CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 15097|Reply: 4

Edisi Stress:Ujian Saringan Penempatan Drjh 1 ke Sek. Berprestasi Tinggi

Assalamualaikum,

Ada sesiapa dikalangan parents di sini yg telah mendaftarkan anak ke sekolah SBT untuk Darjah 1 tahun 2015? Sbb saya baru dapat surat dr pihak sekolah yg anak kedua saya kena hadir Ujian "Saringan Penempatan" yg meliputi Matematik BM & English. yang akan diadakan pada 17 Mei 2014 nanti :

Problem saya: anak saya baru jer masuk tadika tahun ni (6tahun) jadi baru jer belajar mengira & mengeja. Saya takut bila ada ujian ni nanti anak saya tak dapat faham soalan & ketinggalan dan gagal...hanya kerana dia belum lancar membaca. Kalau ujian ini dijalankan bulan September atau Oktober  kemungkinan dgn tusyen dsb anak saya dah boleh menguasai.Untuk pengetahuan semua anak sulung (abang) dah pon di darjah 4 sekolah yg berkenaan. Masa saya daftar masuk anak sulung dulu tak ada pon ujian2 penempatan mcm nih. wpun masa tu dh bertaraf SBT. Untuk makluman saya daftarkan anak sulung saya ke sekolah tu, tak tahu pon sekolah tu sekolah SBT..main daftar jer..sampai anak dah masuk, sbb sekolah dekat dgn rumah.

Oleh itu, saya mintak jasa baik parents2 yg anak2 mereka dah melalui ujian berikan saya TIPS, apakah soalan yg akan ditanya & bagaimana bentuk soalan. At least saya tahu apa nak diajar kat anak saya nih. Kesian laa kt dia, looking forward nak sekolah sama dengan Abang dia next year tetiba ada pulak ujian yang mungkin akan "membantut"kan hasrat dia masuk sekolah tu. Apa yg boleh saya buat hanya tolong tuisyen kan dia supaya dia lancar membaca , at least tahu soalan dlm ujian tu nak apa. Kalau ada TIPS berguna dr kawan2 disini saya appreciate sangat2...paling penting jenis soalan tu mcm mana...I'm totally Blur & Clueless. TQ

First time dgr ada sekolah berprestasi tinggi, saringan untuk penempatan kelas or utk terima masuk sekolah?setahu saya sekolah yg buat saringan utk standard 1 biasanya utk penempatan kelas. sekolah ape tu boleh tau tak TT?

Kolig i ada gak merungut doter dia kena test mcm ni nk masuk 1 skolah tu..i dgq ja lah..tp skool tu xla prestasi tggi pun..budak biasa jahat pun ada ja kt situ  

pastu compare2 ngn anak skool org len, anak dia sampai nk masuk sampai skolah la ni pun asik exammmmm ja memanjang..org len yg anak skolah len rilek ja x byk test exam...yg skolah cina sorg tu lg best..aktvt so-so exam test pun biasa2 ja..x havoc pun...

konsi cerita jah..

Errr...

Baca sepintas lalu rasa cam nak masok sekolah untok mutan lak...

Jizzz... Klong! Klong!

sekolah katne ye? kiki..
sebab suami saya mengajar di Sekolah Berprestasi Tinggi gak.
anak saya haritu masuk darjah 1 pun ada ujian saringan.
tpi keutamaan diberikan sebab hasben ngajar situ gak.
rasanya tujuan saringan disebabkan terlalu ramai yg mohon masuk sekolah tu.
mcm sekolah hasben. quota utk darjah 1 hnya 400. tpi yg mohon sampai 700.