CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Leafumi

Girls korang berani confess tak kalau berkenan kat someone ?

Nurul8001 posted on 18-6-2014 01:52 PM
anne, mungkin komen ni ada betulnya, tapi,bergantung pada orang juga..
macam akak, walaupun akak  ...

akak kirenye bernasib baikla sbb dpt laki mcm tu, tp perlu diingatkn laki akak tu satu dalam berpuluh juta. so hargailah die sebaik2nye. most men kt malaysia ni ego kak, sbb si girl yg jd perigi mencari timba kan, so tak mustahil if lelaki ego mcm ni fikir oh takpe she loves me more than i love her. die yg terhegeh2 nk kat aku kan, tak perlu nk appreciate die. so tak mustahil if dlm relationship tu nnt si perempuan je yg susah payah nk mengekalkan perhubungan, yg lelaki effortless takde inisiatif langsung. bg ai mati hidup balik pun ai takkan confess pd mana2 lelaki. if you want me then tell me. kalau ade yg ckp ai ni dah terlepas jodoh, well it his loss not mine.

annehuda posted on 18-6-2014 02:03 PM
akak kirenye bernasib baikla sbb dpt laki mcm tu, tp perlu diingatkn laki akak tu satu dalam berpu ...
kalau ade yg ckp ai ni dah terlepas jodoh, well it his loss not mine.

ada ke org ckp gitu..
jodoh tu, akan datang pada waktu yang paling tepat, takde istilah terlepas2 ni,Insya Allah..
Allah je yg tahu bila seseorang tu paling sesuai nak bertemu jodoh

lagipun, hati kita ni Dia yang pegang..

Last edited by Nurul8001 on 18-6-2014 02:17 PM

annehuda posted on 17-6-2014 04:36 PM
perempuan patut sedar yg nak masuk meminang korg tu lelaki, bknnye pompuan. kalau skrang korg confes ...

jumud sangat pemikiran ko...

Nurul8001 posted on 18-6-2014 02:15 PM
ada ke org ckp gitu..
jodoh tu, akan datang pada waktu yang paling tepat, takde istilah terlepa ...

sbb ai menyampah je bile org pesan kt ai mulakan langkah pertama dulu. eh sorry takdenye aku nak buat mcm tu, aku pun ade maruah aku jugak. fikir ego lelaki je ke? prinsip ai dlm soal relationship ni love yourself more than you love him. so kalau die tgglkan kite pun i end up okay dan takdelah pasrah takleh hidup mcm sesetgh pompuan ni. so not me

tQ MOD @tudung_bawal

love the credits!

Comments

sama-sama  Post time 19-6-2014 12:15 PM

tqvm mod @tudung_bawal atas tacangnya ya!

Comments

sama-sama  Post time 19-6-2014 12:32 PM

Follow Us
berani.. ahahaha

berapa kali dah pun kena reject. tapi lantak la.. sebab bila tak confess slagi tu aku merasa terseksa. dah confess, dia rejek, aku move on.. cari orang lain plak ahahahaha

masa kat uni dulu, ada minat sorang ni.. mula2 aku slalu bagi note kat dia.. kalau tau dia ada kuiz ke exam ke test ke.. aku kasik la good luck.. aha..
pastu lama2 dia suh posmen ckp dia nak ajak kuar.. muahahahaha... tapi lepas tu as kawan jer la.. reject la maknanya kan keh keh.. tapi aku jenis takde hal...

pst.. dulu dengan ex aku, aku la yang ngorat dia.. gila betul.. aku gigih cari no tepon dia, pastu call.. pastu date. pastu kawin.. pastu cerai.. padan muka

masalah hang pa ni hangpa suka tengok sesuatu perhubungan tu dari angle wanita...and we all know that relationship is a two way street...perigi cari timba ni budaya melayu, if you're in the real world, is a different ball game altogether...ye, memang fitrah wanita adalah malu...tapi dok pakai seksi, nari bogel, khalwat tak malu pula...

untuk mencari sesuatu yg baik kpd kita, kita kena berani mencapainya...mcm kejayaan, how far do we want to succeed? sama juga dgn relationship...sudah pasti kita nak yg terbaik, paling cantik, paling handsome, but r u willing to sacrifice something in return? dlm relationship, mane de take, take, take only maa...mesti give-give-give juga...

