CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3863|Reply: 15

Berhenti atau Stay kerja - tolong bantu

Terima kasih forummer yang baca topik ni. Harap2 sudilah bg pandangan ye..

Begini. Saya sekarang bekerja sebagai Admin exec di kampeni A. Saya kerja di sini hampir 5 tahun. Tahun lepas kampeni ni ditake over oleh kampeni UK. Jadinya saya dah bekerja di kampeni A dgn management baru selama 10 bulan. Kampeni A bisnesnya related dengan eventla & manufacturing. Jadinya kerja di sini agak stress dan senang kata bagi sekarang nak sekarang. Skop kerja saya selain Admin juga handle acc payable dan acc receivable.

Selama di mgmt baru ni dah 2x tukar Finance Manager, jadi kerja agak kelamkabutla. So saya pon mulakan langkah cari kerja lain sebab tengok future macam gelap je kat sini. Maklum tengok orang2 baru semua diambil gaji lebih banyak.

So bulan ni selepas intebiu2, saya dapatlah offer dari kampeni D. Kampeni ni dept Finance kecik je. 3 oranglah, Manager, Account dan saya sebagai Admin. Skop kerja lebih kurang, gaji tambahla dalam 200 dan ada subsidi loan sebanyak 200 gak. Kat sini tak nampak gak boleh berkembang sebab dept kecik dan manager tu pon da btau sini tak banyak keja akaun.

So sebab stress sangat saya terus accept dan email scan copy offer letter yang dah sign.

So alkisahnya semalam manager baru start kerja. Dlm proses handover dengan manager skangla. Kira ni Finance Manager yang ketigala. Semalam dia intebiu sorang2 staff dalam dept ni. Dan dia pujuk saya stay. DIa cakap dia akan cuba bagi jalan utk saya bina kerjaya saya di sini. dan akan cuba edit position jd Admin & account exec. Pastu katanya Finance Director dah submit proposal utk review semua gaji staff lama. kononnya gaji saya tu reasonable dgn market price. tapi saya tak taulah berapa. tapi masih belum dpt approval dr UK.

Sekarang ni ada 2 persoalan :

A) Patutkan saya stay atau tetap berhenti.

B) Boleh ke saya tak jadi kerja tempat baru kalau dah sign tapi hanya hantar offer letter via emel. Kena bayar sebulan gaji ke kalo cancel offer

Tolong ye kawan2...

Last edited by mushroomsup on 7-3-2014 08:37 PM

Rate

1

urm..

tips adam :
1) listkan perbezaan dua company ni? sdn? bhd? mana satu lg kukuh?
2) cuba refer orang lama mana yg lebih stabil ?
3) kalau professional worker boleh demand, kalau jawatan macam tt, tt wajib usahakan untuk cari pengalaman dan add value dalam diri tt.. supaya di kemudian hari tt lebih secure.
4) janji manage baru tu boleh percaya ke? sebab politik ofis ni KOTOR sangat2.. adam mmg tak suka kaki bodek kaki ampu.. really annoying.. jd tt kena berhati hati.. secure ur position first..

Akhir sekali tt buat keputusan berdasarkan persoalan yang adam kemukakan.. sama ada stay? atau move on.. selamat maju jaya

Rate

1

minta black and white dari manager ketiga tu. Kalau dia janji nak bagi itu ini...minta dia bagi proof.
Mungkin dia pujuk TT sebab dia pun nak menyenangkan kerja dia. Nanti semua orang lama pegi dia jugak pening kepala sebab tak ada orang nak backup. kalau cakap mulut bila-bila masa boleh putar balik

Rate

1

kalau dah sign offer letter company baru tak ada apa kot.. kenapa nak bayar gaji sebulan. Tak report kerja lagi

kali finance manager baru ni berhenti maka janji tinggal janji

takat ckp mulut2 x blh pakai r..minta black n white je

Follow Us
azahan posted on 7-3-2014 09:18 PM
kalau dah sign offer letter company baru tak ada apa kot.. kenapa nak bayar gaji sebulan. Tak report ...

selagi tak start keja, takpe yg cancel walaupun dah sign ye..

azahan posted on 7-3-2014 09:17 PM
minta black and white dari manager ketiga tu. Kalau dia janji nak bagi itu ini...minta dia bagi proo ...

itulah yang ditakutkan.. karang janji tinggal janji..
offer pun dah melepas.. saya nye position admin bukan ada value market sangat
cuma kalo betoi boleh bagi jalan saya explore dalam finance tu mmg saya harap sgt
sebab kampeni D pun long term future pon takde

juju_amin84 posted on 7-3-2014 10:15 PM
takat ckp mulut2 x blh pakai r..minta black n white je

camne nak minta.. kononnya tgh propose belum lulus..

Pilih yg mn kukuh ja...klau yg lm x naik gak gaji mcm yg dijanji kn dlm brp brp bln ni...bru cr krja lain..ms tu jgn tggu dah...rs nya klau dah sain mcm x dak apa lg...tgok blik surat tu syarat2 dia

jgn percaya pd janji manis..

xde black and white..jgn caya

mushroomsup posted on 8-3-2014 08:29 AM
selagi tak start keja, takpe yg cancel walaupun dah sign ye..

kena check jugak dgn HR tempat baru tu.. mcm my office ni, kalau dah sign offer letter & cancel last minute tetap kena bayar penalty sebulan gaji...

A) Patutkan saya stay atau tetap berhenti.

ko mmg patut stay sbb bnyk kelebihan kat ko. tmpt br x tau lg. silap hb dpt tmpt yg lg shit dr skang, naya la ko.

B) Boleh ke saya tak jadi kerja tempat baru kalau dah sign tapi hanya hantar offer letter via emel. Kena bayar sebulan gaji ke kalo cancel offer

boleh, pentingkan diri sendiri dulu dr company. ko x yah bayar apa2. ckp je ko nak cancell n ko dok diam2 buat keje ko kat kompeni skang. jgn jd mcm aku sbb prinsip punya psl konon x nak cancel offer letter yg da sign, skang sendiri jgk dpt susah. Last edited by otai_g on 10-3-2014 11:42 PM

otai_g posted on 10-3-2014 11:41 PM
ko mmg patut stay sbb bnyk kelebihan kat ko. tmpt br x tau lg. silap hb dpt tmpt yg lg shit dr ska ...

teruk sgt ke tempat baru otai tu.

mushroomsup posted on 12-3-2014 07:30 PM
teruk sgt ke tempat baru otai tu.

tmpt br x teruk tp lps aku pk2 blk tmpt lama lg best n bnyk kelebihan dr tmpt yg br ni

semalam manager baru tu bg counter offer.. sama mcm kampeni D offer..
dia suh bg jawapan segera tp aku minta pk sampai senin..