CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 14720|Reply: 81

suamiku curang.apa patut aku buat?

Salam,
Sorry ku silap thread.cuz dah lme xjenguk forum ni.actually aku ade mslh rumahtangga..aku just nk mintak pendapat forumer2 kt sini..at least aku tau ap yg patut aku buat n kurangkan rasa sedih ni..
Masa preggy lg aku tau yg suami aku blaku curang..bkn sekali, bkn due kali.tp bkali2..aku tetap bg peluang.sepanjang au preggy aku xpernah happy..sepanjang masa aku stressed.smpaikn aku marah ank dlm kndungan aku..sehingga aku aik keputusan utk mintak cerai dan bri anak ku pd sesiapa yg nk..sbb aku rase aku xmampu nk jge.tp suami aku cuba halang.die janji yg da akan berubah.aku bg lg peluang.aku xtahu peluang keberapa.sbb terlalu byk aku beri peluang pd dia.kdg2 aku tpkse pejamkn mta atas segala perbuatan suami aku.kalau dia ada hbungan dengan ppuan lin kenapa die xnk lpaskn aku.smpi skrg aku xpaham.skrg ni ank aku dah 2 bulan lbh.aku pk dgn adenya ank ni dia akan berubah tp sama sekali tak.sekali lg aku terpaksa terima semua ni..aku check fone suami aku.suami au ade join 1 social network.dr situ aku dpt tau yang dia akan curang pd au lagi.skrg ni aku dah xmampu nk tnggung lg.nk pndang muka die dh ckup jijik apelagi dm mpi.terlalu byk y tpkse aku tanggung selama hidup dgn da.sampai 1 thap aku xblh tahan aku beritahu ayah dan mak mertua aku.diorg mtk aku bsbr n bdoa yg dia akn berubah.tp smpai ble??

Pleas bg pndapat.ap yg patut aku buat.dlm hti sekarang hnya dndam dn kebencian.

Salam tt..
Sian mira baca keluhan hati tt.
Tapi kalau tt dh x sanggup bersama dia, knapa tt tunggu lagi.
Tt ckp dh bekali2 dia curang pada tt,org yg pernah curang,x kn stop utk kesekian kalinya,percaya la.
Mustahil dia akan berubah,memandangkn dia terlalu asyik dgn dunia dia walaupn tt disisi.
Pikir la utk diri sendiri tt, cukup la dgn apa yg dia dh lakukn...
Baik tt undur diri sebelum parah.
Mungkin sakit utk sementara tapi pikir utk jangka masa yg panjang.
Tepuk dada tanya selera.
Maaf jika mira terkasar bahasa.
All the best

Rate

1

setuju. JD rasa suami tt take for granted dgn u punya keadaan dan mengalah (lembut hati). dia rasa yg u x kan buat apa2, bertindak buat apa2. sbb tu dia just gets on. dont worry. kat sini ada otai2 yg blh tlg. JD pun dlm proses cerai. dah asyik sabar je. smpi makan hati. bila JD ke court buat tuntutan cerai, terkejut beruk my sooner-ex hubby. baru tau langit tinggi rendah! (sorry emo skit)

Rate

1

Apa yg halang tt daripada berpisah dari suami? Boleh tahu?

Jantan mcm ni takkan berubah kecuali Allah pusing hati dia utk berubah.....

Usaha utk jaga hati sendiri lbh baik dr hrp org jaga

Rate

1

kasihan you tt, kalau you nak bersama husband please pakai kondom sebab mana suami dah pernah bersama perempuan2 yang dia skandal tu. Lagi pun pasangan suami tu tak tau perempuan macam mana...
selalu i dengar isteri dapat hiv dan Sexually Transmitted Disease dari suami.

TT minta pandangan ibubapa tt dan keluarga, sebab bagi i husband you tak akan berubah dan you akan sentiasa sedih. Sayangi diri sendiri dan TT layak untuk bahagia bukan bersedih dan merana setiap hari.

Rate

1

Follow Us
Ee aku menyampah dgq jantan cam laki ang...dah ketagih pompuan pun ang x paham2 lagi...dia janji berubah tu berubah mcm mana? Ada dia jaga anak dia ? Tah2 bersepah anak dia kat luaq sana ...

kenapa bg tau mertua..makpak ang? Adik beradik ang mana? X payah tau ka perangai jantan tu..dah makpak dia mestila beking anak dia...

Byk ja kes curang dlm bod ni...leh wat rujukan..yg pasti, jgn duk lembut hati sgt ...

tp yang tu dulu yang nak sangat2 kan?sabo.. ang p buka fail dmahkamah.. kemudian lepak kampung dulu..

Thanks pd yg bg pendapat..masa preggy lg fiqa dah mntk dilepaskan tp die xnk..n bkali2 fiqa cuba nk lari dr rumah tp die halang.kalau die dah xsygkn fiqa knp nk ptahankan lg perkahwinan ni.knp seksa hidup fiqa.kerja kuat smpi xde mase utk fiqa.fiqa duduk sorg2..siapkn segala keperluan die.mlm tu fiqa mskkn lauk kegemaran die.n tgu die balik.fiqa bbm die tye blik pkul berapa..die xreply.ok xpe.mgkin bz..rupenye malam tu die check in dgn ppuan lain.fiqa dpt tahu pun sbb fiqa dpt bkk wechat die.ppuan tu sndiri mgaku die dgn hsbnd fiqa.betapa hancurnya hati.