so jgn lah jumud kan pemikiran kolot asian, jawa, bugis, anda tu...wanita2 sekarang harus lebih berani...jgn jadikan kejumudan anda tu menjadikan anda seorang andartu forever...

annehuda posted on 18-6-2014 02:03 PM
akak kirenye bernasib baikla sbb dpt laki mcm tu, tp perlu diingatkn laki akak tu satu dalam berpu ...

hehe.. takdenya satu dalam berpuluh juta..
ramai jer lelaki yang open bab ni..

kalau dah tau dia jenis ego, buat apa nak layan.. carik jer ler orang lain..
tapi ada jugak lelaki jenis pemalu..
lelaki pemalu banyak sebab, mostly sebab cara pembesaran dia..
so kena la tahu beza malu dan ego..

tengok air muka, tengok cara dia bercakap..
dah boleh tahu orang ni jenis ego ker tak..
yang jenis ni tak payah la nak confess2..
so tengok lelaki jugak la kan kalo nak confess..

bagi ai sendiri, tak timbul isu perigi cari timba..
siapa yang timbulkan isu ni, baik laki or pompuan..
clearly jenis close minded.. dan kurang fahaman agama..

siti khadijah sendiri merisik dan pinang Nabi..
dia sendiri PILIH apa yang terbaik untuk diri dia..
bukan jenis tunggu, dan main terima jer sapa2 yang datang..

my personal experience, pernah kena risik 2 kali..
satu dengan kawan mak (utk anak pompuan dia)..
satu lagi dengan mak saudara (saudara jauh), pun utk anak dia..
ai respect la pada mak bapak yang berani approach calon menantu nih..
ai takde nya nak pandang rendah ke apa..

cuma nya.. hati aku belum terbukak untuk sesiapa..
and reluctant to be claimed..
kalau di tanya oleh makcik2, jawapan tipikal.. "saye belom sedia!"
Last edited by capiloton on 20-6-2014 12:29 AM

annehuda posted on 19-6-2014 11:51 AM
sbb ai menyampah je bile org pesan kt ai mulakan langkah pertama dulu. eh sorry takdenye aku nak b ...

U, kadang2 Ada byk sbb kenapa tiba2 ppn yg mulakan langkah pertama...Cth akak sebelum tu ckp sbb dia nak tau hala tuju. Ada betulnya sbb dia x nak buang masa. In my case coz I'm so bored being approach by guys which I'm x interested. Dulu i byk kwn lelaki...berlumba2 diaorg nak buat jadik wife tak kurang nak buat gf..smp malasla nak buat open house...sbb lepas je buat open house mcm soalan nak kena jwb siapa lelaki tu, jumpa kat mana...mcm jeles. Jumpa kawan sorang lagi pun Tanya benda sama padahal I'm x into any of them...makes me feel so down sbb i rasa mcm I ni ppn liar kwn sana sini...tp nak pilih among them mmg x la coz diaorg x de criteria I nak...until one fine day I met dis guy...pemalu heheh. So dah Tunggu 4 bln no hint dia nak confess I start dulu la..sbb I thought...hey I like dis guy, so I should go after him...kenapa nak lepaskan peluang...kenapa kena pilih among kwn2 yg offer nak I je...i pun ada taste n I pun bule pilih mana2 lelaki Yg I nak. I felt dat way coz masa tu I'm still young...saham tgh melambung...tp kalo dah umur mcm skarang nak buat keje tu...x de dah la...so x perlu rasa menyampah kat ppl who advice u  to start first move...u patut gunakan tu as a motivation to go n get what u want..not just wait n see hoping la dia bukak mulut dulu...what if it took years for him to do dat? Even worst...x bukak mulut langsung....sanggup lg nak Tunggu n berharap? To me, kalo u yakin mmg u nak dia Dan x mo lost the chance of getting him...why not u make the first move.

awinpj posted on 19-6-2014 11:43 PM
U, kadang2 Ada byk sbb kenapa tiba2 ppn yg mulakan langkah pertama...Cth akak sebelum tu ckp sbb d ...

