CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Santeira

[Tempatan] Sambut Hari Ibu Hukumnya Harus - Mufti Kelantan

dino posted on 12-5-2014 09:47 AM
yg tu mmg dah bg pun
tak perlu tunggu hari ibu

bagus...jgn lupa bwk ibu jenjln sekali ye...

Aiyoo..Hari ibu dah jadi hari sambutan Mother of God pulak ke?

namirulmukminin posted on 12-5-2014 09:35 AM
Tepon hari2 buat apa nye kalu dah Mak mai duk sekali ngan kita...

statement td secara umum...bkn tujukan kpd sesiapa dlm porum nih

Acong posted on 12-5-2014 09:34 AM
sokom abam jess.........!!!

yariba....yaribaaa

MelahJanda posted on 12-5-2014 09:46 AM
memang pun
kebanyakannya seme jantan2 muda bajet kekampungan
tapi pakai iphone. ikut kapir pulak ...

ade yg sentap ngan statement kak melah nih

kah kah kah.. ada kater harus, ada kater haram.. pastu ada hati nak guide orang lain.. lawak tul diorang ni

Follow Us
TanSriJess posted on 12-5-2014 09:30 AM
pernah keluar dr mulut kwn aku nih yg fanatik zahar derus

dia ckp zahar derus cakap

Hahaha... penah ada org tanya soklan "kenapa ustaz kawen bini no. 2 anak dara. Kenapa tak kawen janda macam Rasulullah buat tu?"..

Ko tahu jawapan dia apa? "Doh anok dara hok nok ke aku, janda tak mboh ke aku...".. Mengong..

apa2 pun kite harus realise yahudi sentiasa mencari jalan untuk menyesatkan kita. mereka sentiasa mengadakan meeting untuk mencari cara untuk melemahkan kita. jadi berwaspada la. jangan berinternet, jangan guna pc, jangan guna mobile phone, jangan naik kereta.. naik la unta..

seme dari barat kita telan bulat2..terutama kalo bentuk hiburan dan keseronokan

sampai susahkan tok ulama dan majlis fatwa dan ostad2

tapi seme dari barat berbentuk nilai kerajinan keje, nilai berhemah memandu, nilai tata rakyat kalo berpolitik cuma masa waktu pilihanraya dan banyak agi nilai2 yang murni..

taaaaaaaaaaak plak orang mesia nak tiru? pasai pa?

tu haaa hemah memandu di jalanraya..korang di mesia ada berhemah macam orang barat bawak kete? depa cipta lumba kete lumba segala nya dan macam2 kejuruteraan tapi bila mandu di jalanraya umum pandai plak depa berhemah memandu..kalo tak caya mai duduk ostolia barang setaun dua

nkorang di jalanraya macam mana? kalo suh beruk mandu beruk lagi berhemah..btui dak? hon kete tu kalo tak bunyi sehari  macam kete tu tak wujud..kan kan kan? aku nak dengo hon 1 taun pun susah di jalanraya tuh..siyes cakap..kalo tak caya  mai dok meben ostolia

pasai pa mende2 cam tu kita takmo ikut? pasai pa mende cam hari ibu belentime sambut itu ini seme ni sibuk nak ikut? pasai pa? karang kata bodoh pandai laaak marah dan majukz

kut nak tiru..tiru ler yang molek yang tadak was was or boleh salah faham..kan mudah?

ni ler di katakan MASALAH IDENTITI DIRI.. sudah ilang jati diri sendiri

Bangang la korang semua ni..bajet pandai je semua..bajai suci je semua...UAI pun korang nak hentam disebabkan dia xsokong hari ibu ni...korang tu solat 5 waktu pun lambat..surau pun xpernah pergi...ada hati nak hentam orang2 agama ni..puii ludah kat korg..

Sejak bila plak ustad tak boleh di tegur....

Matsom kerrr....

ultra78 posted on 12-5-2014 09:50 AM
Aiyoo..Hari ibu dah jadi hari sambutan Mother of God pulak ke?

itu susul galur nya laaa..tiap apa sambutan zaman moden ni ko leh trace asal usul dia gimana

asal usul malam lailatul qadar tu pun ialah perayaan divali or perayaan cahaya..pasei mayu dulu2 ni pun agama hindu, selepas depa agama pagan

ko ingat tup2 hari sambutan tu terus muncul tadak sebab musabab ke? ko tu lahir ke dunia pun ada sebab musabab, bukan gitu2 terus lahir..gitu ke?

taksub bebeno ngan barat nya budaya karatz seme tu..haku ni yang dok di kalangan orang barat berpoloh taun tak ikut pun cara depa tu..bukan depa tak ajak..aku sexplen je kat depa..depa hormat ler kalo dah pilihan kita

ase barat jek tiru..ase barat je tiru..kita bukan korea bodoh dan japan gampang tuh, lantak depa la sapa pun nak tiru barat sampai taik macam mana kaler pun, lantak depa..kita oang melayu islam mesia punya identiti diri sendiri

mende2 cam ni leh pikio sendiri..takyah susahlah majlis fatwa majlis sultan majlis ostad seme tuh..depa pun busy ngan ramai bini ..kesiannnnn

manusia hari ini kurang kasih sayang gamoknya, lalu rasa tak di hargai selalunya, mahu menjerit sedunia DUNIA LIHATLAH AKU..macam arwak kak yan buat, tu sal tiap kelompok masing2 nak tunjukkan diri tonjolkan pada dunia, lihattttttt lah akuuuuuu.. so jadi lah hari guru, hari seksiteri, hari pekeje, hari jururawat, hari hari mau etc. depa2 ni seolah buat mende tak ikhlas, buat untuk di ketahui ramai, buat untuk dunia puji dan hargai depa..

