CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 23059|Reply: 149

Kisah benar Highland Tower

Post time 2-6-2014 01:32 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Kisah ni berlaku masa zaman collage, kawan2 masing2 nak tunjuk hebat kata highland tower tu tak berhantu la apa la.. Bincang punya bincang ok setuju 6 orang nak ikut termasuk aku..kalau tak pegi bukan anak jantan, dah ada syarat pulak..maka terpaksa la akur, bob bawak van bapak ko..hahaha van bob jugak jadi mangsa..

Tepat pukul 11malam kite orang gerak highland tower, sampai je kat highland tower,kawan aku sorang nama didi,sembang kencang cakap tengok ada masuk dalam takde pape pun..so kami yang lain pusing2 dekat2 je sebab rasa macam seram sejuk..lepas puas dah lepak kat situ aku ajak dorang lepak uptown(masa tu uptown damansara ada lagi), sampai je uptown lepak kedai belakang sekali, kedai tu kedai ayah kawan aku,bob..ayah dia ni orang ada ilmu sikit.

Tiba2 ayah si bob datang sapa kita orang..eh korang bawak siapa ni(tuju kat kawan kita org didi),kawan aku jawab..la pakcik ni..kan didi ni..ayah bob jawab..ni bukan didi..korang pegi mana tadi,kita orang pergi highland tower lepak2 kat situ.. Mengucap ayah bob..yang korang bawak ni bukak didi..apa lagi aku yang sebelah didi terus melompat..tapi didi tu duduk diam tak berkata..kita orang tanya..habis tu macam mana ni pakcik..hantar balik tempat asal..aduh mana la kita orang berani..ayah bob sudi temankan kita orang..masa nak hantar balik tu,jelmaan didi duduk belakang sorang diam je..kita 5 orang berhimpit dekat seat tengah sampai melekat kat seat depan..sepanjang perjalanan kami semua senyap..

Sampai je highland tower,semua macam kera kena belacan nak keluar dari van..sampai turn jelmaan didi keluar..belum sempat cecah tanah terus terbang mengilai..ayah bob baca ayat selindung kami semua..masa masuk perkarangan highland tower,ayah bob laungkan Azan..dan berdoa tiba muncul didi kat tengah semak sambil jerit.. KORANG NI BODOH LA TINGGALKAN AKU SORANG KAT SINI SAMBIL MENANGIS..SELUAR HABIS BASAH SEBAB TERKENCING.. Kite orang tenangkan dia dan bawak masuk van. Sepanjang perjalanan kiteorang kena maki je dengan si didi,dia tak tahu cerita maka kami pun senyap je la..

Sampai je kat uptown kita orang cerita la apa yang terjadi sebenarnya.. Didi terdiam dan minta maaf,dia tak patut cakap besar tadi.. Didi sebenarnya tak jumpa jalan keluar masa kejadian kita orang tadi.. Dia berpusing2 kat situ je..

Kepada yang ada niat nak kesana kalau boleh elakkan.. WallAllahualam

Rate

1

wah thread baru...selamat update TT... seram giler!

ni pengalaman sndri ke?
mcm penah baca cerita ni kat somewhere...

Byk plak aku baca highland tower ni lg byk manusia bertopengkn hantu dr hantu... Dh jd mcm sorga dadah

agak2 yg tgh isap dadah kat situ hantu kaco tak?

then balik rmh keluarga perasan tu bukan org sebenar tp hantu?

princesshazel posted on 2-6-2014 01:39 PM
wah thread baru...selamat update TT... seram giler!

Kalau nak story semua tk terlarat hehehe

Follow Us
makton posted on 2-6-2014 01:43 PM
ni pengalaman sndri ke?
mcm penah baca cerita ni kat somewhere...

Pengalaman sendiri tiada copy n paste..

CrowneGlory posted on 2-6-2014 01:48 PM
Byk plak aku baca highland tower ni lg byk manusia bertopengkn hantu dr hantu... Dh jd mcm sorga dad ...

Masa saya pergi tu tahan 2003 kalau tak silap saya..sekarang tak tahu la macam mana..itu lah pertama dan terakhir saya jejak kaki disitu..

chinta89 posted on 2-6-2014 01:51 PM
agak2 yg tgh isap dadah kat situ hantu kaco tak?

then balik rmh keluarga perasan tu bukan org seb ...

Hahahaha...boleh la awak cuba..huhuhu.. Saya memang dah tak berani

nape aku dah baca banyak version citer ni eh?? apa ke ramai kena gini ke?

mungkin yang cita lain tu kawan2 tt yang cerita kot.. almaklumlah ada 6 orang, pasti ada 6 versi..
teringin nak tau versi didi.. didi ada cerita tak apa yang terjadi masa kena tinggal tu tt?

adnil posted on 2-6-2014 02:26 PM
nape aku dah baca banyak version citer ni eh?? apa ke ramai kena gini ke?

Erk ramai ke?itu saya tak tahu la..tapi yg terjadi itu pengalaman saya sendiri..

cloudy_83 posted on 2-6-2014 02:30 PM
mungkin yang cita lain tu kawan2 tt yang cerita kot.. almaklumlah ada 6 orang, pasti ada 6 versi.. : ...

Version didi saya da masukkan sekali..didi hanya cakap yang di tak jumpa jalan keluar..pusing2 dalam tower sahaja..sebelum tu dia ada nampak kami bila dia naik ke atas bangunan dan turun balik tak jumpa kami..puas di pusing2 tapi dekat situ jugak dan tak jumpa jalan keluar..puas menangis..sampai terkencing dalam seluar

pomade.seller posted on 2-6-2014 02:34 PM
Erk ramai ke?itu saya tak tahu la..tapi yg terjadi itu pengalaman saya sendiri..

haah, paling tidak setakat ini seingatnya dah baca 3 versi cuma nama-nama watak lain.. jumlah ahli group lain, tempat lepak lepas tu pun lain...

pomade.seller posted on 2-6-2014 04:36 PM
Version didi saya da masukkan sekali..didi hanya cakap yang di tak jumpa jalan keluar..pusing2 dal ...

masa pergi tu memang group tt sorang je yang masuk highland tower tu ke?
nasib baik tak pengsan didi tu

bestnya pengalaman tt

adnil posted on 2-6-2014 02:37 PM
haah, paling tidak setakat ini seingatnya dah baca 3 versi cuma nama-nama watak lain.. jumlah ahli ...

Yang tu saya tak berani kata apa..apa yang jadi pada saya,saya shared untuk bacaan kawan alam maya

cloudy_83 posted on 2-6-2014 02:44 PM
masa pergi tu memang group tt sorang je yang masuk highland tower tu ke?
nasib baik tak pengsan d ...

Bergerak dalam satu group cuma didi tunjuk berani lebih masuk dalam bangunan tinggal tu..kami masih dikawasan sekitar..bila nampak jelmaan didi tu keluar..so kami pun bergerak la ke uptown..tapi tak jangka pulak yang ikut tu bukan didi yang betul..cuma didalam van jelmaan tu diam je..kat situ pelik sikit la. Karekter didi sebenar seorang yang banyak mulut

unoryah posted on 2-6-2014 02:47 PM
bestnya pengalaman tt

Erk..nak kata best pun susah nak kata tak best pun susah..setiap manusia ada jalan hidupnya sendiri..cuma jalan saya mudah nampak benda2 mcm ni..

serammmmmmm