so actually u nak cakap ape? yg dulu u ni terlampau hot smpi suma org nak kt u tp u dgn belagaknye reject mereka semua and then u kejar sendiri lelaki pilihan u? is that it? sbb ai tak rasa dpt apa2 enlightment pun dr pengalaman u mcm menyampah pun ade sbb u punye bragging tu masya Allah, so annoying girl. u nak brag u hot pegilah brag kt kawan2 u. i'm a stranger, ada aku kisah???????

capiloton posted on 19-6-2014 08:44 PM

khadijah ra tu janda dan ahli perniagaan yg establish, umur pun 40thn so ko nak expect anak dara pun nak gi masuk meminang lelaki jugak ke? and yet yg dipinang pun Rasulullah saw mmg lelaki yg bepekerti mulia, worth it. zaman skrang ni brape ramai lelaki berakhlak mulia mcm baginda?

aku kesian betul kt perempuan2 yg dtg merisik ko tu mesti jatuh air muka diorg. dahle merisik anak jantan org  mcm la anak dara sendiri tak laku pastu kene reject plak. haih kalau mak aku hidup lagi mmg aku pangkah habis2an la nk merisik2 ni. ni bukan pasal tertutup pemikiran ke ape, ni pasal pride. i want someone who can appreciate and honor me, so kenapa aku nak terkejar2kan lelaki yg takde effort utk aku? aku plak yg kene merendahkan martabat aku nak bukak langkah pertama. kalau lelaki tu pemalu, so die taknak change utk jadi brave enough to confess to me, for me lelaki mcm ni doesn't love me enough to do the impossible for me. sebagai perempuan yg seumur hidup membesar kt malaysia ni, aku dah biasa sgt dah jumpe lelaki yg memperhambakan perempuan, n perempuan yg mmg nak jadi hamba lelaki. aku takkan jadi perempuan mcm tu

oh kalau ko nak kutuk bapak aku mesti bapak aku lelaki yg aku sebutkan tu, actually he was not. bapak aku baik sangat that's why bapak aku meninggal awal.

nikaido posted on 12-6-2014 01:33 PM
bagus. tips mcm nilah kita nak. ramai pompuan cuma bagi hint-hint suka je tp xberani confess, lepa ...

dgn lelaki ni korang gegurl xyah nak berlapik2 sgt.nnt doranh x faham. tpi jgn guna ayat gelojoh plak nnt dorang lari.pakai ayat straight to the point.

mcm aku dulu,msa aku nak confess kt bf aku (skrg dh jdi suami aku) aku ajak dia g starbuck lepak2 pasal dia suka starbuck.aku bgtau siap2 lepak dua org aje psl aku nk minta pendapat dia ttg 1 perkara ni drpd perspektif lelaki. psl kitorg kawan2 selalu lepak ramai2, tu 1st time kitorng kuar berdua. naik kete pun asing. so dh lepak2,dia tnya aku nak tanya pasal apa so aku bgtau la yg aku nak bgtau aku suka kt seseorang ni tp tkut dia tak suka kat aku. bf aku suruh bgtau aje.so aku ckp la,"aku suka ko". dia ckp "ko kena ckp tu kt dia". aku ckp la."ni aki tgh ckp kt depan muka mamat tu la".. and the resr in history..

so tips aku
1. pilih tempat yg selesa dan santai. xyah dgt nak candle light dinner sgt
2. naik kenderaan asing. psl atleast kalau krna reject pun xde la ko keras kena car pool.  kot ko nak nangis dlm kete sendiri kan lbh mudah haha
3. bgtau siap2 ko nak lepak berdua psl nak tanya pendapat dia ttg something. takut nnt dia igt lepak biasa2 so dia ajak kawan2 ikut skali.
4. straight to the point. xyah rehearsal. rehearsal akan bt ko lebih nervous.
5. jgn bt aktiviti2 lain selain jumpa. maksud aku,jgn la ajak tgk movie dlu then makan dulu then baru nk luah perasaan. pasal lg lama ko tunggu giliran nak luah perasaan lgi ko makin gelabah
6. jgn hrpkan apa2. rileks aje. ko dh buat bahagian ko,so bahagian dia terpulang pda dia. sama ada dia akan trus terima pasal dia pn mmg suka diam2  atau dia reject atau dia nak amik masa utk cuba n lihat.  mcm bf aku dlu, dia kata dia xleh on the spot couple tp dia mmg ad sdkit perasaan kt aku cuma nak develop dan tgk pda keserasian kitorng. aku pn msa tu x expect nak couple terus psl aku mmmg suka dia cuma aku xtau kitorng ada keserasiab sbg pasangan atau skadar kawan sahaja.