ibu adalah manusia paling ikhlas, depa tak mintak pun di hargai sebegitu rasanya, depa tak mintak di sanjung di abiskan duit untuk depa..depa buat ikhlas TANPA BALASAN, tuhan paling layak balas budi depa.. so pasai pa gatai nak tunjuk hangpa lai terer bab kenang budi oang?

hati yang diam dan tenang, lebih peka pada satu bisikan yang palsu berbanding hati yang riuh dan bising terjerat oleh laungan batil

TanSriJess posted on 12-5-2014 09:30 AM
pernah keluar dr mulut kwn aku nih yg fanatik zahar derus

dia ckp zahar derus cakap

Stadng Natangng mmg camtu, yg org nak soh amik yg HOK X COME PUNG XPER, BLEH TUTUP LAMPU kekdahnya, hok dia nok kecomey sokmo

Sambut maulud Nabi pun bidaah kata sesetengah setad...

Apa lg sambut hari ibu...

Mcm2 dalil yg kluar...

ajinomotonosuga posted on 12-5-2014 10:22 AM
itu susul galur nya laaa..tiap apa sambutan zaman moden ni ko leh trace asal usul dia gimana

as ...

apa? malam lailatul qadar serupa sambut diwali? ustaz mana la plak ajar ni

this is getting funnier..  

ajinomotonosuga posted on 12-5-2014 10:10 AM
seme dari barat kita telan bulat2..terutama kalo bentuk hiburan dan keseronokan

sampai susahkan t ...

kan... rakyat msia ni ngikut tak bertempat memasing...
yg berhemah semer xnk ikot...
yg parti smp pagi... mabok tonggang sana sini tu gigih lak ngikot...

mende simple mcm mothers day ni pn nk di manipulate segala jadah...
kadang tu malu la.. org yg bukan islam pn reti psl basic islam
tp org islam sendiri gigih nak memalukan diri sendiri
dgn mende2 bodoh gini

MelahJanda posted on 12-5-2014 09:46 AM
memang pun
kebanyakannya seme jantan2 muda bajet kekampungan
tapi pakai iphone. ikut kapir pulak ...

mother's day memang salur galur mother of god punye sambutan gak..tu upacara keagamaan oang kristian dulu2, macam rest in peace gak

st patrick day kaum irish katolik tu sambut hari kematian saint patrik..dia mamat dakwah kristian ke ireland, dia sebenonya briton dan bukan irish pun tapi orang irish sambut kematian dia pasal dia beso jasa bawak kristian to ireland

agak2 kamu oang di malaya tak mo sambut ka st patrik day..amereka dan ostolia england nz seme sambut..seme pakat pakai hijo..PAS tentu suka

valentine day tu salur galur saint valentine gak..paderi depa dulu2

krismas day tu hari pagan sambut the son of the sun..fiesta roman pagan, sebab rakyat rom leceh nak tinggalkan kenduri sonok hari cam tu cuti umum bleh romen2 bebas so emperor kata anak mary the mother of god so son of god tu lahir ari tu laa..son of the sun, depa sembah matahari gak masa pagan era sebelum amik kristian jadi agama rasmi roman empire

10 hari terakhir bulan ramadhan ada salah satu tu malam lailatul qadar , malam lebih baik dari 1000 malam

so ulama wali songo nusantara dok pikio lagu mana nak sexplen kat rakyat yang rata2 buta urup buta segala bab ilmu depa sebelum tu sambut deepabali or divali yakini hari perayaan cahaya..cahaya dari kegelapan tuju pencerahan..itu ler deepavali

so depa para wali agaknya dapat idea so depa kata 10 hari terakhir bulan puasa ini kita seme buh pelita keliling rumah... sebagai tanda salah satu malam dari 10 malam terakhir ini adalah malam yang lebih baik dari 1000 malam..yakni malam lailatul qadar

katalah ada soang kristian, 10 hari sebelum krismas dia buh pelita keliling rumah dan bila di tanya kenapa buat macam tu..dia kata saya nak remind kan diri saya bahwa lagi 10 hari kita sambut natal

kendian paderi kristian tanya dia..bukan ke itu perbuatan orang2 muslim yang kamu tiru? kita kristian mana pernah buat macam tu ! lepas tu ada soang dan soang dan soang lain, ada setuju pandangan oang buat tu ada tak setuju dan kata itu tiru oang agama lain

