoga anda semua diberkati dan dirahmati Allah swt.

Saya tinggalkan kata2 ini utk semua:

Tiada alasan tapi penyelesaian. Tiada kesenangan tanpa kesusahan. Jika mahu berubah, tetapkanlah kerana Allah. Jika tidak mahu berbantah, bantulah kerana Allah.

Semoga anda dilindungi Allah.

Allah Hu'akbaur

Jika mahu berforum di CARI, kena lah CARI dan CARI
Jika tidak mahu berforum lagi, siapalah kita nk ubah pilihan sedara ni?

rasa 'lost' bila baca abgcute and zulkarnain berbantah! pening..pening..pening..

habakuk posted on 14-7-2014 12:55 AM
rasa 'lost' bila baca abgcute and zulkarnain berbantah! pening..pening..pening..

Habakuk, jika mahu faham kena ada ilmu taraf2 sunan kalijaga atau syeikh siti jenar, atau versi moden, si Matrix hehehe.

Jika tak mahu faham, takde masalah, relek jer.

Joke yer, hehehe.

hahaha @ bro Awgsagi.... ilmu taraf2 sunan nih kalo nak paham kena duduk depan guru mursidil... sedangkan aku duduk berguru depan buku & internet je! hahahah memang patut pun aku tak paham...

Follow Us