tu aje la tips aku. suami aku penah gak tanya kalau dia reject aku,aku nk bt apa. aku bgtau la,masa tu mmg dh ada beberapa org dh propose cuma aku nak tgk aku n dia camne. kalau dia reject aku pun,aku x rugi apa pasal ada aje rebound hahah.

lisa90 posted on 13-6-2014 11:15 AM
err teringat zaman blaja kat uni dulu ada la minat kat sorang mamat ni
dah final year baru be ...

sweetnye.. kapel tak?

confess je...

sekurang-kurangnye bila dah konfess rase lege yg teramat..

berani confess pun sebab mamat tu pun bukan duduk dekat...
so bile direject move on je.. walaupun  ade gak la rase rindu....rindu x bersambut
bukan nampak pun muke dia hari2..
bile sibuk kerje lupe dah...

tp kalau dia memang sebumbung kat tmpat kerja...seriusly memang x berani nk confess...

jamilah posted on 20-6-2014 10:47 AM
sweetnye.. kapel tak?

tak kapel punnn...dia tu dah la wenggg
tak bleh bayang camne gayanye kalau kapel ngan dia

masa kat uni dulu, ada minat sorang ni.. mula2 aku slalu bagi note kat dia.. kalau tau dia ada kuiz ke exam ke test ke.. aku kasik la good luck.. aha..
pastu lama2 dia suh posmen ckp dia nak ajak kuar.. muahahahaha... tapi lepas tu as kawan jer la.. reject la maknanya kan keh keh..

mcm best je...ni mcm peminat misteri ke...masa bg note tu ada tulis nama tak?

tipuware posted on 20-6-2014 10:10 AM
dgn lelaki ni korang gegurl xyah nak berlapik2 sgt.nnt doranh x faham. tpi jgn guna ayat gelojoh p ...

mekasih...tips yg berguna ni

lisa90 posted on 20-6-2014 02:03 PM
tak kapel punnn...dia tu dah la wenggg
tak bleh bayang camne gayanye kalau kapel ngan dia : ...

ahaha tak tulis.. letak SA jer.. keh keh... pastu tau tak lagu spider

seringkali hati tertanya, tiap detik tiap ketika
sampai bila kah aku harus memendam rasa...

apa tajuk tah ahahahha

capiloton posted on 19-6-2014 08:44 PM
cuma nya.. hati aku belum terbukak untuk sesiapa..
and reluctant to be claimed..
kalau di tanya oleh makcik2, jawapan tipikal.. "saye belom sedia!"
somethin to ponder...dlm hidup di atas dunia ni, manusia will never be ready...we will never be ready to live...sedar2 keluar dari rahim ibu, dan terus terpinga-pinga menangis dan nak susu...nasib baik ade ibu dan bapa...ape pula nasib bayi yg di buang? di tinggal?

and we will never be ready to die...mati...nyawa di cabut malaikat..adakah kita bersedia? cukup kah amalan kita di akhirat kelak?

so sama juga dgn kawin...we will never be ready for love...tiba2 jatuh cinta dgn negro...

so persoalan 'saya belum bersedia' ni tak bleh jadi kayu ukur utk kehidupan...

ifanonline posted on 20-6-2014 05:08 PM
somethin to ponder...dlm hidup di atas dunia ni, manusia will never be ready...we will never be re ...

itu ayat cover jer tu..
alasan tipikal untuk macik2 kepoci..
diaorang pun dah tahu kot, tu cuma alasan aku jer..
sebab bila lepas cakap, musti aku gelak kuat2..

kalo kekawan tanya, lain pulak alasan nyer..
jawapan lebih jujur..

"Aku takde feel!"

kekawan pompuan, sibuk suruh bukak hati..
soal hati enggak boleh di paksa2, hehe..

kalo terjumpa the right person, otomatik terbukak sendiri nanti..