last2 depa bergaduh macam hari ni protestant gaduh katolik dan syiah gaduh sunni

ini lah akibat bila yang di katakan ada agama tu TAAT ALLAH, dia TAAT RASUL tapi dia TAK TAAT ULUL AMRI  dan dia sebenonya penipu bila dakwa dia taat Allah dan rasulNYA , kerana dia tak taat penguasa di kalangan diri dia

saya bersama setad azhar walo saya bukan peminat dia, saya bersama dia dalam bab meniru perbuatan oang bukan islam yang ada salur galur perayaan kerohanian agama depa adalah haram di tiru

kalo kawan kapir kita mati..kawan baik dan dia soang kapir yang baik dan dia cuma enggan beriman walo kita dah sampaikan, dan tu adalah choice or pilihan dia.. kita bleh pegi umah dia masa dia mati dan sampaikan takziah or kasik simpati dan sabarkan kaum koge dia..tapi kita haram ikut doa keagamaan or tunduk2 kowtow pegang colok or sentuh apa2 berbentuk berkait upacara keagamaan depa..dan i think depa bleh faham..takat pegi lawat to me is ok

i think oang islam ni dah keterlaluan mengikuti semborono tanpa usul periksa, nak plak kalo sesuatu tu dari BARAT..seme di telan bulat2, ase barat je seme baik bagus indah selamat bermoral tip top ada classsssss btui ka macam tu atau kita sebenonya BODOH?

Badut.Sarkas posted on 12-5-2014 10:31 AM
apa? malam lailatul qadar serupa sambut diwali? ustaz mana la plak ajar ni

this is getting fun ...

Allah mengajar apa yang kamu tidak tahu.. ni bukan aku cakap, ni tuhan ko dan aku dan kita dan segalanya cakap

itu pandangan aku ..camna wujud pasang pelita keliling umah? pasai pa kad raya penuh lampu pelita? melayu tu asalnya dulu apa?

ko ingat mende2 ni mai tetiba tadak proses di lalui pengalaman2 di lalui kaa..kuih ko makan kasut baju ko pakai katebang kete tv dan segala ciptaan manusia baik fisikal dan budaya ..seme tu ada asal usul nya..ke ko yang pemalas nak baca dan amik tahu..apa campak ko telan aje..gitu?

saduran gitu, evolusi pun buleh, everchanging pun bleh..so kalo dulu pengaruh hindu sampai resap pada keagamaan orang islam melayu so MUSTAHIL KE pengaruh kristian hari ni meresap budaya hidup soang melayu islam.. mustahil?

itu aaaaa..nak sembang ngan oang ada ilmu tak sama sembang ngan oang yang takdak ilmu..beza tawww (bio panas skit otak ko)

mjla posted on 12-5-2014 10:24 AM
Sambut maulud Nabi pun bidaah kata sesetengah setad...

Apa lg sambut hari ibu...

maulidur rasul ritual agama yg tak pernah ada tapi di ada-adakan.
hari guru, hari jururawat, hari bapa, hari ibu itu sekadar adat setempat.

nidzrain posted on 12-5-2014 10:33 AM
kan... rakyat msia ni ngikut tak bertempat memasing...
yg berhemah semer xnk ikot...
yg parti sm ...

ada 2 pasal kenapa jad lagu tuh..

pasal pertama ialah depa tadak otak walo depa ada phd 10 bakul..otak aku maksudkan ialah INTELIJEN , the kapasiti to think, to adapat ikut situasi

pasal kedua ialah depa tak bina immune sistem alias resistance  gitu

dalam badan kita ada immune sistem..so kalo mende asing yang tadak sihat mai ceroboh immune sistem hantammmm itu alien jahat haa

so dalam idup kita kene bina sistem cam ni gak..di luar badan yakni esp di dalam kepala otak kita..mana mana agak asing kita resist dulu, kita kaji analyse kendian kita terima or buang..ni saya pangey 'pemikiran intelijen'

ni tidak, ase barat aje terima telan bulat2..ase barat je terima telan bulat2 nak plak kalo bentuk hiburan dan keseronokan..yang lucu tu kalo bab hemah memandu, civil attitude, tatarakyat nilai baik cam kasik oang ngandong duduk kasik oang tua duduk, kasik laluan pada oang jalan kaki kalo bawak kete, cakap mekaceh bila terima apa pun..hokkkkkkkkk ni takmo ikut pasai? sedangkan itu seme AKHLAK TERPUJI YANG NABI CONTOHKAN yang di tuntut kita oang islam ikut dan contohi nabi..

camna depa jaga keselamatan awam tak plak kita ikut..oang tua dok slooo cam siput bawak tongkat or skuter tua depa tu pi soppping terkedek2 jalan haaa tak sapa kaco hormat lagi ada lah..dah tuuaaaaaaaaaaa pun aktif haa..kitaaa??? naik motorrrrrrr pun di ragut sampai mampuuihhhh terlentang nyonya tu..apa kita buat? jawap laaaaaaaaaaaaa bodoh semua..apa kita buat? ada kita berontak demo marah society cam tu nya hampes..ada???

masarakat macam korang..korang nak suh aku balik dan duduk dan hidup??? akuuu ni ada intelijen tawwwww (sambil moncong molot)