Setiap kali die buat mcm tu pd fiqa, fiqa maafkn die..xdinafikan suami fiqa ayat die manis.pndai pujuk rayusetiap kali di lukakan hati fiqa.fiqa sbr.ayah n mak metua fiqa x beking pun ank die.sbb fiqa sndiri dgr ayah die ckpnk terajang die depan ppuan2 tu klu die xberubah.ayah die tegas.tp xtahu knp ank die jd mcm tu.

Klu fiqa mntk cerai fiqa xtahu ap akn jd dgn hidup fiqa nti.kami bru kawen tahun lepas.sblum kawen dgn hubby xtahu die mcm tu.

Skrg fiqa xthu nk hadap die mcm mne ble die blik nti.sbb fiqa bru tahu kecurangan die td sblum die pg kje.fiqa egt die dah berubah.betapa besar dugaan yg sy kne tggung

Betul setiap apa yg innrukia ckp...janran kaki pompuan xkn ubah kecuali allah pusing hati dia.

Pilihan ada fiqa tinggal lg sanggup nk buat atau tak. Yg pertama sekali fiqa kena buat is tanya allah...minta petunjuk allah apa yg ptt fiqa buat stay or go away. Istikharah lah. Then kuatkn hati fiqa. Apa pun keputusan nya hati u kena kuat.

jantan mcm tu sekali dua blh la kita stop tp nnt dia akn ulang semula...

Rate

1

“If you truly want to be respected by people you love, you must prove to them that you can survive without them.”
― Michael Bassey Johnson

Rate

1

Mengadu dgn Allah....buat solat istikharah...mungkin Allah akan bagi petunjuk nanti samada terus bersama atau tidak.....yakin dgn Allah.....

Rate

1

TT bahagiakan kehidupan TT dulu...dengan anak...
TT pon baru lps pantangkan...bawak bersabar
tumpukan perhatian sepenuhnya pada baby
disamping itu serahkan pada Allah
banyak2 doa...banyakkan solat...
moga kehidupan TT lebih baik

Rate

1

buat biasa je TT
wat penat je marah2..bukan boley ubah apa2
biarkan je..layan je laki tu cam biasa
kita isteri kena taat..walo apa pon, slagi bergelar istri
cz walo apapon dugaan melanda, TT mesti masok syurga!
pi lantak la hubby TT kalo nak gi neraka skali pon
tapi TT mesti masok syurga..jadi slagi bergelar istri...taat je la jawapnya, kalo nak syurga la

lagi satu pleaseee jgn stress time mengandung
takot effect kat anak...sy dah mengalaminya
masa peknen ke 2 , sy stress sgt.. end up , anak sy disleksia
minta tolong jangan stress...biarkan je laki TT tu
banyakkan doa minta la apa saja...cz doa org mengandung makbul

gudluck TT

Rate

1

dik Fiqa,
tanya hati u sendiri apa yg u nak.. jgn salahkan baby tu sbb itu rezeki dan anugerah dari Allah SWT.. jgn stress2..klu rasa sakit hati dan dendam tu dtg..ambil wudhu' dan solat..mengadulah pada Dia..minta apa yg u nak..minta kuatkan hati u utk tempuh dugaan.. In sya Allah.. Allah Maha Mendengar doa org yg tersiksa dan teraniaya.. mmg susah nak hilangkan rasa tu, tp bila kita cepat2 sedar..kita masih bole kawal.. pikirkan baby yg bakal lahir tu.. kuatkan semangat utk dia.. sibukkan diri dgn benda2 yg bole u lupakan kemelut suami curang ni..  

Rate

1

rifaa posted on 6-6-2014 10:13 AM
buat biasa je TT
wat penat je marah2..bukan boley ubah apa2
biarkan je..layan je laki tu cam bias ...

takpe rifaa...budak dyslexia ni cerdik2 dan kreatif2 tau!
anyway tt dah bersalin...anak dua bulan sudah

tt...mcm mana sikap suami tt bila dah ada baby ni?adakah sama seperti dulu atau lebih baik maksud saya dia luangkan masa kt rumah psl dah ada baby kan...cara layanan suami tt pada baby plak camne?

Rate

1

beldandy posted on 5-6-2014 10:52 PM
Betul setiap apa yg innrukia ckp...janran kaki pompuan xkn ubah kecuali allah pusing hati dia.

Pi ...

itula....org slalu kata doa & nak si somi berubah....
tp laki mcm ni mmg xkan berubah kecuali dgn izin Allah jd something kat dia...cth kena aids @ sifilis etc.....
jgn lps 2/3 thn tt bukak lagik tred psl jantan gila betina ni
dan still duk hrp dia berubah

ps: aku skrg naik emo dgn perangai jantan yg patut potong te**r ni

Innrukia posted on 6-6-2014 12:33 PM
itula....org slalu kata doa & nak si somi berubah....
tp laki mcm ni mmg xkan berubah kecuali dgn ...

berdoa tu kena lah kiah sbb kalau xde org doakan dia sampai mampos pun dia terusss je ke neraka jahanam tu ha
tapi tu la..bila dapat laki kaki pompuan ni pun ssh nak cakap sbb kita akn mula bertanya napa aku di jodohkn dgn kaki pompuan sedangkn aku baik x buat dosa gitu kan?
manatau kut2 allah jodohkn dgn A sbb hanya dgn doa A laki tu berubah...entahla ssh sgtnak ckp
bila dpt yg kaki celup tu lagi tensen..tp bila dpt tau je kena terus buat sst...tak boleh ddk diam
usaha dan kemudian biar allah tentukan
kita ni buat apa pun kalau dah bukan ketentuan tuk kita...apa pun x jadi kut